با آپشن ‌های تویوتا کرولا آشنا شوید

فهرست مطالب

آپشن ‌های تویوتا کرولا ‌(Toyota Corolla) نشان از تلاش بی‌وقفه این شرکت ژاپنی جهت ارائه امکانات رفاهی، عملکردی و ایمنی در سطحی بالا دارد. با این‌که بیش از 40 سال از تولید اولین مدل کرولا می‌گذرد، ولی این خودرو به‌دلیل ویژگی‌های منحصربه فرد و قیمت مناسب، همچنان جزو محبوب‌ترین خودروهای شرکت تویوتا است.

دلت می‌خواد تویوتا کرولا رو کارشناسی شده و با ضمانت بخری، روی لینک زیر کلیک کن

[inbound_button font_size=”18″ color=”#1b00e4″ text_color=”#ffffff” url=”https://www.hamrah-mechanic.com/cars-for-sale/search?brand=toyota&model=corolla” width=”auto” target=”_blank”] خرید تویوتا کرولا[/inbound_button]

درحالی‌که طراحی بیرونی مدل 2015 کرولا تغییر محسوسی به خود ندیده است و نسبت به مدل‌های قبل‌تر خود کمی اسپرت‌تر به نظر می‌رسد، اما آنچه کرولای جدید را به خودرویی پرفروش تبدیل کرده است، آپشن‌های متعدد آن است. بنابراین وقتی ماشین‌های مختلف از برندهای متفاوت را مقایسه می‌کنید، بررسی آپشن ‌های تویوتا کرولا را نیز حتماً در دستور کار خود قرار دهید. پس شما را به مطالعه آپشن‌های یکی از بهترین خودروهای شرکت تویوتا دعوت می‌کنیم.

با آپشن ‌های تویوتا کرولا آشنا شوید

با آپشن ‌های تویوتا کرولا آشنا شوید

در زیر یک‌به‌یک به آپشن‌ها و امکانات رفاهی تویوتا کرولا اشاره می‌کنیم:

استارت دکمه‌ای‌(Push Button Start)

این آپشن تویوتا کرولا به معنای روشن و خاموش کردن ساده خودرو با فشردن یک دکمه به جای سوئیچ است. این ویژگی از یک سیگنال منحصربه فرد از کلید فاب‌(Fob Key) استفاده می‌کند. به‌طوری‌که فقط سیگنال کلید فاب اجازه می‌دهد که ماشین را با استارت دکمه‌ای روشن کنید. اگر کلید فاب ار در جیب خود قرار دهید، وقتی به نزدیکی خودرو می‌رسید، درب‌های ماشین به‌طو‌رخودکار باز می‌شوند. بعد از اینکه وارد خودرو شدید، باید ترمز را اعمال کرده و دکمه شروع و توقف‌(Start/Stop) را فشار داده و نگه دارید تا ماشین روشن شود. همین روند را باید در هنگام خاموش کردن خودرو نیز انجام دهید.

برای فروش خودرو در سریع‌ترین زمان و با بهترین قیمت اینجا را کلیک کنید.

ترمز ای‌بی‌اس(ABS)

سیستم ترمز ای‌بی‌اس مقدار بهینه نیروی ترمز را به چرخ‌ها اعمال می‌کند. هنگامی‌که راننده روی سطح جاده برفی یا لغزنده ترمز می‌کند، سیستم ABS در حالی‌که راننده به‌طورمداوم پدال ترمز را می‌فشارد، با پمپ کردن اتوماتیک ترمز از لغزش تایرها جلوگیری می‌کند. علاوه‎بر این، از آنجا که سیستم ABS از قفل کامل تایر جلوگیری می‌کند، به رانندگان این امکان را می‌دهد تا راحت‌تر با موانع روبرو شوند و بتوانند خودرو را بهتر کنترل کنند.

با آپشن ‌های تویوتا کرولا آشنا شوید

چراغ‌های روز‌(Daytime Running Lights)

چراغ‌های در روز یا DRL یکی دیگر از آپشن ‌های تویوتا کرولا است. این‌ها چراغ‌هایی هستند که در قسمت جلوی خودرو قرار دارند و تا زمانی که موتور کار کند روشن می‌مانند. برخلاف چراغ‌های شب، چراغ‌های روز کاملاً کم نور هستند و به روشن شدن جاده پیش‌رو کمکی نمی‌کنند. همچنین در طول روز بیشتر رانندگان چراغ خود را خاموش می‌کنند، به‌همین‌دلیل نمی‌توان به راحتی وسایل نقلیه دیگر را به سرعت تشخیص داد. بنابراین، هدف از وجود این چراغ‌ها افزایش دید خودرو است، به گونه‌ای که سایر رانندگان بتوانند ماشین شما را در جاده ببینند.

توزیع نیروی ترمز الکترونیکی‌(Electronic Brakeforce Distribution)

یکی از بهترین آپشن‌های تویوتا کرولا، توزیع نیروی ترمز الکترونیکی یا EBD است. این سیستم بر این اصل استوار است که توزیع وزنی چرخ‌ را به‌طورمساوی تقسیم کند. برخی از چرخ‌ها بار سنگین‌تری نسبت به سایرین دارند و برای اینکه ماشین بدون خارج شدن از کنترل متوقف شود، به ترمز بیشتری احتیاج دارند. یک سیستم EBD نه تنها میزان وزن هر چرخ را پشتیبانی کند، بلکه می‌تواند میزان قدرت ترمزِ هر چرخ را به‌طورلحظه‌ای تغییر دهد. EBD می‌تواند ضعف چرخ‌های داخلی را حس کند و نیروی ترمز را بر روی آن چرخ‌ها کاهش دهد. هدف این سیستم ایجاد شرایط رانندگی روان و حفظ ایمنی سرنشینان است.

سیستم کمکی ترمز‌(Brake Assist)

سیستم کمکی ترمز یکی دیگر از آپشن ‌های تویوتا کرولا است. هنگامی‎که راننده در مواقع اضطراری نتواند حداکثر نیرو را روی پدال ترمز اعمال کند، کمک ترمز وارد عمل می‌شود تا نیروی بیشتری را اعمال کند. این امر باعث می‌شود وسیله نقلیه در فاصله کمتری‌(نسبت به خودرویی که سیستم کمکی ترمز ندارد) متوقف شود و از برخورد با خودروی جلویی جلوگیری کند.

با نصب اپلیکیشن همراه مکانیک دیگه همیشه از قیمت خودروت آگاهی و کسی نمیتونه ازت کلاهبرداری کنه.

تحقیقات نشان می‌دهند که یک راننده به 73 متر نیاز دارد تا یک اتومبیل را با سرعت تقریبی 100 کیلومتردرساعت متوقف کند، اما یک اتومبیل با دارا بودن سیستم کمکی ترمز می‌تواند هنگام حرکت با همان سرعت، خودرو را در 39 متر متوقف کند.

سیستم فرمان برقی‌(EPS)

فرمان برقی شامل یک موتور الکتریکی، گیربکس و یک واحد کنترل است که سیگنال‌های موقعیت فرمان را می‌خواند و تفسیر می‌کند. برخلاف سیستم‌های سنتی که تحت فشار هیدرولیک تأمین شده از طریق پمپ کار می‌کنند، فرمان برفی از موتور الکتریکی برای کمک به راننده استفاده می‌کند. فرمان EPS به مانور راحت‌تر خودرو در هنگام پارک کردن کمک می‌کند. همچنین برای سرعت‌های بالا در بزرگراه‌ها، فرمان برقی برای افزایش پایداری خودرو‌(حرکت در مسیر مستقیم و عدم حرکت به طرفین)، در برابر حرکت ناگهانی فرمان مقاومت می‌کند.

سیستم فرمان برقی‌(EPS)

کیسه‌های هوا‌(Airbags)

ایربگ یا کیسه هوا، بالشتکی از هوا را فراهم می‌کند که باعث جلوگیری از برخورد سر به قسمت جلو‌(داشبورد یا فرمان) و اطراف کابین‌(شیشه‌های کناری خوردو) می‌شود. ایربگ‌های تویوتا کرولا شامل دو کیسه هوا در جلو ‌(راننده و شاگرد) است. کیسه‌های هوای این خودرو دارای سنسورهایی هستند که میزان شدت تصادف را تشخیص داده و باعث باد شدن کیسه هوا می‌شود. همچنین کیسه هوا خیلی سریع و در عرض 0.01 ثانیه به‌طورکامل باد می‌شود. ناگفته نماند، کیسه هوا طراحی شده‌است تا در کنار کمربند ایمنی از جان سرنشینان محافظت کنند.

استارت دکمه‌ای‌(Push Button Start)

این آپشن تویوتا کرولا به معنای روشن و خاموش کردن ساده خودرو با فشردن یک دکمه به جای سوئیچ است. این ویژگی از یک سیگنال منحصربه فرد از کلید فاب‌(Fob Key) استفاده می‌کند. به‌طوری‌که فقط سیگنال کلید فاب اجازه می‌دهد که ماشین را با استارت دکمه‌ای روشن کنید. اگر کلید فاب ار در جیب خود قرار دهید، وقتی به نزدیکی خودرو می‌رسید، درب‌های ماشین به‌طو‌رخودکار باز می‌شوند. بعد از اینکه وارد خودرو شدید، باید ترمز را اعمال کرده و دکمه شروع و توقف‌(Start/Stop) را فشار داده و نگه دارید تا ماشین روشن شود. همین روند را باید در هنگام خاموش کردن خودرو نیز انجام دهید.

با آپشن ‌های تویوتا کرولا آشنا شوید

سیستم کنترل پایداری الکترونیک‌(Electronic Stability)

کنترل پایداری الکترونیکی‌(ESC) به رانندگان کمک می‌کند تا با کاهش خطر لغزندگی یا ازدست دادن کنترل فرمان، از تصادف‌ها جلوگیری کنند. پایداری الکترونیکی در زمانی که راننده کنترل اتومبیل را ازدست می‌دهد فعال می‌شود. این سیستم با شناسایی وضعیت بحرانی و اعمال فشار ترمز بر روی یک یا چند چرخ، عمل می‌کند. ESC به راننده جهت تثبیت خودرو در هنگام مانورهای ناگهانی، افزایش عملکرد در مسیرهای شنی و بهبود کشش در جاده‌های لغزنده کمک می‌کند. در صورت لزوم نیز گشتاور موتور به‌طورخودکار تنظیم می‌شود. همچنین تحقیقات نشان می‌دهند که خطر تصادف شدید با خودروی تویوتا کرولا نسبت به خودرهایی که دارای سیستم ESC نیستند، 25 درصد کاهش می‌یابد.

مطالعه مقالات زیر را از دست ندهید

سنسور پارک اتوماتیک‌(Automatic Parking Assist)

از آپشن ‌های تویوتا کرولا می‌توان به سنسور پارک اتوماتیک اشاره کرد. این سیستم از سنسورهای اولتراسونیک مستقر در قسمت جلو، عقب و پهلوهای خودرو برای شناسایی محل پارکینگ و ردیابی موقعیت وسیله نقلیه جهت کمک به راننده در پارک کردن خودرو استفاده می‌شود. سیستم به‌طورخودکار وسایل نقلیه شما را هنگام حرکت به یک مکان مشخص‌(برای پارک کردن) هدایت می‌کند. سنسور پارک اتوماتیک خود به تنهایی فرمان خودرو را کنترل می‌کند، درحالی که راننده مسئول تعویض دنده و فشردن پدال ترمز و گاز است. هدف از این سیستم، راحتی و دقت در پارک کردن ماشین است.

 آپشن های تویوتا کرولا

دیگر آپشن ‌های تویوتا کرولا به شرح زیر هستند:

  • سیستم کنترل کروز
  • سیستم تهویه مطبوع اتوماتیک
  • برف پاک‌کن تایمردار
  • تنظيم برقی آینه‌های جانبی
  • تنظیم اتوماتیک ارتفاع چراغ‌های جلو
  • تنظیم دستی صندلی راننده و سرنشین جلو
  • پورت USB
  • بلوتوث
  • سانروف

جمع‌بندی بررسی آپشن های تویوتا کرولا

بررسی آپشن های تویوتا کرولا

آپشن ‌های تویوتا کرولا را در بالا معرفی کردیم، حال می‌توانید با شناخت بهتر به سراغ خرید این خودرو بروید. همچنین باید این نکته را خاطر نشان کنیم که اگرچه خودروهای تویوتا نسبت به ماشین‌های کره‌ای‌(کیا و هیوندای) جذابیت ظاهری کمتری دارند، ولی از نظر کیفیت سواری، هندلینگ، ایمنی، خدمات و استهلاک، یک سَر و گردن از خودروهای کره‌ای بالاتر هستند. برای این‌که به معنای واقعی بتوانید رانندگی با یک خودرو ژاپنی از برند تویوتا را تجربه کنید، مدل کرولا می‌تواند همان چیزی باشد که به دنبال آن بوده‌اید!.

بیشتر بخوانید

عضویت
اطلاع از
امتیاز دهی
0 نظرات
کامنت گذاری داخل متن
نمایش همه دیدگاه ها