چرا بیسو t5 نخریم

فهرست مطالب


چرا بیسو t5 نخریم موضوع این مقاله از مجله خودرو همراه مکانیک است که در آن سعی شده است که معایب مربوط به بیسو T5 که ما را از خرید این خودرو منصرف می کند بیان شود. هرچند این خودرو نقاط قوت خاص خود را نیز دارد اما هدف ما در این مقاله ارائه نقاط ضعف آن است. با ما همراه باشید

در این مقاله موارد زیر را مطالعه خواهید کرد

معرفی بیسو t5

عملکرد فنی

بررسی خدمات پس از فروش

بررسی ارزش خرید خودرو

نگاهی کوتاه بر کمپانی بیسو

چرا بیسو t5 نخریم را با نگاهی به تاریخچه خودرو آغاز می‌کنیم. با شروع موج جدید تحریم‌ها از سوی آمریکا و عدم ورود خودروهای متعلق به شرکت‌های خودروسازی معتبر دنیا، برندهای جدید و گمنام به ویژه خودروهای چینی قدرت مانور بیشتری در بازار خودرو ایران پیدا کردند. از جمله این برندها می توان به برند بیسو اشاره کرد خودروهای این برند توسط گروه یین‌ژیانگ (Yinxiang Group) با مشارکت شرکت بزرگ بایک ساخته شده است.

دو خودرو T3 و T5 مربوط به برند بیسو هستند که توسط سیف خودرو در داخل کشور مونتاژ می‌شوند. شرکت سیف خودرو که در گذشته تجربه ناموفقی را در مورد محصولات سوبارو در کارنامه دارد با ارائه خودروهای بیسو بار دیگر دست به ریسک بزرگی زد. شرکت بیسو بر خلاف سایر شرکت‌های چینی به طراحی ظاهری خودروهای خود توجه ویژه‌ای دارد. اما همه چیز در ظاهر خودرو خلاصه نمی‌شود و پس از عبور از پوسته ظاهری این خودروها با نقاط ضعفی مواجه می‌شویم اهمیت بیشتری نسبت به ظاهر خودرو دارد.

برند بیسو نه تنها در ایران بلکه در سطح جهانی نیز یک برند گمنام محسوب می‌شود. این برند حتی در خود چین هم طرفداران زیادی ندارد. بعضی از برندهای معروف چینی مانند لیفان، چری و جک سال‌هاست در بازار خودرو ایران ارئه می‌شود و در بازار چین نیز فروش بسیار خوبی دارند. اما شرکت بیسو با وجود اینکه زیرمجموعه شرکت بزرگ بایک محسوب می‌شود اما تازه کار است و تجربه زیادی در این بازار ندارد.

مطالعه مقالات زیر را از دست ندهید

تعویض پلاک خودرو

راهنمای خرید دست دوم

استعلام خلافی خودرو

شرکت یین‌ژیانگ کار خود را از سال ۱۹۹۷ آغاز کرده است، بنابراین در مورد کیفیت خودروهای این شرکت به دلیل تازه کار بودن نمی‌توان زیاد اظهار نظر کرد. از طرفی محصولات این شرکت بسیار اندک هستند، شرکت بیسو تنها سه مدل خودرو به بازار ارائه کرده است: بیسو M3، بیسو T3 و بیسو T5. این موضوع خود به تنهایی نشان‌دهنده تجربه کم این برند خودروسازی در زمینه تولید خودرو می‌باشد.

عملکرد فنی ضعیف بیسو T5

چرا بیسو t5 نخریم
عملکرد فنی ضعیف

یکی از ویژگی‌های مهمی که در سوال چرا بیسو t5 نخریم باید پاسخ داده شود ویژگی‌های فنی خودرو است. در هنگام بررسی هر خودرو معمولا فاکتور متعددی را مدنظر قرار می‌دهند که تقریبا از نظر همه ثابت است. اما اولویت افراد در بررسی این فاکتورها می تواند متفاوت باشد. به‌طور مثال برای فردی خدمات پس از فروش اولویت بیشتری از ظاهر خودرو دارد، اما مطمئنا عملکرد فنی خودرو جزء اولویت‌های اول هر فرد در انتخاب خودرو محسوب می‌شود. مهمترین نقطه ضعف خودرو بیسو T5 را شاید بتوان عملکرد ضعیف موتور آن عنوان کرد.

از آنجایی‌که مهمترین بخش هر خودرو، موتور آن محسوب می‌شود، در سال‌های اخیر صنعت خودروسازی جهان بیشتر به سمت استفاده از موتور کم‌ حجم با توان بالا و سیستم توربو شارژر رفته است. شرکت چینی بیسو هم از این قاعده استثنا نبوده و از این طرح الگو گرفته و تلاش کرده از سیستم توربو شارژر در خودروهای خود از جمله بیسو T5 استفاده کند. از جمله مزایا استفاده از این سیستم در خودرو افزایش قدرت موتور و کاهش مصرف بنزین است. اما استفاده از این موتورها خالی از ایراد نیست، زیرا موتور توربو شارژر حتما باید کیفیت ساخت خیلی بالایی داشته باشند، در غیر این صورت هزینه‌ نگهداری زیادی را به مالکان خودرو تحمیل می‌کند.

بیسو T5 با داشتن وزن خالص 1660 کیلوگرم خودرو نسبتا سنگینی محسوب می‌شود و نیاز به موتور با قدرت بالایی دارد تا شتاب خودرو قابل رقابت با سایر هم‌رده های خود باشد اما بیسو T5 با بکارگیری موتور کم ‌قدرت و گیربکس CVT، سرعت کندی دارد و شتاب این خودرو حداکثر به 14 ثانیه می‌رسد. موتور بیسو T5 حجمی معادل 1500 سی سی و قدرت معادل 150 اسب بخار دارد و به ازای هر 100 کیلومتر 8.7 لیتر سوخت مصرف می کند.

بیسو T5 خودرویی بدون خدمات پس از فروش

چرا بیسو t5 نخریم
بیسو T5 خودرویی بدون خدمات پس از فروش

خدمات پس از فروش دومین پاسخ ما به سوال چرا بیسو t5 نخریم. از مهمترین مواردی که هنگام انتخاب هر خودرو باید به آن توجه کافی داشت خدمات پس از فروش آن است. به دو دلیل زیاد نمی‌توان به خدمات پس از فروش بیسو T5 امید داشت: خودروهای مربوط به برندهای تازه کار معمولا خدمات پس از فروش خوبی ندارند که بیسو T5 نیز شامل این موضوع می‌شود. دلیل دوم به شرکت سیف‌ خودرو مربوط می‌شود. این شرکت در مورد محصولات سوبارو عملکرد ضعیفی در زمینه خدمات پس از فروش از خود نشان داده است.

از جهتی بیسو T5 خودرو شناخته شده‌ای نیست و مدت کوتاهی است که وارد بازار شده است و کسی در مورد نقاط ضعف و قوت آن نمی‌تواند اظهار نظر قطعی بکند. به‌طور مثال مشخص نیست که کیفیت ساخت بیسو T5 چقدر است و یا استهلاک قطعات آن چگونه است. همچنین روی بازار قطعات یدکی آن نیز زیاد نمی‌توان حساب باز کرد. از طرفی وجود فقط 10 نمایندگی شرکت سیف خودرو باعث می شود خدمات پس از فروش این خودرو نگران‌کننده باشد.

بیسو T5با قیمتی بیشتر از ارزش خرید

چرا بیسو t5 نخریم
بیسو T5با قیمتی بیشتر از ارزش خرید

آخرین پاسخ ما به سوال چرا بیسو t5 نخریم به ارزش خرید خودرو مربوط می‌شود. افزایش نرخ ارز باعث افزایش قیمت بسیاری از خودروهای بازار ایران شده است که بیسو T5 نیز از این قضیه مستثنا نیست. قیمت تعیین شده برای بیسو T5 از سمت شرکت سیف خودرو حدود 250 میلیون تومان است که این قیمت با توجه به طراحی ظاهری و مشخصات فنی بیسو T5 بیش از حد بالاست.

خریدارانی که به دنبال خرید خودروهای شاسی بلند و کراس اوور هستند و بودجه‌ای به اندازه خرید بیسو T5 دارند می توانند از دیگر محصولات چینی موجود در بازار ایران که هم برند شناخته شده‌تر هستند و هم نمایندگی‌ معتبر و در دسترس دارند انتخاب کنند.

جمع‌بندی

چرا بیسو t5 نخریم
عکس کامل از بیسو t5

اگرچه بیسو T5 با داشتن امکانات و آپشن‌های زیاد می‌تواند گزینه وسوسه کنند‌ه‌ای برای هر خریداری باشد اما به دلیل تازه کار بودن، نمی‌توان در خصوص کیفیت بلندمدت این خودرو اظهار نظر کرد و همچنین دسترسی سخت به قطعات یدکی بیسو T5 یکی از مهمترین دلایل عدم تمایل مشتریان به خرید این خودرو می‌باشد.

با این شرایط بهتر است فعلا ریسک خرید خودرو بیسو T5 نکنید و صبر کنید تا با گذشت زمان عیار این خودرو مشخص شود. اگر بودجه ای حدود 150 تا 250 میلیون دارید قطعا هایما S7 توربو، کیا سراتو، جک S5، چری تیگو ۷ و سانگ‌ یانگ تیوولی گزینه‌های بهتری برای خرید محسوب می‌شوند چرا که سال‌هاست امتحان خود را در بازار خودرو ایران پس داده‌اند. امیدواریم مقاله چرا بیسو t5 نخریم مورد توجه شما قرار گرفته باشد.

مقایسه بیسو t5 با چری تیگو 5

قد بلند های پرفروش چینی!مقایسه جک S5و چری تیگو 5

چرا خودرو چینی نخریم؟!

راهنمای خرید خودروهای چینی دست دوم

نگاهی به خودروهای شاسی بلند چینی بازار خودرو ایران

عضویت در خبرنامه
عضویت
اطلاع از
امتیاز دهی
0 نظرات
کامنت گذاری داخل متن
نمایش همه دیدگاه ها