Image default

چندین سال است که خانواده پژو با ایرانی ها رابطه خوبی را برقرار کرده است. این ازدیاد طیف به نسبت سایر شرکت های تولید کننده خودرو، ایرانیان را با دسته بندی های سنی به خودروها وابسته کرده است.

 شاید بتوان پرطرفدارترین خودروی ایران در رنج قیمتی 18 تا 30 سال را پژو 206 دانست. این خودرو به واسطه قیمت پایین و ظاهر متناسب آن، توانسته جایگاه خوبی در خرید و فروش خودروهای کارکرده از آن خود کند.

این شدت گرایش خودرویی در بازه های سنی تکرار شده است. به نحوی که در بازه سنی 50 تا 60 سال، علاقه خریداران خودرو بر تهیه خودرو پژو 405 و علی الخصوص پرشیا (پارس) است.

علاقه بیش از حد ایرانیان با سن بیش از 50 سال به خودروی پژو پارس و به طبع آن خرید این خودرو، باعث شده تا میزان خرید و فروش آن کاهش بیابد.

زیرا افرادی که با این سن خودرویی را که از نظر فنی سالم باشد را انتخاب می کنند، به سختی مایل به فروش آن می شوند. این خودرو به دلیل جادار بودن و همچنین ثبات آن در سفرهای جاده ای، توانسته به بهترین نحو دارندگان خود را راضی نگه دارد.

حال بیایید دلیل همراه مکانیک را برای توصیه نکردن خرید این خودرو بیان کنیم:

از نظر فضای داخل خودرو، صندلی های عقب خودرو پرشیا، فضای چندان بازی را برای سرنشینان فراهم نمی کند. سواری خودرو برای افراد قد بلندی که روی صندلی های عقب نشسته اند، برای طولانی مدت اذیت کننده خواهد بود.

از نظر استهلاک، می توان خودروهای فرانسوی را خودروهایی متوسط دانست. این مورد در خودرو 206 نیز به خوبی به چشم می خورد.

در خودروهای هم مدل می توان گزینه های مشابهی با قیمت پایین تر و ظاهری متناسب نظیر خودروهای سمند، پژو 405 و یا سی یلو تهیه نمود.

مصرف سوخت پرشیا، قطعاً شما را در خرید به شک خواهد انداخت!!! جالب است که بدانیم مصرف سوخت خودروی پژو پرشیا، به طور ترکیبی عددی برابر 13.8 لیتر در هر 100 کیلومتر می باشد. شاید عجیب بودن این عدد را در مقایسه با خودروهایی نظیر ماکسیما، رونیز، 405 و سمند بهتر درک کنیم:

 نام خودروحجم موتور (لیتر)مصرف سوخت در 100 کیلومتر
رونیز2.414.7
پرشیا1.813.8
ماکسیما312.3
4051.812.8
سمند1.811
سی یلو1.58.6

مطالب جدید

مقایسه پژو 2008 و سیتروئن C3

فروش 4 محصول ایران خودرو از چهارشنبه

مقایسه رنو ساندرو و دنا پلاس ، دنا سدی مقابل فرانسوی ها

هادی اشرف

1
دیدگاه بگذارید

0 موضوع دیدگاه
0 موضوع پاسخ
0 دنبال کنندگان
 
بیشترین پاسخ واکنش نشان داد
پرطرفدارترین نظر
0 نویسنده دیدگاه
  اشتراک  
به من اطلاع بده
همراه مکانیک مطمئن بخرید، آسان بفروشید