واکنش سریع بازار خودرو به هرگونه تحرک در بازار

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

سیاست‌های ارزی غیرشفاف برای خودروسازی و قطعه‎سازی باعث افزایش قیمت خودرو می‌شود، اما فشار مضاعف افزایش قیمت‌ها متوجه مردم است

 در این روزها افزایش بی‌سابقه ارزش خودرو به یکی از دغدغه‌ها و صحبت‌های اصلی عموم مردم و مسئولان تبدیل شده و البته مساله‌ای است که روز به روز پیچیده‌تر می‌شود. البته مشکلات مختلفی که صنعت خودرو با آن دست‎وپنجه نرم می‌کند، از کسی پوشیده نیست و عوامل مختلفی هم که دست به دست هم داده تا گرانی هرچه بیشتر خودرو رقم بخورد نیز از دید کارشناسان پنهان نمانده است.

با استفاده از خدمت کارشناسی خودرو 209 نقطه ای همراه مکانیک لذت خرید و فروش خودرو دست دوم را تجربه کنید

برای خرید خودرو نیاز به کارشناسی خودرو در محل دارم  برای فروش خودرو نیاز به کارشناسی خودرو در محل دارم

درهرحال انتظار می‌رفت با آغاز فروش فوری خودروسازان و همچنین ترخیص خودروهای مانده در گمرک، قیمت خودرو در بازار تعدیل شود، اما متاسفانه شاهد گرانی روزبه‎روز قیمت‌ها در دادوستدهای دلالان این بازار هستیم. از سوی دیگر، شرایط خودروهای دپوشده در گمرکات با توجه به زمان‎بری اورهال و تحویل آنان به مشتریان نهایی از معضلاتی‌ است که تنها گره آن به دست مدیران بلندپایه دولت باز می‌شود. به همین دلایل هنوز شاهد عرضه خودروهای وارداتی در بازارهای مصرف نبوده‌ایم.

بازار خودرو در صف نخست تاثیرپذیری از تحریم‎ها

خرید خودرو کارشناسی شده
خرید خودرو کارشناسی شده

فریدون احمدی، نایب‎رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس درخصوص علت گرانی خودرو در بازار، معتقد است: «بازار پدیده‌ای علمی و منطبق بر واقعیت‌هاست. بنابراین اگر با آن غیراصولی برخورد شود، پاسخ غلطی دریافت می‌شود.»

وی افزود: «تحریم، واقعیتی است که در بازار اثر گذاشته است، اما اگر واردات خودرو آزاد شود، بخشی از التهاب بازار از بین می‌رود.»

احمدی با بیان این‎که مسائل روانی به التهاب بازار دامن می‌زند، ادامه داد: «فضای پیرامون اقتصاد کشور به شکل مستقیم بر بازار خودرو اثرگذار است، درحالی‌که این اثر در سایر حوزه‌ها با تاخیر ظاهر می‌شود.»

نایب‎رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان این‎که بازار تابع عرضه و تقاضا است، اظهار کرد: «از آن‎جا که بازار خودرو سریع به تحرکات محیطی پاسخ می‌دهد، گرانی تمامی خودروها اعم از وارداتی و تولید داخلی در شرایط کنونی دور از انتظار نیست. بازار خودرو سرگردان است و برخی مولفه‌های اثرگذار در قیمت خودرو شفاف نیستند. به همین دلیل التهاب در بازار ایجاد می‌شود. این آشفتگی باید توسط دولت و وزارت صنعت، معدن و تجارت از بین برود.»

شورای رقابت مصادیق انحصار را از بین ببرد

خرید خودرو کارشناسی شده
خرید خودرو کارشناسی شده

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان این‎که برخی می‌خواهند با ایجاد تنش در بازار ارز، به گرانی خودرو دامن بزنند، اظهار کرد: «باید حساسیت بازار نسبت به قیمت خودرو کاهش یابد. از سوی دیگر باید با اتخاذ سیاست‌های لازم قیمت ارز را ثابت نگه داشت تا بتوان قیمت این کالا را تا حدودی متعادل کرد.»

وی با بیان این‎که سیاست‌های ارزی غیرشفاف برای خودروسازی و قطعه‎سازی باعث افزایش قیمت خودرو می‌شود، ادامه داد: «درحال‎حاضر فشار مضاعف افزایش قیمت‌ها متوجه مردم است.»

نایب‌رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس در پایان گفت: «خودروسازی باید در قالب بنگاه‎داری اداره شود و ای‎کاش شورای رقابت به‎جای اصرار بر قیمت‎گذاری، مصادیق انحصار را در خودروسازی از بین می‌برد.»

ضرورت کارشناسی خودرو

در پایان مقاله قصد داریم با شما کاربر گرامی اندکی در مورد اهمیت کارشناسی خودرو صحبت کنیم شاید برای شما در مورد دو خدمت ارائه شده در بالا(برای خرید خودرو نیاز به کارشناسی دارم، برای فروش خودرو نیاز به کارشناسی دارم) سوال پیش بیایید که برای فروش خودرو ما چه نیازی به کارشناسی داریم.

کاربر گرامی دقت کنید که یکی از راه ها و تله های کلاهبرداری که دلال ها از آن استفاده می کنند وارد کردن ایرادات بی جا به خودرو برای کاهش قیمت آن می باشد ولی در صورتی که شما گواهی کارشناسی از یک مرکز معتبر داشته باشید راه کلاهبرداری را برای دلالان خودرو می بندید و خودرو خود را با منطقی ترین قیمت و قیمت کارشناسی شده می فروشید

این همان دلیلی است که می گوییم با استفاده از خدمت کارشناسی خودرو همراه مکانیک لذت خرید و یا فروش خودرو دست دوم را تجربه کنید.با کلیک برو روی تصویر زیر وارد صفحه کارشناسی 209 نقطه ای همراه مکانیک شوید و جزئیات این خدمت مطلع شوید.

کارشناسی خودرو
کارشناسی خودرو

مقالات مرتبط:

5 راز که دلالان خودرو دوست ندارند شما بدانید

راهنمای خرید خودرو دست دوم -نکات فنی

راهنمای خرید خودرو دست دوم نکات حقوقی

راهنمای خرید خودرو دست دوم

 

امتیاز شما به این مقاله ؟

بر روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد رای: 0

اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهد.

عضویت
اطلاع از
امتیاز دهی
0 نظرات
کامنت گذاری داخل متن
نمایش همه دیدگاه ها

کافیست فرم زیر را پُر و ارسال کنید

تا بدون هیچ هزینه اضافه و بیشترین سود خودرو خود را بفروشید
انتخاب خودرو

خرید خودرو با بهترین شرایط

با تکمیل فرم زیر، مشاور خودرو جهت هماهنگی بازدید با شما تماس خواهد گرفت
انتخاب خودرو