مراکز فنی خودرو در سال جدید از دوم فروردین آغاز به کار خواهند کرد

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد رای: 0

اولین نفری باشید که به این مقاله رای میدهید.

مدیرعامل ستاد معاینه فنی خودروهای شهر تهران ضمن بیان نحوه خدمات‌رسانی مراکز معاینه فنی در ایام نوروز گفت: بیش از 50 درصد مراکز معاینه فنی در روزهای پایانی سال، ایام تعطیل و حتی تعطیلات نوروز (به جز اول فروردین) فعال هستند و شهروندان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر از ساعات کاری و عملکرد مراکز به سایت رسمی ستاد معاینه فنی خودروهای تهران مراجعه کنند.

با نصب اپلیکیشن همراه مکانیک دیگه همیشه از قیمت خودروت آگاهی و کسی نمیتونه ازت کلاهبرداری کنه.

حسین مقدم عنوان کرد: از ابتدای اسفندماه مرکز معاینه فنی نیایش در روزهای جمعه فعال بوده و پذیرش در این مرکز در روزهای جمعه به‌صورت اینترنتی انجام می‌شود و در جمعه آتی نیز به همین ترتیب پذیرش خواهد داشت. همچنین بیش از 50 درصد از مراکز از دوم فروردین‌ماه فعال خواهند بود.

وی یادآور شد: از سال آینده خودروهای تولید داخل سال 95 و وارداتی 2016 مشمول معاینه فنی خواهند شد.

مراکز معاینه فنی استان تهران

مدیرعامل ستاد معاینه فنی خودروهای شهر تهران درباره وضعیت مراجعه‌ها در روزهای پایانی سال گفت: روزانه بیش از 5 هزار مراجعه‌کننده پذیرش می‌شوند و خوشبختانه با وجود سامانه مدت انتظار و نوبت‌دهی اینترنتی در هیچ‌یک از مراکز صف طولانی و یا مدت انتظار بیش از 30 دقیقه نداریم. ضمن اینکه در ده سال گذشته مراکز معاینه فنی شاهد چنین آرامشی در اسفندماه نبوده‌اند که این امر ناشی از وجود سامانه مدت انتظار و نوبت‌دهی اینترنتی است که شهروندان می‌توانند از این طریق از ظرفیت خالی سایر مراکز مطلع شوند.

برای فروش خودرو در سریع‌ترین زمان و با بهترین قیمت اینجا را کلیک کن.

وی در ادامه به مقایسه میزان مراجعات سال جاری و سال گذشته پرداخت و تشریح کرد: یک میلیون و 626 هزار و 746 دستگاه خودرو سبک سواری تا 20 اسفندماه به مراکز معاینه فنی مراجعه کرده‌اند که به‌رغم وجود شیوع کرونا و فرصتی که پلیس در مقطعی برای انجام معاینه فنی به مردم داد میزان مراجعات یک الی دو درصد نسبت به سال گذشته افزایش‌یافته است البته این میزان تغییر قابل‌توجه نیست.

مرکز معاینه فنی الغدیر

مدیرعامل ستاد معاینه فنی خودروهای شهر تهران در پاسخ به این سؤال که برای معاینه فنی در سال آینده و پایش بیشتر خودروهای در حال تردد در شهر چه انتظاری از مسئولین دارید، گفت: مجلس مدت‌زمان چهار سال را برای خودروهای مشمول معاینه فنی در نظر گرفته است اما مدت گارانتی هر خودرو دو سال است و این اختلاف بین 2 تا 4 سال انتخاب نامناسبی است به این دلیل که کاربر خودرو بین مدت گارانتی و زمانی که باید به معاینه فنی مراجعه کند از لحاظ ایمنی و آلایندگی از وضعیت خودروی خود مطلع نیست و قاعدتاً پس از پایان گارانتی مراجعه به بخش خدمات پس از فروش انجام نمی‌شود و تقریباً این خودروها دو سال از نظر ایمنی و آلایندگی رها خواهند بود؛ بنابراین از مجلس و دولت که باید این لایحه را به مجلس تقدیم کند تقاضا داریم که زمان معافیت خودروها از معاینه فنی را مورد بازنگری قرار دهند و یا دوره گارانتی افزایش پیدا کند و به زمان مشمولیت معاینه فنی نزدیک شود.

مقدم در پایان خاطرنشان کرد: سامانه پاسخگویی 96006000 در ساعات اداری پاسخگوی سؤالات شهروندان عزیز است.

منبع: ستاد معاینه فنی خودروهای شهر تهران

بیشتر بخوانید:

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد رای: 0

اولین نفری باشید که به این مقاله رای میدهید.

عضویت
اطلاع از
امتیاز دهی
0 نظرات
کامنت گذاری داخل متن
نمایش همه دیدگاه ها