مقایسه نیسان ایکس تریل 2018 و میتسوبیشی اوتلندر PHEV عنوان مقاله ای جدید از سری مقالات مقایسه  خودرو همراه مکانیک می باشد که دو مورد از با کیفیت‌ترین و گران‌ترین شاسی بلندهای فرنگی کشورمان را از نزدیک خواهیم شناخت.

با همراه مکانیک همراه شوید تا علاوه بر مقایسه نیسان ایکس تریل 2018 و میتسوبیشی اوتلندر PHEV، نگاهی به سازندگان چشم بادامی این دو شاسی بلند نیز داشته و آثار فرهنگ سامورایی‌وار ژاپنی‌ها را در ماهیت‌شان ببینیم.

طراحی داخلی  

مقایسه نیسان ایکس تریل 2018 و میتسوبیشی اوتلندر PHEV را با طراحی داخلی و کابین آن‌ها آغاز می کنیم. همان‌طور که می‌دانید، نیسان یکی از شرکت‌های خوش‌نام ژاپنی در عرصه خودروسازی بوده و با اضافه کردن خودروهایی بی‌نظیر به فهرست اتومبیل‌های جهان، همواره در زمره برترین‌های این صنعت بوده است. ایکس تریل 2018 نیز یکی از محصولات محبوب این شرکت بوده و نیسان در طراحی داخلی این فرزند خود سنگ تمام گذاشته است. 

مقایسه نیسان ایکس تریل با میتسوبیشی اوتلندر

زیبایی کابین ایکس تریل بسیار چشم نواز بوده و شما را از پرداخت ۶۰۰ میلیون تومان پول نقد برای خریدش پشیمان نخواهد کرد. تریم نیسان ایکس تریل 2018 به خوبی تقسیم بندی شده و صفحه نمایش و دکمه‌ها به زیبایی تمام روی آن قرار گرفته‌اند. البته زیبایی تنها خاصیت کابین این خودرو نبوده و همان‌طور که انتظار می‌رود، آپشن‌های بسیار زیادی را نیز به سرنشینان و راننده خود ارائه می‌دهد. (در بخش‌های بعدی به این آپشن‌ها بیشتر خواهیم پرداخت). 

در طرف دیگر مقایسه نیسان ایکس تریل 2018 و میتسوبیشی اوتلندر PHEV، یک شرکت خوش نام دیگر ژاپنی قرار داشته که در این شاسی بلند خود کیفیت و مصرف پایین را به اولویت اصلی‌اش تبدیل کرده است. میتسوبیشی اوتلندر PHEV در طراحی داخلی تغییرات خوبی را به نسبت نسل‌های پیشین خود تجربه کرده و در عین سادگی، مدرنیته را در خود جای داده است. محل قرار گیری دنده با دکمه‌هایی همراه بوده و تقسیم بندی تریم نیز به شکلی کاملا مجزا با این بخش تعبیه شده است.

میتسوبیشی نیز همانند رقیب خود نیسان، آپشن‌های بسیاری را در شاسی بلند خود قرار داده است که ما نیز در ادامه به آن‌ها بیشتر خواهیم پرداخت؛ اما اگر مقایسه نیسان ایکس تریل 2018 و میتسوبیشی اوتلندر PHEV از نظر طراحی داخلی را بر مبنای زیبایی و کارایی قرار دهیم، می‌بایست اذعان داشت که ایکس تریل یک قدم جلو تر از اوتلندر است!

اندام سامورایی‌ و یاکوزای ششصد میلیونی

در مقایسه نیسان ایکس تریل 2018 و میتسوبیشی اوتلندر PHEV، حال زمان بررسی طراحی خارجی و بدنه این دو شاسی بلند فرنگی و گران‌قیمت کشورمان رسیده است. از آن‌جایی که شرکت‌های سازنده هر دو خودرو نیز بارها امتحان خود را پس داده‌اند، موفقیت در زمینه طراحی و مهندسی خارجی‌شان نیز دور از انتظار نبوده و از همان ابتدای کار می‌توان توقع اندامی جذاب را در بحث مقایسه نیسان ایکس تریل 2018 و میتسوبیشی اوتلندر PHEV داشت.

مقایسه نیسان ایکس تریل با میتسوبیشی اوتلندر

نیسان در بدنه ایکس تریل 2018 تغییرات اندک اما محسوسی را اعمال کرده و با بکارگیری نوار جانبی رکاب و تغییرات کوچک در بخش عقبی، ظاهر شاسی بلند خود را بیش از پیش جذاب کرده است. خطوط شکسته کاپوت و زاویه‌های تند کنار سپر جای خود به طراحی ساده اما کاملا هماهنگ قسمت پشتی داده و با چراغ‌های نیمه مورب ترمز، جای هیچ‌گونه اعتراضی را برای منتقدین باقی نمی‌گذارند. نیسان ظاهرا تجربه فعالیت‌های جهانی خود را در زمینه طراحی داخلی و خارجی به شکل خوبی بکار گرفته و در هر دوی این‌ بخش‌ها به میتسوبیشی اوتلندر برتری دارد.

اوتلندر PHEV در قسمت جلویی و با بهره‌گیری از چراغ‌های کشیده و نسبتا نازک، خواستگاه ژاپنی محصول خود را به رخ بینندگان کشیده و با ترکیب خطوط منحنی جلو پنجره و سپر با زوایای تیز جانبی کاپوت، نوعی تضاد دلچسب را به وجود آورده است. البته یکی از نکات منفی طراحی بدنه اوتلندر PHEV عدم هماهنگی کامل بخش‌های جلو و عقب بوده و متاسفانه چراغ‌های کشیده و نوک تیز عقب برای تکمیل ارتباط جلو و عقب این شاسی بلند کافی نبوده است. البته لازم به ذکر است که این عدم هماهنگی تنها در مسائلی چونمقایسه نیسان ایکس تریل 2018 و میتسوبیشی اوتلندر PHEV محسوس بوده و اگر این خودروی میتسوبیشی را به تنهایی بررسی نماییم، بدون شک نمره بالایی در طراحی بدنه نیز کسب می‌کند.

یک رانندگی مملو از آپشن‌‌های رفاهی

مقایسه نیسان ایکس تریل 2018 و میتسوبیشی اوتلندر PHEV از نظر تجربه رانندگی و پیشرانه کار دشواری نبوده و اعتماد به این خودروسازان مطرح دنیا نیز هیچ‌گونه عواقب منفی‌ای در پی نخواهد داشت. اما به هر حال باید بدانید که پیشرانه ایکس تریل در مقایسه با میتسوبیشی اوتلندر، قدرت کمتری داشته و از آن‌جایی که اوتلندر PHEV علاوه بر قدرت، مصرف سوخت ترکیبی بسیار پایینی نیز دارد، برتر میدان قلمداد می‌شود. موتور این محصول میتسوبیشی هیبریدی بوده و در هر ۱۰۰ کیلومتر تنها ۱.۷ لیتر بنزین می‌سوزاند! همچنین قدرت پیشرانه این شاسی بلند نیز برابر با ۲۰۳ اسب بخار است — که در مقایسه با قدرت ۱۷۱ اسب بخاری نیسان بسیار بهتر است.

مقایسه نیسان ایکس تریل با میتسوبیشی اوتلندر

اما تجربه رانندگی با هر دوی این شاسی بلند ها مملو از احساس آرامش و لذت واقعی بوده و به دلیل آپشن‌های رفاهی بالای‌شان، هر دقیقه حضور پشت فرمان را برای راننده لذت‌بخش تر از پیش می‌کنند. نیسان ایکس تریل 2018 آپشن‌هایی همچون دوربین ۳۶۰ درجه، گرم‌کن صندلی‌های جلو، سان‌روف پانوراما، سیستم شناسایی اشیای متحرک، تهویه هوای اتوماتیک دو حالته، کروز کنترل، آینه‌های جانبی برقی، صفحه نمایش لمسی، سیستم هوشمند توزیع گشتاور و … را به صاحبان‌ خود ارائه کرده و رانندگی را برای آن‌ها به یکی از تفریحات پ. هیجان روزانه مبدل می‌کند. 

 مقایسه نیسان ایکس تریل 2018 و میتسوبیشی اوتلندر PHEV از نظر تجربه رانندگی و آپشن‌های موجود، میتسوبیشی نیز دست کمی از نیسان نداشته و شما را با صندلی راننده قابل تنظیم برقی، سان‌روف، صفحه نمایش لمسی، آینه‌های جانبی برقی، گرم‌کن صندلی‌های جلو، ورود و استارت بدون سوئیچ، سنسور پارک جلو و عقب و … تجهیز می‌کند. بنابراین می‌توان اذعان داشت که مقایسه نیسان ایکس تریل 2018 و میتسوبیشی اوتلندر PHEV از نظر آپشن و تجربه رانندگی نتایج کاملا رضایت‌بخشی داشته و انتخاب برتر میدان به عهده شماست.

مقایسه نیسان ایکس تریل با میتسوبیشی اوتلندر

مقایسه فنی نیسان ایکس تریل 2018 و میتسوبیشی اوتلندر PHEV

  ایکس تریل 2018 میتسوبیشی اوتلند
حجم موتور 2500CC بنزینی 2360CCهیبریدی
قدرت موتور 171 اسب بخار در 6000 دور 203اسب بخار در 6000دور
تعداد سیلندر/سوپاپ 4سیلندر/16 سوپاپ 4سیلندر/16سوپاپ
مدل گیربکس CVT/XTRONIC CVT
قابلیت تعویض دستی دنده
حجم مخزن سوخت 60 لیتر 45لیتر
مصرف سوخت ترکیبی(لیتر) 8.3 1.7
شتاب صفر تا صد(ثانیه) 10.5 ثانیه 11ثانیه
حداکثر سرعت(کیلومتر) 190 175
سیستم ایمنی ABS,EBD,ESP,کیسه هوای راننده و سرنشین و جانبی،سیستم ضد سرقت ایموبلایزر،هندزفری بلوتوث،پخش موسیقی با بلوتوث،سیستم کنترل شاسی فعال،سیستم توزیع گشتاور متغیر،رادار هشدار دهنده خروج از خط،سیستم نگه داری خودرو در شیب،رادار شناسایی اشیا متحرک،سیستم مانیتورینگ با دید 360 درجه،سیستم 4*4 تمام وقت نیسان ABS-EBD ،مجهز به کنترل پایداری فعال-سوپر کنترل تمام چرخ ها –ترمز کمکی برای سراشیبی-ترمز اضطراری کمکی-کیسه هوا مخصوص راننده و سرنشین دو عدد جانبی و یک عدد زانویی-سوئیچ ضد سرقت یا ایموبلایزر
تکنولوژی سیستم مدیریت اقتصادی مصرف سوخت،سیستم ترمز باریک برقی،سیستم حرفه ای صوتی BOSE،سیستم هوشمند ورود بدون کلید و استارت با دکمه،کروز کنترل و کامپیوتر سفری،سنسور باران،اینه جانبی برقی مجهز به گرمکن،درب صندوق مجهز به سنسور حرکت نمایشگر4.6 اینچی لمسی، سیستم صوتی بلوتوث دار ،دوربین عقب،کنترل سیستم صوتی از روی فرمان ،استارت خودرو بدون سوئیچ،چراغ های طیفی LED ،مه شکن های LED،کروز کنترل،شوینده چراغ های جلو روی سپر،گرمکن غربیلک سانروف سه حالته،سنسور پارک عقب و جلو،اینه های برقی با گرم کن، سیستم هشدار صوتی به عابرین،سیستم تهویه الکتریکی دو حالته با قابلیت تنظیم برای راننده و سرنتشین،سنسور نور و باران ،دو پریز برق شهر،ترمز دستی الکتریکی و سیستم AUTO HOLD
تجهیزات رفاهی ایزوفیکس،سیستم تهویه اتوماتیک،زیر دستی مرکزی،جا لیوانی با قابلیت سرد و گرم کردن، دریچه هوا برای سرنشین های عقب،خاموش کن چراغ ها با تاخیر،غربیلک فرمان تمام چرم مجهز به گرمکن،صندلی های تمام چرم با قابلیت تنظیم برقی ایزوفیکس،سیستم تهویه دو حالته برای راننده و سرنشین،فرمان چرم مجهز به گرم کن، صندلی های تمام چرم با قابلیت تنظیم الکتریکی

سامورایی یا یاکوزا کدام را به خدمت بگیریم؟

مقایسه نیسان ایکس تریل 2018 و میتسوبیشی اوتلندر PHEV در فهرست شاسی بلندهای بالای ۶۰۰ میلیون صورت گرفته و اختلاف قیمت این دو خودرو آنقدرها زیاد نیست که توصیه خرید را از روی قیمت ارائه دهیم. بنابراین بهتر است نگاهی به بازار خرید و فروش داشته و به شما بگویم که در مقایسه نیسان ایکس تریل 2018 و میتسوبیشی اوتلندر PHEV از نظر بازار خرید و فروش به نفع محصول نیسان به پایان می‌رسد. 

اما اگر ۶۰۰ میلیون پول برای خرید یک شاسی بلند کنار گذاشته (!) و به دنبال گزینه‌ مناسب از میان مقایسه نیسان ایکس تریل 2018 و میتسوبیشی اوتلندر PHEV هستید، بهتر است هر دوی این خودروها را امتحان کرده و بر اساس سلیقه و نیازتان یکی را انتخاب کنید؛ چرا که نیسان برای فنی‌کارهای علاقه‌مند به کیفیت ساخت گزینه بهتری بوده و بازار دست دوم بهتری نیز دارد اما میتسوبیشی برای محیط دوستانی که قصد صرفه‌جویی در هزینه سوخت و پرداخت چند میلیون کمتر برای خرید شاسی بلند را دارند بهترین گزینه است. پس با دقت انتخاب کنید!

یکی از مسائلی که هر شخصی با هر میزان بودجه ای ممکن است با آن درگیر شود ، این فکر است که با پول خود چه خودرو مناسبی با چه ویژگی هایی می تواند تهیه کند یا اصطلاحا از خود می پرسد با پولم چه خودرویی  بخرم؟

 همراه مکانیک برای همراهی شما در امر پاسخ به این سوال خدمتی را تحت عنوان با پولم چه خودرویی میتونم بخرم بوجود اورده است.

برای اطلاع از جزئیات این خدمت و بررسی خودروی مورد نیاز خود اینجا کلیک کنید

 

مقالات مرتبط

اپلیکیشن همراه مکانیک

با اپلیکیشن همراه مکانیک از تغییرات قیمت خودرو باخبر شوید

عضویت
اطلاع از
2 دیدگاه
کامنت گذاری داخل متن
نمایش همه دیدگاه ها
محمد
۱۳۹۸-۰۷-۲۶ ۱۸:۲۳

مقایسه بسیار خوبی بود . با تشکر از نویسنده

[…] مقایسه نیسان ایکس تریل و میتسوبیشی اوتلندر […]