یکی از خطرهایی که در هنگام رانندگی جان سرنشینان را تهدید می‌کند، سرعت زیاد است. اگرچه قوانین راهنمایی و رانندگی در همه کشورها حداقل و حداکثر سرعت مطمئنه را مشخص می‌کنند، اما رانندگان بسیاری برای زودتر رسیدن به مقصد از حداکثر سرعت خودرو استفاده می‌کنند و جان خود و دیگران را به خطر می‌اندازند. به گزارش صفحه اخبار خودرو مجله همراه مکانیک، حتما شما هم با حداکثر سرعت مجازی که خودروهای بر روی خودروی خود تعیین می‌کنند آشنا هستید و می‌دانید که اکثر خودروسازها این سیستم را برای حفاظت از جان افراد و ایمنی بیشتر بر روی خودروهای خود نصب می‌کنند.

تابحال به فروش خودرو خودت بدون یک ثانیه اتلاف وقت فکر کردی، اینجا کلیک کن تا با بالاترین سود ممکن خودروی خودت رو بفروشی

 حداکثر سرعت ولوو
حداکثر سرعت ولوو

در همین راستا، خودروسازی ولوو اعلام کرده از این پس سرعت خودروهای تولیدی این شرکت از ۱۸۰ کیلومتر در ساعت تجاوز نخواهد کرد. تا کنون خودروهای شرکت ولوو دارای حداکثر سرعت ۲۵۰ کیلومتر در ساعت بوده‌اند، اما به منظور کاهش تصادفات جاده‌ای این شرکت تصمیم به کاهش حداکثر سرعت خودروهای جدید گرفته تا با این کار گامی در جهت کاهش تلفات ناشی از تصادفات بردارد. از دیگر امکانات خودروهای جدید ولوو می‌توان به تنظیم سرعت خودرو اشاره کرد. به طور مثال راننده می‌تواند سرعت خودرو را بین ۵۰ تا ۱۲۰ کیلومتر در ساعت تنظیم کند و با خیالی آسوده‌تر به رانندگی بپردازد. تنظیم سرعت برای رانندگان جوان بسیار حائز اهمیت است چرا که در اکثر تصادفات ناشی از سرعت بالا، راننده‌ای جوان و تازه وارد حضور داشته است.

با نصب اپلیکیشن همراه مکانیک دیگه همیشه از قیمت خودروت آگاهی و کسی نمیتونه ازت کلاهبرداری کنه.
ولوو XC90
ولوو XC90

به گفته مدیر بخش ایمنی ولوو، ۱۸۰ کیلومتر در ساعت هنوز هم سرعتی زیاد است و در همه کشورها این مقدار سرعت مجاز نخواهد بود اما ولوو قصد دارد با تعیین این محدودیت پیامی مبنی بر اهمیت سرعت متعادل را به جهان مخابره کند. بر اساس تحقیقات صورت گرفته در شرکت خودروسازی ولوو، تعداد بسیار زیادی از رانندگان از خطرات رانندگی با سرعت بالا اطلاعات کافی ندارند. در این تحقیق، مستی و حواس پرتی راننده پس از سرعت بالا از عوامل دیگری هستند که جان سرنشینان و عابران را تهدید می کنند.

منبع: بی بی سی انگلیسی

مطالعه مقالات زیر را از دست ندهید:

با آپشن‌های ولوو xc90 آشنا شوید

معایب ولوو XC90

مزایای ولوو xc90

مقایسه ولوو xc90 و بی ام و x4

مقایسه لندکروز v8 و ولوو xc90

مشخصات فنی ولوو xc90

اپلیکیشن همراه مکانیک

با اپلیکیشن همراه مکانیک از تغییرات قیمت خودرو باخبر شوید

عضویت
اطلاع از
0 دیدگاه
کامنت گذاری داخل متن
نمایش همه دیدگاه ها