هنوز چند هفته‌ای از خبر شکایت دو کارمند سیاه‌پوست کارخانه تسلا موتور از این شرکت به اتهام توهین‌های نژادپرستانه نمی‌گذرد که سازمان NHTSA آمریکا اعلام کرده در حال بررسی گزارش‌هایی مبنی بر مشکل سرعت‌گیری ناگهانی خودروهای تسلا است. به‌گزارش مجله همراه مکانیک، خبرگزاری رویترز با انتشار گزارشی خبر از ۱۲۷ مورد شکایت از سوی مشتریان محصولات این خودروساز که مدعی شتاب‌‌گیری ناخواسته شده‌اند داد. در این بین ۱۱۰ مورد تصادف رخ داده که منجر به جراحت ۵۲ نفر نیز شده است و تمامی رانندگان علت این تصادف‌ها را شتاب‌گیری بی‌مورد خودروی خود دانسته‌اند.

قیمت خودرو مورد نظر خود را در صفحه قیمت خودرو همراه مکانیک پیدا کنید 

برای ورود به این صفحه اینجا کلیک کنید

یا اپلیکیشن قیمت خودرو همراه مکانیک را دانلود کنید.

تسلا
تسلا

تاکنون خودروهای تسلا مدل S تولید سال ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۹، تسلا مدل X سال ۲۰۱۶ تا ۲۰۱۹ و تسلا مدل ۳ تولید سال‌های ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ در میان شکایات ثبت شده مشکل سرعت‌گیری ناگهانی قرار دارند و بر همین اساس دفتر ملی ایمنی بزرگراه‌‎های ایالات‌ متحده (NHTSA) پرونده‌ای علیه تسلا باز کرده و خواستار فراخوان تمامی مدل‌های ذکر شده تولید 2013 به بعد برای رفع نقص شده است. این خبر در صورتی که در تصمیم‌گیری نهایی تایید شود علاوه بر بازخورد رسانه‌ای بسیار منفی برای تسلا، به معنی فراخوانی 500 هزار دستگاه خودرو است که هزینه‌ای سنگینی را به این غول صنعت خودرو تحمیل خواهد کرد.

اگر قصد فروش خودرو خود را دارید با همراه مکانیک بدون یک دقیقه اتلاف وقت خودرو خود را بفروشید 

برای فروش خودرو رایگان و بدون پاسخ به یک تماس اینجا کلیک کنید 

تسلا
تسلا

با این حال روز گذشته تسلا با انتشار پستی در وبلاگ خود هر گونه اتهام درباره سرعت گرفتن ناگهانی خودروهایش را رد کرد. این خودروساز مدعی شده که دادخواست مطرح شده درباره افزایش سرعت ناگهانی خودروهای تسلا کاملا جعلی است و در تمامی موارد خودروها به‌شکل معمول کار کرده است.

تسلا
تسلا

بر اساس اعلام کارشناسان به‌نظر می‌رسد مشکل ایجاد شده از حسگرهای اتوپایلوتی است که می‌خواهد استفاده نابجا از پدال‌ها را ردیابی کند و از گشتاور موتور و در نتیجه تصادف جلوگیری کند. تسلا این ادعا را هم رد کرد و گفته سیستم خودروهای این شرکت  به‌گونه‌ای طراحی شده تا از این مشلات جلوگیری کند. در این پست وبلاگی آمده که تمام مدل‌های تسلا دو حسگر موقعیت دارند و هرگونه اختلالی موجب قطع گشتاور موتور شده و امکان وقوع چنین حوادثی عملا منتفی است. به‌نظر می‌رسد چالش فنی و حقوقی بزرگی بر سر راه تسلا قرار گرفته و باید منتظر ماند و دید این غول صنعت خودرو که مدتی است با مشکلات فراوانی دست و پنجه نرم می‌کند چگونه بر دردسر تازه خود غلبه می‌کند.

تسلا
تسلا

مطالعه مقالات زیر را از دست ندهید:

صفر تا صد روش‌های دریافت کارت سوخت

نکات گرم کردن خودرو در زمستان 

راهنمای خرید لاستیک خودرو 

تعویض پلاک استان خراسان

معایب مزدا 3 جدید 

مزایای برلیانس h330 اتومات

پس از سرقت خودرو چه کنیم

معایب کیا اپتیما 

معایب چری آریزو5 کدام‌اند

 

اپلیکیشن همراه مکانیک

با اپلیکیشن همراه مکانیک از تغییرات قیمت خودرو باخبر شوید

دیدگاه بگذارید

  اشتراک  
اطلاع از