مقایسه نیسان ایکس تریل و فولکس واگن تیگوان موضوع این مقاله از سری مقالات مقایسه خودرو همراه مکانیک است. در این مقاله قصد داریم با نگاهی متفاوت ویژگیهای فنی و امکانات رفاهی این دو خودرو را با یکدیگر مقایسه کنیم

مقایسه نیسان ایکس تریل و فولکس واگن تیگوان ، سامورایی ژاپنی یا ژرمن قد بلند؟ ژاپن و آلمان سرزمین برندهای ناب خودرویی با برندهایی که اکثرا در جمع برترینهای جهان هستند. این روزها در بازار ایران برندهای مختلفی در حال رقابت با یکدیگر هستند نیسان و فولکس واگن یک رقابت جذاب در کلاس شاسی بلندها را در بازار ایران با یکدیگر دارند.

 در مقایسه نیسان ایکس تریل و فولکس واگن تیگوان از یک سو برند فولکس واگن با محصول تیگوان، خودروی مدرن اصیل جذاب و با کیفیت و امکانات مناسب که دل هر بیننده ای را میرباید، در سمت مقابل نیسان ایکس تریل خودرویی از برند ژاپنی با کیفیت نیسان که در بازار ایران خودروهای با کیفیتی همچون ماکسیما و رونیز که از آشناترین خودروهای این برند در خیابانهای ایران میباشند یادگاری از کیفیت را در ذهن ایرانیان به جا گذاشته است.

 با گشایش در واردات خودرو به بازار ایران، خودرو فولکس واگن تیگوان که سالها جای خالی این خودرو در بازار حس می‌شد بالاخره وارد بازار ایران شد و در همان ابتدای ورود این خودرو با آغاز پیش فروش این خودرو در بازار، استقبال بسیار گسترده ای برای خرید این خودرو صورت گرفت که حاکی از استقبال گسترده مردم از طراحی و مشخصات و کیفیت این خودرو در کنار قیمت مناسب  بود. با خودرویی از برند نیسان با نام ایکس تریل که پلت فرمیمشترک با رنو کولیوس را داشت وارد رقابت در بازار خودروهای شاسی بلند ایران شد.

 هر دو خودرو از لحاظ کیفیت امکانات و از لحاظ فنی حرفهای زیادی برای گفتن در کلاس خود دارند. آیا از بین این دو گزینه مهندسی آلمانی را ترجیح میدهید یا کیفیت ژاپنی را؟در نوشتار پیش رو به بررسی این دو خودرو از ابعاد مختلف می‌پردازیم و نقاط ضعف و قوت این دو محصول را مورد بررسی بیشتر قرار میدهیم با ما همراه باشید.

اگر قصد فروش خودرو خود را دارید مطالعه مقاله نکات فروش خودروهای کارکرده را از دست ندهید.

مقایسه طراحی نیسان ایکس تریل و فورلکس واگن تیگوان

مقایسه نیسان ایکس تریل و فولکس واگن تیگوان

نسل دوم فولکس واگن تیگوان که به بازار ایران راه پیدا کرده است همانند دیگر محصولات تولیدی این برند آلمانی دارای چهره و ظاهری ساده و بدور از اغراقهای اضافی است که در عین حال نمایی از کیفیت با چاشنی خشن بودن و قدرت را نیز به بیننده منتقل میکند. این خودرو با طراحی هماهنگ و استایل مناسب خود وجهه ای زیبا از اصالت، مدرن بودن و کیفیت را در قالب یک خودروی شاسی بلند به نمایش میگذارد.

و بی شک در بازار خودروهای شاسی بلند ایران یکی از بهترین گزینهها برای خرید است. چه از لحاظ کیفیت و چه از لحاظ  طراحی، امکانات و آپشنهای ارائه شده در این خودرو، که میتواند انتخاب مناسبی برای خریداران باشد.

از لحاظ طرح داخلی این خودرو با یک طراحی بسیار کاربردی، اصیل و مدرن عرضه شده است که در کنار این طراحی چشم نواز استفاده از مواد و متریال با کیفیت بسیار عالی در داخل خودرو هر سرنشینی را که سوار بر این خودرو شود به وجد میآورد. طراحی بسیار زیبا و چشم نواز که جذابیتهای مناسبی را بدور از شلوغ کاری در طراحی را دارا است. طراحی داخلی این خودرو بسیار ارگونومیک و راحت چینش شده و نشستن و راندن این خودرو را بسیار لذت بخش و راحت میکند.

 در سوی دیگر خودروی نیسان ایکس تریل قرار دارد که یکی از ساختههای با کیفیت و پرطرفدار این خودروساز ژاپنی است که در بازار ایران نیز حضور دارد.طراحی نیسان ایکس تریل تا حدودی ساده و شاید قدیمیبه نظر برسد ولی با توجه به المانهای به کار برده شده در نقاط مختلف بدنه این خودرو می‌توان نمایی از قدرت، کیفیت و ساختار مقاوم و با کیفیت این خودرو را مشاهده کرد. کاپوت عضلانی و طراحی رینگهای بزرگ برای این خودرو ساختاری تنومند از این خودرو را به نمایش میگذارد. نکته جالب توجه در طراحی این خودرو چهره و سبک خاص طراحی عضلانی نیسان هست که با دیدن خودرو از جهات مختلف می‌توان تشخیص داد که خودرو موردنظر نیسان است.

آیا میدانید با استفاده از خدمت فروش سفارشی همراه مکانیک بدون دغدغه و بدون حتی پاسخ به یک تماس میتوانید خودرو خود را بفروشید
برای ورود به صفحه فروش سفارشی اینجا کلیک کنید

با وارد شدن داخل کابین این خودرو با یک طراحی ساده اما با ارگونومیبسیار بالا و راحتی بسیار مناسب برای راننده و سرنشینان مواجه میشویم که در کنار استفاده از متریال با کیفیت بالا و کیفیت مونتاژ در حد بالا، هیچ گونه ایرادی را نمی‌توان از لحاظ کیفیت و مونتاژی به این خودرو وارد دانست. صندلیها و موقعیت قرارگیری سرنشینان در داخل خودرو بسیار راحت و ارگونومیک هستند و دربرگیرنده کامل بدن سرنشینان است.و مقایسه نیسان ایکس تریل  و فولکس واگن تیگوان در این بخش برنده محسوسی ندارد 

مقایسه پیشرانه

مقایسه نیسان ایکس تریل و فولکس واگن تیگوان

فولکس واگن تیگوان از یک پیشرانه ۴ سیلندر توربوشارژ به حجم ۲۰۰۰ سی‌سی بهره میبرد که توانایی تولید ۱۸۰ اسب بخار قدرت در ۴۴۰۰ دور در دقیقه را دارد و می‌تواند گشتاوری معادل با ۳۲۰ نیوتن متر را تولید کند، که این قدرت تولیدی موتور را با استفاده از یک گیربکس ۷ سرعته دو کلاچه به چرخها منتقل میکند. شتاب صفر تا صد این خودرو از حالت سکون7.7 ثانیه است. و مصرف سوخت این خودرو در حدود ۷ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر است. در سمت دیگر  خودرو نیسان ایکس تریل از پیشرانه ای با حجم ۲۴۰۰ سی سی با قدرت تولیدی ۱۷۱ اسب بخار بهره می‌برد که می‌تواند گشتاوری معادل با ۲۳۸ نیوتن متر را تولید کند. ایکس تریل این قدرت تولیدی را با استفاده از یک گیربکس سی وی تی به چرخها منتقل میکند.

صفر تا صد نیسان ایکس تریل در حدود 9.4  ثانیه است     

مدل خودرو

فولگس واگن تیگوان 

نیسان ایکس تریل

پیشرانه

4 سیلندر 16 سوپاپه

4 سیلندر 16 سوپاپه

حجم موتور

1984سی سی

2488سی سی

حداکثر قدرت

180 اسب بخار در 3940 دور در دقیقه

171 اسب بخار در 6000 دور در دقیقه

حداکثر گشتاور

320 نیوتن متر در 1500 دور در دقیقه  

320 نیوتن متر در 1500 دور در دقیقه

 

گیربکس

7 سرعته دوکلاچه  

7 سرعته دوکلاچه  

مصرف سوخت (ترکیبی)

7.3 لیتر در هر صد کیلومتر     

8.3 لیتر در هر صد کیلومتر

شتاب صفر تا 100

7.7 ثانیه

10.5 ثانیه

حداکثر سرعت

208 کیلومتر در ساعت         

190 کیلومتر در ساعت

 

مقایسه امکانات و آپشنهای رفاهی

مقایسه نیسان ایکس تریل و فولکس واگن تیگوان

در بخش امکانات و آپشنها فولکس واگن تیگوان لیست بلند بالایی از امکانات را در اختیار خریداران قرار میدهد که با مقایسه این دو خودرو از لحاظ امکانات ارائه شده می‌توان فولکس واگن را در این زمینه برتر دانست که آپشنهای بیشتری را دارا می‌باشد البته نیسان ایکس تریل نیز کمبودی از لحاظ آپشنهای به روز در خودرو ندارد و در مقام مقایسه با تیگوان شاید اندکی پایین تر قرار بگیرد.امکانات موجود روی هردو خودرو از قبیل: امکانات موجود بر روی تیگوان از قبیل: سقف پانوراما، استارت دکمه ای، سیستم چرخش چراغها در پیچ، سیستم صوتی حرفه ای، فرمان برقی، دوربین ۳۶۰ درجه، کروز کنترل، درب صندوق برقی و سنسور نور و باران مجهزهستند.  تیگوان دارای تهویه اتوماتیک سه‌گانه است و ایکس تریل دارای تهویه اتوماتیک دوگانه. ایکس تریل دارای ۵ گرم کن و ایکس تریل دارای ۴ گرمکن است. تیگوان دارای سیستم پارک کمکی است و ایکس تریل دارای سامانه کنترل خودرو در سراشیبی  است.

تجهیزات

فولگس واگن تیگوان

 

نیسان ایکس تریل

سیستمهای مولتی مدیا

صفحه نمایش 9.2 اینچی لمسی

صفحه نمایش 8 اینچی لمسی

رینگها

رینگ آلومینیومی18 اینچ و 17 اینچ

رینگ آلومینیومی18 اینچ

آینه

مموری آینه

مموری آینه

تهویه مطبوع

 

 

صندلی

صندلی‌های جلو برقی، 12 حالته همراه با حافظه صندلی – صندلی‌های متحرک و تاشو ردیف عقب – گرمکن صندلی‌های جلو و عقب –

صندلی‌های تمام چرمیبا قابلیت تنظیم

 

برقی برای صندلی‌های جلو –

شیشه

شیشه دودی عقب – شیشه بالابر آنتی‌ترپ –

 

سیستمهای هشدار دهنده

سیستم پایداری خودرو ESP همراه با Trailer Stabilization – سیستم کنترل سرعت در سراشیبیHDC  ترمز

 

سایر امکانات

 

– چراغ مشایعت – درایو مود – کروز کنترل – خروجی برق 12 ولت برای سرنشینان ردیف جلو

 

هندزفری بلوتوث – پخش موسیقی با بلوتوث، USB و AUX

 

مقایسه ایمنی:

مقایسه نیسان ایکس تریل و فولکس واگن تیگوان

در بحث ایمنی نیسان ایکس تریل 6 کیسه هوای 10 نقطه ای دارد و با رادار خطی، رادار نقطه کور و سیستم ترمز اتوماتیک پیش از تصادف ایمنی  توانسته 5 ستاره ایمنی  کامل را یورو انکمپ دریافت کند. اما در برابر این ژاپنی تنومند، سوسمار آلمانی یعنی تیگوان با 9 کیسه هوا و  سیستم هشدار دهنده‌ مثل پیشگیری تصادف عقب ، هشداردهنده خواب‌آلودگی راننده و دوربین 360 و غیره کمیضعیفتر از نیسان ظاهر شده است ولی با این وجود تیگوان نیز توانسته 5 ستاره را از Euro NCAP دریافت کند    

تجهیزات

فولگس واگن تیگوان

 

نیسان ایکس تریل

تجهیزات ایمنی و حفاظتی

سیستم پایداری خودرو Trailer Stabilization –سیستم کنترل سرعت در و سامانه استارت استاپ، سیستم کنترل پایداری، سیستم هشدار خستگی راننده، سیستم کنترل سرعت در سراشیبی، سیستم کنترل شروع حرکت در سربالایی، ترمز پارک برقی،

سیستم هشدار برخورد از جلو، مانیتورینگ دید اطراف، رادار نقطه کور، سنسور و دوربین دنده عقب، سیستم تشخیص علائم ترافیکی، چرخش خودکار چراغ‌ها با چرخش فرمان، نوربالای هوشمند، سیستم کنترل پایداری، سیستم کمکی حرکت در سربالایی و سرپایینی، سیستم هشدار خروج از خط، حالت رانندگی اکو، ترمز پارک برقی، سیستم پایداری خودرو ESP همراه باTrailer Stabilization – سیستم کنترل سرعت در سراشیبی

کیسه هوا

9 کیسه هوا

6 کیسه هوای 10 نقطه ای

سیستم ترمز

ABS – EBD – ESP

ABS – EBD – ESPHDC

 رانندگی:

در بخش رانندگی هر دو خودرو، هریک مزایا و معایبی را از خود نشان میدهند ، بهتر است صادق باشیم که اگر دنبال لذت رانندگی و کیفیت و هندلینگ خوب هستید، باید انتخاب اولتان ایکس تریل باشد، شاید همین هندلینگ خوب باعث شده ایکس تریل یا نیسان روگ در بازار آمریکا همیشه جزو ده خودروی کراس اوور بزرگ شهری قرار بگیرد.

اما زمانی که سوار بر تیگوان میشویم خشکی کمکها و کوبش و ضربهها در مسیرهای ناهموار، درمسافتهای طولانی مدت شما را اذیت کند؛  ولی ساکتی کابین خودرو  در حین رانندگی این معایب را از چشم شما پاک میکند.

 

لحظه ای تصور کنید خودرو کارکرده با هزینه گزاف خریده اید اما ناگهان متوجه میشوید چندین خرابی درقطعات مختلف خودرو وجود دارد.

چه حسی به شما دست میدهد؟

آیا میدانید یکی از خدمات همراه مکانیک کارشناسی 209 نقطه ای حودرو است .

صفحه کارشناسی تخصصی خودرو در محل همراه مکانیک

مقایسه شرایط بازار:

مقایسه نیسان ایکس تریل و فولکس واگن تیگوان

تیگوان که در دسته کراس اوور شهری بزرگ جای میگیرد برای اولین بار توسط (شرکت ماموت خودرو نمایندگی اصلی فولکس در ایران ) با قیمتی حدود 350میلیون تومان به جادههای ایران رسید ولی ماندگاری این کراس اوور به دلیل شرایط تحریمها کمتر از 6 ماه بود،

 حال با توجه به این شرایط و بسته شدن نمایندگی و خداحافظی برند فولکس واگن در ایران ؛ شرایط خرید این خودرو در این رنج قیمتی اصلا توصیه نمیشود.

 در مقابل نیز نیسان نیز همین شرایط فولکس را در ایران دارند ولی با توجه به افت شدید برند نیسان  نسبت به فولکس توصیه میشود خریداران این دسته از شاسی بلندها سراغ برندهای بازار پسند تری مثل هیوندا و کیا بروند که حداقل خیالشان بابت قطعات و فروش در آینده راحت باشد.

مقالات مرتبط:

13 شاسی بلند محبوب وارداتی بازار ایران

مقایسه رنو کولئوس و نیسان ایکس تریل

مقایسه نیسان ایکس تریل و میتسوبیشی اوتلندر

 

اپلیکیشن همراه مکانیک

با اپلیکیشن همراه مکانیک از تغییرات قیمت خودرو باخبر شوید

1
دیدگاه بگذارید

1 تعداد نظرات
0 پاسخ ها
0 دنبال کنندگان
 
پرطرفدار ترین دیدگاه ها
دیدگاه با بیشترین پاسخ
0 تعداد نویسندگان دیدگاه
  اشتراک  
اطلاع از

[…] مقایسه نیسان ایکس تریل و فولکس واگن تیگوان […]