با آپشن‌های ولوو xc90 آشنا شوید

فهرست مطالب

ولوو xc90 در کنار کیفیت و لوکس بودن، با هدف کسب تجربه لذت‌بخش رانندگی تولید ‌شده‌است. این خودرو نه تنها سبک منحصربه فرد خود را با الهام از فرهنگ اسکاندیناوی به دست آورده است، بلکه با آپشن‌های متنوعش سعی در ارائه آخرین فنآوری‌های نوآورانه برای رقابت در میان ماشین‌های شاسی‌بلند بازار را دارد.

اگر قصد فروش خودروی خودت رو داری، اونم تو سریع‌ترین زمان ممکن، کافیه اینجا کلیک کنید 

تا در طرح فروش سفارشی همراه مکانیک بدون پرداخت هیچ وجهی بعنوان پورسانت خودروت رو بفروشی

ماهیت واقعی Volvo XC90 را در جاده باید کشف کرد؛ یک فضای داخلی زیبا که نشان از سلیقه طراحان سوئدی دارد و طراحی بیرونی کاملاً متمایزش، ولوو xc90 را به یکی از محبوب‌ترین شاسی‌بلندهای تمام تاریخ تبدیل کرده‌است. ما در این مقاله با معرفی آپشن‌های ولوو xc90، در مورد ویژگی‌های بی‌مانند این خودرو بیشتر بحث می‌کنیم.

با آپشن‌های ولوو xc90 آشنا شوید

آپشن‌های ولوو xc90
Volvo XC90

پایلوت اسیست(Pilot Assist): برای رانندگی نرم و صاف در ترافیک سنگین، پایلوت اسیست یا آپشن کمک راننده، می‌تواند با ارائه فرمان ملایم به شما کمک کند تا ماشین را در مسیر خود و با سرعت مشخص در راستای مرکز جاده حرکت دهید. اگر یک وسیله نقلیه در مقابل شما باشد، این قابلیت می‌تواند سرعت شما را برای حفظ فاصله معین با خودروی روبرو تطبیق دهد. از حالت بدون حرکت ماشین تا سرعت 130 کیلومتر در ساعت، پشتیبانی فرمان پایلوت اسیست می‌تواند رانندگی در جاده و بزرگراه را برای راننده آسان کند. این آپشن از داده‌های نقشه که روی سیستم ناوبری است استفاده می‌کند تا به‌طور خودکار سرعت حرکت در پیچ‌ها را کنترل کند. راننده همیشه در مورد چگونگی کنترل اتومبیل و همچنین برای حفظ صحیح مسافت و سرعت، در هنگام استفاده از پایلوت اسیست راحتی بیشتری احساس می‌کند.

حفظ خودرو در بین خطوط(Lane Keeping Aid): حفظ خودرو در بین خطوط یکی از آپشن‌های ولوو xc90 است که راحتی و ایمنی بالایی را در بزرگراه در اختیار راننده قرارمی‌دهد. اگر می‌خواهید بدون استفاده از نشان‌گر بین خطوط برانید، این قابلیت خودرو را در میان دو لاین جاده نگاه می‌دارد. اگر به هر دلیلی در حال خروج از خطوط باشید، این آپشن با لرزشی در فرمان، هشدار لازم را به راننده اعلام می‌کند. مستقیم و پیوسته نگه داشتن موقعیت ماشین در جاده باعث ‌شده‌است تا این ویژگی بتواند سرعت بین 60 تا 200 کیلومتر در ساعت را به خوبی پشتیبانی کند. به این معنا که اگر با بیشترین سرعت در جاده برانید، این آپشن از خروج خودرو از خطوط جلوگیری می‌کند.

کنترل هشدار به راننده(Driver Alert Control): اگر راننده نشانه‌هایی از حواس‌پرتی یا خستگی داشته باشد، کنترل هشدار درایور در صورت لزوم، یک هشدار شنیدنی و یا پیامی را در پنل نصب شده روی کنسول ارسال می‌کند. در سرعت بیش از 65 کیلومتر در ساعت، یک دوربین میزان پیش‌روی خودرو را بررسی می‌کند، در همین زمان آپشن کنترل هشدار بر حرکت فرمان نظارت دارد تا ببیند آیا خودرو از حالت حرکت استاندار خود خارج ‌شده‌است یا خیر؛ اگر جواب این مقایسه خیر باشد، هشدار به راننده ارسال می‌شود. این قابلیت به‌همراه آپشن ناوبری خودرو، مکانی در نزدیکی جاده را برای استراحت راننده پیشنهاد می‌دهند.

ولوو xc90
نمای جانبی ولوو xc90

صندلی‌های ارگونومیک(Ergonomically Designed Seats): یکی دیگر از آپشن‌های ولوو xc90 صندلی‌های ارگونومیک است. طرح پیچیده ارگونومیک این صندلی‌ها در کنار کیفیت ساخت بالا، از طریق بالشتک‌های مختلف در سرتاسر صندلی، راحتی و احساس نرم بودن را به سرنشنیان انتقال می‌دهند. در واقع تکنولوژی ساخت صندلی‌های این خودرو، در جهان زبان‌زَد هستند. قسمت پشتی صندلی‌ها فضای بیشتری را برای کاربران فراهم می‌کند، که این امر به جادار بودن و جریان هوای آزاد(سرنشینان احساس تنگی نفس نمی‌کنند) در داخل کابین کمک می‌کند. نسخه‌های جدیدتر ولوو xc90 دارای آپشن‌های دیگری مانند پشتیبانی کمری چند جهته، تقویت‌کننده کوسن روی صندلی، تقویت‌کننده‌های جانبی و قابلیت ماساژ، گرم‌کننده و سرد‌کننده نیز هستند.

تهویه مطبوع از راه دور(Air-Conditioning Remote Start): تصور کنید هر بار که داخل ولوو xc90 می‌نشینید، از هوای داخل کابین لذت نهایی را می‌برید. به ویژه زمانی که در بیرون از ماشین، هوا بسیار گرم و غیرقابل تحمل است، می‌توانید با آپشن تهویه مطبوع ریموت از را دور داخل خودرو را خنک کنید. این قابلیت از طریق اپلیکیشن موبایل به نام Volvo On Call و روشن کردن خودکار موتور خودرو قابل تنظیم و اجرا است. این قابلیت، کابین را به موقع خنک می‌کند تا شما و دیگر سرنشینان بتوانید از هوای گرم بیرون نجات پیدا کنید. این قابلیت به صورت دوگانه است، یعنی می‌توان برای گرم کردن داخل خودرو و دوری از سرمای بیرون نیز مورد استفاده قرار گیرد. بسته به شرایط هوای محیط، مدت زمان کارکرد موتور در هنگام استفاده از این قابلیت، بین 1 تا 15 دقیقه است.

Volvo XC90
فضای سرنشینان ولوو xc90

ولوو آن کال(Volvo On Call): این مورد یکی از متمایزترین آپشن‌های ولوو xc90 است، به‌طوری که به گوشی همراه وصل می‌شود و شما می‌توانید به طیف وسیعی از خدمات دسترسی داشته باشید. هم‌چنین این امکان را به شما می‌دهد تا اتومبیل خود را از راه دور کنترل کنید. می‌توانید قبل از حرکت، هوای داخل کابین را گرم یا سرد کنید، وضعیت عملکردی خودرو را بررسی کنید، موقعیت مکانی آن را ببینید، مقدار فشار باد و صاف شدن سطح تایرهای خودرو را چک کنید، مقصد را به سیستم ناوبری بفرستید، به شما امکان ردیابی خودرو از طریق ماهواره را می‌دهد، درها را قفل یا باز کنید و بسیاری از موارد دیگر با آپشن Volvo On Call قابل انجام است. شما حتی می‌توانید با این قابلیت دستگاه‌های هوشمند دیگر خود همانند آی‌واچ و آی‌پد را به یکدیگر متصل کنید و از اینترنت نهایت لذت را ببرید.

سیستم اطلاعات نقاط کور(IntelliSafe Surround): این آپشن ولوو xc90 شامل فنآوری است که به شما امکان می‌دهد حتی در شرایط با دید محدود مانند گذرگاه‌ها و پارکینگ‌ها، از دید بهتری نسبت‌به اتومبیل خود و رانندگی ایمن‌تر برخوردار شوید. همچنین به کاهش خطر تصادف از عقب کمک می‌کند و حتی می‌تواند ترمزها را به طور خودکار برای نزدیک شدن احتمالی وسیله نقلیه به خودرو جهت کاهش تصادف فعال کند. این قابلیت، هشدار عبور و مرور وسایل نقلیه از اطراف خودرو را نیز به راننده ارسال می‌کند. اخطار برخورد شدید می‌تواند در صورت نزدیک بودن بیش از حد به وسایل نقلیه و ایجاد یک تصادف قریب‌الوقوع به راننده ارسال شود. اگر نمی‌توان از تصادف جلوگیری کرد، کمربندهای ایمنی برای کمک به نگه داشتن سرنشینان جلو در موقعیت صحیح سفت می‌شوند. حتی اگر یک وسیله نقلیه مستقیماً به سمت اتومبیل شما در طرف اشتباه جاده حرکت کند، ترمز وولو به‌طور خودکار عمل می‌کند تا به کاهش اثرات ضربه کمک کند.

امکانات رفاهی ولوو xc90
امکاات رفاهی ولوو xc90

اطلاعات علائم جاده(Road Sign Information): این قابلیت ازجمله آپشن‌های ولوو xc90 است که به شما کمک می‌کند تا در مورد محدودیت‌های خیابانی اطلاعات لازم را کسب کنید. با استفاده از دوربین یا اطلاعاتی از سیستم ناوبریSception ، شما را در مورد تابلوهای راهنمایی و رانندگی در خیابان و جاده مطلع می‌کند. این تابلوها می‌توانند شامل ورود ممنوع، سبقت مجاز، پارک ممنوع و موارد دیگر باشند. علائم و تابلوها در سرعت‌سنج یا در صفحه نمایش جلوی کنسول نمایش داده می‌شوند. اگر از حد مجاز سرعت فراتر بروید، این آپشن با بررسی تابلوی حداکثر سرعت که در جاده نصب ‌شده‌است، به شما هشدار تجاوز از سرعت را ارسال می‌کند. هم‌چنین این ویژگی می‌تواند درمورد وجود دوربین‌های کنترل سرعت به شما اطلاعات لازم را بدهد. حتی اگر در یک مسیر اشتباه در خیابان یک طرفه رانندگی کنید، با هشدار ورود ممنوع مواجه می‌شوید.

دوربین 360 درجه(360° Camera): دوربین 360 درجه منظره‌ای با وضوح بالا از مناطق اطراف ولوو را نشان می‌دهد. این آپشن کمک بزرگی برای مانور در مناطق محدود و دیدن مناظر با چشم‌اندازهای زیبا است. این سیستم از چهار دوربین استفاده می‌کند، یکی روی هر یک از آینه بغل‌های درب‌های جلو، یکی در شیشه جلو و دیگری در شیشه عقب است. می‌توانید تصاویر گرفته‌شده از دوربین که در صفحه نمایش مرکزیِ کنسول جلوی خودرو نشان داده می‌شود را مشاهده کنید. همچنین از این قابلیت می‌توان برای پارک آسان، عبور از گذرگاه‌های باریک، ردیابی و مشاهده خودرو از راه دور نیز بهره ببرید.

رانندگی با ولوو xc90
رانندگی روان با ولوو xc90

حالت‌های رانندگی(Drive Modes): کنترل حالت درایو به شما امکان می‌دهد فوراً پیشرانه و ویژگی‌های فرمان را با تنظیمات و شرایط رانندگی دلخواه خود تطبیق دهید. حالت‌های رانندگی وولو xc90 شامل Comfort، Eco، Dynamic یا Off Road هستند که از طریق کنترل غلتکی تعبیه شده در کنسول میانی قابل استفاده است. حالت Comfort، راحتی بیشتر در رانندگی را فراهم می‌کند، در حالی که حالت Eco(برای کمترین مصرف سوخت)، سیستم انتقال قدرت و سیستم آب و هوا را کالیبره می‌کند. حالت Dynamic برای رانندگی اسپرت با پاسخ سریع موتور، گیربکس، فرمان و ترمز کالیبره ‌شده‌است. حالت Off Road رانندگی در جاده‌های ناهموار(از نظر سطح زمین) و در شرایط دشوار(بالارفتن یا پایین آمدن از تپه) را تسهیل می‌کند. در حالت Individual نیز می‌توانید حالت رانندگی شخصی خود را تنظیم کنید.

مطالعه مقالات زیر را از دست ندهید

درایو تمام چرخ محرک(AWD): فنآوری AWD به‌همراه سیستم کنترل کشش، در تمام سطوح مختلف جاده‌ها و در تمام شرایط آب و هوایی، به پایداری بیشتر خودرو کمک می‌کند. در شرایط عادی عملاً تمام نیرو در چرخ‌های جلو توزیع می‌شود تا مصرف سوخت بدون به خطر انداختن پایداری خودرو به حداقل برسد. در صورت نیاز می‌توان حداکثر 50 درصد از قدرت موتور را در چرخ‌های عقب توزیع کرد. در حالت بدون حرکت، ویژگی “تمام چرخ محرک” جهت آماده‌سازی برای حداکثر کشش آماده است. این امر باعث می‌شود که خودرو در شرایط لغزنده نیز بتواند به‌آسانی شتاب بگیرد.

کابین ولوو xc90
کابین ولوو xc90

تهویه مطبوع داخلی(CleanZone): یکی دیگر از آپشن‌های ولوو xc90 به شما و سرنشینان اجازه می‌دهد تا از هوای تمیز و سالم در داخل کابین لذت ببرید. این قابلیت کیفیت هوای داخل کابین را کنترل می‌کند و در صورت شناسایی مواد مضر، هوای ورودی به داخل را قطع می‌کند. یک ماده چند لایه باعث کاهش سطح گرد و غبار، ذرات و بوهای شیمیایی می‌شود. برای ایجاد شرایط هوایی مطبوع و سالم در روزهای مختلف سال، عملکرد اتوماتیک CleanZone هنگام باز کردن درب ماشین اجرا می‌شود، به طوری‌که سرنشینان از همان دقایق نخست از هوای خوب داخل کابین لذت خواهند بُرد.

سیستم ناوبری و ردیاب(Sensus Navigation): این آپشن وولو xc90 راهنمایی بصری مجهزی را ارائه می‌دهد، که با فنآوری مبتنی‌بر ابر(Cloud) و برنامه‌های ناوبری دیگر خودرو در ارتباط است. کنترل صوتی این سیستم، دستورات شما را انجام می‌دهد. سیستم ناوبری می‌تواند با استفاده از صفحه لمسی نمایشگر که روی کنسول مرکزی قرار دارد توسط راننده به دلخواه تنظیم شود. هم‌چنین شما به کلیه برنامه‌های داخل اتومبیل دسترسی دارید که می‌تواند در یافتن و پرداخت هزینه پارکینگ به شما کمک کنند، یا مکان مورد علاقه خود را با دیگران به اشتراک بگذارد یا به راحتی بهترین کافه شهر برای نوشیدن قهوه را پیدا کند. به منظور کمک به رانندگی در فرار از ترافیک، سیستم ردیاب مسیرهای جایگزین با ترافیک کم را به شما پیشنهاد می‌دهد؛ برای این هدف شما تنها کافی است آدرس مقصد احتمالی خود را در سیستم وارد کنید. همچنین به صورت رایگان می‌توانید این آپشن را برای نقشه‌های جدید شهری(خیابان‌ها، مکان‌های تجاری و اداری، ایستگاه مترو و موارد دیگر که جدید ساخته ‌شده‌باشند) به‌روزرسانی کنید.

نمایشگر ولوو xc90
نمایشگر ولوو xc90

دیگر آپشن‌های وولو xc90:

 • مانیتور رنگی 12.3 اینچی با قابلیت لمسی
 • ترمزدستی الکترونیکی
 • سنسور دنده عقب، سنسور جلو، سنسور باران، سنسور نور
 • سیستم استارت هوشمند
 • سیستم کنترل کشش و پایداری دینامیکی
 • سیستم پارک اتوماتیک
 • سیستم حفاظت داخل کابین در زمان واژگونی
 • سیستم تشخیص عابران پیاده
 • سقف پانوراما
 • قفل کودک درب‌ها و شیشه‌های عقب
 • پشت سری‌های برقی
 • سیستم ورود بدون کلید
 • کنترل کروز
 • پدال‌های اسپرت آلومینیوم
 • سیستم حفاظتی صندلی در تصادفات
 • سیستم صوتی پیشرفته

جمع‌بندی بررسی آپشن‌های ولوو xc90

ولوو  XC90 خودرویی بزرگ و لوکس است که با هفت صندلی استاندارد، نهایت آسایش و راحتی را برای سرنشینان فراهم می‌کند. از عملکرد فوق‌العاده موتور و پیشرانه گرفته تا آپشن‌های متعدد و کاربردی، ولوو XC90 خودرویی برای همه فصول است(اصطلاحی برای کاربردی و مفید بودن برای همه افراد). به سختی می‌توان عیب یا نقص خاصی از این خودرو گرفت، زیرا طراحان سوئدی توانسته‌اند معیارهای فرهنگی و اجتماعی حاکم بر کشور خود را به خوبی در این خودرو تزریق کنند.

مطالعه مقالات مرتبط زیر را از دست ندهید

عضویت در خبرنامه
عضویت
اطلاع از
امتیاز دهی
0 نظرات
کامنت گذاری داخل متن
نمایش همه دیدگاه ها