تبدیل خودرو از یک محصول مصرفی به یک محصول کاملا سرمایه‌ای، حاکی از افزایش قیمت و تغییر قیمت آن دارد، سرمایه‌ای که ارزش آن همچنان در نوسان بوده و با تغییر در هریک از عوامل اقتصادی همچون نرخ ارز، قیمت طلا و انواع تحریم‌ها، قیمت خودرو نیز تغییر می‌کند.

دنبال خودروی کارکرده/دست دوم هستید؟ وارد نمایشگاه خودروهای کارشناسی شده ما شوید. اینجا بهترین پیشنهاد‌هارو برات داریم.

آیا تا‌به‌حال به این موضوع فکر کرده‌اید که خودرو شما دیگر وسیله‌ نقلیه مصرفی نیست؛ بلکه سرمایه شما است؛ سرمایه‌ای که از یک طرف، با افزایش قیمت خودرو در حال افزایش و از طرف دیگر، با هر کیلومتر رانندگی، هرگونه تصادف، رنگ‌خوردگی یا تعویض قطعات خودرو در حال کاهش است.

با کلیک روی این دکمه و نصب اپلیکیشن همراه مکانیک دیگه همیشه از قیمت خودروت آگاهی و کسی نمیتونه ازت کلاهبرداری کنه.

به‌عنوان مثال، رنگ‌خوردگی فقط یک درب پژو 206 تیپ 5 سال ۱۳۹۷، قیمت آن را نزدیک به شش میلیون و پانصد هزار تومان و تعویض کاپوت سانتافه مدل 2017 قیمت آن را حدود 70 میلیون تومان کاهش می‌دهد.

قیمت
قیمت خودرو

این اعداد تنها با لحاظ‌کردن رنگ‌خوردگی یک درب و تعویض کاپوت خودرو محاسبه شده‌است، حال آنکه عوامل متعددی در تعیین قیمت خودرو اثر گذارند که به‌صورت روزانه و هم‌زمان با نوسان‌های بازار در حال تغییر هستند. 

تابحال خرید خودرو دست دوم با گارانتی اونم از بزرگترین نمایشگاه آنلاین خودرو در کشور رو تجربه کردی

برای کسب تجربه بی نظیر اینجا کلیک کن

اما چه راه‌هایی برای تعیین قیمت خودرو پیش روی شما است؟ بهترین روش برای تعیین قیمت دقیق خودروی دست دوم کدام است؟

راه‌های تعیین قیمت خودروی دست دوم

  1. مراجعه به نمایشگاه خودرو

قدیمی‌ترین راه برای مطلع شدن از قیمت روز خودرو، مراجعه به نمایشگاه خودرو است، اما هر روش قدیمی‌، اصولا گزینه مناسبی نیست؛ زیرا نمایشگاه به سود خود نگاه کرده و در اغلب موارد قیمت غیرواقعی برای خودرو‌ها اعلام می‌کند. ضمن اینکه به دلیل محدود بودن خودرو‌هایی که هر نمایشگاه کار می‌کند، عملا امکان ارائه قیمت صحیح برای همه خودرو‌ها وجود ندارد.

  1. بازار خرید و فروش خودرو

آگاهی از قیمت خودرو، اولین مرحله در فرایند خریدوفروش خودرو است؛ اما متأسفانه راه دقیقی برای محاسبه‌ قیمت خودرو، به‌ویژه خودرو کارکرده و دست‌دوم وجود ندارد و اغلب فروشندگان براساس جوّ بازار و شرایط رقابت، قیمت مدنظر خود را پیشنهاد می‌دهند. این قیمت‌ها کارشناسی‌ شده نیست و هر فردی بنابر سلیقه شخصی و صرفا با مشاهده‌ قیمت سایر ماشین‌های بازار، خودرو را قیمت‌گذاری می‌کند.

مطالعه مقالات زیر را از دست ندهید

تعویض پلاک

راهنمای خرید دست دوم

  1. تعیین قیمت خودرو با استفاده از سایت‌های آگهی

با پیشرفت تکنولوژی روش‌های جدیدتری برای خرید و فروش خودرو به وجود آمد و آگهی‌های خودرو از روزنامه‌های کثیر الانتشار به سایت‌های آگهی‌دهنده منتقل شد. سایت‌های آگهی خودرو این فرصت را در اختیار کاربران قرار دادند تا خودرو خود را به هر قیمتی که دوست ‌دارند، آگهی کنند و همین مسئله بر نوسانات بازار خودرو دامن زد.

اگرچه نظارت نسبی بر روی این سایت‌ها پس از التهابات بازار باعث شد تا کاربران طی مدتی قادر نباشند هر قیمتی را وارد کنند، اما این محدودیت هم مانعی برای آگهی نکردن خودرو نیست و تنها باعث شده که کاربران برای دسترسی به قیمت خودرو مجبور باشند با آگهی‌ دهنده تماس بگیرند. این تعدد تماس‌ها برای رسیدن به قیمت دقیق یک مسئله بسیار زمانبر بوده و از حوصله بسیاری از افراد خارج است.

به عنوان مثال فکر کنید وارد یکی از پلتفرم‌های آنلاین خرد و فروش خودرو شوید و یک مدل خودروی خاص را انتخاب ‌کنید، اکنون تعداد زیادی آگهی روبروی شما است که هرکدام مربوط به سال یا تیپ متفاوت از خودروی مدنظر است و پیدا کردن قیمت واقعی از بین این همه آگهی کار ساده‌ای نیست.

اپلیکیشن تعیین قیمت خودرو که ماهیانه 3 میلیون استفاده‌کننده دارد
اپلیکیشن تعیین قیمت خودرو که ماهیانه 3 میلیون استفاده‌کننده دارد
  1. استفاده از اپلیکیشن تعیین قیمت خودرو همراه مکانیک، ابزاری که ماهیانه 3 میلیون نفر از آن استفاده می‌کنند

تمام کمبودهایی که پیش از این به آن‌ها اشاره کردیم دست به دست هم دادند تا شرکت همراه مکانیک با هدف پوشش دادن این کمبود، ابزار محاسبه قیمت خودرو را راه‌اندازی کند که با استقبال بالای مردم نیز روبه‌رو شده‌‌است.

اگر قصد خرید خودرو داری ولی وقت کافی برای پیدا کردن خودرو مناسب اونم با گارانتی رو نداری 

کافیه اینجا کلیک کنید و فرم ثبت خرید سفارشی رو پر کنید 

مزایای اپلیکیشن تعیین قیمت خودرو همراه مکانیک

در ادامه به وجه تمایز اپلیکیشن تعیین قیمت خودروی همراه مکانیک نسبت به سایر روش‌هایی که در حال منسوخ شدن است اشاره خواهیم کرد:

  • ارائه قیمت خودرو به تفکیک تمام تیپ‌ها: یکی از نقاط تمایز اپلیکیشن همراه مکانیک نسبت به سایر سایت‌ها، ارائه قیمت خودرو به تفکیک تیپ‌ها و مدل‌های مختلف است. در سایت همراه مکانیک قیمت خودرو برای بیش از سه هزار مدل خودرو ارائه شده‌است. همراه مکانیک تنها مرجعی است که شما امکان دسترسی به قیمت همه خودروهای موجود در بازار ایران را دارید.
اپلیکیشن تعیین قیمت خودرو که ماهیانه 3 میلیون استفاده‌کننده دارد
اپلیکیشن تعیین قیمت خودرو که ماهیانه 3 میلیون استفاده‌کننده دارد
  • ارائه قیمت برمبنای معاملات بازار: تمایز اصلی اپلیکیشن همراه مکانیک نسبت به سایت‌های رقیب این است که اغلب سایت‌ها قیمت خودرو کارکرده را بر اساس آگهی‌های درج شده توسط کاربران را ارائه می‌کنند، اما در همراه مکانیک قیمت ارائه شده بر اساس معاملات واقعی در بازار خرید و فروش خودرو ارائه می‌شود. در نتیجه بازه قیمتی ارائه شده توسط همراه مکانیک کمترین انحراف را نسبت به بازار دارد. دقت کنید که قیمت عرضه شده در همراه مکانیک بر اساس معامله خودرو است نه صرف قیمت آگهی.
  • تاثیر فاکتور‌های موثر در قیمت خودرو: در تعیین قیمت خودرو، همواره فاکتور‌هایی وجود دارند که بیشترین تاثیر را در افت قیمت خودرو دارند. در ابزار محاسبه قیمت همراه مکانیک تمام این فاکتور‌ها لحاظ شده‌اند و کاربران قادر هستند میزان تاثیر تیپ، کارکرد، رنگ خودرو، بیمه، میزان رنگ‌شدگی یا تعویض قطعات را مشاهده کنند.

خودرو خودت رو بدون دغدغه و چونه زدن با دلال به مشتری واقعی در طرح فروش سفارشی همراه مکانیک بفروش 

اینجا کلیک کن 

اپلیکیشن تعیین قیمت خودرو همراه مکانیک

شرکت همراه مکانیک به عنوان اولین و بزرگ‌ترین نمایشگاه آنلاین خودروهای کارشناسی‌شده تاکنون به تجربه خرید و فروش بی دغدغه بیش از 70 هزار خودرو کمک کرده است. همچنین اپلیکیشن تعیین قیمت خودرو همراه مکانیک به عنوان مرجع تعیین قیمت خودرو دست دوم در دسترس عموم قرار دارد.

در اپلیکیشن همراه مکانیک می‌توانید به قیمت انواع خودرو به تفکیک سال‌های مختلف دسترسی داشته باشید. همینطور می‌توانید متوجه شوید فاکتورهایی مثل میزان کارکرد، بیمه، رنگ‌شدگی یا تعویض قطعات خودرو در قیمت نهایی خودرو چقدر تاثیر دارند. از ویژگی‌های قیمت روز خودرو در اپلیکیشن همراه مکانیک می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • ارائه آخرین قیمت خودرو صفر و کارکرده با توجه به نوسانات بازار
  • ارائه نمودار تغییرات قیمت ماشین شما بر اساس تغییرات بازار از زمان نصب
  • ارائه قیمت آنلاین خودرو برای بیش از 3000 مدل و سال متفاوت از خودروها

علاوه‌بر این می‌توانید با انتخاب خودروی مدنظرتان به صورت لحظه‌ای و آنلاین و با توجه به تمامی نوسانات بازار از روند صعودی یا نزولی قیمت خودروی خود مطلع شوید. بعد از اینکه از قیمت خودرو مدنظرتان برای خرید یا فروش مطمئن شدید می‌توانید ثبت سفارش کنید.

اپلیکیشن تعیین قیمت خودرو که ماهیانه 3 میلیون استفاده‌کننده دارد
اپلیکیشن تعیین قیمت خودرو که ماهیانه 3 میلیون استفاده‌کننده دارد

ثبت سفارش فروش خودرو با کمک اپلیکیشن تعیین قیمت خودرو همراه مکانیک

اگر قصد فروش خودرو داشته باشید کافی است در قسمت «فروشنده خودرو هستم» اطلاعات خودتان را ثبت کنید. مشاورهای همراه مکانیک با شما تماس می‌گیرند و خودرو از طرف شرکت به صورت رایگان کارشناسی می‌شود و همراه با عکس روی سایت همراه مکانیک و همه سایت‌های آگهی خودرو قرار می‌گیرد.

اگر عجله داری و میخوای خودروت رو سریع بفروشی 

اینجا کلیک کن تا توی 72 ساعت خودروت به فروش بره

از این به بعد یک مشاور اختصاصی مسئول فروش خودروی شما خواهد بود. مشاور شخصا به تماس‌های خریدارها جواب می‌دهد و زمان بازدید را با توجه به وقت خالی شما تنظیم می‌کند. خریدارهایی که مشاور همراه مکانیک برای بازدید خودرو می‌فرستند از یک فیلتر اولیه رد شده‌اند، در نتیجه فقط خریدارها اجازه بازدید از خودروی شما رو دارند نه دلال‌ها! به همین راحتی و بدون دغدغه و البته بدون هزینه خودروی شما فروخته می‌شود. در ضمن اینکه یک مشاور حقوقی هم در زمان نوشتن قولنامه در کنارتان است تا نگرانی بابت مسائل حقوقی نداشته باشید.

مطالعه مقالات مرتبط زیر را از دست ندهید

عوامل موثر در تعیین قیمت خودرو چه مواردی هستند

عوامل موثر بر قیمت خودرو دست دوم

علی از تجربه موفق فروش خودرو خود با همراه مکانیک می‌گوید

اپلیکیشن همراه مکانیک

با اپلیکیشن همراه مکانیک از تغییرات قیمت خودرو باخبر شوید

عضویت
اطلاع از
0 دیدگاه
کامنت گذاری داخل متن
نمایش همه دیدگاه ها