ثبت نام ایران خودرو؛ فروش فوری و پیش فروش

فهرست مطالب

قرعه ‌کشی ایران خودرو و سایر خودروسازان اقدامی است که در راستای کنترل عرضه و تقاضا به‌علاوه کاهش فاصله قیمت خودرو از درب کارخانه تا بازار و حذف واسطه‌ها صورت می‌گیرد. سازندگان مدل‌های پرتیراژ و تعیین‌کننده در بازار خودرو کشور از طریق قرعه کشی می‌کوشند دسترسی خریداران را به محصولات پرطرفدار تسهیل کنند.

البته ثبت نام قرعه کشی ایران خودرو و دیگر خودروسازان بزرگ کشور از جمله سایپا و مدیران خودرو از اردیبهشت ماه سال جاری تغییراتی به خود دیده است. مهمترین تغییر صورت گرفته در فرآیند و اعلام نتیجه قرعه کشی را می‌توان انتقال همه مراحل به سامانه یکپارچه فروش خودرو دانست. سامانه فروش خودرو در حقیقت یکی از نخستین نتایج فرمان 8 ماده‌ای ریاست محترم جمهوری در روز 11 اسفندماه 1401 محسوب می‌شود که بر اساس آن مدیریت عرضه خودروهای تولید و مونتاژ داخل بر عهده وزارت صمت گذاشته شده است.

آخرین طرح های فروش فوری یا پیش فروش ایران خودرو 

آخرین شرایط فروش محصولات ایران خودرو روز سه شنبه مورخ 12 مهر 1401 از طریق سایت ایران خودرو به آدرس esale.ikco.ir و به صورت قرعه کشی آغاز خواهد شد.

فروش فوق العاده ایران خودرو – مهر 1401

طرح فروش فوق العاده با موعد تحويل 3 ماهه برخی محصولات شركت ايران خودرو در وبسایت این شرکت و با روش قرعه كشی مطابق جدول زیر از روز سه شنبه مورخ 1401/07/12 شروع و به مدت 4 روز ادامه خواهد داشت. خودروهای عرضه شده در این ثبت نام ایران خودرو شامل: سورن پلاس، پژو پارس سال، دنا پلاس توربو شارژ دستی با گیربکس 6 سرعته و دنا پلاس توربوشارژ اتوماتیک است.

شرایط پیش فروش ایران خودرو – مهر 1401

شرکت ایران خودرو در چهارمین طرح قرعه کشی و ثبت نام خودرو اقدام به عرضه و پیش فروش 4 محصول: تارا دنده دستی، تارا اتوماتیک، دنا پلاس توربو شارژ دستی با گیربکس 6 سرعته و فرمان برقی، دنا پلاس توربو شارژ اتوماتیک و رانا پلاس کرده است. مدت زمان تحویل این خودروها بین تیر الی مهر 1402 بوده و میزان پیش پرداخت این خودروها، نصف مبلغ نهایی خودرو نمی‌باشد و مابقی قیمت، طبق قیمت روز در زمان تکمیل وجه دریافت خواهد شد.

فروش نقد و اقساطی هایما s5 – مهر 1401

 در این طرح، ایران خودرو هایما S5  توربوشارژ اتوماتیک با گیربکس AT6  را با قیمت 794,167,000 تومان عرضه خواهد کرد.

متقاضیان خرید این خودرو می توانند جهت خرید هایما S5  در رنگ های سفید، مشکی متالیک، خاکستری متالیک، نقره ای متالیک و ذغالی متالیک اقدام به ثبت نام کنند. همچنین امکان انتخاب رنگ خودرو با پوشش نانوسرامیک نیز، در مرحله قبل از واریز وجود دارد. در صورت انتخاب این آپشن اختیاری، مبلغ 9 میلیون و 900 هزارتومان به واریزی نقدی اضافه خواهد شد.

در طرح فروش نقدی-اعتباری خودرو این محصول، متقاضیان خرید می توانند از طریق شرکت لیزینگ ایران خودرو اقدام به ثبت نام کنند و با پیش پرداخت مبلغ 494 میلیون و 167 هزارتومان، مابقی مبلغ را از طریق 9 فقره چک به مبلغ 46 میلیون و 46 هزارتومان پرداخت کنند. مدت تحویل خودرو نیز 30 روز پس از تایید چک ها خواهد بود.

مهم: با توجه به الزام شرکت لیزینگ به منظور کاهش ریسک خطرات دوران بازپرداخت تسهیلات در عرضه خودرو، فروش اقساطی همراه با عرضه کارت طلایی( بیمه بدنه) خواهد بود. مبلغ کارت طلایی یک ستاره پلاس در سال اول برابر 9 میلیون و 600 هزار تومان و برای سال دوم و سوم مجموعا 23 میلیون تومان خواهد بود و در تاریخ 1401/07/20 قابل پرداخت است.

فروش فوق العاده ایران خودرو – شهریور 1401

طرح فروش فوق العاده با موعد تحويل 3 ماهه برخی محصولات شركت ايران خودرو در سامانه يكپارچه فروش خودرو با روش قرعه كشی مطابق جدول زیر از روز چهارشنبه مورخ 1401/06/16 شروع و به مدت 72 ساعت ادامه خواهد داشت. خودروهای عرضه شده در این ثبت نام ایران خودرو شامل: پژو 206 تیپ2، رانا پلاس سقف شیشه ای، سورن پلاس جدید، پارس سال با موتور xu7پلاس، پارس tu5 و دنا پلاس اتوماتیک است.

پیش فروش ایران خودرو – شهریور 1401

ایران خودرو در سومین طرح قرعه کشی و ثبت نام خودرو اقدام به عرضه و پیش فروش 4 محصول: دنا پلاس توربو دستی، دنا پلاس توربو اتوماتیک، تارا دستی و تارای اتوماتیک کرده است. مدت زمان تحویل این خودروها حداکثر یک ساله بوده و میزان پیش پرداخت این خودروها، نصف مبلغ نهایی خودرو نمی‌باشد و مابقی قیمت، طبق قیمت روز در زمان تکمیل وجه دریافت خواهد شد.

خودرو پیش پرداخت رنگ  زمان تحویل
دنا پلاس توربو دستی 144.500.000 خاکستری سفید – مشکی خرداد و تیر 1402
دنا پلاس توربو اتوماتیک 159.500.000 خاکستری سفید – مشکی – نقره ای خرداد و تیر 1402
تارا دستی 118.000.000 آبی رویال – آبی کبود – خاکستری – مشکی – نقره ای خرداد و تیر 1402
تارا اتوماتیک 166.000.000 آبی رویال – آبی کبود – خاکستری – مشکی – نقره ای خرداد و تیر 1402

فروش فوق العاده هایما s7پلاس و هایما s5 با گیربکس 6 سرعته AT – شهریور 1401

بدینوسیله به اطلاع عموم متقاضیان محترم و نمایندگیهای مجاز می رساند، شرکت ایران خودرو طرح فروش نقدی فوری خانواده هایما (بدون قرعه کشی) باموعد تحویل ۳۰ روزه را با شرایط جدول ذیل ارائه مینماید. تمامی شرایط قبلی ثبت نام خودروها مانند نداشتن پلاک فعال و داشتن گواهی نامه الزامی است. زمان فعال سازی بخشنامه فروش در تاریخ شنبه 12 شهریور 1401 بر روی سایت ایران خودرو است. قیمت خودرو ها در این طرح فروش، قطعی است.

خودرو هایما s7 پلاس در بورس کالا با چه قیمتی خریداری شد؟

صبح روز یکشنبه 6 شهریورماه 1401 همه خودروهای عرضه شده در اولین عرضه هایما در بورس کالا، به فروش رفت. میزان تقاضا برای این محصول بالا نبوده به طوری که رنگ مشکی این خودرو تماما به قیمت پایه به فروش رسید.

جزییات قیمت نهایی و تمام شده برای مشتری هایما s7 پلاس در بورس به صورت زیر اعلام شده است:

 • قیمت نهایی برای هایما s7 سفید: قیمت تقریبی 857 میلیون تومان.
 • قیمت نهایی برای هایما s7 مشکی: قیمت تقریبی 844 میلیون تومان.

توجه داشته باشید که قیمت نهایی، با احتساب مالیات، هزینه‌های جانبی و … است.

میخوای بدون نگرانی، خودروی کارشناسی شده، با 100% ضمانت بدنه بخری؟ از همراه مکانیک کمک بگیر. خرید خودرو

فروش فوری هایما s7 در بورس کالا – شهریور 1401

شرکت ایران خودرو پیرو سایر خودروسازی ها برای تعادل در عرضه خودرو و قطع دست واسطه گران و نزدیکی هرچه بیشتر قیمت کارخانه و بازار آزاد، اقدام به فروش محصول هایماs7 در بورس کالا کرده است. این طرح در روز یکشنبه 6 شهریور 1401 اجرایی خواهد شد. تعداد خودرو های قابل عرضه در این طرح: 300 هایما s7 مشکی و 200 هایما s7 سفید خواهد بود. (ظرفیت عرضه بیشتر از تصویر زیر است)

 • قابل ذکر است به مبلغ فوق: مبلغ ۴۲ میلیون و ۳۴ هزار و ۵۰۰ ریال به منظور هزینه هوشمندسازی، صدور و ارسال کارت خودرو و کارت سوخت به مبلغ یک میلیون و ۹۸ هزار و ۵۰۰ ریال، هزینه خدمات پست به مبلغ ۱۶۳ هزار و ۵۰۰ ریال، هزینه تولید پلاک و شماره گذاری به مبلغ ۲ میلیون و ۶۳۵ هزار ریال، هزینه بیمه شخص ثالث به مبلغ ۳۸ میلیون و ۱۳۷ هزار و ۵۰۰ ریال اضافه خواهدشد.
 • همچنین به میزان ۱۳ درصد مبلغ کل معامله که شامل ۶ درصد مالیات بر ارزش افزوده، ۳ درصد عوارض شهرداری، ۳ درصد مالیات وعوارض شماره گذاری و یک درصد مالیات نقل و انتقال ماده ۳۰ قانون دائمی مالیات برارزش افزوده بوده و براساس مبلغ معامله محاسبه و اعلام می شود.

فروش فوری هایما s5 و s7 نقدی – مرداد 1401( لغو شد)

بدینوسیله به اطلاع عموم متقاضیان محترم و نمایندگیهای مجاز می رساند، شرکت ایران خودرو طرح فروش نقدی فوری خانواده هایما (بدون قرعه کشی) باموعد تحویل ۳۰ روزه را با شرایط جدول ذیل ارائه مینماید. تمامی شرایط قبلی ثبت نام خودروها مانند نداشتن پلاک فعال و داشتن گواهی نامه الزامی است. زمان فعال سازی بخشنامه فروش در تاریخ شنبه 29 مرداد 1401 بر روی سایت ایران خودرو است. قیمت خودرو ها در این طرح فروش، قطعی است. تا اطلاع بعدی طرح فروش فوری هایما به تعویق افتاد.

فروش فوری ایران خودرو – 25 تیر 1401

 فروش فوق العاده ایران خودرو 1401 از روز شنبه 25 تیرماه آغاز می‌شود. ثبت نام جدید ایران خودرو  به مدت 72 ساعت  ادامه خواهد داشت. در این مرحله از شرایط فروش فوری ایران خودرو، امکان خریداری 5 محصول ایارن خودرو با قیمت قطعی فراهم است. از جمله خودرو هاب عرضه شده در این طرح: پژو 206 تیپ 2، پژو پار سال، پژو 207 اتوماتیک 6 سرعته سقف قرمز با موتور tu5p، تارا اتوماتیک و دنا پلاس توربوشارژ اتوماتیک است.

ثبت نام ایران خودرو

پیش فروش ایران خودرو – 25 تیر 1401

دومین مرحله پیش فروش ایران خودرو 1401 از طریق سامانه یکپارچه خودرو اعلام شد. زمان ثبت نام خودرو شرکت ایران خودرو از روز شنبه 25 تیرماه آغاز شده و در پایان روز دوشنبه 27 تیرماه نیز به اتمام می‌رسد. از خودرو های موجو در این طرح: پژو 207 سقف شیشه ای، پژو 206 تیپ 3 سقف شیشه ای، پژو 207 اتوماتیک 6 سرعته سقف قرمز با موتور tu5plus، پژو پارس سال ELX، سورن پلاس، دنا پلاس توربو شارژ دستی با گیربکس 6 سرعته و فرمان برقی و دنا پلاس توربو شارژ اتوماتیک است.

پیش فروش ایران خودرو - 25 تیر 

پیش فروش مشارکت در تولید ایران خودرو  –  6 تیر 1401

اولین مرحله پیش فروش مشارکتی ایران خودرو 1401 بدون قرعه کشی اعلام شد. ثبت نام جدید ایران خودرو از ساعت 10 دوشنبه 6 تیرماه آغاز شده و تا زمان تکمیل ظرفیت فروش خودروها نیز ادامه دارد. در این مرحله از فروش اینترنتی ایران خودرو، مشتریان امکان انتخاب پیش فروش ایران خودرو را دارند که از نوع مشارکت در تولید است. بنابراین برندگان این طرح، بدون قرعه کشی انتخاب می‌شوند. از جمله خودروهای عرضه شده در این طرح: تارا دستی، تارا اتوماتیک، دنا پلاس توروبو شارژ دستی با گیربکس 6 سرعته و فرمان برقی و دنا پلاس توربو شارژ اتوماتیک را نام برد.

پیش فروش مشارکت در تولید ایران خودرو  -  6 تیر 

شرایط فروش فوری ایران خودرو – 11 اردیبهشت 1401

 شرایط فروش فوری ایران خودرو 1401 از روز یکشنبه 11 اردیبهشت‌ماه آغاز می‌شود. فروش اینترنتی ایران خودرو به مدت 5 روز ادامه داشته و نهایتا در پایان روز پنج‌شنبه 15 اردیبهشت‌ماه نیز به اتمام می‌رسد. در این مرحله فروش اینترنتی ایران خودرو، مشتریان امکان انتخاب 5 محصول ایران خودرو شامل پارس TU5، پارس سال XU7P سفارشی، پارس XU7P سفارشی ELX، پژو 207 دو رنگ و پژو 207 پانوراما را دارند.

شرایط فروش فوری ایران خودرو - 11 اردیبهشت

طرح پیش فروش ایران خودرو 1401 – 6 اردیبهشت

 ثبت نام محصولات ایران خودرو از روز سه‌شنبه 6 اردیبهشت‌ماه آغاز می‌شود. ثبت نام  مشتریان به مدت سه شبانه‌روز ادامه داشته و در پایان روز پنج‌شنبه 8 اردیبهشت 1401 به اتمام می‌رسد. در این مرحله از پیش فروش اینترنتی ایران خودرو، مشتریان امکان انتخاب 4 محصول این شرکت را دارند.

میخوای بدونی قیمت روز خودرو مورد نظرت چنده ؟ از همراه مکانیک کمک بگیر. قیمت خودرو

از جمله خودروهای عرضه شده در این طرح: تارا دستی، تارا اتوماتیک، دنا پلاس توربو شارژ اتوماتیک و دنا پلاس توربو شارژ با گیربکس 6 سرعته دستی و فرمان برقی است.

طرح پیش فروش ایران خودرو 1401 - 6 اردیبهشت

طبق طرح پیش فروش اینترنتی ایران خودرو، موعد تحویل خودروها حداکثر یکساله خواهد بود.

شرایط ثبت نام ایران خودرو

متقاضیان ثبت نام در قرعه کشی ایران خودرو باید پس از کسب اطلاع از قیمت روز خودروهای این خودروساز اقدام به نام نویسی در سامانه فروش کنند. اما پذیرش در طرح‌های فروش و راهیابی به قرعه کشی شرایطی دارد که موجب می‌شود همه متقاضیان امکان احراز آنها را نداشته باشند. از جمله این شرایط می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • عدم مالکیت پلاک ملی فعال
 • برخورداری از شماره تلفن همراه به نام شخص متقاضی
 • عدم خرید خودرو به نام متقاضی حداقل طی ۴۸ ماه گذشته
 • امکان ارائه اصل و تصویر گواهینامه رانندگی
 • ارائه شماره شبا به نام متقاضی در فرآیند تکمیل نام نویسی
 • الزام به ارائه حساب بانکی معتبر و فعال جهت واریز وجه

همچنین متقاضیان شرکت در این طرح‌ها باید پیش از اقدام به ثبت‌نام از موارد زیر آگاهی داشته باشند:

 • عدم امکان صلح، نقل و انتقال خودرو
 • عدم امکان ثبت نام برای مشتریان حقوقی
 • تخصیص تنها یک دستگاه خودرو به هر کد ملی
 • عدم امکان ثبت‌نام همزمان در دو قرعه کشی
 • ابطال گارانتی خودرو پس از ۵ ماه از زمان تحویل
 • ممنوعیت انتقال حقوق ناشی از انتخاب شدن در قرعه کشی به اشخاص ثالث
 • لزوم انطباق کد نمایندگی در مرحله دوم حین واریز وجه با آدرس و کد پستی اعلام‌شده

قرعه کشی ایران خودرو، سایپا، مدیران خودرو، گروه خودروسازی بهمن، کرمان خودرو، آرین پارس موتور، فرداموتورز و… طرح‌ها و مراحل مختلفی دارند و هر مرحله از طرح‌های فروش پیش‌تر توسط رسانه‌ها و وب‌سایت اصلی سامانه یکپارچه فروش خودرو اطلاع‌رسانی خواهد شد. به‌عنوان مثال پیش فروش و ثبت نام قرعه کشی ایران خودرو معمولا در قالب طرح‌های 3 ماهه و یک‌ساله اعلام می‌شود و بلافاصله پس از اتمام نام‌نویسی قرعه کشی از میان واجدین شرایط انجام و نتیجه قرعه کشی از طریق سامانه مذکور به اطلاع متقاضیان خواهد رسید. برای خرید خودروهای ایران خودرو به صورت اقساطی می‌توانید از طرح فروش اقساطی ایران خودرو شرکت همراه مکانیک استفاده کنید.

ثبت نام بعدی ایران خودرو چه زمانی است؟

طبق آخرین اخبار منتشر شده ثبت نام بعدی در نیمه اول شهریور آغاز خواهد شد.

چه خودروهایی در طرح فروش ایرانخودرو عرضه می‌شود؟

محصولات متفاوتی چون تارا، دنا پلاس، رانا پلاس، پژو پارس و 207 و …. عرضه خواهد شد.

عضویت در خبرنامه
عضویت
اطلاع از
امتیاز دهی
32 نظرات
کامنت گذاری داخل متن
نمایش همه دیدگاه ها
محمد
1401-06-05 03:47

۴۰ بار ثبت نام کردیم در نیامدیم نمی دونم چند بار دیگه باید ثبت نام کنیم اگر پول هایما رو داشتیم که دیگه ثبت نام نمی کردیم

علی
1401-06-19 06:00
پاسخ به  محمد

از بنده بشما نصیحت مجددا ثبت نام کنید خدا را چه دیدی ؟ میگن از این ستون به اون ستون فرجه .! این بار انشاالله حتما و قطعا اسمتون درمیاد

همشهری
1401-07-09 20:27
پاسخ به  علی

سرکاریه شانس یک به ۱۵۰۰

سجاد
1401-06-05 04:30
امتیاز دهی :
     

عالی بود

امیرحسین
1401-06-05 09:18

حیف از رسانه شما نیست که اسم مدیران خودرو گران فروش را به اسم تولید کننده خودرو میاورید، مدیران خودرو جمع شدن و خودرو را به زور قسطی میفروشند،

رضا
1401-06-05 09:30
امتیاز دهی :
     

خداازتون نگذره که فقط راه دزدی بلدهستین..چرانبایدبتونیم راحت یه ماشین باکیفت سواربشیم خدا خدا خدا خدا اه وناله ملت مظلوم به گوشت نرسید

بهمن علی پور
1401-06-05 10:07

من چهل دو بار ثبت نام کردم و اما در نمیاد ولی اونی که دلالی میکنه همیشه براش ماشین هستش این چه عدالتی هستش

Last edited 1 month ago by بهمن علی پور
محمد
1401-06-09 15:03

از تاریخ ابتدای ثبت نام قرعه کشی هربا شرکت کردم با توجه به اینکه هیج ماشینی نداشته وکلا پلاک ماشین نداشته وهمه شرایط اعلام را داشته ولی تاکنون موفق به خرید خودرو از شرکت ایران خودرو نگردیده ام

محمد
1401-06-09 15:04

لطفا راهنمایی فرمایید چگونه در سامانه یکپارچه بایستی ثبت نام نمود از شرکت ایران خودروماشین خریداری نمود

محمدی
1401-07-08 12:57

سلام من ثبت نام کردم از قبلاً ولی الان خودرویی موجود نیست چرا؟
می‌نویسه تموم شده زمانشش

اسلم رییسی
1401-06-10 20:13

من چهل بار ثبت نام کردم اسم من درنمیاد فکر کنم الکی هست

زلفا
1401-07-10 11:02
پاسخ به  اسلم رییسی

نا امید نشین
من بار ۲۴برام پارس دراومد ان شالله قسمت شمام میشع

علی
1401-06-10 21:11

وقتی مردم باهم نیستن مسؤلا هرکاری بخوان میکنن
همه باهم هم دل بشن ۶ماه کسی ماشین نخره این اوضاع درست میشه اخه به جز ما کسی مشتری این ماشینا نیست حتی افغانستان و عراق و سوریه

محمدی
1401-06-18 19:40
پاسخ به  علی

افغانستان و عراق ماشین لگنشون تویوتاس خخخ اونا اکثرا فورد و شورلت سوارن

یزدان غنی زادیان
1401-06-11 02:02

ماکه فقط منتظریم

رضا عالی نسب
1401-06-16 10:46

ماکه فقط منتظریم

محمداسدی
1401-06-16 01:00

سلام به همگی آخه این همه خودرو تو روز دارن درست میکنن کجا میرن آخه هایما یا دنا یا تارا گذاشتید داخل قرعه کشی آخه اگه مردم دارم مرض دارن بیان قرعه کشی آخه شما بعد دو ماه این ماشینا رو گذاشتی …اینا این ماشینا رو میزارن تا ۲۰۶ یا پارس و به بازار بفروشن تا بازار گرون بمونه تا درهای دزدی بیشتر بشه

محمدی
1401-06-18 19:41
پاسخ به  محمداسدی

دنا تارا همون سمنده – هایما هم مونتاژ بدی شه همیشه خرابه و تعمیرگاهی

رضا عالی نسب
1401-06-16 10:45

نیاز به ماشین

امید وطن خواه
1401-06-18 14:27

پارس سال

عبدله
1401-06-18 16:54

خدا‌کنه‌در‌بیاد

محمدی
1401-06-18 19:38

برین بازار یه جک جی فایو به جا 207 دنا پارس – به جایه تارا برین اریزو فایو – به جا ماشینا کره ای ژاپنیه لگن الکی معروف بین 600میلیون تا 900 برین سراغ اریزو سیکس – اخه ماشینا ایرانی چیه ثبت نامش چی باشه اونم بدون اپشن و زمانه تیرکمان شاه

Amir
1401-06-18 20:10

عالی

محمد
1401-06-18 22:52

هر بار که ،شنیدم ثبت نام ایران خودرو،سایپا اعلام گردیده ،ثبت نام کردم نه ماشین دارم نه پلاکی بنام ،تمام شرایط را هم دارم نمی‌دونم این هم یک نوع سرکاری هست،فقط هرازچندی مشغولمان میکنند نوعی از بازیهای رایج این مملکت….

علی
1401-06-19 05:57

ضمن سلام آیا امکانش هست واسه ثبت نام خودرو جدید اینک خودروی فعلی بنده که ۱۱ سال از تولید آن گذشته حالا نمیتونم ثبت نام مجدد کنم ؟

Somayeh
1401-06-19 12:45

بیشتر از صد باره نوشتم اصلان خبری نیست برعکسه هر کی وضعه مالیه بهتری داره برا اون در میاد

Ebrahimfarjam
1401-06-21 15:45

عجب فیلم بازی میکنند دمشون گرم
یک جوری که خودشون هم باورشون میشه

علی
1401-07-09 13:21

هایما مونده رو دست تون خدارا شکر مدیران بی کفایت شما مگه نمی فهمید مردم پول ندارند مردم ماشین با کیفیت و ارزان قیمت میخوان شماها فقط مفتخورید بفکر جیب خودتون هستید چونکه سیرمونی ندارید شرف ندارید

محسن
1401-07-10 00:32

شانس بد ماکه قرعه کشی شده هردوماه یکبار. حداقل زودتر قرعه کشي رو انجام بدید

امیر
1401-07-10 12:57

خدایی دیگه خسته شدیم از بس شرکت نمودیم ولی هیچی نشد.