طی مراسمی، از صادرکنندگان نمونه استان تهران تقدیر به عمل آمد. انوشیروان محسنی بندپی، استاندار تهران در حاشیه این مراسم در مورد صادرات گفت: صادرات از مهم‌ترین عوامل پیشرفت اقتصاد هر کشوری است؛ به‌طوری‌که هیچ کشوری بدون منابع ارزی، جذب سرمایه و فناوری نمی‌تواند ادعای پیشرفت اقتصادی کند.

وی افزود: با این احوال، دولت بدون حمایت از تجار به‌خصوص صادرکنندگان، نمی‌تواند توقع پیشرفت اقتصاد را داشته باشد؛ پس این مهم باید هرچه سریع‌تر افزون گردد و دولت اقدام به رفع سد‌های تجارت کند.

با نصب اپلیکیشن همراه مکانیک دیگه همیشه از قیمت خودروت آگاهی و کسی نمیتونه ازت کلاهبرداری کنه.

استاندار تهران ادامه داد: با افزایش صادرات و درآمد‌های ارزی، می‌توانیم به تولید و سرمایه‌های در گردش آن‌ها کمک کنیم؛ ضمن این‌که سطح کیفیت زندگی شهروندان نیز بهبود پیدا می‌کند.

پراید

محسنی بندپی افزود: در سایه اتکا به صادرات است که ما می‌توانیم افزایش کیفیت محصولات داخلی را داشته باشیم؛ مضاف بر آن، هم‌اکنون در بازار‌های جهانی شاهد حضور محصولات با کیفیت ایرانی هستیم.

وی تصریح کرد: فعالان بخش خصوصی به‌خصوص تولیدکنندگان توجه داشته باشند که فقط در صورت ایجاد رقابت در بازار این امکان وجود دارد که سطح کیفی محصولات ارتقا پیدا کند؛ همان گونه که در تولیدات خودرو در کشور طی سه سال گذشته، شاهد ارتقا کیفیت نبوده‌ایم.

برای فروش خودرو در سریع‌ترین زمان و با بهترین قیمت اینجا را کلیک کنید.

استاندار تهران ابراز کرد: حال که تصمیم بر ایجاد ممنوعیت در واردات خودرو است، پس خودروسازان وظیفه دارند که سطح کیفی محصولات داخلی را افزایش دهند. در هر ماه، حدود یک هزار خودروی پراید به دلیل کمبود امنیت به سرقت می‌روند. این عدم امنیت، هم شامل بدنه این خودرو است که به‌راحتی درب‌های آن خم می‌شوند و هم به سیستم استارت این خودرو برمی‌گردد که به‌راحتی بدون سوئیچ روشن می‌شود. 

پراید 151

محسنی بندپی مطرح کرد: باید در بخش صنایع و خدمات ارائه‌شده در کشور، نوآوری داشته باشیم و با دردست‌داشتن نیاز‌ها و توانایی‌های دیگر کشورها، از ظرفیت‌های داخلی استفاده و بهره برداری کنیم.

کاهش صادرات تنها بر گردن وزارت صمت نیست

وی اظهار کرد: درصورتی‌که مشکلی در کشور بروز می‌کند، تمام دستگاه‌های اجرایی و نظارتی مقصر هستند؛ امروز هم اگر با کاهش صادرات مواجه هستیم، نباید تنها وزارت صمت را مقصر این موضوع بدانیم؛ بلکه تمامی دستگاه‌ها و ارگان‌ها، باید وظایف خود را به‌خوبی انجام دهند تا درنهایت، یک دستگاه اجرایی آن را به‌خوبی اجرا کند.

خودرو

استاندار تهران در پایان بیان کرد: استانداری تهران این آمادگی را دارد تا مساعدت‌های لازم را در زمینه حمایت از تولیدکننده و صادرکننده با بخش متولی داشته باشد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

بیشتر بخوانید:

اپلیکیشن همراه مکانیک

با اپلیکیشن همراه مکانیک از تغییرات قیمت خودرو باخبر شوید

عضویت
اطلاع از
0 دیدگاه
کامنت گذاری داخل متن
نمایش همه دیدگاه ها