شرکت تسلا از مدت‌ها قبل در حال توسعه سیستمی است که خودرو بتواند چراغ ها و علائم راهنمایی رانندگی را ببیند و طبق آن‎ها تصمیم‌گیری کند. به گزارش صفحه اخبار خودرو همراه مکانیک، در حال حاضر خودروهای جدید تسلا که از حالت خودران پشتیبانی می‎کنند، علائم راهنمایی رانندگی را می‎شناسند و با تجزیه و تحلیل رایانه‌ای تصمیم‎گیری می‎کنند، البته مالک خودرو می‎بایست برای استفاده از این ویژگی، سیستم تمام خودران را با پرداخت مبلغی اضافه‎تر فعال کند. بدین ترتیب، خودرو در حالت خودران چراغ راهنمایی و تابلو ایست را می‎بیند، تشخیص میدهد و می‌ایستد. پس از آن، راننده باید برای حرکت دوباره یا پدال گاز را فشار دهد و یا پایه خودران را بکشد. در نتیجه با فناوری‌های امروزه خودروهای خودران، در هر خودرو به یک راننده نیاز است، چون طبق این ویژگی حتی اگر چراغ راهنمایی سبز هم باشد خودرو توقف می‌کند.

اگر قصد خرید خودرو بدون اتلاف وقت و به قیمت واقعی دارید اینجا را کلیک کنید. خرید سفارشی از همراه‌ مکانیک، برای شما لذت‌بخش خواهد بود.

تاکسی‌های خودران تسلا
تاکسی‌های خودران تسلا

تسلا اعلام کرده که در حال بهبود مستمر نرم افزارهای خودرو‎های خودران است و ویژگی‎های مختلفی از جمله تشخیص عابرین پیاده در هوای بارانی و جاده‎های تاریک در حال به روزرسانی دائمی هستند با فناوری حال حاضر تسلا، در شرایط نور مستقیم و هوای بارانی ممکن است سیستم خودران به خوبی عمل نکند، به همین منظور تسلا از رانندگان خواسته تا در این شرایط توجه کافی داشته باشند و در صورت لزوم ترمز بگیرند و اقدامات لازم را انجام دهند. هنوز این امر که خودروها بتوانند در هر شرایطی روی سیستم تمام خودران قرار گیرند، میسر نشده و خودروهای تمام خودران تسلا نیز نیازمند راننده در داخل خودرو هستند تا در مواقع ضروری اقدامات لازم را انجام دهد. البته ایلان ماسک اعلام کرده که در آینده نزدیک وسایل نقلیه تسلا قادر خواهند بود که در هر شرایطی رانندگی کنند.

اگر قصد خرید خودرو بدون اتلاف وقت و به قیمت واقعی دارید اینجا را کلیک کنید. خرید سفارشی از همراه‌ مکانیک، برای شما لذت‌بخش خواهد بود.

منبع: عصر خودرو

اپلیکیشن همراه مکانیک

با اپلیکیشن همراه مکانیک از تغییرات قیمت خودرو باخبر شوید

عضویت
اطلاع از
0 دیدگاه
کامنت گذاری داخل متن
نمایش همه دیدگاه ها