5 سؤال که در هنگام مشاهده آگهی، باید از فروشندگان پرسید

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

بازار داغ شهریورماه برای خودروها سپری شد و این بار زمان آن رسیده که کمی‌افت، بازار خودرو را در برگیرد. علاوه بر کاهش میزان خرید خودرو در بازار ایران، خودروهای داخلی و خارجی افزایش قیمت زیادی را تجربه کرده‌اند. تا جایی که خودرویی مثل پراید 111 تا قیمت عجیب و شاید خنده‌دار 24 میلیون تومان!! افزایش قیمت داشت.

کلیک کن تا بدون اتلاف وقت و پاسخ گویی به تلفن ماشینت رو بصورت سفارشی بفروشی

بحث اینکه چرا باید این قیمت افزوده شود و علت هم‌زمانی این افزایش ناگهانی قیمت و سخت‌گیری بر واردات خودرو چینی چیست، در این مقاله نمی‌گنجد. اما بعد نهفته دیگری در بازار خودرو خود را به نمایش گذاشته است که در ادامه به شرح آن می‌پردازیم.

در زمان‌هایی که بازار خودرو دستخوش افت مقیاس است، دلالان خودرو که ماشین‌های تصادفی و ناسالم خود را در بازار شلوغ قبلی نتوانسته‌اند به کسی بفروشند، سعی دارند با بهانه‌هایی نظیر کارکرد کم و عجله در فروش، با قیمتی به‌ظاهر خوب به فروش برسانند.

ازاین‌رو پیشنهاد می‌شود پیش از انجام معامله و درزمانی که در حال بررسی خودروها از طریق آگهی هستید، سؤالات زیر را از فروشنده بپرسید تا مشخص شود خودرو متعلق به یک دلال است یا مصرف‌کننده:

1. سند دست‌اول است؟

اگر سند خودرو دست‌اول نبود، احتمال دلال بودن بالا می‌رود. البته منطقی است و انتظار نمی‌رود خودروهای بازار همگی دست‌اول باشند. اما به خودروهایی که پس از تحویل کارخانه توسط کس دیگری معامله نشده‌اند، بیش از سایر خودروها می‌توان اعتماد کرد. سعی کنید خودروتان را از بین این دسته ماشین‌ها انتخاب کنید.

با یه کلیک میتونی هر نوع ماشینی رو چه صفر کیلومتر چه صد هزار کیلومتر از بزرگترین نمایشگاه خودرو آنلاین در کشور کارشناسی شده و با شرایط ویژه بخری!!!

2. آیا خودرو از جلو و عقب ضربه داشته؟

ضربه داشتن از جلو یا عقب، یکی از عوارض جدی خودرو است. اگر خودرویی از جلو یا عقب ضربه شدید داشته باشد، نشانه آسیب‌دیدگی شاسی است که عملاً منطق خرید آن را دچار شک می‌کند.

خودروهایی که از جلو شاسی خوردگی دارند، اشکالات عمده جلوبندی دارند و شاسی خوردگی از عقب، می‌توان تا حد زیادی سواری خودرو را تحت تأثیر قرار دهد و توان محافظت آن را کاهش شود.

3. آیا کیلومتر واقعی است؟

این سؤال جواب بدیهی دارد و غالب افراد پاسخ “آری” به آن می‌دهند. اما شما نیز پیش از انتخاب خودرو می‌بایست به‌تناسب سن و مدل آن توجه کنید.

به ادعای کارشناس همراه مکانیک، کیلومتر کارکرد متوسط هر خودرو 15.000 تا 20.000 کیلومتر در هرسال است. اگر به خودروهایی با شرایط غیرازاین برخوردید، پیش از اقدام به قولنامه، حتماً از کارشناسی بهره ببرید.

تنها با یک کلیک میتونی تا 30 دقیقه بعد خودروت رو با طرح فروش فوری همراه مکانیک به پول نقد تبدیل کنی

4. آیا هزینه کارشناسی را متقبل می‌شوید؟

اگر فروشنده نسبت به سلامت خودرواش مطمئن است، چه الزامی‌برای گردن نگرفتن هزینه دارد؟

با وی شرط کنید اگر خودرو ازنظر فنی و بدنه دچار اشکال بود، هزینه کارشناسی را فروشنده متقبل شود و اگر ادعا مشابه ادعای او بود، خودتان هزینه را پرداخت کنید.

5. آیا تصاویر مربوط به همین خودرو هستند؟

خیلی از موارد مشاهده‌شده‌اند که دلالان خودرو تصاویر کلی از اینترنت دانلود می‌کنند و به‌جای تصویر اصلی خودرو جایگزین می‌کنند. این موضوع باعث می‌شود شما نتوانید درباره ظاهر خودرو تصمیم بگیرید.

گاهی هم پیش‌آمده است که تصویر خودرو سالمی‌را جایگزین خودرو فروشی می‌کنند و با این بهانه شمارا پای معامله می‌کشند و خودرو دیگری را با ترفند به شما می‌فروشند. پس همیشه پیش از انتخاب خودرو برای خرید، از صحت‌وسقم آگهی و تصویر خودرو مطمئن شوید.

با کلیک روی این دکمه و نصب اپلیکیشن همراه مکانیک دیگه همیشه از قیمت خودروت آگاهی و کسی نمیتونه ازت کلاهبرداری کنه.

از طرفی می‌توانید برای خرید خودروهای مطمئن و کارشناسی شده، از نمایشگاه خودرو همراه مکانیک بهره ببرید.

مطالعه مقالات مرتبط زیر را از دست ندهید

داستان جالب کارشناسی خودرو در یک نمایندگی معتبر!!!

کلاه برداران خودرو هم به روز شده‌اند

10 روش پیشگیری از سرقت خودرو

داستان جالب دو خودرو در یک خودرو

کاهش کیلومتر خودرو و فروش خودروی نیمه فول به جای فول

خودروی صفر با یک گلگیر تعویضی !!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد رای: 0

اولین نفری باشید که به این مقاله رای میدهید.

عضویت
اطلاع از
امتیاز دهی
0 نظرات
کامنت گذاری داخل متن
نمایش همه دیدگاه ها

کافیست فرم زیر را پُر و ارسال کنید

تا بدون هیچ هزینه اضافه و بیشترین سود خودرو خود را بفروشید
انتخاب خودرو

خرید خودرو با بهترین شرایط

با تکمیل فرم زیر، مشاور خودرو جهت هماهنگی بازدید با شما تماس خواهد گرفت
انتخاب خودرو