مقایسه رانا پلاس و پژو پارس LX

فهرست مطالب

مقایسه رانا پلاس و پژو پارس موضوع این مقاله از سری مقالات مقایسه‌ای مجله خودرو همراه مکانیک است که قصد داریم این دو سدان نسبتا جمع‌وجور داخلی را از نظر مشخصات فنی، طراحی، امکانات و آپشن‌ها، ایمنی و شرایط بازار مورد بررسی قرار دهیم.

رانا پلاس و پژو پارس به‌عنوان تولیدات اقتصادی در بازار ما حضور دارند و از لحاظ رنج قیمت نیز در یک محدوده قرار می‌گیرند. بنابراین بهتر دیدیم تا آن‌ها را به مصاف هم فراخوانده و مقایسه‌ای کامل و دقیق بین این دو خودرو انجام دهیم. اگر قصد خرید رانا یا خرید پژو پارس را دارید و برایتان سوال پیش آمده‌است که رانا پلاس بخریم یا پژو پارس؟ بهتر است به این مقاله توجه بفرمایید.

معرفی رانا پلاس و پژو پارس

در ابتدای مقاله مقایسه رانا پلاس و پژو پارس به معرفی مختصری از این دو سدان می‌پردازیم. رانا پلاس به عنوان نسخه جدید رانا LX از سال 1399 به دست مشتریان داخلی رسید.

میخوای بدون نگرانی، خودروی کارشناسی شده، با 100% ضمانت بدنه بخری؟ از همراه مکانیک کمک بگیر. خرید خودرو

معرفی کوتاه رانا پلاس

مقایسه رانا پلاس و پژو پارس LX

 این محصول تقریبا تحول چندانی نسبت به مدل قبلی تجربه نکرده است، اما تغییرات جزیی نظیر تغییر گرافیک چراغ‌ها و قاب آینه‌ها به همراه تغییر غربیلک‌ فرمان به سبک پژو 207، اضافه شدن برخی آپشن‌ها، استفاده از دسته‌راهنما و جلو آمپر جدید و برخی تحولات جزیی دیگر، از جمله اختلافات رانا پلاس نسبت به مدل اولیه به شمار می‌روند. همچنین استاندارد آلایندگی پیشرانه TU5 آن نیز به یورو 5 ارتقا یافته است. این خودرو بر پلتفرم پژو 206 صندوقدار بنا نهاده شده و از لحاظ فنی و ساختاری تفاوت فاحشی با خودروی فرانسوی ندارد.

معرفی کوتاه پژو پارس  LX

معرفی کوتاه پژو پارس  LX

در ادامه مقایسه رانا پلاس و پژو پارس به معرفی سدان پرفروش بازار داخلی پژو پارس می‌رسیم. پژو پارس نسخه فیس‌لیفت پژو 405 است که از حضورش در بازار کشور حدود 20 سال می‌گذرد. این سدان جمع‌وجور طی این مدت توانست خود را به عنوان یک محصول نسبتا مجلل‌تر از سایر تولیدات اقتصادی هم‌رده در چشم مشتریان نمایش دهد و این همه مدت همچنان از بازار گرم و پررونقی بهره‌مند باشد.

شرکت ایران خودرو چند نوع پیشرانه را روی اتاق پژو پارس نصب کرد که در حال حاضر صرفا نمونه‌های 1.8 لیتری ‏xu7 و موتور 16 سوپاپ tu5 پژو 206 روی آن مشغول به خدمت هستند. پژو پارس مجهز به موتور tu5  با نام پارس ال ایکس شناخته می‌شود و به دلیل مصرف سوخت پایین‌تر به‌علاوه عملکرد نرم‌تر موتور، مورد توجه مشتریان داخلی قرار گرفته است. در این مقاله پژو پارس lx را با رانا پلاس مقایسه خواهیم کرد.

میخوای بدونی قیمت روز خودرو مورد نظرت چنده ؟ از همراه مکانیک کمک بگیر. قیمت خودرو

مقایسه رانا پلاس و پژو پارس از نظر طراحی

در مقایسه رانا پلاس و پژو پارس از نظر طراحی باید گفت که هر دو خودروی پژو پارس و رانا پلاس از لحاظ طراحی ریشه در سال‌های بسیار دور دارند و به عنوان نسخه‌های فیس‌لیفت پژو 405 و پژو 206 در قیاس با محصولات جدید، به‌ویژه خودروهای چینی، قطعا حرف زیادی برای گفتن ندارند. اما نکته اینجاست که محدوده قیمتی این دو دست‌پرورده ایران خودرو از تنوع محصول زیادی برخوردار نبوده و مشتریان مجبورند از چند مدل محدود حاضر در این بازه یکی را انتخاب کنند.

مقایسه رانا پلاس و پژو پارس از نظر طراحی

از این رو پژو پارس همچنان به عنوان یک خودرو نسبتا مجلل‌تر میان مردم به شمار می‌رود و ظاهر قدیمی آن چندان به چشم مشتریان، زشت و نافرم نمی‌آید. از طرف دیگر رانا پلاس از شمایل کلی بدنه پژو 206 صندوقدار بهره‌مند است و گرچه نمایی نوین و زیباتر را به نمایش می‌گذارد اما شمایل آن، پرستیژ و شخصیت پژو پارس را برای مشتریان ایجاد نمی‌کند.

با این حساب باید گفت که رانا پلاس به دلیل بهره‌مندی از انحناهای بیشتر و همچنین طراحی جدیدتر چهره و نمای عقب، در مجموع خودرویی زیباتر به نظر می‌رسد، اما همچنان بسیاری از مشتریان متعصب ظاهر پژو پارس را چشم‌نواز، رسمی و البته متشخصانه‌تر برآورد می‌کنند که ما نیز به سلیقه آن‌ها احترام می‌گذاریم.

تفاوت کابین‌داخلی رانا و پارس

تفاوت کابین‌داخلی رانا و پارس

در بحث مقایسه رانا پلاس و پژو پارس در بخش طراحی داخلی هر دو محصول ایران خودرو نمره بالایی کسب نمی‌کنند؛ چراکه طرح داشبورد آن‌ها بسیار قدیمی بوده و عمده سطوح کابینشان توسط پلاستیک‌های خشک تسخیر شده‌است. با این حال فرم غربیلک فرمان‌های هر دو ماشین نسبت به مدل‌های قبلی جذابیت بیشتری از لحاظ بصری در ذهن کاربر ایجاد خواهد کرد. البته کابین پژو پارس به دلیل فاصله محوری بزرگتر، از فضای بیشتر به‌ویژه در صندلی‌های ردیف عقب بهره می‌برد و محیطی بسیار راحت‌تر نسبت به رانا را از این حیث در اختیار کاربران خود می‌گذارد.

همچنین صندوق عقب پژو پارس حدود 470 لیتر گنجایش دارد که به میزان 70 لیتر بزرگتر از صندوق رانا پلاس خواهد بود و از این حیث نیز تناسب بیشتری با نیازهای خانوادگی ایجاد می‌کند. بنابراین به نظر می‌رسد از نظر کاربرد فضای داخلی و ظرفیت کابین، مزیت‌های پژو پارس بر رانا پلاس ارجحیت داشته باشد.

مقایسه راناپلاس و پژو پارس از نظر فنی

موتور رانا پلاس

همان‌طور که در ابتدای مقاله مقایسه رانا پلاس و پژو پارس اشاره شد، پژو پارس lx مجهز به موتور 16 سوپاپ tu5 را با رانا‌ پلاس بررسی خواهیم کرد. بنابراین هر دو خودرو از یک پیشرانه یکسان با توان فنی مشابه بهره می‌برند، اما در این بین به دلیل وزن و ابعاد بالاتر و تفاوت در ویژگی‌های آیرودینامیکی پژو پارس نسبت به رانا پلاس، چابکی محصول شیرنشان نسبت به اسب تازه‌نفس ایرانی پایین‌تر ارزیابی می‌شود. شتاب صفر تا صد رانا پلاس حدود 12 ثانیه اعلام شده و این در حالی است که پژو پارس حدود 13.2 ثانیه جهت رسیدن به سرعت 100 کیلومتر بر ساعت از حالت سکون وقت نیاز دارد.

همچنین میانگین مصرف سوخت پژو پارس نسبت به رانا پلاس بیشتر است و در مجموع به نظر می‌رسد که رانا پلاس از لحاظ فنی، برتری جزئی نسبت به دیگر محصول ایران خودرو داشته باشد. 

جدول ویژگی های فنی پارس و رانا پلاس

مدل خودرو

پژو پارس LX 

رانا پلاس

پیشرانه 

۴ سیلندر TU5

۴ سیلندر TU5

حجم موتور

1587 سی‌سی

  1587 سی‌سی

حداکثر قدرت

108 اسب بخار

105 اسب بخار

حداکثر گشتاور

142 نیوتن متر

142 نیوتن متر

گیربکس

۵ سرعته دستی 

5 سرعته دستی

مصرف سوخت(ترکیبی)

7.5 لیتر

6.9 لیتر

حداکثر سرعت

190

190

شتاب صفر تا ۱۰۰

13.2 ثانیه 

12 ثانیه

وزن (کیلوگرم) با مخزن سوخت پر

1185

1164

تفاوت آپشن‌های راناپلاس و پژوپارس

تفاوت آپشن‌های راناپلاس و پژوپارس

طبق معمول نباید انتظار زیادی از محصولات اقتصادی ایران خودرو در حوزه امکانات رفاهی داشت و پژو پارس ال ایکس به همراه رانا پلاس از این جهت خیلی دست پر ظاهر نشده‌ و تقریبا از عملکرد یکسان بهره‌مند هستند. با این حال شاخص‌ترین تفاوت میان تجهیزات، این دو خودرو به حضور کروز کنترل در رانا پلاس و تهویه مطبوع اتوماتیک در پژو پارس خلاصه می‌شود. با مطالعه جدول زیر می‌توانید مقایسه رانا پلاس و پژو پارس از نظر تجهیزات رفاهی به‌طور دقیق‌تر ببینید:

مدل خودرو

پژو پارس LX

رانا پلاس

چراغ

مه‌شکن در جلو و عقب، نقشه‌خوان

چراغ مه‌شكن جلو و عقب، قابليت تنظیم ارتفاع نور جلو از داخل خودرو، طراحی جدید جلو و عقب، سيستم روشنايی ترک خودرو

سیستم‌های مالتی مدیا

رادیوپخش

رادیو پخش، آنتن اکتیو

صفحه نمایش

رینگ

رینگ آلومینیومی یا فولادی 15 اینچ

رينگ فولادی 14 اینچ

آینه

آينه‌های جانبی برقی، راهنمادار و تاشونده برقی

آينه‌های جانبی برقی راهنمادار هم رنگ بدنه، طرح جديد

تهویه مطبوع

تنظيم اتوماتيک

تنظيم دستی

صندلی

تنظيم برقی پشتی صندلی‌های جلو

صندلی‏ راننده و سرنشين جلو دستی، پشت سری صندلی‌های جلو قابل تنظيم، روکش صندلی طرح جديد

شیشه

شیشه‌بالابرهای برقی جلو و عقب

شیشه‌بالابرهای برقی جلو و عقب

سیستم هشدار دهنده

سیستم هشدار موانع در عقب

هشداردهنده موانع عقب

سایر امکانات

فرمان هیدرولیک، مجهز به كليدهای كنترلی، بازکن در صندوق عقب از داخل اتاق

كروز كنترل، بازکن قفل در صندوق عقب از داخل، جلو پنجره طرح جديد، مجموعه کنسول میانی یكپارچه، دستگیره‌ها و زه‌های جانبی همرنگ بدنه (پک لوک)، مجموعه رودری‌های جديد، عایق صداگیر در موتور، مجموعه جديد داشبورد (دسته راهنما و دسته برف پاک‌کن طرح جديد، جلو آمپر دیجیتالی با هشدار كمربند، صفحه نمايشگر روی داشبورد‌، نمايشگر دماي محيط)

مقایسه پژو پارس با رانا پلاس از لحاظ مشخصات ایمنی

اصولا محصولات ایران خودرو سابقه روشنی در آزمون‌های ایمنی سنجی ندارند و نمی‌توان به‌طور دقیق به اطلاعات ایمنی آن‌ها دست پیدا کرد، اما در این بین رانا پلاس از پلتفرم پژو 206 بهره می‌برد و خودروی فرانسوی مذکور نیز موفق شده در سال 2000 معادل 4 ستاره در بخش امنیت سرنشینان بزرگسال از موسسه معتبر یورو انکپ کسب کند. اگر بودجه کافی برای خرید پارس ندارید؛ می‌توانید از طرح فروش اقساطی پژو پارس شرکت همراه مکانیک استفده کنید و با اقساط بلند مدت و بدون ضامن مالک این خودرو شوید.

مقایسه پژو پارس با رانا پلاس از لحاظ مشخصات ایمنی

 پژو پارس از این جهت سابقه روشنی ندارد و نمی‌توان اظهارنظر دقیقی درباره امنیت آن بر زبان راند. بنابراین به نظر می‌رسد با توجه به پلتفرم یکسان رانا پلاس با پژو 206 احتمالا بتوان نسبت به امنیت بیشتر آن در قیاس با پژو پارس امیدوار بود. با مطالعه جدول زیر تجهیزات ایمنی موجود در هر دو خودرو به اطلاع شما خواهد رسید.

مدل خودرو

پژو پارس LX

رانا پلاس

تجهیزات ایمنی و حفاظت

سیستم ایموبیلایزر، قفل مرکزی با ریموت، اتولاک، مسترلاک، قفل میکروسوییچی درها، اخطار سرقت با بوق، اتوفلاشر

ايموبيلايزر، قفل مركزی با ريموت، كمربندهای ايمنی سرنشينان جلو 3 نقطه‌ای با قابليت تنظيم ارتفاع، ، صندلی عقب مجهز به ايزوفيكس، سيستم قطع خودكار سوخت

کیسه هوا

دو عدد (راننده و سرنشين جلو )

دو کیسه هوا (راننده و سرنشين جلو)

سیستم ترمز

ترمز EBD،ABS، ترمز جلو و عقب دیسکی خنک شونده، ترمز عقب دیسکی یا کاسه‌ای

ترمز EBD،ABS، ترمز جلو و عقب دیسکی، ترمز عقب کاسه‌ای

تجربه رانندگی پژو پارس و رانا پلاس

حال نوبت آن رسیده که پشت فرمان این دو خودرو نشسته و به مقایسه رانا پلاس و پژو پارس از نظر تجربه رانندگی بپردازیم. درون کابین پژو پارس نسبت به رانا‌ پلاس فضا و نور بیشتری وجود دارد و این مسئله باعث می‌شود تا احساس راحتی و دلبازی بیشتری به کاربر انتقال یابد. غربیلک فرمان هر دو خودرو نسبت به مدل‌های پیشین خوش‌دست و زیباتر به نظر می‌رسد و از این لحاظ حس و حال بهتری به راننده انتقال خواهد داد.

با شروع حرکت و شتاب‌گیری متوجه خواهید شد که رانا‌ پلاس در این زمینه خودرویی چابک‌تر نسبت به دیگر محصول ایکو به حساب می‌آید. البته در شتاب‌گیری ثانویه اوضاع پژو پارس کمی بهبود یافته و می‌تواند نیازهای معمول خانوادگی را به طرزی نسبتا مناسب پاسخ دهد، اما نسبت به مدل 1.8 لیتری، کاهش شتاب آن تا حدی محسوس خواهد بود. عملکرد سیستم تعلیق هر دو خودرو خیلی نرم یا خیلی خشک ارزیابی نمی‌شود، ولی حین عبور از روی دست‌اندازها و جاده‌های ناهموار ضربات کم‌وبیش درون کابین احساس خواهند شد.

تجربه رانندگی پژو پارس و رانا پلاس

همچنین تعادل و پایداری اتاق نیز در هر دو خودرو در شرایط عادی نسبتا متعادل و پایدار ارزیابی می‌شود، اما در سرعت‌های بالا به‌ویژه به دلیل فقدان سامانه‌های نوین کنترل کشش و پایداری، رعایت جانب احتیاط در رانندگی با هر دو خودرو ضروری خواهد بود. علاوه‌بر این به دلیل جادارتر بودن و نوع طراحی پژو پارس، راننده نقاط کور کمتری درون کابین احساس خواهد کرد و سطح تسلط آن بر قسمت‌های جلو و عقب خودرو نسبت به حریف اندکی بیشتر ارزیابی می‌شود .

قدرت ترمز‌ گیری کدام‌یک بهتر است؟

قدرت ترمزگیری نیز در هر دو خودرو متعادل بوده و می‌تواند اعتماد و اطمینان کافی را در دل راننده ایجاد کند، اما وجود ترمزهای عقب دیسکی در برخی مدل‌های پژو پارس قطعا اعتمادبه‌نفس بیشتری در راننده جهت سرعت‌گیری و شتاب گرفتن ایجاد خواهد کرد.

مقایسه شرایط بازار رانا پلاس و پارس LX

در ادامه مقایسه رانا پلاس و پژو پارس به تحلیل شرایط بازار این دو خودرو می‌رسیم. اصولا محصولات اقتصادی ایران خودرو در بازار کم‌تنوع داخلی همواره مشتریان فراوانی داشته و از این حیث با مشکل چندانی روبرو نیستند. وضعیت و شرایط بازار پژو پارس ال ایکس و رانا پلاس نیز تقریباً از این قاعده پیروی می‌کند، اما از آنجا که رانا‌ پلاس نمونه ارتقا یافته و گران‌قیمت‌تر رانا معمولی به‌شمار می‌رود و مدت زمان زیادی از حضور آن در بازار نمی‌گذرد، باید مدتی منتظر ماند و دید مشتریان نسبت به تحولات اندک این خودرو و نیز افزایش نسبی قیمت رانا پلاس، چگونه واکنش نشان می‌دهند.

مقایسه شرایط بازار رانا پلاس و پارس LX

 اما در سمت دیگر پژو پارس یکی از پرطرفدارترین محصولات تولید داخل به شمار می‌رود و شرایط بازار و روند خرید و فروش آن بسیار گرم و پرحرارت دنبال می‌شود و از این نظر به احتمال قوی نسبت به محصولات جدیدتر ایران خودرو یعنی رانا ‌پلاس برتری خود را حفظ خواهد کرد.

در صورت تمایل می‌توانید لیست کامل قیمت محصولات ایران خودرو در انواع مدل‌ها و سال‌های مختلف موجود را در سایت همراه مکانیک ببینید تا دید وسیع‌تری درباره این دو خودرو پیدا کنید. این لیست به‌صورت روزانه آپدیت شده و قیمت‌های آن از معاملات واقعی سطح بازار جمع‌آوری می‌شوند.

نتیجه‌گیری

مقایسه رانا پلاس و پژو پارس

در پایان مقایسه رانا پلاس و پژو پارس باید بگوییم که هر دو محصول ایران خودرو از بسیاری جهات عملکردی مشابه و یکسان را پیش روی مشتریان قرار می‌دهند. از لحاظ قطعات یدکی مشکلی ندارند و خدمات پس از فروش آن‌ها به‌طور گسترده در مراکز مختلف و تعمیراتی سطح کشور قابل انجام خواهد بود. از نظر قیمت نیز قیمت پژو پارس در نسخه LX و قیمت رانا پلاس تقریبا در یک بازه قرار دارند. در این بین دو عامل طراحی ظاهری و میزان فضای کابین می‌تواند در انتخاب این دو سدان بازار داخلی تاثیر بسزایی داشته باشد. اگر یک اتومبیل با طراحی نسبتا جدیدتر و چابکی اندک بیشتری احتیاج دارید، احتمالا خرید رانا‌ پلاس گزینه بهتری برای شما باشد.

 اما در سمت دیگر پژو پارس از کابین جادارتر بهره می‌برد‌. تناسب بیشتری با نیازهای خانواده‌های پرجمعیت‌تر دارد و بازار خریدوفروش آن تقریبا پررونق‌تر دنبال می‌شود و در نظر بسیاری از مشتریان پرستیژ بالاتری را ارائه می‌دهد و اگر کابین جادارتر و بازار خریدوفروش برایتان اهمیت دارد خرید پژو پارس را پیشنهاد می‌کنیم. در نهایت باید گفت که بسته به سلیقه و نوع کاربرد مشتریان، هر یک از این دو خودرو می‌تواند به گزینه نهایی جهت خرید تبدیل شود.

بیشتر بخوانید

عضویت در خبرنامه
عضویت
اطلاع از
امتیاز دهی
24 نظرات
کامنت گذاری داخل متن
نمایش همه دیدگاه ها
behrouz
1400-04-12 20:04

خسته نباشید ترمز های عقب رانا دیسکی هست

سردبیر
1400-08-12 21:18
پاسخ به  behrouz

سلام به شما مخاطب گرامی، سلامت باشید.
خیر تمام نسخه‌های رانا پلاس ترمز عقب کاسه‌ای دارند. البته رانا LX قبلاً ترمز عقب دیسکی داشت که متأسفانه این اواخر به دلیل صرفه جویی در هزینه‌ها حذف شد و جای خود را به نمونه کاسه‌ای داد.

Last edited 1 year ago by همراه مکانیک
جواد
1400-05-08 20:57

باسلام پژو پارس سال 1400درثبت نام برنده شده ام والان پژو 405 tu5مدل 93 دارم به نظر شما کدام خودرو را بفروشم سوال بعدی اینکه معایب پژو پارس را بیان فرمایید آیا درست است که زود واشر می سوزوند آیا موتور پژو پارس سال تغییر جزعی داشته است

محمدرضا غیاسوند
1401-06-17 20:03
پاسخ به  جواد

معلوم 405

Ams
1400-05-14 15:53

باورکنیدمن پرایدشوهم ندارم
ولی خودروهای داخلی همه آشغالن آشغال

علی جان
1400-08-12 21:11
پاسخ به  Ams

هر وقت تونستی بخری ، بگو چون آشغالن نمیخرم . بلا نشو . ماشینهای داخلی با رانندگی خوب خیلی‌ها رو به مقصد رسوندن ، آشغال کسی رو به مقصد نمیرسونه.

صابر
1400-11-21 21:08
پاسخ به  علی جان

عزیزم الکی طرفداری این آشغاااالها رو نکن، قاطر و اسب و درشکه هم خیلیها رو به مقصد رسونده!!!

عیسی
1400-06-21 01:52
امتیاز دهی :
     

بسم الله الرحمن الرحیم (نظر همه قابل احترام هست،باتشکر از نویسنده)
به یاد داشته باشید قبل از خرید هر خودرو ان را کارشناسی کنید………..
اولویت اول نیاز های شما است اولویت دوم سلیقه شما
این دو خودروتغریبا یک نیاز های مشابهی را بر طرف میکنند پس به سراغ اولویت دوم میریم(سلیقه)
……………..
نظر شخصی من خودرو رانا پلاس است
باتشکر از سایت همراه مکانیک

Mfk
1400-08-03 03:56
پاسخ به  عیسی

تقریبا رو غلط نوشتید

سردبیر
1400-08-12 21:22
پاسخ به  عیسی

با سلام به شما مخاطب عزیز و گرامی
از کامنت منصفانه و دقیق شما سپاسگزاریم.

فرزاد
1400-07-06 02:45
امتیاز دهی :
     

واقعا مطالب ذکر شده بسیار مفید و با ارزش بود

سردبیر
1400-07-12 22:21
پاسخ به  فرزاد

سلام فرزاد عزیز
از لطف شما صمیمانه سپاسگزاریم

حمید رضا جعفری فرد
1400-07-21 13:58
امتیاز دهی :
     

با سلام نویسنده مقاله اطلاعات کمی داشتند گریبکس رانا پلاس ۶ دنده هست و ترمز های عقب کاسه ای

سردبیر
1400-07-22 00:01

سلام حمیدرضای گرامی
رانا پلاس معمولی از موتور TU5 و همان گیربکس 5 سرعته قدیمی بهره می‌برد. گیربکس 6 سرعته مورد اشاره شما در رانا پلاس پانورامیک یا سقف شیشه‌ای جدید مورد استفاده قرار گرفته است.

Hadi Khorramnia
1400-08-14 21:54
امتیاز دهی :
     

مسلما از لحاظ ظاهری و هندلینگ و آیرودینامیکی رانا پلاس بهتر از پارس عمل میکنه همچنین وجود کروز کنترل و طراحی تجهیرات و لوازم نسبتا بهبود یافته و خوب رانا پلاس نسبت به رانا های قبلی بسیار خوب هست مثل فرمان کنترل دار 207ایی، کنسول میانی یکدست، وجود عایق های متعدد موتور و صندوق عقب و درب و کابین و سقف و… که بروزتر و شیکت تر و کاملتر از رقیب پارس خودنمایی میکنه (البته فقط نسبت به پارس و اکثر تولیدات وطنی). تنها مزیت پارس فقط و فقط جادار بودن فضای سرنشینان عقب هست که اونم اگه کسی برای… بیشتر »

امیرعلی
1400-11-19 02:16
امتیاز دهی :
     

خب والا این رانا پلاس رو ما به عنوان ی نیمچه ماشین قبول داریم چون اصلا جا نداره کسی مثل من با قد ۱۸۰ نمی تونه تو این ماشین جا بشه و درکل پارس شیک تر و با پرستیژ تره و بازار فروشش ده برابر بهتره و امکاناتش هم بهتره و کابینش هم (سوناتایی)تو ایرانیا رو دست نداره در کل پارس بهتره

Last edited 9 months ago by امیرعلی
فرهاد
1400-11-29 22:12

حدود ۵۰ میلیون پژو پارس از رانا پلاس تو بازار گرونتره ارزش نداره اگه قیمتشون یکی بود پژو پارس وگرنه رانا پلاس هم جدیدتره هم ارزونتر

امین
1400-12-20 12:12

باسلام
من ماشین قبلیم پارس tu5 بود چند ماهی هست که رانا پلاس گرفتم خیلی توضیح نمیدم اما رانندگی با رانا پلاس حس بهتری داره از لحاظ عایق صدا هم بهتر عمل کرده. بعد از یه مدت کوتاهی رانندگی با پارس سر و صدای زیادی در کابین حس میشد که واقعا رو اعصابه اما خدا رو شکر صدای داخل کابین رانا پلاس نسبت به lx رفع شده و صدایی که در پارس بود رو احساس نمیکنم. در کل من رانا پلاس رو ترجیح میدم اما خوب بود ایرانخودرو سیستم تهویه رانا پلاس رو دیجیتال میکرد

احمد
1401-07-30 20:00
پاسخ به  امین

دقیقا با نظرتون موافقم،چون منم سقف شیشه ای دارم،نرمی وسواریش خیلی بهتره،ولی ایرادش،اینه که فضای کمتری داره نسبت ب پارس

شباب خان
1401-02-07 23:57

سلام . اینا همه به کنار ولی یه چرخ ماشین چینی صدتا شرف داره به کل کارخانه ایران خودرو و سایپا .

هادی رضائی
1401-02-13 01:24
امتیاز دهی :
     

منم با نظر چند تا از دوستان موافقم واقعا رانا پلاس از نظر راحتی راننده و عایق بندی فوق العاده است البته نسبت به تولیدات داخلی حس بهتری به آدم میده از نظر نرمی بهتر از پارس در کل بخوای حساب کنی فقط جادار بودن پارس یه مزیت حساب میشه و از لحاظ مونتاژی و بدنه اش رانا خیلی محکم‌تر و بهتر مونتاژ شده

مهدی
1401-05-15 20:29

رانا پلاس پانا قابل مقایسه با پارس tu5 نیست. گیربکس ۶ سرعته روان. موتور tu5 پلاس با قدرت و شتاب بیشتر و مصرف سوخت کمتر. عایق بندی فوق العاده. کروز کنترل. راحتی رانندگی. فقط تنها ایرادش واسه افراد قد بلنده چون مثل ۲۰۶ و ۲۰۷ جاداریش کمتر از پارسه

امیر
1401-06-12 14:39

من هر دو خودرو رو داشتم و الان رانا سقف شیشه ای دارم
تو کشور ما چونکه چهارتا مواد فروش و قاچاقچی پژو میرونن همه میرن سمت این ماشین ولی من خودم انتخوابم رانا پلاس با گیربکس ۶ سرعته که خیلی سر تر از خانواده پژو که ۵۰ سال پیش در اروپا باهاشون خداحافظی شده

محمدرضا غیاسوند
1401-06-17 20:04

بنظر من رانا خیلی عالی تر از پژو پارس هستش