به گزارش صفحه اخبار خودرو همراه مکانیک، توییت جدید ایلان ماسک موسس کارخانه تسلا، سبب کاهش ۱۴ میلیارد دلاری ارزش این شرکت شد. ایلان ماسک همواره توییت‎های بسیاری در رابطه با شرکت، ایده‎ها و محصولات جدید تسلا منتشر می‎کند اما توییت‌هایش گه‌گداری کار دستش می‌دهد. سال ۲۰۱۸ نیز اتفاقی مشابه افتاد و دادگستری آمریکا او را تحت تعقیب قرار داده بود. در آن موقع او گفته بود که می‌خواهد تسلا را خصوصی کند ولی این اتفاق نیفتاد و تسلا جزو سهامی عام باقی ماند، پس از آن ایلان ماسک تعهد داد که بدون تایید بخش حقوقی شرکت، راجع به سهام تسلا اظهار نظر نکند.

برای فروش خودرو در سریع‌ترین زمان و با بهترین قیمت اینجا را کلیک کنید.

حالا هم او در توییت روز جمعه گفته که به نظرش قیمت سهام تسلا بیش از اندازه بالا است و همین صحبت، سقوط ارزش تسلا را در پی داشت. قیمت هر سهم تسلا که در آغاز معاملات روز ۷۷۲ دلار بود تا آخر روز به ۷۰۱ دلار رسید. به این ترتیب، ایلان ماسک ارزش دارایی‌های خودش را چیزی در حدود سه میلیارد دلار کاهش داد.

ایلان ماسک
ایلان ماسک

 او در مصاحبه با وال استریت گفته توییت اخیرش بدون اطلاع تسلا منتشر شده که همین یعنی او به تعهدش عمل نکرده و بدون مشورت بخش حقوقی تسلا صحبت کرده است. در سال ۲۰۱۸ در پی توییت مربوط به تغییر مالکیت تسلا، دادگستری آمریکا او را متهم به ایجاد تشنج در بازار کرد و حالا هم در پی توییت اخیرش ارزش شرکت را که در تعطیلی ناشی از کرونا به سر می‌برد، کاهش داد. از آغاز شیوع کرونا و نوسان قیمت‎ها، قیمت سهام شرکت تسلا ۵۰ در صد کم شده بود ولی دوباره گران شد و قیمت هر سهم ۱۲۰ درصد افزایش یافت. به طوری که تسلا بر خلاف دیگر خودروسازان آمریکایی در سه ماه نخست ۲۰۲۰ نه تنها ضرری متحمل نشد، بلکه سود هم کرد اما ماه‎های آتی تعیین می‎کند که تسلا می‎تواند از رقیبان پیشی بگیرد و بتازد یا خیر.

اگر قصد خرید خودرو بدون اتلاف وقت و به قیمت واقعی دارید اینجا را کلیک کنید. خرید سفارشی از همراه‌ مکانیک، برای شما لذت‌بخش خواهد بود.

ایلان ماسک
ایلان ماسک

ماسک چند ماهی هست که در صدر اخبار و حواشی مختلفی نظیر ماجرای جانی دپ و امبر هرد قرار دارد و اینگونه که بنظر میرسد خودش هم چندان به دامن زدن به این خبرها بی‌میل نیست. در تازه‌ترین حاشیه‌سازی موسس تسلا، ایلان ماسک باز هم توییت کرد و با سیاست‌های دولت آمریکا در راستای تعطیلی‎های پس از شیوع ویروس کرونا مخالفت کرد و خواستار لغو تعطیلی‎ها شد. او تعطیلی‎های اجباری را در تضاد با قانون اساسی آمریکا خواند و گفت که تعطیلی‎ها ریسک زیادی برای تسلا به همراه دارد.

بیشتر بخوانید:

اپلیکیشن همراه مکانیک

با اپلیکیشن همراه مکانیک از تغییرات قیمت خودرو باخبر شوید

عضویت
اطلاع از
0 دیدگاه
کامنت گذاری داخل متن
نمایش همه دیدگاه ها