پنج دلیل برای اینکه رنو ساندرو نخریم

فهرست مطالب

در این مقاله از سری مقالات مقایسه ای همراه مکانیک قصد داریم چند دلیل برای اینکه رنو ساندرو نخریم را بررسی کنیم.در این مقاله کمبود های خودرو رنو ساندرو را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

اندکی با رنو ساندرو آشنا شویم

قبل از اینکه به 5 دلیل برای اینکه رنو ساندرو نخریم اشاره کنیم باید بدانید که اگر بخواهیم به یکی از برندهای پرطرفدار خودرو در ایران اشاره کنیم کمپانی رنو یکی از آن‌هاست. این کمپانی مدل‌های بسیاری را وارد ایران کرده است که از معروف‌ترین آن‌ها می‌توان به تندر 90 اشاره کرد که هنوز هم تولید و عرضه می‌شود. همچنین کمپانی رنو جز برترین تولید کنندگان خودرو در سطح جهانی است.

با خدمت فروش فوری همراه مکانیک خودرو خود را از پراید تا پورشه تنها در 30 دقیقه به بفروش برسانید

برای ورود به صفحه فروش فوری اینجا کلیک کنید

یکی از تولیدات این کمپانی فرانسوی خودرویی است به نام ساندرو، که در دو کلاس هاچپک و استپ وی عرضه شد. در ادامه این مطلب قصد داریم به 5 مورد از بارزترین دلایلی که رنو ساندرو نخریم اشاره کنیم. همراه ما باشید.

کمبود امکانات رفاهی

کمبود امکانات رفاهی رنو ساندرو
کمبود امکانات رفاهی رنو ساندرو

از نظر امکانات رفاهی هیچ حسابی بر روی ساندرو باز نکنید. رنو ساندرو هیچ زحمتی برای جا دادن امکانات رفاهی نکشیده است. از لحاظ امکانات رفاهی که در داخل کابین قرار داده شده است، در داخل این ماشین حس و حال چندین دهه پیش به شما دست می‌دهد.

در حالی که همان طور که از نام این بخش مشخص است امکانات و آپشن‌های رفاهی برای رفاه حال راننده و سرنشینان است و اینکه از سواری خود لذت ببرند! از معدود آپشن‌های رفاهی در ساندرو فقط می‌توان به شیشه‌ها، آینه‌های برقی و کلیدهای کنترل صوتی بر روی غربیلک فرمان اشاره کرد، همین و بس.

دیگر چیزی وجود ندارد که به آن اشاره کرد. در این خودرو حتی شاهد یک نمایشگر لمسی هم نیستیم که در این رنج قیمتی موضوع عجیبی است و حتی از رنو هم بعید بود که از این موارد چشم پوشی کند.

مصرف سرسام آور بنزین:

مصرف سوخت بالای ساندرو
مصرف سوخت بالای ساندرو

ساندرو دارای وزنی حدود 1146 دارد. از نظر ابعاد این خودرو 4020 طول، 1746 عرض و 1534 ارتفاع دارد که اعداد و ارقام زیادی نیستند. اما مصرف سوخت این مدل بیشتر از چیزی است که تصور می‌کنید.

قدرت تولید شده توسط ساندرو حدود 105 اسب بخار نیرو و حداکثر 140 نیوتن بر متر گشتاور است. حجم موتور ساندرو 1.6 لیتری است. مصرف سوخت ساندرو در جاده تقریباً 8.5 لیتر و در شهر حدود 11 لیتر است. به طور کلی برای خودرویی در این رده، قیمت و این مشخصات مصرف بنزینی این چنین بالا با عقل جور درنمی‌آید.

یکی از مهمترین مواردی که خریداران را از خرید ساندرو پشیمان می‌کنند همین موضوع مصرف سوخت بالاست.

 

طراحی ظاهری قدیمی

طراحی ظاهری قدیمی ساندرو
طراحی ظاهری قدیمی ساندرو

از نظر ظاهری ساندرو کاملا قدیمی و از مد افتاده به نظر می‌رسد. این خودرو در حال حاضر فقط و فقط در داخل کشورمان ایران عرضه می‌شود و در هیچ جای دیگری مونتاژ و تولید نمی‌شود. البته کمپانی رنو به دلیل محصولات با کیفیت و ستاره‌داری که عرضه کرده است تاکنون، انتظارات خریداران را بالا برده است و این محصول به کلی تصورات را خراب کرد. رنو ساندرو در دو نسل تولید و عرضه شد.

بعد از تولید و عرضه نسل اول که همین مدل فعلی موجود در ایران است، نسل دوم به بازار عرضه شد که هنوز در ایران مشاهده نشده است! شاید چندین سال دیگر بعد از توقف تولید نسل دوم شاهد حضور آن در ایران باشیم. به گفته منتقدین نسل دوم از لحاظ ظاهری تغییرات زیادی کرده است و به قولی بهبود یافته نسل اول است. از لحاظ طراحی ظاهری این خودرو کاملا از رده خارج است و بدون شک قشر جوان جامعه به هیچ عنوان به سمت خرید ساندرو نمی‌روند.

سر و صدای زیاد داخل کابین

طراحی ظاهری قدیمی ساندرو
طراحی ظاهری قدیمی ساندرو

اگر که به طور اتفاقی داخل این ماشین نشسته باشید و سواری با آن را تجربه کرده باشید حتما متوجه سر و صدای زیاد داخل کابین شده‌اید. در واقع اولین چیزی که نظر شما را جلب می‌کند همین موضوع است. برخی علت این سر و صدا را گیربکس 4 دنده قدیمی آن می‌دانند.

از طرفی این سر و صدا در سرعت‌های بالا بیشتر به گوش می‌رسد که قطعا باعث آزرده خاطر شدن سرنشینان می‌شود. البته باید متذکر شد که اکثرا خودروهایی که به طور مستقیم از کشور سازنده به کشورهای طرف قرارداد ارسال نمی‌شوند همچین مشکلاتی را دارند.(منظور خودروهای مونتاژی است) بدون شک با این رنج قیمتی این خودرویی نیست که شما به دنبال آن هستید!

ترمزهای کاسه‌ای:

ترمز کاسه ای رنو ساندرو
ترمز کاسه ای رنو ساندرو

یکی دیگر از مواردی عجیبی که در مدل‌های مونتاژ شده مشاهده می‌کنید عوض کردن قطعات است! ساندرو هم از این امر مستثنی نبوده است. در چرخ‌های عقب این خودرو شاهد ترمزهای کاسه‌ای هستیم که این امر باعث شده ترمزگیری این خودرو کمی به چالش کشیده شود. بدون شک ترمزهای دیسکی عملکرد بهتری در ترمزگیری دارند و بهتر بود که در این مدل مونتاژ شده شاهد ترمزهای دیسکی بودیم تا کاسه‌ای که متاسفانه اینطور نشد.

ضعف های رنو ساندرو

رنو ساندرو
رنو ساندرو

اگر بخواهیم بصورت خلاصه به ضعف های رنو ساندرو نگاه کنیم موارد زیر مهم ترین ضعف های این خودرو می باشد

طراحی ضعیف: یکی از دلایلی که بر اساس آن می گوییم رنو ساندرو نخریم طراحی این خودرو است که طراحی از مد افتاده که باعث شده است قشر جوان سراغ این مدل نروند.

کیفیت پایین کابین: سر و صدای بیش از اندازه در سرعت‌های نسبتا بالا.

عدم وجود امکانات رفاهی کافی: نبود امکانات و آپشن‌های رفاهی جهت آسودگی سرنشینان.

مصرف بالای سوخت: مصرف سرسام آور ساندرو یکی از مواردی است که بارزترین دلیل نخریدن این مدل است.

بازار دست دوم ضعیف: با توجه به ایرادات این خودرو در این بخش‌های ذکر شده بدون شک در خرید و فروش این خودرو به مشکل برمی‌خورید و فروش آن کمی برایتان زمان گیر خواهد بود.

شتاب ضعیف: یکی از دلایلی که برا اساس آن میگوییم رنو ساندرو نخریم شتاب ضعیف این خودرو است.رنو ساندرو از لحاظ قدرتی و شتاب گیری هم این مدل حرفی برای گفتن ندارد و صفر تا 100 آن در 15 ثانیه پر می‌شود که رقم بالایی است. البته از یک خودروی شهری انتظار بیشتری نمی‌تواند داشت ولی به هر حال به دلیل وجود گیربکس 4 دنده قدیمی تعامل خوبی بین شتاب خودرو و جعبه دنده را شاهد نیستیم.

 سخن پایانی:

در این مطلب سعی شد موارد بارزی از معایب رنو ساندرو ذکر شود تا ببینیم چرا ساندرو نخریم و شما در حین خرید حواستان به این ضعف‌ها باشد تا بعدها به مشکل برخورید.

اگر تصمیم به فروش خودرو خود دارید و نیاز فوری به پول نقد آن دارید و نگران نرخ های دلالی هستید 

با استفاده از خدمت فروش فوری همراه مکانیک خودرو خود  را به بهترین نرخ ممکن بفروشید

در این رنج قیمتی(حدود 120 تا 150 میلیونی) قطعا خودروهای دیگری هم برای انتخاب موجود است که بهتر است در انتخاب خود تجدید نظر کنید و سراغ گزینه‌های دیگری بروید. اگر که شما با این موارد موافق نیستید و این معایب را مشاهده نکرده‌اید و حتی مزایای آن بیشتر است حتما با همراه مکانیک در میان بگذارید.

مقالات مرتبط:

مقایسه رنو ساندرو و ساندرو استپ وی

مقایسه رنو ساندرو و لیفان X50

مقایسه رنو ساندرو استپ وی و جک S3

مقایسه رنو ساندرو و دانگ فنگ H30 کراس

مقایسه رنو ساندرو و MVM X22

مقایسه برلیانس C3 کراس و رنو ساندرو استپ وی

مقایسه رنو ساندرو و پژو 207 اتوماتیک

مقایسه برلیانس H330 و رنو ساندرو

مقایسه رنو ساندرو و رنو داستر

عضویت در خبرنامه
عضویت
اطلاع از
امتیاز دهی
3 نظرات
کامنت گذاری داخل متن
نمایش همه دیدگاه ها
محمدرضا
1398-02-25 00:33

سلام کاملا با خیلی از مطالب گفته شده مخالفم. مصرف بنزین در جاده برای نوع انومات 7.5 هست و در داخل شهر9 تا 9.5 بنده 2 سال هست این موضوع رو دقیق بررسی میکنم. درخصوص سروصدای داخل کابینکه متاسفانه آپشنکلیه خودروهای مونتاژ داخل هست با شما مخالفم فقط در سرعت های بالای 100 صدای باد داخل کابین آزاردهنده هست البته از خود باد خبری نیست فقط صدای بادمیاد. ظاهر اون هم گرچه از نوع نسل اول هست ولی از خیلی ماشین های داخلی و حتی چینی بهتر هست و این موضوع کمی سلیقه ای هم هست. درخصوص آپشن هم بشدت… بیشتر »

محمد رحیمیان
1398-02-25 10:21
پاسخ به  محمدرضا

ضمن عرض سلام و وقت بخیر خدمت شما همراه گرامی بسیار سپاسگذارم که دید منتقدانه خودتون رو در اختیار ما قرار می دید ببینید دوست عزیزاین مصرف سوخت که شما اعلام میکنید چیزی هست که توسط شرکت ثبت شده یعنی در شرایط ایده آل ولی وقتی این خودرو در جاده قرار میگیره ماجرا چیز دیگری هستش مخصوصا جاده های ایران، این عدد که ما برای مصرفف سوخت ساندرو اعلام کردیم نظر شخصی نیست و چندین کارشناس روی این موضوع نظر دادن و برررسی کردن در مورد تولید مونتاز داخلم مطمن باشید در مورد هر خودرویی ما مطلبی رو بنویسیم چه… بیشتر »

سهیل
1398-02-25 08:05

به نظر شما در این رنج قیمت پورشه یا بی ام و خیلی بهتر میباشد