پنج راه ارزان برای افزایش توان موتور

فهرست مطالب

افزایش قدرت موتور خودرو، محدود به راه‌های مخصوص تعمیرکاران نیست. شما نیز می‌توانید از این 5 راهکار برای افزایش توان موتور خودروی‌تان استفاده کنید.

1. ریست کردن برنامه ECU خودروها

این سیستم می‌تواند در عملکرد موتور بسیار تاثیر گذار باشد. این تاثیرگذاری در مخلوط شدن هوا و سوخت، زمان‌بندی عملکرد سوپاپ‌ها و غیره تاثیرگذار است. این تغییر در خودروهایی با سیستم‌های توربوشارژر تاثیر بسیار زیادی می‌گذارد. این تاثیر در موتور‌های تنفس مصنوعی در حدود نیم اسب بخار عمل می‌کند.

2. زاویه ظریف لاستیک‌ها

لاستیک مستقیماً انرژی موتور را به کار می‌گیرد. پس یکی موثرترین فاکتورها در عملکرد مفید موتور همین موضوع است. زمانی که خودرو در کارخانه تولید می‌شود، با میزان ناچیزی زاویه بندی انجام می‌شود. شما می‌توانید با تنظیم دقیق این زاویه، بهبودی جزئی را تجربه کنید. هرچند که تاثیرات استفاده از لاستیک‌های عاج کوتاه و همچنین رینگ‌های سبک نیز مثال زدنی است.

میخوای بدون نگرانی، خودروی کارشناسی شده، با 100% ضمانت بدنه بخری؟ از همراه مکانیک کمک بگیر. خرید خودرو

3. کاتالیست‌ها با جریان بالا

هدف از استفاده از کاتالیوزر در خودرو در کارخانه، تنها استفاده از هوای تمیز است و نه افزایش عملکرد خودرو. می‌توانید با تعویض کاتالیست‌های کهنه با مدلهای جدید (High Flow)، می‌توانید حتی تغییرات را زیر پایتان و در نرمی‌پدال حس کنید. اگر نمیخواهید این کار را که غیر قانونی است انجام دهید، لطفا کاتالیست قدیمی‌را سوراخ هم نکنید، چون کاری کاملاً غیر علمی‌و غیر منطقی است!

4. باز هم اگزوز معروف!

بسیاری از جوانان و تعمیرکاران، برای افزایش قدرت خودروها، اقدام به برداشتن منبع و تغییر غیر اصولی خودرو می‌دهند که می‌تواند باعث اشکال در کل سیستم شود. بهترین راه، افزایش تعداد اگزوز‌ها است که باعث می‌شود انتقال گازهای خروجی حاصل از احتراق بهتر انجام شود که در مجموع افزایش توان موتور را در پی دارد.

مطالعه مقالات زیر را از دست ندهید

5. ورودی هوا، رمز توان

در شهرهایی که هوای آن رو به سردی باشد، عملکرد موتور بهتر است! این اتفاق به دلیل این رخ می‌دهد که هوای سرد چگالی بیشتری نسبت به هوای گرم دارد و در هنگام رانندگی، اکسیژن بیشتری برای سوختن در موتور وجود دارد. پس نباید انتظار راندمان بالا از خودرو، در هوای داغ داشته باشیم. جالب اینکه سرمای هوا می‌تواند 5 تا 7 اسب بخار تفاوت ایجاد کند!

مطالعه مقالات مرتبط زیر را از دست ندهید

عضویت
اطلاع از
امتیاز دهی
0 نظرات
کامنت گذاری داخل متن
نمایش همه دیدگاه ها