با ۳۰۰ میلیون تومان کراس‌اوور چی بخرم؟

فهرست مطالب

افزایش بی‌رویه قیمت خودرو، خریداران و فروشندگان خودرو را درگیر چالش بزرگی کرده است. نگرانی بر سر خریدن یا نخریدن خودرو دست‌دوم، بیش‌از هر زمان دیگری به دغدغه اصلی مشتریان بازار خودرو تبدیل شده است. در این مقاله از مجله همراه مکانیک، قصد داریم به بررسی کراس‌اوورهای 300 میلیون تومانی در بازار ایران بپردازیم.

کراس‌اوورهای 300میلیون تومانی حال حاضر بازار ایران به شرح زیر است:

 • ام‌وی‌ام X22 دنده‌ای مدل 96
 • برلیانس V5 دنده‌ای مدل 93
 • هاوال m4 مدل97
 • ام‌وی‌ام X33 اتومات مدل 94
 • موسو مدل 85
 • رونیز 83
 • لیفانX60 اتومات مدل 95

در ادامه با بررسی برخی از خودرو‌های این لیست با ما همراه باشید.

[hm_sell_form_inline]

ام‌وی‌ام X22 دنده‌ای مدل 96

شاسی بلندهای 300 میلیون تومان

ام‌وی‌ام X22 دنده‌ای مدل 96 یکی از کراس‌اوورهای 300میلیونی است که اگرچه در بدو تولید مورد توجه زیادی قرار گرفت، اما از نقاط ضعف آن نمی‌توان چشم‌پوشی کرد. شتاب‌گیری ضعیف، امنیت پایین و بی‌کیفیت‌بودن متریال به‌کاررفته در داخل کابین، بر کسی پوشیده نیست. اما از طرف دیگر، قیمت مناسب، آپشن‌های رفاهی و مراکز گسترده خدمات پس‌ازفروش مدیران خودرو، بازار دست‌دوم این خودرو را داغ نگه داشته است. وجود مشتری‌های همیشگی این کراس‌اوور در بازار باعث شده است که افت قیمت زیادی را در بازار دست‌دوم نداشته باشد.

برلیانس V5 دنده‌ای مدل 93

برلیانس V5 دنده‌ای

یکی دیگر از کراس‌اوورهای 300میلیونی، برلیانس V5 دنده‌ای مدل 93 است که بازار دست‌دوم تقریبا افتضاحی دارد، زیرا  برلیانس V5 فقط ظاهر خوبی دارد و از لحاظ فنی و کیفیت هیچ حرفی برای گفتن ندارد. این کراس‌اوور یکی از پرو‌ژه‌های شکست‌خورده پارس خودرو است که نه خدمات پس‌ازفروش مناسبی دارد و نه قطعات یدکی‌ آن به‌آسانی در دسترس است. بازار دست‌دوم نامناسب، فروش برلیانس V5 را با مشکل روبه‌رو کرده است و باید اعتراف کرد که در مقابل رقبا، عملا شانسی برای موفقیت ندارد.  

مطالعه مقالات زیر را از دست ندهید

هاوال m4 مدل97

شاسی بلندهای 300 میلیون تومان

هاوال m4 مدل97 کراس‌اوورهای 300میلیونی بعدی این لیست است. مصرف سوخت مناسب به همراه امکانات رفاهی خوب این خودروی چینی، ازدلایل پر‌فروش‌بودن آن است. هاوال m4 از خودروهای تقریبا خوب این طیف قیمت محسوب می‌شود و بازار دست‌دوم متوسطی دارد.

ام‌وی‌ام X33 اتومات مدل 94

ام‌وی‌ام X33

ام‌وی‌ام X33 اتومات مدل 94 گزینه نه‌چندان‌خوب، اما خوش‌فروش در میان کراس‌اوورهای 300میلیونی است. قیمت پایین این خودرو و کراس‌اوور بودن آن، همواره از دلایل مقبولیت این چینی نسبتا باسابقه در بازار ایران محسوب می‌شود. در این محدوده قیمت، امکان خرید مدل 94 این خودرو فراهم است که با توجه به استهلاک بالای خودروهای چینی، بهتر است هنگام خرید نسخه دست‌دوم آن‌ها، بدون مشورت با کارشناسان خبره اقدام نکنید.

با نصب اپلیکیشن همراه مکانیک دیگه همیشه از قیمت خودروت آگاهی و کسی نمیتونه ازت کلاهبرداری کنه.

لیفانX60  اتومات مدل 95

لیفانX60

 آخرین خودرو حاضر در لیست کراس‌اوورهای 300 میلیونی، لیفانX60 اتومات مدل 95 است. این خودرو در بدو ورود، به علت رقبای کم‌تعداد و نه‌چندان مطرح، کمی پرفروغ ظاهر شد؛ اما با توقف تولید آن در تیرماه سال 1397، شاهد افت قیمت شدیدی در بازار دست‌دوم این خودرو بودیم. لیفانX60 به دلیل ظاهر تقریباً قدیمی‌اش در مقایسه با سایر رقبای چینی، سواری خشک، موتور ضعیف و البته گیربکس اتومات نه‌چندان خوب، بازار دست‌دوم پررونقی ندارد.

با خرید خودرو از نمایشگاه همراه مکانیک:

 • خودروی کارشناسی‌شده به همراه گزارش کامل کارشناسی خریداری خواهید کرد.
  • فقط هزینه خدمات یک خودرو را پرداخت می‌کنید؛ درصورتی که اگر خودتان می‌خواستید یک خودرو دست‌دوم بخرید، به‌طور میانگین بین ۳ تا ۵ بار نیاز بود که از خودرو‌های مختلف بازدید و آن‌ها را برای خرید مطمئن کارشناسی کنید. درنتیجه، این‌گونه هزینه‌های پنهان خرید خودرو را به صفر می‌رسانید.
  • ضمانت پرداخت خسارت کارشناسی روی خودرو به شما تقدیم خواهد شد.
  • از مشاوره حقوقی رایگان برای عقد قولنامه در محل بهره‌مند خواهید شد.
  • در صورت تمایل، تمام مراحل تعویض پلاک برای بعضی خودرو‌ها توسط شرکت انجام می‌شود تا در این دوران خطرناک کرونا، به مراکز تعویض پلاک مراجعه نکنید.

بیشتر بخوانید

عضویت در خبرنامه