کارت سوخت خودرو صفر را چطور دریافت کنیم؟

فهرست مطالب

پیگیری کارت سوخت خودرو صفر مانند درخواست کارت سوخت المثنی یا ثبت‌نام کارت بنزین برای خودروهای دست دوم نوشماره نیازمند طی مراحل اداری و مراجعه مستقیم به دفاتر پلیس+10 نیست. فرآیند صدور کارت سوخت ماشین صفر به‌ گونه‌ای طراحی شده که مالک خودرو کمترین نیاز به پیگیری‌های اداری را داشته باشد.

دریافت کارت سوخت خودرو صفر در کوتاه‌ترین زمان ممکن

وقتی خودروی نو می‌خریم تا مدت‌های مشتاق به استفاده از آن هستیم و به‌همین علت نیاز داریم کارت سوخت خودرو را در اسرع وقت دریافت کنیم.

پیگیری کارت سوخت خودرو صفر

میخوای بدون نگرانی، خودروی کارشناسی شده، با 100% ضمانت بدنه بخری؟ از همراه مکانیک کمک بگیر. خرید خودرو

بنزین با وجود اینکه نسبت به سایر کشورها بسیار ارزان محسوب می‌شود، در قیاس با میانگین سطح درآمد عمومی در ایران گران هم هست و سوخت‌گیری پشت سر هم با بنزین نرخ آزاد حساب بانکی مالک خودرو را ویران می‌کند. اما چگونه می‌توانیم هر چه سریع‌تر به کارت هوشمند سوخت خودروی صفرکیلومتر خود برسیم؟

صدور کارت سوخت خودرو صفر چه مدت طول می‌کشد؟

بنا بر اعلام رسمی فاطمه کاهی، سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران در سال 1400 فرآیند صدور کارت هوشمند سوخت نسبت به سال پیش از آن و دوره اوج پاندمی کووید-19 سرعت بالاتری به‌خود گرفته و بین 40 تا 60 روز طول می‌کشد.

کارت سوخت ماشین صفر را چگونه رهگیری کنیم؟

پیگیری کارت سوخت هوشمند و در نهایت صدور آن را در 2 گام اصلی توضیح داده‌ایم. گام اول به انواع روش‌های پیگیری و گام دوم به نحوه دریافت کارت سوخت می‌پردازد. لازم به ذکر است، استعلام موجودی کارت سوخت خودرو خود را تنها با مراجعه به جایگاه‌های توزیع سوخت می‌توانید انجام دهید.

گام اول

الف) پیگیری از طریق اینترنت: برای رهگیری کارت هوشمند سوخت خودرو صفرکیلومتر می‌توانید با مراجعه به سایت www.epolice.ir و وارد کردن اطلاعاتی مانند نوع و شماره پلاک خودرو در بخش پیگیری کارت سوخت، شماره مرسوله پستی‌تان را ببینید. پس از آن با ورود به سایت شرکت پست که لینک آن به رنگ آبی در همین صفحه قابل مشاهده است (به نشانی مستقیم www.post.ir) و وارد کردن شماره مرسوله پستی از منطقه‌ای که کارت شما به آنجا ارسال شده اطلاع خواهید یافت.

همچنین با وارد کردن شماره VIN خودروی‌تان در سایت najatracking.post.ir می‌توانید از وضعیت کارت سوخت خود در پست مطلع شوید.

دریافت کارت سوخت ماشین صفر

ب) پیگیری از طریق سامانه پیامکی: امکان پیگیری کارت سوخت خودرو صفر از طریق ارسال کذ VIN خودرو به سامانه پیامکی 1101202040 در قالب V*VINNUMBER هم وجود دارد.

ج) پیگیری از طریق تلفن: اگر چندان با دنیای دیجیتال میانه خوبی ندارید، می‌توانید برای پیگیری صدور کارت سوخت ماشین صفر کیلومتر خود با پلیس ناجا و شماره تلفن‌های 81240514 یا 88885347 و جهت پیگیری ارسال کارت با پست جمهوری اسلامی ایران و شماره 84470000 تماس بگیرید.

د) پیگیری حضوری: آخرین گزینه نیز پیگیری حضوری از دفاتر پلیس+10 است.

گام دوم

در نهایت پس از اینکه از منطقه پستی‌ای که کارت سوخت‌تان به آنجا ارسال شده اطلاع حاصل کردید، می‌توانید با مراجعه به اداره منطقه پستی مذکور و ارائه مدارک شناسایی خودرو از جمله کارت یا شناسنامه مالکیت و سند خودرو به‌علاوه کارت شناسایی معتبر مالک خودرو، کارت سوخت را از متصدی باجه پستی تحویل بگیرید.

میخوای بدونی قیمت روز خودرو مورد نظرت چنده ؟ از همراه مکانیک کمک بگیر. قیمت خودرو

هزینه صدور کارت سوخت خودرو صفر نیز در همان باجه پستی توسط متصدی دریافت می‌شود. همچنین باید بدانید که حضور شخص مالک خودرو برای دریافت سوخت الزامی نیست و ارائه مدارک شناسایی و مالک اصلی خودرو از سوی اشخاص دیگر مانع از تحویل کارت نخواهد شد.

کارت غیرحضوری سوخت خودرو صفر

آیا می‌توان کارت سوخت خودرو صفر را به‌صورت غیرحضوری دریافت کرد؟

در حال حاضر راه اصلی دریافت کارت سوخت خودرو صفر مراجعه حضوری به منطقه پستی محل سکونت است اما شرکت پست برای رفاه حال متقاضیان دریافت کارت هوشمند سوخت گزینه‌ای در سایت خود قرار داده که با وارد کردن آدرس دقیق، کد پستی و پرداخت هزینه پست پیشتاز می‌توان کارت سوخت را جلوی درب منزل تحویل گرفت.

با نصب اپلیکیشن همراه مکانیک دیگه همیشه از قیمت خودروت آگاهی و کسی نمیتونه ازت کلاهبرداری کنه.

از کی بپرسم؟

در این مقاله سعی کردیم هر آنچه به‌طور عمومی درباره چگونگی دریافت کارت سوخت خودرو صفر باید بدانید را بیان کنیم اما بازهم ممکن است سوالات اختصاصی‌ و جزئی‌تری داشته باشید که نیازمند پاسخ کارشناسی باشند. بنابراین در خاتمه باید بگوییم اگر همچنان درباره کارت سوخت ماشین صفر نقاط مبهمی در ذهن‌تان دارید، می‌توانید با مراجعه به پورتال www.niopdc.ir یا تماس با تلفن مرکز پاسخ‌گویی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران به شماره 09627، پرسش‌های خود را مطرح کنید.

بیشتر بخوانید

عضویت
اطلاع از
امتیاز دهی
1 دیدگاه
کامنت گذاری داخل متن
نمایش همه دیدگاه ها
حسن
۱۴۰۱-۰۴-۰۵ ۲۱:۴۷

سلام. ممنون از توضیحات و راه شما. مطلب خیلی مفیدی بود.