بودن یا نبودن ABS، مسئله این است!

فهرست مطالب

متاسفانه بسیاری از خریداران خودروهای وارداتی به دلیل اطمینانی که به خودروسازان خارجی دارند گمان می‌کنند که این دست خودروها نیازمند استفاده از کارشناسی تخصصی نیستند. این در حالی است که وجود عیب در این خودروها به مراتب خریداران را با ضررهای مالی بیشتری مواجه می سازد. در ادامه یکی از تجارب همراه مکانیک را در کارشناسی این نوع خودروهای وارداتی بیان خواهیم نمود.

داستان کارشناسی و ترمز ABS

بنا به درخواست یکی از مشتریان، کارشناس همراه مکانیک جهت کارشناسی فنی و بدنه یک دستگاه خودروی سوناتا مدل ٢٠١١ با کارکرد ٥٤٩٣ کیلومتر به محل موردنظر اعزام شد. خودرو به لحاظ بدنه هیچ مشکلی نداشت و  پس از احراز بدون رنگ بودن آن، تست فنی و رانندگی از خودرو انجام گرفت. در عین ناباوری مشاهده شد که خودرو به شکل ناگهانی بر روی خطوط عابرپیاده سر می‌خورد.

پس از بررسی دقیق‌تر وضعیت ترمز در نقاط دیگر و اقدام به شتابگیری و ترمز ناگهانی، کارشناس شرکت متوجه شد که ترمز ABS این خودرو عمل نمی‌کند.فروشنده خودرو به دلیل همان اعتماد به خودروسازان خارجی در مقابل تشخیص و ادعای کارشناس همراه مکانیک مقاومت نمود. در نتیجه به درخواست خریدار و به منظور اطمینان خاطر جهت خریداری خودرو، خودرو به نزدیک‌ترین نمایندگی هیوندایی انتقال یافت. 

ABS
ABS

کارشناس نمایندگی پس از بررسی وضعیت پشت آمپر و تست دیاگ اعلام نمود که ترمز ABS به درستی عمل کرده و فاقد هرگونه عیبی است. اما در نهایت با اصرار خریدار مبنی بر گرفتن تست رانندگی از خودروی مورد نظر، کارشناس شرکت هیوندایی پشت فرمان خودرو نشسته و در یک فضای کوچک ترمز ABS خودرو را بررسی می‌کند. در عین ناباوری کارشناس نمایندگی هیوندایی اعلام کرد که خودروی کارشناسی‌شده فاقد ترمز ABS است.

[inbound_button font_size=”17″ color=”#88b71e” text_color=”#ffffff” icon=”check-square-o” url=”https://www.hamrah-mechanic.com/hmechanic.apk” width=”” target=”_blank”] با کلیک روی این دکمه و نصب اپلیکیشن همراه مکانیک دیگه همیشه از قیمت خودروت آگاهی و کسی نمیتونه ازت کلاهبرداری کنه.[/inbound_button]

با پیگیری‌های خریدار در مورد این خودروی خاص  و بنابر اظهارات این شخص، ٢٦ دستگاه از این خودرو با این شرایط ( عدم وجود ABS ) وارد ایران شده و در سطح کشور در حال تردد هستند.

ABS
ABS

مطالعه مقالات مرتبط زیر را از دست ندهید

داستان جالب کارشناسی خودرو در یک نمایندگی معتبر!!!

خودروی صفر با یک گلگیر تعویضی !!

داستان جالب دو خودرو در یک خودرو

مصاحبه خواندنی با اولین کارشناس خودرو همراه مکانیک

mvm 530 بدون رنگ، بدون کیسه هوا و شیشه جلو تعویض…

عضویت
اطلاع از
امتیاز دهی
0 نظرات
کامنت گذاری داخل متن
نمایش همه دیدگاه ها