یک نماینده مجلس معتقد است که مصوبه اخیر پارلمان درباره ممنوعیت حقوق ورودی خودروهای هیبریدی تأثیر بسزایی در کاهش قیمت خودروهای داخلی طی ماه‌‌های آینده خواهد داشت.

محمد حسن‌نژاد عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به مصوبه اخیر مجلس مبنی بر لغو حقوق ورودی خودروهای هیبریدی به مدت پنج سال، گفت: این مصوبه تأثیر بسزایی در کاهش قیمت خودروهای داخلی و همین‌طور توازن بازار دارد.

با نصب اپلیکیشن همراه مکانیک در همین لحظه قیمت پراید مد نظر خود را بدست آورید.

وی در تشریح مصوبه مجلس برای لغو حقوق ورودی خودروهای هیبریدی، اظهار داشت: طبق این مصوبه، دولت مکلف شده تا ظرف پنج سال ظرفیت‌های لازم برای تولید خودروهای هیبریدی(تمام برقی) را فراهم کند و تا این زمان تعرفه واردات این خودروها برای کمک به پاکیزگی محیط زیست صفر در نظر گرفته شده است.

قیمت خودرو

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس اضافه کرد: خودروسازان باید در شرایط رقابتی بتوانند اقدامات لازم نسبت به تولید خودورهای هیبریدی را فراهم کنند و از طرفی این مصوبه مجلس موجب می‌شود تا قیمت خودروهای بنزینی ساخت داخل نیز طی ماه‌های آینده کاهش یابد.

حسن‌نژاد به ذکر مثالی در تشریح تحلیلش برای کاهش قیمت خودروهای داخلی طی ماه‌های آینده پرداخت و گفت: فرضا اگر قیمت تمام‌شده یک خودروی هیبریدی خارجی در داخل کشور حدود 190 تا 200 میلیون تومان باشد، در داخل کشور دیگر تقاضایی برای خودروی داخلی بنزینی با رِنج قیمتی 200 میلیون تومان وجود نخواهد داشت که از این طریق می‌توان به رقابتی شدن بازار و نیز کاهش قیمت خودروهای داخلی در ماه‌های آینده امیدوار بود.

آیا می دانید همراه مکانیک به عنوان بزرگترین نمایشگاه خودرو آنلاین کشور تا کنون به بیش از 50 هزار معامله بی دغدغه خودرو کمک کرده است

میخوام خودرو کارشناسی شده رو با بهترین قیمت بازار بخرم

میخوام بی دغدغه و بدون اتلاف وقت خودرو لوکس مد نظرم رو بخرم

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در پایان خاطرنشان کرد: مجلس به طور قطع از تولید داخلی حمایت می‌کند و این مصوبه نیز نباید به منزله  آزادسازی واردات تلقی شود، زیرا هدف ما حمایت از مصرف‌کننده و تولیدکننده به صورت توأمان است و می‌خواهیم شرایط برای ارتقای کیفی خودروهای داخلی رقابتی شود.

منبع:تسنیم

بیشتر بخوانید:

پراید بخریم یا تیبا

5 دلیل برای این که پژو 301 بخریم

5 دلیل برای اینکه پزو 508 بخریم

5 دلیل برای اینکه کیا سورنتو بخریم

5 دلیل برای اینکه دانگ فنگ s30 نخریم

5 دلیل برای اینکه رنو ساندرو نخریم

چرا از سایپا سراتو نخریم

چرا پژو پرشیا نخریم

اپلیکیشن همراه مکانیک

با اپلیکیشن همراه مکانیک از تغییرات قیمت خودرو باخبر شوید

عضویت
اطلاع از
0 دیدگاه
کامنت گذاری داخل متن
نمایش همه دیدگاه ها