Image default
مقایسه خودروها

مقایسه دنا و پژو پارس ، یک جوان درشت اندام و پیرمردی جذاب

در این مقاله به مقایسه دنا و پژو پارس خواهیم پرداخت. مقایسه‌ای که متاسفانه باری دیگر می‌بایست میان یک خودروی تازه ساخت و قدیمی به شکلی ناجوان مردانه و اندکی نا امید کننده صورت پذیرد! با ما همراه باشید تا ببینیم در مقایسه دنا و پژو پارس توسط تیم همراه مکانیک، جوان درشت اندام و مدرن ایران‌خودرو پیروز میدان خواهد بود یا پیرمرد جذاب جاده‌های ایران؟

در این مقاله به مقایسه دنا و پژو پارس خواهیم پرداخت. مقایسه‌ای که متاسفانه باری دیگر می‌بایست میان یک خودروی تازه ساخت و قدیمی به شکلی ناجوان مردانه و اندکی نا امید کننده صورت پذیرد! با ما همراه باشید تا ببینیم در مقایسه دنا و پژو پارس توسط تیم همراه مکانیک، جوان درشت اندام و مدرن ایران‌خودرو پیروز میدان خواهد بود یا پیرمرد جذاب جاده‌های ایران؟

 قصد فروش خودرو کارکرده خود را دارید اما از ترس دلال ها دچار تردید شده اید.
مقاله نکات فروش خودرو کارکرده همراه مکانیک بهترین کمک برای فروش بی دغدغه شما است
نکات فروش خودرو کارکرده

 یک مدرنیزم عقب‌مانده و ۱۸ سال تکرار مکررات!

مقایسه دنا و پژو پارس 

در مقایسه دنا و پژو پارس از همان ابتدای کار شاهد جدال یک مدل نسبتاً مدرن با محصولی قدیمیخواهیم بود؛ چرا که ایران‌خودرو دنا را با رویکردی در جهت تولید خودرویی آپشن‌دار و مدرن روانه بازار کرده و پژو پارس اما، از هجده سال پیش تقریبا با همین شکل و شمایل تولید شده است.

لذا لازم به ذکر است که این مقایسه ممکن است از نظر برخی افراد امری ناجوانمردانه و ناعادلانه قلمداد شود. ولی نکته جالب و تاسف برانگیز در بطن این مقایسه، عدم وجود پیشرفت‌های چشم‌گیر در صنعت خودروسازی کشورمان بوده و شباهت‌های زیاد میان دنا و پژو پارس -حتی با وجود گذشت هجده سال از تولید پژو پارس- انجام چنین مقایسه‌ای را برای ما مقدور می‌سازد. 

ظاهر و باطن گاهی اوقات یکی نیست! 

مقایسه دنا و پارس

از همان لحظه آغاز بررسی دنا می‌توان تلاش ایران‌خودرو در ارائه یک خودروی مدرن را مشاهده کرد! بدنه دنا دارای خطوط نسبتا عضلانی بوده و این شرکت در طراحی قسمت‌ جلویی عملکرد قابل قبولی را داشته است. البته ایرادات وارده به این خودرو را در مقایسه دنا و پژو پارس می‌توان از همین‌جا آغاز کرد و عدم طراحی مناسب قسمت‌های جانبی آن را به عنوان یکی از مشکلات بدنه مطرح نمود. پژو پارس گرچه ۱۸ سال قدمت را حتی در بدنه خود نیز به نمایش می‌گذارد، اما به دلیل سادگی بدنه و وجود هماهنگی در قسمت‌های جانبی، جلویی و عقبی، امتیاز طراحی بهتری را نسبت به دنا دریافت می‌کند. 

البته مقایسه دنا و پژو پارس از نظر کابین و طراحی داخلی کمیمتفاوت بوده و پس از نشستن پشت فرمان دنا می‌توان اذعان داشت که کفه ترازو در این بخش به سمت دنا سنگینی می‌کند. استفاده از قطعات چوبی، طراحی مناسب قسمت داشبورد و رنگ‌بندی زیبا در کنار قرار گرفتن صفحه نمایشگر در قسمت مناسب، همگی خودروی مدرن ایران‌خودرو را در جایگاه بهتری نسبت به پژو پارس قرار داده‌اند. البته جدید بودن و طراحی مدرن دنا را نباید به عنوان یک برتری در مقابل پژو پارس به حساب آورد، چرا که ایران‌خودرو برای بهبود امکانات داخلی تولیدات خود پس از پارس نزدیک به ۱۵ سال زمان داشته و به همین دلیل، بهتر بودن کابین این خودرو در این امری دور از انتظار نیست.

پژو پارس اما به هر روی از منظر طراحی داخلی چند قدم عقب‌تر از دنا بوده و خبری از صندلی‌های راحت، صفحه نمایشگر، سیستم مولتی‌مدیای کامل، کنترل برقی موقعیت صندلی‌ها و سایر امکانات مدرن دنا در آن نیست!

  اگر بدنبال کسب تجربه خرید و فروش خودرو با خیال راحت هستید.

نمایشگاه خودروهای کارشناسی شده همراه مکانیک بهترین انتخاب برای شما است.

برای ورود به صفحه نمایشگاه خودرو های کارشناسی شده همراه مکانیک اینجا کلیک کنید.

 پیشرانه‌های تکراری روی پلتفرم‌های قدیمی!

مقایسه موتور دنا و پارس

در مقایسه دنا و پژو پارس علاوه بر نکات مذکور در ارتباط با ویژگی‌های خارجی و داخلی، می‌بایست به پیشرانه یا موتور آن‌ها نیز اشاره کنیم. دنا بر روی پلتفرم سمند پیاده شده و به دلیل وزن بالایی که نسبت به سمند دارد، مورد انتقاد بسیاری از متخصصان خودرو قرار گرفته است.

به عبارتی دیگر این منتقدان معتقدند که شاسی دنا برای تحمل این میزان از وزن مناسب نبوده و تاثیر منفی آن را می‌توان در مانورهای پر پیچ و خم مشاهده کرد! البته پژو پارس نیز از قاعده بهره‌گیری از پلتفرم‌های قدیمیمستثنی نبوده و بدنه آن بر روی پلتفرم پژو ۴۰۵ سوار شده است. اما نسبت وزن به شاسی در این خودرو در مقایسه با دنا از وضعیت بهتری برخوردار بوده و به همین دلیل می‌توان در این مقایسه آن را از منظر هماهنگی شاسی و بدنه برتر قلمداد کرد. 

اما مسئله پیشرانه در مقایسه دنا و پژو پارس هیجان خاصی را در بر نداشته و با باز کردن کاپوت هر دو مدل به سرعت می‌توان تکرار مکررات ایران‌خودرو را مشاهده کرد! این شرکت برای دنا از همان نسخه محبوب خود یعنی EF7 بهره گرفته و به همین دلیل سواری آن را به تجربه‌ای نه چندان دلچسب و متنوع با سایر محصولات خود -از جمله سمند- مبدل ساخته است. این پیشرانه حداکثر سرعتی معادل با ۱۹۰ کیلومتر را در کنار ۱۱۵ اسب بخار برای این خودرو به ارمغان آورده و اما به دلیل وزن بالای بدنه و قطعات دنا، شتاب چندان مناسبی را به آن نبخشیده است.

این در حالی است که پژو پارس با همان موتور TU5 تکراری به دلیل وزن کمتر و هماهنگی بیشتر میان بدنه، شاسی و قطعات، شتاب بسیار بیشتری نسبت به دنا داشته و علاقه‌مندان به چالاکی را بیش از دنا جلب خود می‌کند. اما به هر روی هر دوی این خودروهای تولید شده توسط ایران‌خودرو، نوآوری بزرگی را از منظر پیشرانه تجربه نکرده و به همین دلیل تجربه رانندگی نسبتاً یکسانی را در قیاس با سایر محصولات هم تراز ارائه می‌کنند. 
رانندگی با یک جوان سنگین وزن و یک پیرمرد عصبی!

مقایسه دنا و پارس

مقایسه دنا و پژو پارس از منظر رانندگی و عملکرد جاده‌ای، همان‌طور که پیش‌تر نیز به آن اشاره شد، امر چندان هیجان انگیزی نبوده و مسلما موجب شگفتی شما نخواهد شد! با قرار گرفتن پشت فرمان دنا از همان ابتدای کار در خواهید یافت که ایران‌خودرو نوآوری بخصوصی را در زمینه تجربه رانندگی در نظر نگرفته و دنا صرفا با هدف ارتقای امکانات داخلی یک خودروی ایرانی وارد بازار شده است. 

مقایسه دنا و پژو پارس در عملکرد جاده‌ای به ما نشان می‌دهد که پیشرانه‌های تکراری ایران‌خودرو حتی پس از تغییرات کوچک اعمال شده روی آن‌ها، برای ایجاد یک حس جدید کافی نبوده و هدف از رانندگی با این خودروها ظاهرا برای سازنده‌شان صرفا در رسیدن از نقطه «الف» به «ب» خلاصه شده است!

چرخ‌های کوچک دنا نسبت به بدنه و بکارگیری شاسی و پلتفرم نامناسب برای وزن بالای آن، موجب بروز حس سنگینی در پیچ‌های تند شده و هماهنگی میان بخش‌های مختلف سیستم هدایتی را زیر سوال می‌برد. پژو پارس اما در سرعت‌های بالا واکنش بهتری نسبت به هدایت راننده نشان داده و به دلیل چالاکی ناشی از وزن پایین‌تر و پلتفرم مناسب‌تر خود، هیجان رانندگی را تا حدودی بهتر از دنا به کاربر ارائه می‌کند.

البته لازم به ذکر است که دنا چسبندگی قابل قبولی داشته و برای مصارف شهری از نقطه نظرات متنوعی همچون مصرف سوخت، مناسب‌تر است؛ اما انتخاب پژو پارس بدون شک برای طرفداران آدرنالین و چالاکی بیشتر از دنا توصیه می‌شود. (هرچند تجربه آدرنالین بالا با خودروهای داخلی امر بسیار دشواری است!).

مقایسه دنا و پژو پارس به نفع چه کسی به پایان می‌رسد؟

مقایسه طراحی داخلی دنا و پارس

بلا شک، مقایسه دنا و پژو پارس اطلاعات مفیدی به ما ارائه کرده و مزایای هر دو خودرو را به شکل مناسبی در مقابل معایب‌شان قرار می‌دهد.

اما به هر حال، انتخاب‌ گزینه مناسب و یا اعلام پیروز میدان در این مقوله امر چندان آسانی نمی‌باشد؛ چرا که هر کدام از گزینه‌های معرفی شده در مقایسه دنا و پژو پارس، مزیت‌های خاص خود را داشته و ویژگی‌های منحصر به فردی را به صاحبان خود ارائه می‌کنند. بنابراین همانند سایر مقالات قیاسی همراه مکانیک، نتیجه گیری در ارتباط با مقایسه دنا و پژو پارس را نیز به عهده شما گذاشته و خواهان مطلع شدن از نظرات ارزشمند شما نیز هستیم!

ولی به خاطر داشته باشید که مقایسه دنا و پژو پارس یک نشانه از سرعت رشد پایین صنعت خودروسازی کشورمان بوده و حاکی از وجود مشکلات متعددی در این حوزه است. حال اگر قصد انتخاب از میان دنا و پژو پارس را داشته و یا صرفا علاقه‌مند به مقایسه دنا و پژو پارس هستید، می‌بایست بدانید که دنا یک گزینه نسبتا مدرن داخلی بوده که به شما آپشن‌های رفاهی مناسبی را -البته بدون در نظر گرفتن قیمت. ارائه می‌کند.

در حالی که پژو پارس یک رقیب قدیمی برای تمام تولیدات داخلی بوده و همچنان قادر به ارائه ویژگی‌هایی از قبیل چالاکی و سادگی چشم‌نواز ظاهری به هواداران  وفادار خود است. پس اگر قصد حرکت به سوی مدرنیزه شدن را در سر می‌پرورانید، دنا گزینه بهتری برای شماست؛ اما اگر با انتخاب‌های کلاسیک مشکلی نداشته و حاضر به گذشت از آپشن‌های مدرن برای داشتن چالاکی و قیمت مقرون به صرفه هستید، بدون شک پژو پارس شما رضایت را برای شما به ارمغان خواهد آورد.

 آیا میدانید با استفاده از خدمت فروش فوری خودرو همراه مکانیک در هر ساعتی از روز در کمتر از 30 دقیقه میتوانید خودرو خود را به مناسب ترین قیمت ممکن به فروش برسانید

برای اطلاع بیشتر از جزئیات این خدمت اینجا کلیک کنید

مقالات مرتبط:

معایب دنا و بررسی 6 ایراد اساسی دنا و دنا پلاس

مقایسه بسترن b30  با دنا پلاس

مقایسه دنا و برلیانس h330

مقایسه تندر 90 با دنا

مقایسه پژو پارس و تندر 90

مقایسه پژو پارس با پژو 405

مقایسه کوییک با پژو پارس

مقایسه پژو پارس با برلیانس H230

با تمام نسل های پزو پارس آشنا شوید

مطالب جدید

جزئیات طرح تبدیل خودرو‌های ایران خودرو را بدانید

قیمت خودرو‌های ملی و مونتاژ بروز شد

مقایسه کوییک و پژو پارس ، رقابتی میان رقیبان ازلی

دیدگاه بگذارید

  اشتراک  
به من اطلاع بده
همراه مکانیک مطمئن بخرید، آسان بفروشید