به گزارش صفحه اخبار خودرو مجله همراه مکانیک، بر اساس خبرهای های رسیده، معاملات خودرو در مشهد تقریباً به صفر رسیده است. این موضوع علاوه بر رکود کلی بازار خودرو، ریشه در نرخ ارز دارد.

حمیدرضا حیدری، رئیس اتحادیه صنف نمایشگاه‌داران خودرو مشهد گفت: افزایش قیمت خودرو در نتیجه کمبود عرضه آن در بازار است که منجر به فاصله زیاد آن با نرخ مصوب می‌شود.

حیدری هم‎چنین گفت: نرخ مصوب خودرو تولیدی در کارخانه مشخص است، اما زمانی که عرضه مستقیم خودرو از سوی کارخانه در بازار انجام نگیرد و عرضه این کالا کاهش یابد، قیمت‌ها روند تصاعدی پیدا می‌کند.

اگر قصد خرید خودرو بدون اتلاف وقت و به قیمت واقعی داری اینجا رو کلیک کن. ما با خرید سفارشی کار رو برات آسون کردیم.

وی ادامه داد: درصورتی‌که تولیدکنندگان و صاحبان خودرو، توزیع قطره چکانی آن را متوقف کنند و تقاضای مردم را پاسخگو باشند، قیمت خودرو کاهش می‌یابد.

رئیس اتحادیه صنف نمایشگاه‌داران خودرو مشهد گفت: قیمت خودروهای خارجی در صورت ثبات نرخ دلار، کاهش می‌یابد.

حیدری با بیان این‌که مبنای قیمت‌گذاری خودرو نرخ ارز است، افزود: عده‌ای سرمایه‌دار خودرو را به‌صورت سبدی از کارخانه خریداری می‌کنند، اما خودروها به‌اندازه کافی در بازار عرضه نمی‌شود و این جریان روی قیمت خودرو اثر می‌گذارد.

او ادامه داد: در این شرایط فروشنده از فروش خودرو خود واهمه دارد و خریدار نیز می‌خواهد ارزان بخرد بنابراین درصورتی‌که قیمت دلار ثابت بماند، احتمال بسیار وجود دارد که رونق به بازار خودرو بازگردد و مردم از بلاتکلیفی درآیند.

رئیس اتحادیه صنف نمایشگاه‌داران خودرو مشهد گفت: نمایشگاه خودرو واسطه بین خریدار و فروشنده است لذا زمانی که هیچ‌کدام از آنان نباشند، فعالیت نمایشگاه‌ها نیز راکد می‌ماند.

حیدری افزود: از ابتدای امسال تاکنون ۱۰ تا ۱۵ درصد از اعضای این صنف به دلیل هزینه‌های بسیار و درآمد کم پروانه کسب خود را باطل کرده‌اند.

با نصب اپلیکیشن همراه مکانیک دیگه همیشه از قیمت خودروت آگاهی و کسی نمیتونه ازت کلاهبرداری کنه.

وی در خصوص جمعه بازار خودرو در مشهد نیز بیان کرد: این بازار را به رسمیت نمی‌شناسیم، زیرا هیچ فردی یا نهادی روی آن اشراف ندارد و فقط شهرداری مکانی را در اختیار عده‌ای گذاشته که تبدیل به محلی برای افراد سودجو شده است.

رئیس اتحادیه صنف نمایشگاه‌داران خودرو مشهد گفت: خودرو یک کالای تخصصی است و باید معامله آن در واحدهای صنفی دارای پروانه کسب انجام شود تا بتوان به شکایت‌ها پاسخگو بود.

حیدری در آخر گفت: جمعه بازار جایگاه ثابتی برای قولنامه‌ها ندارد، هیچ نهادی متولی آن نیست و فقط محل تلاقی عده‌ای خریدار و فروشنده است.

منبع: خبر خودرو

بیشتر بخوانید:

اپلیکیشن همراه مکانیک

با اپلیکیشن همراه مکانیک از تغییرات قیمت خودرو باخبر شوید

عضویت
اطلاع از
0 دیدگاه
کامنت گذاری داخل متن
نمایش همه دیدگاه ها