هرساله با نزدیک شدن به فصل زمستان و بارش برف، مشکلات بسیاری مربوط به نحوه‌ رانندگی در برف به وجود می‌آید. مشکلاتی که با رانندگی درست و اصولی می‌توان تا حد زیادی از وقوع آن‌ها جلوگیری کرد. 

با کلیک روی این دکمه و نصب اپلیکیشن همراه مکانیک دیگه همیشه از قیمت خودروت آگاهی و کسی نمیتونه ازت کلاهبرداری کنه.

در زمستان 96 بارش برف شدیدی اکثر نقاط کشور ازجمله تهران را تماماً سفیدپوش کرد. مردم زیادی ساعت‌ها در آزادراه تهران-کرج و آزادراه تهران-قم گرفتار شدند. البته اگر خاطرتان باشد منظور از ساعت‌ها 2-3 ساعت نیست، طبق اخبار، ماشین‌ها در آزادراه تهران-قم 18 ساعت در ترافیک ماندند. برای آن که چنین فاجعه‌ای مجدداً اتفاق نیفتد خوب است که از نکات مهم رانندگی در برف آگاه باشید. 

نکات اولیه رانندگی در برف

نکات مهم رانندگی در برف و یخ با خودروهای دنده ای و اتوماتیک
نکات اولیه رانندگی در برف

لازمه‌های رانندگی در برف اطلاع از قوانین و رعایت‌ آن‌ها به‌خصوص قوانین مربوط به ‌سرعت است. در ایران سرعت مجاز در آزادراه‌ها برای خودروهای سبک حداکثر 120 و حداقل 70 کیلومتر بر ساعت، در بزرگراه‌ها حداکثر 100 کیلومتر بر ساعت و در جاده‌های اصلی 85 کیلومتر در روز و 75 کیلومتر در شب است. توجه داشته باشید که سرعت مجاز اعلام‌شده برای شرایط آب‌وهوایی معمولی است و در روزهای برفی و حتی بارانی حداکثر سرعت کاهش پیدا می‌کند.

مطالعه مقالات زیر را از دست ندهید

تعویض پلاک خودرو

راهنمای خرید دست دوم

استعلام خلافی خودرو

مسلماً وقتی سطح زمین پوشیده از برف و یخ است راندن با سرعت 120 کیلومتر بر ساعت کار عاقلانه‌ای به‌نظر نمی‌رسد. حال اگر به هر دلیلی مجبور به رانندگی در برف شدید قبل از هر چیز به مسائل زیر توجه کنید.

1. مهم‌ترین نیاز برای رانندگی در برف لاستیک مناسب است. خودروی شما چه دیفرانسیل جلو باشد چه دیفرانسیل عقب و حتی 2 دیفرانسیل؛ رانندگی بدون لاستیک مناسب مانند سربازی بدون اسلحه در میدان جنگ است. لاستیک باید بیشترین اصطکاک و چسبندگی را با سطح زمین داشته باشد و همچنین عاج‌های درشتی داشته باشد. همچنین تنظیم باد لاستیک را فراموش نکنید. 

کلیک کن تا بدون اتلاف وقت و پاسخ گویی به تلفن ماشینت رو بصورت سفارشی بفروشی

توجه به لاستیک خودرو در برف

2. از سلامت همه‌ چراغ‌ها ازجمله نوربالا، نورپایین، مه‌شکن‌ها، چراغ ‌ترمز و فلاشرها اطمینان حاصل کنید و قبل از شروع به حرکت آن‌ها را از آلودگی و یخ پاک‌ کنید. این‌ چراغ‌ها در شرایط بحرانی که میدان دید پایین می‌آید مسیر را به راننده و خودرو را به دیگران نشان می‌دهد.

نکات مهم رانندگی در برف و یخ با خودروهای دنده ای و اتوماتیک
برف روی چراغ خودرو را پاک کنید

3. تمام شیشه‌های خودرو را پاک‌کنید تا دید کاملی به اطراف داشته باشید. پاک کردن یخ از روی شیشه‌ها قبل از آغاز حرکت از اهمیت بالایی برخوردار است. اگر شیشه‌ها یخ ‌بسته‌اند از آب گرم برای پاک کردن استفاده نکنید چون در اثر سرد و گرم شدن شیشه خودرو می‌شکند. در ضمن آینه‌ها را فراموش نکنید. رانندگی بدون استفاده از آینه‌ها می‌تواند بسیار خطرساز باشد؛ به‌خصوص در برف و کولاک. 

4. توان باتری‌ها در سرما کاهش پیدا می‌کند. بهتر است که از درست کار کردن این عضو حیاتی خودرویتان اطمینان حاصل کنید.

 5. مطمئن شوید که مایعات موجود در خودرویتان یخ نزده باشند و همچنین بررسی کردن برف‌پاک‌کن و تیغه‌ آن را فراموش نکنید.

6. حتما سلامت سیستم ترمز خود مانند لنت و روغن را بررسی کنید. این نکته را هم در نظر بگیرید که مدت‌زمان اثر ترمز بر روی برف و یخ تا 9 برابر بیشتر است؛ یعنی اگر با سرعتی پایین ترمز کنید و پس از 5 متر خودرو متوقف شود، در برف و یخبندان با همان سرعت، خودرو پس از 45 متر متوقف می‌شود؛ پس فاصله را رعایت کنید!

با یه کلیک میتونی هر نوع ماشینی رو چه صفر کیلومتر چه صد هزار کیلومتر از بزرگترین نمایشگاه خودرو آنلاین در کشور کارشناسی شده و با شرایط ویژه بخری!!!

 7. لوله‌ اگزوز خود را بررسی کنید تا با برف، یخ یا گل پوشیده نشده باشد. اگر این کار را نکنید و در صورت مسدود بودن لوله شاید از برف و بوران گزندی نبینید، اما متاسفانه جان خود و سرنشینان خودرو را براثر خفگی به خطر جدی میندازید. 

8. باک خود را کامل پر کنید تا در شرایط غیرقابل ‌پیش‌بینی مانند گیرکردن احتمالی در مسیر سوختتان تمام نشود. مصرف بنزین در دمای خیلی پایین افزایش پیدا می‌کند. ترجیحاً برای مسافت‌های طولانی در مخازن مخصوصی که به این منظور ساخته‌ شده‌اند بنزین اضافی به همراه داشته باشید. 

 9. انعکاس نور در شرایطی که همه‌جا سفید و پوشیده از برف است بیشتر می‌شود. حتماً از عینک آفتابی استاندارد با UV مناسب استفاده کنید.

10. اگر مسیرتان طولانی است توصیه می‌شود که برخی از ضروریات مانند پتو، لباس گرم، غذا و تنقلات، پاوربانک، بیلچه، مقداری شن و نمک و جعبه‌ کمک‌های اولیه و مهم‌ترین وسیله‌ ضروری که زنجیر چرخ است را به همراه داشته باشید.

تنها با یک کلیک میتونی تا 30 دقیقه بعد خودروت رو با طرح فروش فوری همراه مکانیک به پول نقد تبدیل کنی

پس از رعایت نکاتی که به ‌آن‌ها اشاره کردیم، از وضعیت آب‌وهوا و البته جاده‌ها از طریق تماس با شماره‌ 141 مطلع شوید. امکان دارد مسیر رانندگی شما توسط پلیس‌راه مسدود شده باشد.

صبور و آهسته حرکت کنید

نکات مهم رانندگی در برف و یخ با خودروهای دنده ای و اتوماتیک
رانندگی در برف

مهم‌ترین نکته از نکات مهم رانندگی در برف که پیش‌نیاز دیگر نکات محسوب می‌شود، رانندگی آرام و صبورانه است. ‌سرعت بالا و سبقت گرفتن یا بدتر از آن لایی کشیدن آسیب‌های جانی و مالی فراوانی را در جاده‌های یخ‌زده به‌همراه دارد.

همه‌ حرکات مانند شتاب‌گیری، ترمز، تغییر جهت و حتی جابه‌جایی بین خطوط در برف باید به آهستگی انجام گیرد. هر اقدام ناگهانی می‌تواند منجر به از دست رفتن کنترل خودرو شود که آغاز حادثه است. صبر و حوصله و خونسردی را فراموش نکنید.

برای شروع حرکت بر روی برف در توقف کامل، دنده‌ خودروی خود را روی 2 بگذارید و به آهستگی گاز را فشار دهید. فراموش نکنید که همه‌ حرکات باید به آهستگی انجام شود حتی رها کردن کلاچ. پس از راه افتادن خودرو، با کم‌ترین دور موتور ممکن به حرکت خود ادامه دهید. اگر بیش‌ازحد به پدال گاز فشار وارد کنید، تنها باعث می‌شوید که چرخ‌ها بدون اصطکاک هرز بچرخند و خود را درون چاله‌ای که خود ساخته‌اید گرفتار کنید. در ادامه توضیح می‌دهیم که اگر در چاله گیر کردید چگونه از آن خارج شوید.

در سربالایی با دنده 1 حرکت کنید و سرعت مناسب را پیدا کنید. بی‌دلیل زیاد گاز ندهید تا هرز گردی به وجود نیاید. اگر خودرویتان ایستاد، به‌هیچ‌وجه ترمز نکنید و فقط به‌سرعت ماشین را در دنده‌عقب بگذارید.

در حرکت در مسیر صاف از سبک‌ترین دنده‌ ممکن استفاده کنید تا سطح تماس لاستیک با زمین به بیشترین حد برسد.

اگر احساس کردید لاستیک خودرو زیاد هرز می‌گردد باد آن را کم کنید. این کار موجب افزایش اصطکاک و در نتیجه عملکرد بهتر می‌شود. پس از عادی شدن شرایط، در اولین فرصت مجددا با تنظیم باد شرایط را به حالت اول بازگردانید.

هنگامی‌که قصد دور زدن داشتید فرمان را تا انتها نچرخانید چون منجر به سرخوردن می‌شود. شعاع وسیع‌تری را برای دور زدن انتخاب کنید و سپس این عمل را انجام دهید.

استفاده از نور بالا در شرایط برف و بوران، به‌خصوص هنگامی‌که با مه گرفتگی همراه باشد نتیجه‌ معکوس می‌دهد؛ یعنی میدان دید شما را کاهش می‌دهد. مه‌شکن خودرو را روشن کنید و اگر خودروی شما مه‌شکن ندارد با نورپایین برانید.

کلیک کن و عضو کانال تلگرام همراه مکانیک شو تا فیلم‌های جذاب خودرو مورد نظرت رو ببینی

نکات مهم رانندگی در برف و یخ با خودروهای دنده ای و اتوماتیک
استفاده از زنجیر چرخ در جاده‌های برفی

در شرایطی که میزان برف بر روی زمین زیاد باشد یا مسیر خیلی لغزنده باشد، حتی با وجود داشتن لاستیک‌های مناسب امکان اینکه به مشکل بخورید وجود دارد. در این زمان زنجیر چرخ به کمک شما می‌آید. لطفاً این تصور را از سرتان بیرون کنید که اگر ماشینتان 2 دیفرانسیل است نیازی به زنجیر چرخ ندارید. زنجیر چرخ کمک می‌کند که تسلط بیشتری به اوضاع داشته باشید، مخصوصاً در سراشیبی، پس در مورد استفاده از آن شک نکنید. البته این را هم بگوییم که اگر خودرویتان 2 دیفرانسیل است حتما 4 تا چرخ را به زنجیر مجهز کنید نه‌فقط 2 چرخ؛ وگرنه عملاً خودروی شما تک دیفرانسیل می‌شود.

اگر خودروی شما به کروز کنترل مجهز است و عادت به استفاده از آن دارید، این عادت را هنگام رانندگی در برف کنار بگذارید. کروز کنترل در هر شرایطی سرعت را ثابت نگه می‌دارد، به همین دلیل وقتی سُر بخورید یا در چاله گیر کنید، این اصرار بر ثابت نگه‌داشتن سرعت دردسرساز می‌شود.

در سطوح لغزنده از تغییر ناگهانی دنده خودداری کنید؛ چون منجر به تغییر سرعت ناگهانی می‌شود.

ترمز در برف

همان‌طور که اشاره کردیم در برف و یخ ترمز مانند شرایط عادی عمل نمی‌کند و خود عمل ترمز گرفتن نباید مانند همیشه انجام شود. در کنار گیرکردن و گرفتار شدن، سرخوردن و منحرف شدن از خطرات اصلی رانندگی در برف هستند. خودروهای 2 دیفرانسیل را که در نظر نگیریم، بین خودروهای دیفرانسیل جلو و دیفرانسیل عقب، دسته‌ اول عملکرد بهتری در مسیرهای لغزنده‌ی برفی دارند. اگر خودروی شما دیفرانسیل عقب است، بهتر است که برای رانندگی در برف قسمت عقب ماشین خود را به هر شکلی که می‌دانید سنگین‌تر کنید تا کار برای شما راحت‌تر شود.

در مورد ترمز گرفتن در برف توصیه می‌شود تا حد امکان این کار انجام نشود؛ یعنی تا می‌توانید ترمز نگیرید. سعی کنید سرعت مطمئنی با رعایت فاصله‌ مناسب با خودرو جلویی داشته باشید. با این کار هم از خطرات ترمز گرفتن در امانید و هم نیازی نیست دوباره خودرو را راه بیندازید.

اما اگر مجبور شدید ترمز کنید به‌هیچ‌عنوان و تحت هیچ شرایطی به‌شدت و ناگهانی این کار را انجام ندهید. این‌همه تأکید به این جهت است که ترمز شدید و ناگهانی اصلی‌ترین نباید رانندگی در برف به‌حساب می‌آید. با ترمز ناگهانی به‌دلیل اصطکاک کم بین لاستیک‌ها و سطح زمین، چرخ‌ها قفل می‌شوند؛ خودرو از مسیر خارج می‌شود و اگر هم این اتفاق نیفتد زمان و مسافت بیشتری لازم است تا خودرو متوقف شود و احتمال بروز مشکل چند برابر می‌شود.

برای ترمز گرفتن پاشنه‌ پای خود را کف ماشین بگذارید و با نوک پنجه به پدال ترمز ضربه بزنید. به‌آرامی و چند بار پشت سر هم. نباید ترمز را نگه‌دارید. فقط در مسیر صاف و هنگامی‌که مستقیم می‌روید ترمز کنید وگرنه از مسیر منحرف می‌شوید.

نکات مهم رانندگی در برف و یخ با خودروهای دنده ای و اتوماتیک
رعایت کردن فاصله ایمنی با خودروی جلویی در برف

فاصله‌ طولی ایمن را با خودروی جلویی حفظ کنید و بیش‌ازحد نزدیک نشوید. صبور باشید. در حالت عادی به ازای هر 15 کیلومتر سرعت به‌اندازه‌ 1 خودرو باید فاصله وجود داشته باشد. در زمان برف و یخبندان این فاصله چند برابر می‌شود.

با رعایت همه‌ جوانب بازهم ممکن است بنا بر دلایل غیرقابل ‌پیش‌بینی، خودروی شما در حال حرکت سُر بخورد و از مسیر اصلی منحرف شود. اولین مسئله‌ای که باید در نظر داشته باشید حفظ خونسردی است. در این شرایط دچار استرس شدن کاملاً طبیعی است، اما غلبه بر آن است که مشکل را حل می‌کند.

اگر ماشینتان سُر خورد پای خود از روی گاز بردارید و البته ترمز هم نکنید. سپس به‌آرامی فرمان را به سمتی که می‌خواهید خودرو در آن جهت قرار گیرد بچرخانید یا این‌طور بگوییم که فرمان را به سمتی که انتهای ماشین به آن‌طرف سرخورده بچرخانید. ممکن است مجبور شوید چند بار این کار را در دو جهت انجام دهید. آرامش و خونسردی را فراموش نکنید تا به مسیر بازگردید. خلاص کردن خودرو از اشتباهات رایجی است که هرکس ممکن است در چنین شرایطی انجام دهد. خودروی خود را در دنده نگه ‌دارید تا سرعت از کنترل خارج نشود.

مواظب باشید گیر نکنید

نکات مهم رانندگی در برف و یخ با خودروهای دنده ای و اتوماتیک
گیر کردن خودرو در برف

اگر در برف گیر کردید عصبی نشوید و با گاز دادن بی‌دلیل چاله را عمیق‌تر نکنید. سعی کنید با چند بار عقب و جلو رفتن مجدداً حرکت کنید. سعی کنید برف مسیر را با کمک بیلچه تا حدودی پاک‌کنید تا لاستیک‌‌ها با سطح زمین اصطکاک پیدا کنند. ریختن شن و نمک هم در این امر کمک می‌کند. اگر نه بیلچه داشتید و نه شن و نمک، از کفی خودرو به‌عنوان آخرین تیر ترکش استفاده کنید و آن را زیر لاستیک قرار دهید، اما اگر هیچ‌کدام از این روش‌ها مؤثر واقع نشدند، تنها راه باقی‌مانده درخواست کمک است.

زمانی که در انتظار امداد هستید در ماشین بمانید تا نیروهای امدادی راحت‌تر شما را پیدا کنند. در صورت طولانی شدن زمان انتظار به‌طور پیوسته از بخاری استفاده نکنید و در بازه‌های زمانی مشخص برای رفع برودت هوا آن را روشن کنید. به‌هیچ‌عنوان در سرما نخوابید چون احتمال مرگ وجود دارد.

نکات رانندگی در برف با ماشین‌های اتوماتیک

نکات مهم رانندگی در برف و یخ با خودروهای دنده ای و اتوماتیک
نکات رانندگی در برف با ماشین‌های اتوماتیک

به‌طورکلی رانندگی در برف با ماشین‌های دنده‌ای کار راحت‌تری است. چون ‌می‌توان تصمیم گرفت که چه میزان از قدرت موتور برای به حرکت درآوردن خودرو لازم است، اما به این معنا نیست که ماشین‌های اتوماتیک در برف ناتوان هستند.

در بیشتر ماشین‌های روز و مدرن اتوماتیک حالتی به نام Snow Mode وجود دارد که شرایط را برای راننده هنگام رانندگی در برف آسان‌تر می‌کند. به زبان ساده Snow Mode یا حالت برفی از هرز گشتن چرخ جلوگیری می‌کند.

اما اگر خودروی شما به این قابلیت مجهز نیست، باید برای رانندگی در برف دنده را به‌جای حالت D بر روی L یا 2 قرار دهید. در حالت D تمام دنده‌ها درگیر هستند. حالت L در اصل یعنی شما اجازه نمی‌دهید دنده از یک بیشتر شود. دنده‌ 2 در گیربکس‌های اتوماتیک نیز به این معنا است که دنده‌ ماشین به 3 هم نرسد و 2 نقطه‌ آخر باشد. در بیشتر مواقع بهتر است که دنده‌ خودرو را روی 2 بگذارید. اگر گیربکس اتوماتیک شما تیپ‌ترونیک باشد یعنی بر روی آن علامت + و – وجود داشته باشد کار راحت‌تر است و شما می‌توانید به‌صورت دستی دنده را انتخاب کنید.

توجه داشته باشید که دیگر مسائل مانند به‌آرامی گاز دادن و بااحتیاط تمام ترمز کردن، در مورد ماشین‌های اتوماتیک هم صدق می‌کند.

رانندگی در یخبندان

افرادی که اسکی کرده‌اند می‌دانند که اگر کنترل اسکی را روی برف سخت در نظر بگیریم، کنترل اسکی روی یخ طاقت‌فرسا است. این مسئله در مورد رانندگی و ماشین هم وجود دارد. هر نکته‌ای از نکات مهم رانندگی در برف در مورد رانندگی بر روی یخ اهمیت چند برابر دارد. بدترین نوع یخ، یخی است که از انجماد مجدد آب به وجود می‌آید چون دیده نمی‌شود. بنابراین بیشتر احتیاط کنید.

کلام آخر

درنهایت باید گفت که اعتمادبه‌نفس لازم را داشته باشید. هنگام رانندگی در برف واکنش‌ها تعیین‌کننده هستند. این‌که شما در ثانیه چه تصمیمی می‌گیرید مشخص می‌کند که آیا بدون مشکل خاصی این شرایط آب‌وهوایی را پشت سر می‌گذارید یا نه. 

البته خوب است اشاره‌کنیم که اگر کار ضروری ندارید در منزل بمانید. جدا از دلایلی که در ابتدا ذکر کردیم، هرچقدر هم شما راننده باشید، ممکن است دیگران مهارت شما را نداشته باشند.

مطالعه مقالات مرتبط زیر را از دست ندهید

نکات رانندگی در هوای بارانی 

اپلیکیشن همراه مکانیک

با اپلیکیشن همراه مکانیک از تغییرات قیمت خودرو باخبر شوید

عضویت
اطلاع از
3 دیدگاه
کامنت گذاری داخل متن
نمایش همه دیدگاه ها

[…] نکات مهم رانندگی در برف و یخ با خودروهای دنده ای و اتوما… […]

[…] نکات مهم رانندگی در برف و یخ […]

ehsan
۱۳۹۸-۱۰-۲۹ ۱۰:۳۸

لطفا در خصوص عبور از رمپ سربالایی بدون عاج در هنگام یخ زدگی و عدم دسترسی به شن و نمک راهنمایی کنید