مقایسه دنا و پژو پارس

فهرست مطالب

سدان‌های نسبتا اقتصادی ایران خودرو که با ۴۰۵ شروع و در حال حاضر به خانواده دنا ختم شده‌اند، جایگاه‌بالایی در بازار‌محدود خودروی کشور به‌دست آورده‌اند. دو محصول دنا و پژو پارس، ازجمله مهم‌ترین بازیگران این‌ کلاس خودرویی در ایران به‌شمار می‌روند و مشتریان توجه ویژه‌ای به آن‌ها نشان می‌دهند؛ به‌خصوص فقدان سدان‌های به‌روزتر خارجی، حلقه انتخاب را برای مشتریان‌ایرانی تنگ‌تر ساخته است. به هر صورت، در این مقاله از سری مقالات مقایسه‌ای همراه مکانیک، دو سدان پرفروش ایران خودرو را مقابل یکدیگر قرار داده‎‌ایم و به مقایسه دنا و پژو پارس پرداخته‌ایم.پس اگر قصد خرید دنا یا خرید پژو پارس را دارید حتما نیم‌نگاهی به این مقاله داشته باشید.

معرفی دنا

قبل از شروع مقایسه دنا و پژو پارس، به معرفی هر یک از این دو خودرو می‌پردازیم. قطعا همه ما با سمند به‌عنوان نخستین خودروی ملی آشنا هستیم. شرکت ایران خودرو مدل سمند را بر اساس پلتفرم پژو ۴۰۵ طراحی و تولید کرد و با توجه به‌ صرفه اقتصادی فراوان سرمایه‌گذاری روی این پلتفرم، ترجیح داد تا تولیدات جدید خود را نیز بر اساس همین مدل روانه بازار کند.

میخوای بدون نگرانی، خودروی کارشناسی شده، با 100% ضمانت بدنه بخری؟ از همراه مکانیک کمک بگیر. خرید خودرو

در همین راستا، دنا به‌عنوان دومین فیس‌لیفت سمند راه خود را به‌سوی بازار کشور پیدا کرد و از سال ۹۳ تاکنون نقشی مهم در سبد خرید محصولات ایران خودرو و در مدل‌های سواری میان‌قیمت ایفا کرده است. ایکو دنا به پیشرانه ۱.۷ لیتری ef7 تجهیز شده است و از لحاظ فنی تفاوتی با سمند ef7  ندارد.

معرفی پژو پارس

معرفی پژو پارس

پژو پارس نیز قطعا معرف حضور تمامی مشتریان ایرانی است. این خودرو، نسخه فیس‌لیفت و لوکس‌تر پژو ۴۰۵ است و از همان ابتدا خود را به‌عنوان یک اتومبیل اقتصادی تشریفاتی در ذهن خریداران ایرانی جای داده است. پژو پارس طی سال ۷۹ تحت عنوان پرشیا دیده به جهان گشود و ظاهری نزدیک به پژو ۴۰۶ فرانسوی را به نمایش گذاشت. این خودرو آن‌قدر در نظر مشتریان ایرانی جذاب جلوه کرد که حتی پس از گذشت بیش از ۲۰ سال از آغاز فروش آن، هم‌چنان با حداقل تغییر نسبت به مدل‌های اولیه در دسترس متقاضیان قرار می‌گیرد و همچنان متقاضیان خرید پژو پارس قابل توجه است.

 البته از لحاظ باطنی، شرکت ایران خودرو مدل‌های مختلفی از پژو پارس را در این سال‌ها به تولید رسانده است، که برخی از آن‌ها هم‌چنان مشغول به خدمت هستند و برخی دیگر، دوران بازنشستگی را پشت سر می‌گذارند. در این بین، پژو پارس LX مجهز به موتور TU5، یکی از خوش‌فروش‌ترین مدل‌های پژو پارس محسوب می‌شود و به دلیل نزدیکی قیمت آن به دنا معمولی، ممکن است مشتریان در انتخاب یکی از این دو دچار شک و تردید شوند. به همین علت، در ادامه مطلب پژو پارس ال ایکس و دنا معمولی را موردمقایسه قرار خواهیم داد.

مقایسه دنا و پژو پارس از لحاظ طراحی

طراحی دنا

در ابتدای مقایسه دنا و پژو پارس به بررسی طراحی‌بیرونی این دو خودرو می‌پردازیم.اختلاف قدمت طراحی این دو خودرو، به حدود بیش از ده سال می‌رسد؛ بنابراین مسلما دنا که طی دهه نود روانه بازار شده است، چهره‌ای نسبتا به‌روز و جوان‌پسندتر از پژو پارس را ارائه می‌دهد. طرح چراغ‌ها و جلوپنجره دنا از خشونتی نسبتا گیرا بهره‌می‌برد و می‌توان المان‌های مدرن بیشتری در چهره آن پیدا کرد.

میخوای بدونی قیمت روز خودرو مورد نظرت چنده ؟ از همراه مکانیک کمک بگیر. قیمت خودرو

با این وجود، پژو پارس نیز که از شباهت بسیاری به پژو ۴۰۶ فرانسوی برخوردار است، چندان دست‌وپابسته ظاهر نشده و طی این سال‌ها توانسته است خود را به‌عنوان یک خودروی باشخصیت و با‌پرستیژ به خریداران‌داخلی معرفی کند.

طراحی پژو پارس

پژو پارس آن‌قدر پرطرف‌دار است و ظاهر نسبتا ساده آن برای مشتریان ایرانی، جذاب جلوه می‌کند که باید گفت این خودرو مهره مار دارد و علی‌رغم تمام کاستی‌های بصری، هم‌چنان می‌تواند از مشتریان ایرانی دل ببرد. به‌طورکلی، دنا از طراحی خوشایندتری سود می‌برد و از این لحاظ، نسبت به پژو پارس برتری دارد؛ اما پژو پارس نیز همان‌طور که اشاره شد، طرف‌داران زیادی در ایران دارد و هم‌چنان پرستیژ ظاهری خود را در نظر خریداران داخلی حفظ کرده است.

مقایسه پژو پارس و دنا از نظر طراحی داخلی

اختلاف ظاهر پژو پارس و دنا در طراحی کابین بیش‌ازپیش هویدا می‌شود؛ چراکه دنا از طرح نسبتا نوین داشبورد به سبک برخی محصولات قدیمی‌تر هیوندای سود می‌برد و جلوه‌های بصری فضای داخلی آن، به‌مراتب چشم‌نوازتر از پژو پارس به نظر می‌رسد. کنسول میانی داشبورد، مجهز به نمایش‌گر تصویری با دریچه‌های هواکش‌عمودی و نیز سبک‌طراحی تودری‌های دنا بسیار جذاب‌تر از ادوات کابین پژو پارس دیده می‌شوند.

کابین دنا

مواد به‌کاررفته در ساخت متعلقات کابین هر دو خودرو با توجه به بازه قیمت پژو پارس و دنا، از جنس پلاستیک‌خشک است و کیفیت آن‌ها نامرغوب ارزیابی می‌شود. از سوی دیگر، گرچه فاصله بین محور چرخ‌های این دو خودرو تفاوت چندان قابل‌توجهی نسبت به یکدیگر ندارد، اما عرض بیشتر دنا منجر به فضای جادارتر آن به‌ویژه از نظر محدوده شانه‌های سرنشینان خواهد شد. با این حال، ۴ تا ۵ سرنشین بزرگسال به‌راحتی می‌توانند از کابین هر دو خودرو استفاده کنند. در بحث فضای صندوق نیز دنا گشاده‌دست‌تر ظاهر شده است و ظرفیت ۵۰۰ لیتری محفظه بار خود را به رخ فضای ۴۷۰ لیتری پژو پارس می‌کشد. درمجموع، باید گفت دنا از لحاظ طراحی‌کابین، یک سروگردن بالاتر از پارس قرار دارد و برنده مقایسه دنا و پژو پارس از لحاظ طراحی داخلی شمرده می‌شود.

تفاوت دنا و پژو پارس tu5 از نظر فنی

موتور پژو پارس lx

پژو پارس تاکنون با چند نوع پیشرانه متفاوت در اختیار مشتریان‌داخلی قرار گرفته است که در این بین، مدل ال ایکس مجهز به موتور ۱۶سوپاپ tu5 قادر به تولید ۱۰8 اسب‌بخار قدرت و ۱۴۲ نیوتن‌متر گشتاور است. در سوی دیگر، دنا به موتور EF7 مسلح شده است و ۱۱۵ اسب‌بخار قدرت و ۱۵7 نیوتن‌متر گشتاور ارائه می‌دهد. علی‌رغم برتری فنی دنا روی کاغذ نسبت به پژو پارس، اما باید گفت که شتاب صفرتاصد این دو سدان داخلی تفاوت چندانی نسبت به یکدیگر ندارد و حتی رقم رسمی درج‌شده در کاتالوگ پژو پارس، حدود سه دهم ثانیه سریع‌تر از شتاب دنا معمولی عنوان شده است.

جدول مقایسه دنا و پژو پارس ال ایکس از نظر مشخصات فنی

مدل خودرو

پژو پارس LX 

دنا معمولی

پیشرانه 

۴ سیلندر TU5

۴ سیلندر EF7

حجم موتور

1587 سی‌سی

1646 سی‌سی

حداکثر قدرت

108 اسب‌بخار

115 اسب‌بخار

حداکثر گشتاور

142 نیوتن‌متر

157 نیوتن‌متر

گیربکس

5 سرعته دستی 

5 سرعته دستی

مصرف سوخت(ترکیبی)

7.5 لیتر

7.74 لیتر

شتاب صفرتاصد

13.2 ثانیه 

13.5 ثانیه

وزن (کیلوگرم) با مخزن سوخت پر

1185

1258

مقایسه دنا و پژو پارس از لحاظ آپشن‌های رفاهی

آپشن‌های رفاهی پژو پارس

گرچه وجود تجهیزاتی هم‌چون کروزکنترل، تنظیمات برقی صندلی و نمایش‌گر لمسی کفه ترازو را در بحث تجهیزات رفاهی به سمت دنا سنگین خواهد کرد‌، اما در سایر موارد، اختلاف فاحشی میان این دو فرزند پژو ۴۰۵ مشاهده نمی‌شود‌. با مطالعه جدول زیر، می‌توانید به‌طور کامل نسبت به آپشن‌های رفاهی پژو پارس آگاهی پیدا کنید:

مدل خودرو 

پژو پارس LX 

دنا معمولی

چراغ

چراغ مه‌شکن در جلو و عقب، نقشه‌خوان، چراغ نقشه‌خوان – چراغ خطر سوم – چراغ‌هاي سقفي جلو و عقب – چراغ داخل داشبورد

داراي چراغ هاي LED جلو و عقب – چراغ مه‌شكن جلو و عقب – چراغ نقشه‌خوان – چراغ خطر سوم – چراغ‌هاي سقفي جلو و عقب – چراغ داخل داشبورد – تنظيم زاويه نور چراغ‏‌هاي جلو از داخل

سیستم‌های مالتی‌مدیا 

رادیوپخش

سیستم صوتی با شش اسپیکر-هندزفری

صفحه‌نمایش 

– 

7 اینچی لمسی

رینگ

رینگ آلومینیومی یا فولادی 15 اینچ

 

كد كلاس 70101: رينگ آلومينيومي 15 ، كد كلاس 70112-70115-70117-70118 -70123: رينگ فولادي 15

آینه

آينه‌هاي جانبي راهنمادار و تاشونده برقی

آينه‌هاي جانبي برقي، راهنمادار و تاشونده اتوماتيك

تهویه مطبوع

تنظيم اتوماتيك

تنظيم اتوماتيك – كانال تهويه براي سرنشينان عقب

صندلی 

تنظيم برقي پشتي صندلي‏‌هاي جلو

جابه‌جايي صندلي‌‏هاي راننده و سرنشين جلو به‌صورت برقي – امكان نصب صندلي كودك در صندلي عقب (داراي استاندارد Isofix ) – پشت‌سري صندلي‌هاي جلو با تنظيم ارتفاع و زاويه – دسترسي به صندوق‌عقب از داخل _ زيرآرنجي جلو و عقب

شیشه 

شیشه‌بالابرهای برقی جلو و عقب

شیشه‌بالابرهای برقی جلو و عقب

سیستم هشداردهنده

سیستم هشدار موانع در عقب

سيستم هشداردهنده هوشمند مركزي ورود غيرمجاز – هشداردهنده موانع عقب با نمایش گرافیکی

سایر امکانات

فرمان هیدرولیک، مجهز به كليدهاي كنترلي، بازکن درب صندوق عقب از داخل اتاق

فرمان هیدرولیک مجهز به كليدهاي كنترلي، ستون فرمان تلسكوپي(جمع شونده) – کروز کنترل، بازکن درب صندوق عقب از داخل اتاق – آنتن اکتیو، سيستم روشنايي موقت در محيط‌‌هاي تاريك

مقایسه ایمنی دنا و پژو پارس

پژو پارس

در این خصوص، نمی‌توان هیچ نظری مبتنی بر تست‌های ایمنی رسمی این دو خودرو ارائه داد؛ چراکه اصلا هیچ موسسه معتبری این دو را تحت شرایط آزمون ایمنی قرار نداده است.

با این وجود، به دلیل تشابه پلتفرم و تجهیزات ایمنی موجود در دو سدان موردنظر، می‌توان انتظار سطح ایمنی مشابهی را از دنا و پژو پارس داشت. البته به دلیل طراحی قدیمی پلتفرم و سطح اندک تجهیزات ایمنی این دو سدان داخلی نسبت به خودروهای مدرن، نباید دل به ایمنی بالای دنا و پژو پارس بست. اگر بودجه کافی برای خرید دنا ندارید از طرح فروش اقساطی دنا شرکت همراه مکانیک استفاده کرده و بدون ضامن و با شرایط متنوع مالک خودرو شوید.

مدل خودرو 

پژو پارس LX

دنا

تجهیزات ایمنی و حفاظت

سیستم ایموبیلایزر، قفل مرکزی با ریموت، اتولاک، مسترلاک، قفل میکروسوییچی درها، اخطار سرقت با بوق، اتوفلاشر

سيستم ضدسرقت (ايموبيلايزر) – سيستم هشداردهنده هوشمند مركزي ورود غيرمجاز – سيستم عيب‌يابي هوشمند (مالتي‌پلكس) – قفل مركزي با ريموت كنترل راديويي – كمربندهاي ايمني جلوی سه‌نقطه‌اي با قابليت تنظيم ارتفاع – سيستم كنترل بخار بنزين 

کیسه‌هوا 

دو عدد (راننده و سرنشين جلو)

دو عدد (راننده و سرنشين جلو)

سیستم ترمز 

ترمز EBD،ABS، ترمز جلو و عقب دیسکی خنک‌شونده، ترمز عقب دیسکی یا کاسه‌ای

ترمز EBD،ABS، ترمز جلو و عقب دیسکی خنک‌شونده، ترمز عقب دیسکی یا کاسه‌ای

مقایسه دنا و پژو پارس از لحاظ تجربه رانندگی

 دنا ایران خودرو

پشت فرمان دنا حس تسلط بیشتری بر جاده نسبت به پژو پارس در ذهن راننده به وجود می‌آید. میزان دید به بیرون برای هر دو خودرو مناسب ارزیابی می‌شود؛ اما دید به پشت بدون استفاده از دوربین در هر دو مدل دچار محدودیت است. شتاب‌گیری دنا و پژو پارس تیو ۵ چندان مهیج به نظر نمی‌رسد و هر دو خودرو در قیاس با محصولاتی همچون تندر ۹۰ یا پژو پارس ساده 1.8 لیتری نسبتا کند هستند. با این حال، مالکان این خودروها در رانندگی‌های عادی و سبقت‌گیری‌های معمول به مشکلی برنخواهند خورد.

هم‌چنین به دلیل کیفیت مونتاژ نه‌چندان مطلوب اکثر محصولات ایران خودرو، دنا و پژو پارس نمره بالایی از لحاظ عایق‌بندی و میزان نفوذ سروصدا به درون‌کابین کسب نمی‌کنند و حتی در برخی نمونه‌ها احتمال‌ ناراحتی سرنشینان از میزان سروصدای برخی ادوات داخلی و نفوذ ضربات سطح جاده به درون کابین وجود دارد‌. کیفیت سواری نیز در حد متوسط ارزیابی شده و سیستم تعلیق با رویکرد نسبتا اسپرت تنظیم شده است تا در جاده‌های ناهموار ایران دوام بیشتری بیاورد.

 پژو پارس

با این حال میزان پایداری و هندلینگ دو خودرو به واسطه رویکرد اسپرت سیستم تعلیق نسبتا رضایت‌بخش برآورد می‌شود. ضمنا پژو پارس در بحث پایداری سر پیچ و میزان بادی-رول (حرکت گهواره‌ای) عملکرد بهتری را ارایه می‌دهد. درمجموع، اختلاف چندانی میان تجربه‌رانندگی با این دو خودرو مشاهده نمی‌شود و نمی‌توان هیچ یک را به‌عنوان خودروی برتر از لحاظ تجربه‌رانندگی معرفی کرد.

تفاوت شرایط بازار دنا و پارس LX

محصولات پرفروش ایران خودرو ازجمله دنا و پژو پارس جزو ستون‌های معاملات خودرو در ایران به شمار می‌روند و شرایط بازار آن‌ها بسیار پررونق دنبال می‌شود. با این وجود، پژو پارس در این بازار حق آب و گِل دارد و نسبت به دنا راحت‌تر به فروش می‌رسد. بنابراین باید گفت که پژو پارس از لحاظ شرایط بازار جایگاه بهتری نسبت به دنا در کشورمان برای خود فراهم کرده است. اگر نیاز به دانستن قیمت محصولات ایران خودرو با توجه به هر مدل و میزان افت قیمت هر خودرو دارید می‌تواید از ابزار قیمت همراه مکانید استفاده کنید.

دنا

جمع‌بندی مقایسه پژو پارس و دنا

پژو پارس TU5 یک سدان پرفروش در بازار ایران است؛ چراکه هرچه بازار به پیش می‌رود و محصولات جدید به آن ورود پیدا می‌کنند، جایگاه پارس در دل مشتریان ایرانی مستحکم‌تر می‌شود و خدشه‌ای به رتبه آن وارد نمی‌آید. وفور قطعات یدکی و تعمیر آسان پیشرانه نیز بر محبوبیت این خودرو افزوده است. از طرفی، دنا به‌واسطه طراحی ظاهری و داخلی مدرن‌تر و امکانات‌رفاهی بیشتر، توانسته است مشتریان تنوع‌طلب را سوی خود بکشاند.

 پژو پارس

باید گفت که این دو خودرو از لحاظ فنی برتری خاصی نسبت به یکدیگر ندارند، اما از لحاظ ظاهری، دنا می‌تواند برنده‌رقابت باشد. البته قیمت بالاتر و پیچیدگی بیشتر تعمیرات موتور EF7 نسبت به پیشرانه tu5 هم ممکن است برخی مشتریان را از خرید دنا منصرف کند و ایشان را به سمت پژو پارس LX سوق دهد.در هر صورت با توجه به بازه تقریبا مشابه قیمت دنا و قیمت پژو پارس تصمیم گیرنده نهایی شما هستید.

بیشتر بخوانید

عضویت در خبرنامه
عضویت
اطلاع از
امتیاز دهی
72 نظرات
کامنت گذاری داخل متن
نمایش همه دیدگاه ها
علیرضا
1398-06-05 21:34

سلام
بهتر بود به جای اینکه پژوپارس tu5 رو با دنا پلاس مقایسه کنید ، پژوپارس ELX رو مقایسه میکردید که حتی از نظر پیشرانه از تمامی ماشین های تولید و مونتاژ ایرانی قوی تره

محمد رحیمیان
1398-06-06 08:08
پاسخ به  علیرضا

چنین مقایسه ای رو در برناممون داریم این مقایسه رو هم به درخواست کاربران انجام دادیم

علیرضا
1398-06-07 00:25

خوشحال میشم اگر ELX رو تحلیل کنید و با تولیدات داخلی مقایسه کنید که حتما بازخورد و بازدید بیشتری داره
تشکر و خسته نباشید

محمد رحیمیان
1398-06-09 08:20
پاسخ به  علیرضا

حتما بزودی این مقایسه رو روی مجله خودرو قرار خواهیم داد

رضا
1400-07-26 23:05
پاسخ به  علیرضا

سلام دنا پلاس رو با پارس tu5مقایسه کنیو۵برامون

سردبیر
1400-07-27 01:53
پاسخ به  رضا

درود رضا جان
به روی چشم

شخصی
1401-05-23 04:01
پاسخ به  رضا

بچه دنایی بیا پایین

آرین
1399-04-18 14:50
پاسخ به  علیرضا

کاملا مواقم

شخصی
1401-05-23 04:00
پاسخ به  علیرضا

راست میگه دیگه

علیزضا
1401-06-27 22:19
پاسخ به  علیرضا

دنا معمولی را مقایسه کردن

محمدمهدی محمدحسینی
1398-06-29 17:20

مقایسه پژو پارس با دنا رو باید جنپ داخلی با بازنده ای به نام ایرانخودرو دونست

آرش بهزادی
1400-03-10 16:59

نه داداش اشتباه میکنی

شخصی
1401-05-23 04:03
پاسخ به  آرش بهزادی

نه داداش یکم فکر کن
اشتباهت را پیدا کن ای دنایی

رهام
1398-06-29 17:21

مقایسه دنا و پژو پارس هم شد مقایسه آخه
دو خودروی ضعیف …

جواب رهام
1398-11-23 10:31
پاسخ به  رهام

داداش همه مثل شما پولدار نیستن، شما برو مقایسه BMW 740i رو با 720 سرچ کن ببین اگه کسی کارت داشت!!!

آرش بهزادی
1400-03-10 17:00
پاسخ به  رهام

داداش ما با همینا حال میکنیم
حالا چه بگن شاتون ، و چه بگن واشر

نیما
1400-04-01 00:11
پاسخ به  رهام

اگ ضعیف بودن اینو سرچ نمی کردی .مقایسه ماشین های رده باس رو سرچ میکردی

Ali Reza
1398-06-30 16:08

اون پلاستیک های داشبورد دنا رو میکندید مثل ندید پدیدها روشه
قرار به مقایسه باشه باید با 207 و 206 SD و ال90 سنجیده بشه نه 405فیس لیفت یعنی پارس یا پرشیا

محمد رحیمیان
1398-07-01 08:54
پاسخ به  Ali Reza

با تمام مواردی کع ذکر کردید هم مقایسه کردیم و مقایسه اون روی سایت هست

Yeki
1398-11-23 22:22
پاسخ به  Ali Reza

داداش اون ۲۰۷ ی ک میگی فیس لیفت ۲۰۶ عه ۲۰۶ sd هم یه …..مثه ۲۰۷ اگه قرار باشه مقایسه بشه با l90 پرشیا واس مقایسه شه اون مقایسه ای ک میگی مثه مقایسه پیکانو پرایده

Ali
1399-01-02 02:25
پاسخ به  Ali Reza

نظر الکی ندین لطفا

رسول
1398-06-30 21:16

لطفا یه مقایسه بین روا سال و جی ال ایکس هم بزارید بخصوص در زمینه هندلینگ و تاثیر دیفرانسیل عقب بودن

محمد رحیمیان
1398-07-01 08:50
پاسخ به  رسول

چشم حتما

سالار
1398-09-09 20:49

من خودم پارس سوارم ولی فکر میکنم دنا در این مقایسه که منطقی هم بود برنده شده به چند دلیل : ۱)طراحی بروز تر دنا
۲)موتور قویتر دنا
۳)خطوط ملایم در داشبورد دنا نسبت به پارس بیشتره
۴)پارس مثل پراید تو هر کوچه ای ۱۰ تا ازش هست ولی دنا کمتره نسبت به پارس
۵)چراغهاش عدسی هست

Yeki
1398-11-23 22:25
پاسخ به  سالار

من با گزینه ۴ کاملا مخالفم دلیل نمیشه هر ماشینی زیاد باشه بده در ضمن دنا به دلیل تازه تولید شدنش که کمه وگرنه یه مدتی که سریعترین زده بودن کم بود شاید ۱ یا ۲ تا تو هر محله بود اما الان مثه پراید زیاد شده قیمت هم سبب میشه

شخصی
1401-05-23 04:16
پاسخ به  Yeki

ایول داداش

محسن
1398-12-12 01:37
پاسخ به  سالار

پس چون دنا تو هر کوچه ای نیست برنده است هورا هورا

آرش بهزادی
1400-03-10 17:03
پاسخ به  محسن

نه داداش تو اشتباه متوجه شدی

اریوبرزن
1398-12-26 19:11
پاسخ به  سالار

سالار جان من دنا رو ترجیح میدم ولی ماشینی که بیشتره ارزونتره و قطعاتش همه جا گیر میاد

آرین
1399-04-18 14:59
پاسخ به  سالار

گزینه 4 دیگه واقعا…..هستش
مگه به تعداد ماشیناس
دنا هم یه مدت شده بود اسباب بازی تو هر خونه ای دو سه تا پیدا میشد
اگه به تعداد بود که دیگه…………..

شخصی
1401-05-23 04:17
پاسخ به  آرین

سلامتی داااشم

پارس Tu5
1400-01-10 02:58
پاسخ به  سالار

از کجا به این نتیجه رسیدی که دنا از پژو پارس با اصالت بهتره؟

Last edited 1 year ago by پارس Tu5
آرش بهزادی
1400-03-10 17:05
پاسخ به  پارس Tu5

داداش تو از نظر عقلانی هم دنا از پارس TU5
بهتره ایمنی و امکاناتش

Tu5
1401-02-07 00:00
پاسخ به  آرش بهزادی

از کجا به این نتیجه رسید ی

شخصی
1401-05-23 04:19
پاسخ به  آرش بهزادی

خودت داری میگی tu5 بقیش چی

شخصی
1401-05-23 04:14
پاسخ به  سالار

جواب دلیل اول درست
جواب دلیل دوم tu5 خوب نیست موتور بقیشونو ندیدی تو
جواب دلیل سوم نظری ندارم
جواب دلیل چهارم هر ماشینه خوله زیاده پراید هم بر زمان خودش شاخ بود تو چهل سال قبل مگه ماشین قوی تر از پراید چند تا بود؟
و در آخر تو باید ماشین خودتو تشویق کنی نه دنا رو

Kiasha
1399-05-31 23:51

سلام و عرض ادب وخسته نباشید ببخشین کاربران عزیز من یه ماشین صفر میخوام بخرم دنا پلاس و207 و پارس tuf کدامشوبخرم موندم کدامش بهتره تورو خدا راهنماییم کنید ممنون…

1399-06-02 13:28
پاسخ به  Kiasha

سلام عرض ادب اگر خرجش براتون مهمه پارس tu5
بین 207 و دنا پلاس هم هردو خودروی مناسبی در این رنج هستند ولی با توجه به اینکه به هر حال طراحی کلی 207 فرانسوی هست (گرچه صفر تا صدش در ایران تولید میشه)، 207 گزینه بهتری است

شخصی
1401-05-23 04:21
پاسخ به  Kiasha

پارسسسسسسس
ولی tu5 نه

محمد کاظم سیفی
1399-09-01 07:44

باسلام دوستان من وزنم بالاست و قدم هم بلنده پارس دارم صندلی راننده را میدم تا آخر عقب و جاپام نسبتا راحته میخوام دنا پلاس دنده ای بخرم.کسی تجربه رانندگی باهاش داره بگه جاپای دنا چطوریه ؟ کوچکتر از پارسه؟ به درد من میخوره یا راحتی پارس رو نداره؟

امیرحسین
1399-11-26 18:29

دنا کمی جاش از پارس کمتره

شخصی
1401-05-23 04:22

پارس رو اصلا و ابدا عوض نکن

محمد
1399-09-28 19:32

فقط elx گرگ جاده

شخصی
1401-05-23 04:22
پاسخ به  محمد

یاد بگیرین ازش

محسن
1399-11-29 15:13

سلام من می خوام بین دنا پلاس و سورن پلاس وپژوtu5 یکی رو بخرم یکی که مکانیکه یا همه اینارو سوار شده کمکم کنه کدوم بهتره از همه قیمت مهم نیست چون پولشو دارم. لطفا زود جواب بدبد ممنون

erfan
1400-02-07 13:01
پاسخ به  محسن

اگه پولش داری چوب پسند هم هستی دنا پلاس بهتره تیپ ۲. من یک سورن پلاس برنده شدم سالاره خیلی خوشگله دنا دیگه قدیمیه توش پر چوب زشته سورن جای چوباش کربنه توپه سورن قشنگن سورن پلاس بگیر پارس تیو فایو بدرد میخوره ولی با این ماشین های جدید از نظر هیچی نمیشه مقایسه کنی پارس هیچی نداره

شخصی
1401-05-23 04:23
پاسخ به  محسن

پارس ولی tu5 نه

Mahdi_hadiloo
1399-12-21 21:50

سلام دوستان من میخوام بین پارس معمولی و دنا معمولی یکیشو انتخاب کنم و بخرم لطفا راهنماییم کنید و در اخر ممنون از سایت خوبتون که مقایسه منصفانه ای داره

Last edited 1 year ago by Mahdi_hadiloo
پارس Tu5
1400-01-10 03:00
پاسخ به  Mahdi_hadiloo

اگر بین دنا معمولی و پارس موندی حتما سمت پژو پارس Tu5 کلاس ۱۵ و ۱۳ برو بهترین کلاس های پژو پارس ۱۳ و ۱۵ هس،البته اول ۱۵
اگر این کلاس نشد سراغ کلاس های دیگه Tu5 برو

آرش بهزادی
1400-03-10 17:06
پاسخ به  پارس Tu5

نه بابا دنا بهتره پارس دیگه قدیمیه تازه
این پارس TU5 که شما میگید فقط از لحاظ داخلی و موتوری تغییر کرده و کابین بیرونش خودت دیگه میدونی

نیما
1400-04-01 00:19
پاسخ به  آرش بهزادی

هنوز برا ما سلطانیه

شخصی
1401-05-23 04:23
پاسخ به  Mahdi_hadiloo

پارس

Yasser
1399-12-26 18:43

سلام دوستان، من slx سوار شدم، پارس tu5 سوار شدم، دنا با موتور EF7 بدون توربو سوار شدم، سورن توربو هم سوار شدم اگه براتون استهلاک اهمیت داره ماشین های با موتور tu5 کمترین استهلاک رو داره، اصلا خرابی نداره (کمترین میزان استهلاک در مقایسه با این خودروهای عنوان شده) این تجربه شخصی من هست و یه دوست مکانیک، اگر براتون زیبایی و متفاوت بودن مهمه دنا پلاس مشکی بردارید، اگر براتون سرعت مهمه پارس ELX یا سورن توربو یا دنا پلاس توربو بستگی به میزان پولتون

عیسی
1400-03-03 06:23

با نام خدا به نظرم اول باید خیلی تشکر کنم از مدیر و سردبیر و همکاران محترمشان
مقایسه درستی بود
انتخاب بین این دو خودرو به نظر شخصی مربوط میشه دنا ظاهری بهتر و پارس باطنی بهتر
من باشم دنا میخرم

عیسی
1400-03-03 06:26

میخواستم یک پیشنهاد کنم به سایت که بنظرم برای جامعه و برای سایت خیلی خوب و مهم است
یک بخش سوال داشته باشیم در سایت که اگر کسی سوالی داشت بپرسد و بعد کارشناسان سایت و عضو های سایت پاسخ دهند #ما در کل خسته نباشید سایت برتر خودروی ایران هستین از نظر من #

ندا تبریزی
1400-03-04 20:21
پاسخ به  عیسی

متشکریم. پیشنهادتون بررسی میشه.

محمد
1400-03-29 12:21

ببخشید چرا پژو پارس elx دیگه تولید نمیشه؟

علی
1400-05-11 23:19

من هم دنا پلاس داشتم هم پژو پارس LX.داخل بحث شتاب گیری پژو پارس بهتر بود تا دنا

امیرعلی
1400-06-27 15:26
امتیاز دهی :
     

سلام من یک پارس lx مدل ۹۹ با سیستم برق نقطه به نقطه و پدرم دناپلاس مدل ۹۸ مالتی پلکس دارن و معمولا هر دو را سوار میشوم و تفاوت هایی دارن مث اینکه دنا از نظر آپشن واقعا کامل تره ولی پارس آپشن خاصی نداره اما چیزی که توی ذوقم زد اوایل خرید پارس بوش طبق هاش همش صدا میداد و کلید های پشتی صندلی هم جفتی خراب شد که هردو را عوض کردم و مارک کروز خریدم فرمونش هم از روز اول میزان نبود که بردم نمایندگی گفت یونیت ایربگ خراب میشه باز کنیم رفت مثلا درست کرد… بیشتر »

مهرشاد
1400-07-01 00:22
امتیاز دهی :
     

به جرات میگم ابن امکانات رو اگه رو پژو tu5میزاشتن به همه اهداف میرسیدن وبالاتر از هر ماشینی خود نمایی می‌کرد حالا چرا انجام نمیدن نمیدونم شاید هم فکرش رو تکردن

سینا
1401-07-16 04:47
پاسخ به  مهرشاد

چون مشتریش زیاده دست بهش نمیزنن

مهدی
1400-07-07 01:10
امتیاز دهی :
     

اصلا پارس یه ماشین معمولی هست موتورش هم برای بدنه سنگین پارس ضعیف هست تی یو فایو بدرد دویست و شش میخوره از نظر ایمنی هم پارس خیلی ضعیفه این رو تو تصادف ها دیدیم از نظر اپشن هم هیچی نداره ولی دنا موتورش کم استهلاکه که مکانیک ها ازش بد میگن چون خراب نمیشه لوازمش هم گیر میاد قدرت ای اف سون هم خیلی خوبه از نظر اپشن هم که بی نظیره از نظر ایمنی شک نکن ایمنی دنا بالا هست در کل ماشین به روزی هست اونایی که پارس میخرند از ماشین هیچی نمیدونند و حرف دیگران که… بیشتر »

مهدیpro
1401-01-24 14:38
پاسخ به  مهدی

چی میگی اصن تو میفهمی ماشین چیه؟؟؟؟؟؟

Last edited 7 months ago by مهدیpro
ابوالفضل
1400-07-20 11:03
امتیاز دهی :
     

اول اینکه پرشیا طراحی بیرونی و بیشتر چیزاش حدودا مال ۲۰ سال پیشه و دنا از سال ۹۳ تولید شده بعد اینکه ایران خودرو واسه اینکه خودرو های خودشو معتبر نشون بده داره این کار رو با پارس میکنه و آپشن واسش نمیزارن و گرنه اگه با شرکت پژو فرانسه بود الان باید پژو پارس رو با شرکت کیا و هیوندا مقایسه میکردم نه با دنا خوشم میاد هنوز بعد ۲۰ و چند سال هیچکی تو شتاب و سرعت حریفش نیست
حدود سال ۸۵ ۸۶ کی حریف پرشیا میشد ؟؟؟؟؟

سردبیر
1400-07-20 20:31
پاسخ به  ابوالفضل

سلام و درود بر ابوالفضل گرامی پژو پارس یا همان پرشیای خودمان هم به نوعی محصولی متعلق به ایران خودروست. این خودرو نتیجه فیس لیفت پژو 405 بر اساس نسل جدید این خودرو یعنی 406 توسط ایران خودرو تحت لیسانس و نظارت پژو برای بازار ایران محسوب می‌شود. شاید نسل‌های جدید این خودرو را بتوان پژو 406، 407 (که به تعداد محدود در بازار ایران نیز عرضه شد) و پژو 408 اختصاصی بازار چین یا حتی مدل 508 دانست. دنا و پارس هر 2 از یک پلتفرم بهره می‌برند اما همان گونه شما هم اشاره کردید دنا نسبت به پارس… بیشتر »

پارس
1400-07-20 22:06
پاسخ به  ابوالفضل

دقیقااا. پارس ک مال 20سال پیشه داره با ماشین روز مقایسه میشه خدا بداد دنا برسه چند. سال دیگه با چی میخواد مقایسه بشه

مهدیpro
1401-01-24 14:40
پاسخ به  ابوالفضل

الان هم هیچ ماشینی نمیتونه. حریف پارس بشه

محمدجواد
1400-11-19 15:11

با سلام خدمت دوستان عزیز و گرامی برای مقایسه پارس tu5 و دنا بهتره بگم پارس بهتره من تجربه سواری همه ماشینای ایرانیو داشتم و موقعی ک خواستم بین پارس tu5 و دنا یکی رو بخرم پشت دنا صفر و پارس صفر نشستم و از هر لحاظی ک فکرشم نکنی امتحانشون کردم و پارس بهتر بود از نظر اپشنال خیلی کم دنا بهتره اپشن ها انگشت شماره دقت فرمایید فقط 4 حرکت صندلی بیشتر برقیه ی مانیتور داغون داره و مثلا دو تا چراغم اضافه کردن از نظر مقاومت هر دو ورقه ها یکی هستن و هر دو مقاومند از… بیشتر »

امیرحسین
1400-12-09 15:22

سلام لطفا مقایسه سورن پلاس با پارس tu5بزارید ممنون

جهانبخش
1400-12-28 20:46

بنظرم دنا با اینکه طراحیش جدیدتره ولی قشنگتر از پارس نیست البته داخل کابینش قشنگتر از پارسه ولی هر دو خودرو نسبت به قیمتشون و مشابه خارجی که ما ازشون محرومیم فاجعه هستن

مهدیpro
1401-01-24 14:45
پاسخ به  جهانبخش

ماشین ها هر 2.روز حدود چند میلیون میرن بالا. اونی که میخواد پارس یا دنا بخره. 10 سال با حقوق خوب شاید بخره

شخصی
1401-05-23 04:07

تا حالا فکر کردین؟
پرشیا=پرش
پرش=بنز