با آپشن ‌های بورگوارد bx7 آشنا شوید

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

میانگین امتیاز 1.5 / 5. تعداد رای: 2

اولین نفری باشید که به این مقاله رای میدهید.

کاربرپسند بودن، وجود پیشرفته‌ترین سطح سرگرمی‌ها، دسترسی به اینترنت و امکانات ایمنی فراوان، همه اجزای لاینفک فلسفه برند بورگوارد (Borgward) هستند. این ویژگی‌ها را می‌توان به خوبی در آپشن ‌های بورگوارد bx7 مشاهده کرد که مملوء از امکانات رفاهی، ایمنی و عملکردی مختلف است. این‌که چطور این خودروی غول‌پیکر توانسته‌است به موج جدید بازار شاسی‌بلندهای کشور تبدیل شود، نشان‌دهنده این موضوع است که متخصصان، خریداران و علاقه‌مندان حوزه خودرو، بیش از هر مشخصه دیگری به آپشن‌های این ماشین توجه کرده‌اند. به‌همین‌دلیل، ما این مقاله را ترتیب داده‌ایم که به شما در شناخت بیشتر آپشن ‌های بورگوارد bx7 کمک کرده باشیم.

مطالعه مقالات زیر را از دست ندهید

با آپشن ‌های بورگوارد bx7 آشنا شوید

در زیر یک به یک در مورد مهم‌ترین آپشن‌های بورگوارد بی ایکس 7 مدل 2018 صحبت می‌کنیم:

سیستم تشخیص خواب آلودگی راننده (Driver drowsiness detection system)

خواب‌آلودگی و خستگی رانندگان از جمله دلایل مهم تصادفات جاده‌ای هستند. این مشکلات هر ساله میزان مرگ‌ومیر و تلفات ناشی از تصادفات را در سطح جهان افزایش می‌دهند.

میخوای بدون نگرانی، خودروی کارشناسی شده، با 100% ضمانت بدنه بخری؟ از همراه مکانیک کمک بگیر. خرید خودرو

اما سیستمی به نام تشخیص خواب آلودگی راننده (ADAS) در بورگوارد bx7 تعبیه شده است تا تعداد تصادف‌های ناشی از خستگی رانندگان را کاهش داده و از این طریق ایمنی افراد و سلامت خودرو را افزایش دهد. این سیستم با شناسایی خواب‌آلودگی راننده براساس اطلاعات بصری و هوش مصنوعی کار می‌کند. یک الگوریتم برای تعیین، پیگیری و تجزیه و تحلیل چهره و چشمان رانندگان، تعیین می‌کند که آیا راننده در وضعیت خواب آلودگی قرار دارد یا خیر! اگر خواب آلودگی تأیید شود، سیستم هشداردهنده فعال می‌شود تا راننده را از خطر آگاه سازد.

اگر نیاز به پول نقد دارید و می‌خواهید فورا ماشین خود را بفروشید اینجا کلیک کنید

با آپشن‌های بورگوارد bx7 آشنا شوید
نمای جلویی بورگوارد bx7

سیستم رادار نقطه کور (Blind Spot information System)

یکی از بهترین آپشن ‌های بورگوارد bx7، سیستم رادار نقطه کور یا به اختصار BLIS است. در هنگام رانندگی در جاده‌ها با چند لاین مانند بزرگرا‌ه‌ها، این سیستم به راننده در مورد وسایل نقلیه دیگری که در نقطه کور او قرار دارد، هشدار می‌دهد. رادار نقطه کور برای شناسایی خودروهایی طراحی شده است که آینه‌های جانبی ماشین قادر به تشخیص محل قرارگیری آن‌ها نیستند.

اگر قصد خرید خودرو بدون اتلاف وقت و به قیمت واقعی دارید اینجا را کلیک کنید. خرید سفارشی از همراه‌ مکانیک، برای شما لذت‌بخش خواهد بود.

این سیستم توسط نوری که در آینه جانبی خودرو روشن می‌شود (حالت چشمک زن دارد) و بسته به این‌که خودروی دیگر چه قدر به او نزدیک است، هشدار لازم را به راننده ارسال می‌کند. همچنین این سیستم شامل «تشخیص ترافیک در بخش عقبی خودرو» است. به این معنا که به راننده در هنگام خروج از پارکینگ، وضعیت نزدیک شدن خودرو از بخش عقبی ماشین را شناسایی کرده و او را از خطر مطلع می‌کند.

برای فروش خودرو در سریع‌ترین زمان و با بهترین قیمت اینجا را کلیک کنید.

سیستم کمکی ترمز (Brake Assist System)

ترمز کمکی، نوعی فنآوری ایمنی در بورگوارد bx7 است. اگر در جاده شرایط اضطراری وجود داشته باشد که راننده را مجبور كند تا به سرعت پا را بر روی پدال ترمز قرار دهد، ویژگی کمکی ترمز به‌طور خودکار میزان فشار اعمال شده بر سیستم ترمز را افزایش می‌دهد. این آپشن به راننده کمک می‌کند تا سرعت خودرو را کندتر کند. به عنوان مثال، ممکن است در حین رانندگی در جاده، یک حیوان اهلی به‌طور ناگهانی روبروی‌ شما سبز شود! شما از روی غریزه بر روی پدال ترمز فشار وارد می‌کنید، اما این فشار به‌دلیل ترس و ناگهانی بودن اتفاق ممکن است به خوبی انجام نشود. از این‌رو، سیستم کمکی ترمز به نجات شما می‌آید. این فنآوری گاهی اوقات با عناوین «ترمز پیش بینی کننده» یا «کمک ترمز اضطراری» نیز شناخته می‌شود.

 آپشن بورگوارد bx7
نمای پشتی بورگوارد bx7

سامانه ایمنی ضد مانع (Anti-Trap)

یکی دیگر از آپشن ‌های بورگوارد bx7، سامانه ضد مانع یا آنتی ترپ است. همه ما این خبر را شنیده‌ایم: «پسری چهار ساله به‌طور تصادفی توسط شیشه خودرو خفه شد!» آمارهای موجود در مورد این‌گونه حوادث نشان می‌دهند که افراد بسیاری سالانه در اورژانس بیمارستان به‌دلیل جراحات مربوط به شیشه‌های برقی خودرو دچار صدمات و مرگ می‌شوند. از این‌رو، خودروهایی همانند بورگوارد بی ایکس 7 جهت افزایش ایمنی، تمام شیشه‌های جلو و عقب خود را به سنسورهای حرکت معکوس مجهز کرده است. به این صورت که اگر یک مانع در مسیر بالا رفتن شیشه خودرو وجود داشته باشد، حرکت شیشه سریعاً متوقف شده و در جهت عکس به پایین می‌آید.

سیستم اتوهلد (Hold Auto)

عملکرد سیستم اتوهلد می‌تواند حدکثر راحتی را در زمان رانندگی با بورگوارد bx7 در اختیار راننده قرار دهد. به خصوص در زمان‌های ترافیک به شما این امکان را می‌دهد که به پای خود استراحت دهید و دیگر نیازی به فشردن مداوم ترمز و عوض کردن دنده نداشته باشید. این سیستم به صورت خودکار و از طریق واحد هیدرولیک ABS  و  ESP اداره می‌شود. به عبارتی دیگر، هنگامی‌که اتومبیل خود را متوقف می‌کنید، اتوهلد با استفاده از ترمز دستی خودرو را در جای خود ثابت نگه می‌دارد. بنابراین می‌توانید پای خود را از پدال ترمز برداشته و برای حرکت دوباره فقط پدال گاز را بفشارید.

با نصب اپلیکیشن همراه مکانیک دیگه همیشه از قیمت خودروت آگاهی و کسی نمیتونه ازت کلاهبرداری کنه.

این سیستم حتی در سراشیی و تپه نیز به کمک راننده می‌آید؛ به این شکل که اغلب راننده برای حرکت از حالت سکون، باید پا را از پدال ترمز برداشته و با قرار دادن دنده، شروع به گاز دادن خودرو کند. در این حالت، همیشه خودرو حرکتی رو به عقب دارد، اما سیستم اتوهلد از این حرکت رو به عقب جلوگیری می‌کند. تمام روند کار این سیستم به صورت اتوماتیک انجام می‌شود.

آپشن‌های بورگوارد بی ایکس 7
فضای کابین بورگوارد bx7

کنترل ترمزها در پیچ (Cornering Brake Control)

کنترل ترمزها در پیچ یا CBC که یکی دیگر از آپشن ‌های بورگوارد bx7 است، یک سیستم ایمنی خودرو است که با ترمز ضد قفل ABS در تعامل است. این سیستم برای توزیع نیروی ترمز در هنگام ترمز اضطراری در پیچ‌ها طراحی شده است. حتی اگر ترمز به‌طور ناگهانی گرفته شود، CBC توزیع بهینه نیروی ترمز در پیچ‌ها را تضمین می‌کند و خودرو را در جهت مورد نظر نگه می‌دارد. این سیستم با تعدیل عملکرد ترمز در هر یک از چرخ‌ها، باعث می‌شود که فشار ترمز در چرخ‌های بیرونی با سرعت بیشتری نسبت به چرخ‌های داخلی اعمال شود. نتیجه این کار، به‌طور قابل توجهی به حفظ تعادل و ایمنی خودرو منجر می‌شود. درواقع، خودرو همیشه در مسیر ایمن باقی می‌ماند، حتی اگر در پیچ و تاب‌های جاده در حال حرکت باشد.

حسگر باران (Rain Sensor)

سیستم حسگر باران یا «برف پاک کن شیشه‌ای ضد باران» یکی دیگر از آپشن ‌های بورگوارد bx7 است. این سنسور، باران یا میزان تجمع برف را بر روی شیشه جلوی خودرو تشخیص می‌دهد و به‌طور خودکار برف پاک‌کن شیشه جلوی اتومبیل را بدون دخالت راننده به کار می‌اندازد. این سیستم برحسب میزان شدت باران و برف، سرعت حرکت تیغه‌های برف پاک‌کن را کنترل می‌کند تا راننده بتواند دید بهتری نسبت به مسیر روبرو داشته باشد. حسگر باران، توسط یک سنسور که در شیشه جلو نصب شده است کار می‌کند، و به‌طور معمول در نزدیکی آینه وسط خودرو مشاهده می‌شود. نور مادون قرمز توسط سنسور با زاویه 45 درجه روی شیشه جلو تابیده می‌شود تا میزان نور برگشتی را تعیین کند. سنسور هنگامی که نور در زوایای مختلف منعکس می‌شود، باران و برف را تشخیص می‌دهد. بنابراین، به‌طور اتوماتیک برف پاک کن شیشه جلوی خودرو را فعال می‌کند.

 آپشن‌های بی ایکس 7
بی ایکس 7

فرمان برقی (Electronic Power Steering)

در جايي كه فرمان هيدروليک از مايع تحت فشار برای تقويت فرمان استفاده می‌كند، بيشتر سیستم‌های برقی از يک موتور الكتريكی سوار شده در كنار قفسه فرمان بهره می‌برند كه مکانیزم مخصوص به خود را دارند. یک سنسور گشتاور متصل به شافت فرمان، کامپیوتر را کنترل می‌کند، سپس به این مکانیزم می‌گوید چه موقع درگیر شود و چه زمانی کمک فرمان را فعال کند. فرمان برقی یا EPS می‌تواند کنترل جهت راننده در هنگام رانندگی با بورگوارد bx7 را بهبود بخشد و بار موتور را کاهش دهد، در نتیجه باعث افزایش راندمان سوخت می‌شود. در نهایت، فرمان برقی تأثیر کمی در عملکرد خودرو دارد، اما مطمئناً بر میزان اطمینان راننده در پشت فرمان و میزان رضایت او از تجربه رانندگی می‌افزاید.

مطالعه مقالات زیر را از دست ندهید

کنترل پایداری الکترونیکی (Electronic Stability Control)

در جاده‌های خشک، مرطوب یا لغزنده اگر وسیله نقلیه شروع به لغزش کند، سیستم کنترل پایداری الکترونیکی یا ESC با کاهش گشتاور موتور و ترمز چرخ‌ها، حرکت خودرو را اصلاح می‌کند. این سیستم از سنسورهایی برای نظارت مداوم بر پایداری خودرو استفاده می‌کند. هنگامی که یک وضعیت ناپایدار تشخیص داده شود، به عنوان مثال در تغییر جهت ناگهانی، ESC در صدم ثانیه تغییر را احساس می‌کند و وسیله نقلیه را ثابت نگه می‌دارد. اگر سیستم، تغییرات را بیش از اندازه احساس کند، کنترل پایداری ترمزها را بر روی چرخ جلو در قسمت بیرونی چرخش آن‌ها اعمال می‌کند تا گشتاور خنثی کننده‌ای را در محور عمودی خودرو ایجاد کند. این سیستم، وسیله نقلیه را پایدار نگه می‌دارد و آن را به مسیر در نظر گرفته شده توسط راننده بازمی‌گرداند.

آپشن‌های Borgward BX7
نمای جانبی بورگوارد bx7

سیستم تهویه اتومات چهارگانه (Quad Zone Climate Control)

بورگوارد bx7 مجهز به سیستم آب‎وهوایی چهار منطقه‌ای است که تنظیمات مختلف دما را در دو طرف (چپ و راست خودرو) و همچنین در جلو و عقب امکان‌پذیر می‌کند. هم در جلو و هم در عقب می‌توان توسط کنترلرها، سیستم تهویه مطبوع را فعال کرد. تهویه اتومات به کاهش آلرژن‌ها در داخل خودرو کمک می‌کند و هدف آن افزایش کیفیت هوای داخل کابین و فیلتر کردن آلودگی‌ها است. فیلتراسیون این سیستم، گرد و غبار و بو را به دام می‌اندازد و قبل از رسیدن به فضای داخل، آن را خارج می‌کند. به‌طور کلی ویروس‌های موجود در هوا، باکتری‌ها و اسپورها، از طریق سیستم آب‌وهوای منطقه‌ای کاهش می‌یابند و هوای داخل کابین به‌طرز چشمگیری دلپذیر می‌شود.

دیگر آپشن ‌های بورگوارد bx7 به شرح زیر هستند:

 • کنترل ایستایی در سربالایی و سرپایینی
 • کنترل کشش
 • کنترل کروز
 • سنسور جلو و عقب
 • سنسور فشار باد تایر
 • ترمز پارک برقی
 • ترمز ضد قفل
 • دی لایت و اتولایت
 • چراغ مه ‌شکن جلو و عقب
 • سیستم صوتی با 9 اسپیکر HiFi، تشخیص صدا، هندزفری
 • نمایشگر 12.3 اینچی لمسی با کنترلر
 • دوربین 360 درجه
 • مجموع هشت ایربگ
 • ورود بدون کلید
 • استارت دکمه‌ای
 • گرمکن صندلی جلو عقب
 • ایزوفیکس صندلی
 • آینه عقب الکتروکرومیک
 • سقف پانوراما
 • سانروف
 • آینه جانبی تاشو برقی
 • آینه جانبی با گرمکن

جمع‌بندی بررسی آپشن ‌های بورگوارد bx7 

به وضوح مشخص است که بورگوارد bx7 مجهز به انواع و اقسام آپشن‌های مختلف است. از امکانات ایمنی گرفته تا رفاهی، این خودرو هر نوع نیاز افراد را به کلی برطرف می‌کند. بنابراین، اگر در بازار خودرو به دنبال ماشینی با حداکثر آپشن‌ها هستید و همچنین می‌خواهید اتومبیل شما دارای طراحی زیبا و لوکس بوده و جادار و بزرگ باشد، بورگوارد بی ایکس 7 می‌تواند انتخاب درخور توجهی باشد.

بیشتر بخوانید:

میانگین امتیاز 1.5 / 5. تعداد رای: 2

اولین نفری باشید که به این مقاله رای میدهید.

عضویت
اطلاع از
امتیاز دهی
0 نظرات
کامنت گذاری داخل متن
نمایش همه دیدگاه ها