دلایل روشن شدن چراغ ABS چیست؟

فهرست مطالب

 اگر خودرو شما هم مجهز به سیستم abs است احتمالا با روشن شدن چراغ آن مواجه شده‌اید و دنبال راهکارهایی برای رفع این مشکل هستید. این هشدار می‌تواند خطرات زیادی را به همراه داشته باشد، لطقا تا انتهای مقاله با ما همراه شوید و اگر در این زمینه سوال یا اطلاعاتی دارید از طریق کامنت با ما و دیگر دوستان به اشتراک بگذارید.

“روشن شدن چراغ abs به خصوص در حین رانندگی می‌تواند برای شما مشکل ساز باشد. علت روشن شدن چراغ abs خودرو بیان کننده ایراد فنی در بخش سیستم ترمز است که باید اقدامات لازم را برای رفع آن انجام دهید.”

چراغ ABS چیست و چگونه عمل می‌کند؟

اگر تجربه رانندگی با خودروهای مجهز به ترمز ای بی اس را داشته باشید، احتمالا با روشن‌شدن چراغ آن مواجه شده‌اید و به دنبال علت روشن شدن چراغ آن هستید. روشن‌شدن چراغ ای بی اس اخطار می‌دهد که ترمز خودرو بنا به دلایلی از حالت ای بی اس خارج شده و به‌حالت معمولی درآمده است که این موضوع، ممکن است خطرات زیادی را به‌ همراه داشته باشد؛ مخصوصا اگر مشغول رانندگی در جاده‌های خیس و لغزنده باشید. بنابراین، بهتر است در چنین مواقعی سریعاً نسبت به عیب‌یابی و رفع مشکل پیش‌آمده اقدام کنید.

abs یا همان ترمز ضد قفل، امروزه به یکی از تجهیزات استاندارد در تمامی خودروها تبدیل شده ‌است. این سیستم پس از فشردن پدال ترمز وارد عمل شده و مانع از قفل‌شدن چرخ‌ها می‌شود و در نهایت، منجر به کنترل بهتر وسیله‌ نقلیه توسط راننده خواهد شد. ABS که مخفف عبارت Anti-lock braking system است، تقریبا اولین سامانه پایداری محسوب می‌شود که روی خودروها نصب شده است.

میخوای بدون نگرانی، خودروی کارشناسی شده، با 100% ضمانت بدنه بخری؟ از همراه مکانیک کمک بگیر. خرید خودرو

ترمز ای بی سی چه مشکلاتی میتواند داشته باشد؟استفاده از ترمز ضد قفل از دهه 1960 در خودروها به صورت آزمایشی

در دهه 1960، برخی تولیدکنندگان اتومبیل به‌صورت آزمایشی نصب ترمز ضد‌قفل را روی خودروهای خود آغاز کردند. فورد مدل Zodiac از اولین خودروهایی بود که به ‌سیستم  ای بی اس مجهز شد؛ اما هزینه‌های اجرایی سرسام‌آور این سیستم، باعث شد تا بسیاری از خودروسازان قید استفاده از این نوع جدید را بزنند.

از دهه 1970 به بعد، توسعه سیستم‌های کامپیوتری و البته تاکید عمومی روی افزایش ایمنی خودروها، مقدمات پیشرفت سریع و محبوبیت این نوع از ترمز را فراهم کرد. سرانجام در سال 2004 میلادی، خودروسازان اروپایی ملزم به استفاده از نوع ای بی اس در محصولات خود شدند. در ایران نیز خودروسازان از سال 1388 به استفاده از سیستم ABS مکلف شده‌اند.

در مقاله روشن شدن چراغ ترمز abs سعی کردیم تا پس از یک توضیح جامع در مورد عملکرد و اجزای تشکیل‌دهنده انواع ترمز مورد نظر، دلایل روشن‌شدن چراغ آن را شرح دهیم. اگر علاقه‌مند هستید تا در مورد چراغ اخطار این نوع و هم‌چنین جزییات عملکرد این سیستم ترمز ضدقفل اطلاعات بیشتری کسب کنید، در ادامه با ما همراه باشید.

مکانیزم عملکرد ترمز ABS

در ادامه به شیوه کار سنسور abs خواهیم پرداخت. ترمزهای ای بی اس انواع مختلفی دارند که از بین آن‌ها می‌توان به نوع چهارکاناله به‌همراه چهار سنسور سرعت، نوع سه‌کاناله به‌همراه سه سنسور سرعت و نوع یک‌کاناله به‌همراه یک سنسور سرعت اشاره کرد.

مطالعه مقالات زیر را از دست ندهید

شاید در نگاه اول این انواع مختلف دارای تفاوت‌های بسیاری باشند؛ اما درواقع، تمامی آن‌ها از عملکرد یکسان و ساده‌ای برخوردار هستند. به‌طور خلاصه، می‌توان گفت اگر در جاده‌های خیس و لغزنده با خودرویی فاقد سیستم ای بی اس در حال رانندگی باشید، برای اینکه خودرو به‌درستی متوقف شود، باید چندين بار روی پدال ترمز فشار وارد کنید. عملکرد کلی سیستم  ABS کاملا مشابه همین است، البته به‌صورت اتوماتیک! اگر با روشن شدن چراغ ای بی اس مواجه شوید یعنی این سیستم اتومات به مشکل برخورده است.

دلایل روشن شدن چراغ ترمز absچهار بخش اصلی ترمزهای abs

 1. سنسورهای سرعت
 2. پمپ
 3. سوپاپ‌ها
 4. کنترل‌کننده

کنترل‌کننده، یک سیستم کامپیوتری است که نقش اصلی را در عملکرد ترمزهای ضدقفل ایفا می‌کند. این سیستم با کنترل سنسور سرعت و پمپ‌های ترمز باعث می‌شود در ترمزگیری‌های شدید، کاهش سرعت چرخ‌های خودرو روند ثابتی داشته باشند که در این صورت، سرعت چرخ‌ها به‌موازات سرعت خودرو کاهش می‌یابد و چرخ‌ها قفل نخواهند شد.

چرخ‌های خودروهایی که فاقد ای بی اس هستند، در ترمزگیری‌های شدید قفل خواهند شد و این امر، مانع از هدایت یا کنترل خودرو توسط راننده می‌شود. این مشکل زمانی به اوج خود می‌رسد که جاده خیس یا لغزنده باشد؛ در چنین مواقعی، راننده به‌راحتی کنترل خودرو را از دست می‌دهد و خودرو منحرف خواهد شد.

ABS در ترمزگیری‌های شدید و مخصوصا در جاده‌های خیس و لغزنده به ‌کمک راننده خواهد آمد و باعث می‌شود پس از فشردن پدال ترمز، کنترل خودرو حفظ شود.

دلایل روشن‌شدن چراغ abs

 ترمزهای ABS برای اینکه بتوانند در هر لحظه عملکرد دقیق چرخ‌ها را بسنجند و مانع قفل‌شدن چرخ‌ها شوند، از چند سنسور استفاده می‌کنند. این سنسورها با توجه به نوع خودرو ممکن است روی هر چرخ یا در دیفرانسیل خودرو نصب شده‌ باشند. درصورتی‌که سیستم ترمز وسیله نقلیه با مشکل مواجه شود، این سنسورها پیامی را به کامپیوتر خودرو ارسال می‌کنند و کامپیوتر نیز این اخطار را به‌صورت روشن‌شدن چراغ ای بی اس به ‌راننده نشان می‌دهد.

سیستم ترمز absنقص در سیستم ترمز ضدقفل می‌تواند هنگام ترمزگیری، باعث کاهش تسلط راننده روی خودرو شود و حتی در سرعت‌های بالا خسارات غیرقابل‌جبرانی را برای خودرو یا سرنشینان آن به‌همراه داشته باشد. در ادامه به چند دلیل روشن شدن چراغ abs خواهیم پرداخت.

 • رله آن خراب شده باشد.
 • سوکت‌های متصل به سنسورها جابه‌جا شده‌ باشند.
 • فیوز آن سوخته باشد.
 • پمپ آن به‌درستی کار نکند.
 • سطح روغن ترمز کاهش یافته باشد.
 • سنسورهای چرخ به‌درستی کار نکنند.

خطرات رانندگی با چراغ ABS روشن

چراغ abs روشن شده حال باید چه کرد؟ گاهی ممکن است پس از روشن‌کردن خودرو، چراغ ABS روشن و پس از چند ثانیه خاموش شود. روشن و خاموش‌شدن لحظه‌ای چراغ آن نشان‌دهنده عملکرد صحیح این سیستم است و به‌هیچ‌وجه نگران‌کننده نخواهد بود؛ اما درصورتی‌که چراغ اخطار روشن بماند، نشان‌دهنده وجود اشکال در سیستم ترمز آن است.

پس از روشن‌شدن چراغ اخطار ای بی اس، هم‌چنان قابلیت استفاده از ترمزهای معمولی خود را دارید و مشکلی در عملکرد آن وجود ندارد؛ اما باید بدانید که از این لحظه به بعد، سیستم ترمز ضدقفل خودرو به‌درستی کار نمی‌کند و اگر نیاز به سیستم ای بی اس پیدا کنید، ممکن است این سیستم فعال نباشد.

در این شرایط، توصیه می‌شود که به نزدیک‌ترین تعمیرگاه مجاز مراجعه و در جهت رفع مشکل پیش‌آمده اقدام کنید؛ زیرا سیستم ترمز ضدقفل در حفظ ایمنی خودرو و سرنشینان آن نقشی اساسی ایفا می‌کند.

با نصب اپلیکیشن همراه مکانیک دیگه همیشه از قیمت خودروت آگاهی و کسی نمیتونه ازت کلاهبرداری کنه.

تعمیر چراغ ترمز absزمانی مشکل خرابی ترمز ABS به اوج خود می‌رسد که هم‌زمان دو چراغ آن و چراغ سیستم ترمز به نشانه هشدار روشن شوند و روشن بمانند. در چنین مواقعی، باید به‌سرعت توقف کرده و با امداد خودرو تماس بگیرید؛ زیرا این مشکل بیانگر این موضوع است که سیستم ترمز ضدقفل دچار ایرادات اساسی شده و وظایف خود را به‌درستی انجام نمی‌دهد. مطمئنا نادیده‌گرفتن چنین اخطار مهمی می‌تواند منجر به بروز فاجعه شود.

در آخر، باید گفت که چنان‌چه به هر دلیلی در سیستم ترمز خودرو نقصی ایجاد شود، بهتر است جوانب احتیاط را رعایت و از رانندگی با آن خودرو خودداری کنید؛ زیرا ممکن است مواقعی که نیاز به‌ متوقف‌کردن خودرو دارید، سیستم ترمز عمل نکند و جان شما و دیگران را در معرض خطر قرار دهد.

سوالات متداول مطرح شده در زمینه روشن شدن چراغ  abs

در بخش انتهایی این مقاله، سوالات متداول مطرح شده را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

به چه دلایلی چراغ abs خودرو روشن می‌شود؟
 • رله آن خراب شده باشد.
 • سوکت‌های متصل به سنسورها جابه‌جا شده‌ باشند.
 • فیوز آن سوخته باشد.
 • پمپ آن به‌درستی کار نکند.
 • سطح روغن ترمز کاهش یافته باشد.
 • سنسورهای چرخ به‌درستی کار نکنند.
4 بخش اصلی ترمز‌های abs کدامند؟

سنسورهای سرعت، پمپ، سوپاپ‌ و کنترل کننده

اگر هم‌زمان دو چراغ ABS و چراغ سیستم ترمز در حین رانندگی روشن شود چه کاری باید انجام دهیم؟

در این شرایط به سرعت خودرو را متوقف کنید و با امداد خودرو تماس بگیرید زیرا سیستم ترمز abs دچار مشکل اساسی شده است.

عضویت در خبرنامه
عضویت
اطلاع از
امتیاز دهی
45 نظرات
کامنت گذاری داخل متن
نمایش همه دیدگاه ها
رضا شفیعی
1399-01-04 18:23

سلام ممنون بابت مطالب مفیدتون سایت جامعی دارید
دو هفته پیش تو ی روز بارونی ی مسیر ۳۰ کیلومتری رو رفتم و موقع برگشت دیدم چراغ ABS ماشین روشن شده (البته نورش خیلی کم بود نسبت به زمانی که سوییچ رو روشن میکنیم برای استارت زدن) ماشین رو خاموش کردم و سطح روغن ترمز رو چک کردم مشکلی نبود و بعد پیمودن ۱۰ الی ۱۵ کیلومتر خود به خود خاموش شد و بعد اون هم دیگه روشن نشده تا الان
به نظرتون مشکل از ECU بوده؟

سیدشهرام
1399-05-15 06:45

با عرض سلام و صبح بخیر خدمت عوامل محترم همراه مکانیک..
ممنون بابت سایت خوب توون.
به تازگی یه پارس تندر خریدم مدل ۹۶..در سرعت بالای ۸۰ کیلومتر دو تا چراغ abs و ترمز دستی(!) با هم روشن میشه..ترمز رو امتحان کردم،مشکلی در عملکردش نبود،سطح روغن موتور رو هم بررسی کردم،اندازه یک میلیمتر از خط ماکسیمم پایین تر بود..
زمانیکه خودرو رو خاموش میکنم و بلافاصله روشن میکنم،چراغ های فوق خاموش میشن..
ممنون میشم منو راهنمایی بفرمائید.

محمد
1400-05-24 23:30
پاسخ به  سیدشهرام

دقیقا منم همین مشکل رو ۴ ساله دارم مدل ۸۶ و رفع هم نمیشه

ایلیا
1400-07-23 08:20
پاسخ به  محمد

سلام احتمالا بلبرینگ چرخ رو تعویض کردید اما بلبرینگ مناسب خودرو شما نبوده . بلبرینگها فکر کنم 44 دندانه و 48 دندانه هست که هر فروشنده ای این اطلاعات رو نداره و در سرعتهای بالای 80 کیلومتر چراغ ای بی اس روشن میشه ( این اطلاعات رو ی فروشنده بهم داد )

جعفر
1401-02-11 13:43
پاسخ به  ایلیا

سلام خودروی منم ال۹۰ مدل ۸۷ در سرعت بالای۹۰ چراغ ترمزدستی و abs روشن میشه واز حالت ضد قفل خارج میشه و وقتی ماشینو خاموش روشن میکنم باز تا سرعت۹۰ کیلومتر روشن نمیشه ولی سرعت۹۰ رو رد میکنم روشن میشه عیب هم در چرخ جلوی سمت راننده هست بلبرینگشم تا حالا عوض نکردم علت چی میتونه باشه ؟ ممنون میشم راهنماییم کنید.

ناصر
1401-09-10 08:29
پاسخ به  سیدشهرام

سلام سمندef7 دارم چراغ ای بی اس روشن شدوعکس یه اچارهم روشن شده مشکل چیه

علی
1399-08-28 16:34

متأسفانه خیلی دیر روی خودرو های داخلی ABS نصب شد

اولین خودرویی که تو ایران ABS روش نصب شد سمند LX بود که از سال 83 مجهز به ABS شد زمانی که هیچ خودروی تولید داخل ABS نداشت

باید از همون سال 83 روی تمام خودرو ها میذاشتن

البته ABS های سال 83 خیلی مرغوب تر و استاندارد تر از این جدیدا بود
الان نسبت به قبلاً به کیفیت توجه نمیشه

محمدحسین
1399-11-04 14:55

با سلام مدتی است سرعت ماشین وقتی از ۴۰ رد می کنه چراع abs روشن میشه چکار کنم

Mahdi
1401-01-18 16:41
پاسخ به  محمدحسین

دقیقا برای منم این اتفاق افتاده قبل 40 تا یه صدای تق تق میده بعد که خاموش میکنی سرعت کمتر از 40 باشه چراغ خاموش میشه

منم
1401-01-24 10:15
پاسخ به  Mahdi

سلام لنت عقب تمام شده و صدای تق تق از اونجاست که ب کاسه چرخ گیر داره .

Sina
1401-07-02 07:41
پاسخ به  محمدحسین

دیاگ بزن احتمالا یکی از سنسورات مشکل داره

امید ساجی
1399-11-26 20:46

با سلام بنده پراید مدل ۹۶ دارم که چند روزی هست که چراغ absروشن شده و بعضی اوقات ناخوداگاه زیر پا صدای ترمز گرفتن میاید که تعمیر کار سنسور چرخ سمت راست را تعویض کرد باز مشکل برطرف نشد دوباره رفتم متوجه شد که روی پلوس یک چرخ دنده ای هست که abs روی ان ضربه میزنه حدود چند میلیمتری از جای خودش فاصله گرفته که اونم را درست کردیم اما متاسفانه چراغ abs روشن شد به نظر شما مشکل از کجا میتونه باشه

نظری
1401-08-15 22:47
پاسخ به  امید ساجی

سلام منم پراید دارم وبلبربنک عوض کردم وهمین مشکل را داشت بعد از کلی دوندگی ،یه تعمیر کار Absفهمید همان چرخ دنده روی پلوس ضربه خورده وباعث مشمل شده وچرخ دنده را تعویض کرد ومشکل حل شد.

محمد
1400-02-31 02:09

سلام میخوام بپرسم چراغ absپراید تازمان استارت زدن روشن میمونه یا بعد چند ثانیه بعد چرخاندن کلید خاموش میشه

معصومه نحوی
1400-03-30 14:06

سلام چراغ abs 206 sd روشن شده وتوجاده اتوبانی هستم پیش چه متخصص ماشین باید برم؟

محسن
1401-02-14 22:29

سلام برف پاکن من روشن میشه چراغ ای بی اس چشمک میزنه دلیلش چی می تونه باشه

علی
1401-02-27 13:50

با سلام وخسته نباشید خودرو کوییک را برای تعمیر اکسل بردم تعمیرگاه محور چرخ عقب تعویض شد که به سختی بسته شد پس از اتمام کار چراغ پشت آمپر ABS روشن شده دیاگ زدیم اعلام شد سنسور ترمز چرخ عقب ایراد دارد ولی هیچ اشکالی پیدا نشد آیا امکان دارد بخاطر تعویض محور چرخ که به سختی بسته شده چراغ روشن می شود

مهدی نصیری
1401-03-10 22:14

سلام مهندس عزیز وقتی که شفت عقب ماشین مزدا را عوض شده چراغ ABS روشن شده است لطفاً راهنمایی بفرمایید ممنون میشم مرسی بلبرینگ هم عوض شده است

ناصر
1401-03-12 16:32

باسلام و خسته نباشید
یک پارس ۹۵ دارم به محض خوردن کوچکترین دستانداز یا سرعت گیر چراغ abs روشن میشه و قبلا با گذشت دو سه کیلومتر حرکت خاموش میشد الان دیگه خاموش نمیشه و ماشین را خاموش روشن میکنم خاموش میشه و الان خیلی حساس شده و کل رانندگیم با چراغ هستش، و متاسفانه شهر ما ایلام مکانیک خوب نداره هرجا میبرم سرد نمیارن

سردبیر
1401-03-16 11:55
پاسخ به  ناصر

سلام به احتمال زیاد مشکل از پمپ abs خودرو هستش البته اگر فقط با دست انداز ها این طور میشه باید دیاگ بزنید و سیستم برق خودرو چک بشه

رستمی
1401-03-24 22:10

منم سمند ای اف۷مدل ۹۴ دارم همینطوری روشن میشه دیاگ زدم از موتور ای بی اس ومکانیک گفت کاری نمیشه کرد

حمیدرضا
1401-05-26 15:11
پاسخ به  ناصر

بنظرم در اولین مرحله از سالم بودن کابل ABS مطمئن شو،احتمالا یه قطعی خیلی مختصر روی یکی از کابلها رخ داره،مثلا از مجموع ۵۰ رشته سیم که یه سیم شماره یک رو تشکیل میدن یه چنتا رشته سیمش پاره شده،وقتی رو دست انداز میری که ماشین پایین بالا میشه کابل به اصطلاح کش میاد و این قطع و وصلی باعث روشن شدن چراغ ABS میشه

Sajad
1401-10-01 23:31
پاسخ به  ناصر

برا ایلام هوچ نره بزان پیچ سنسورله شل نین

مهدی شریف
1401-10-25 18:23
پاسخ به  Sajad

جااااااان؟

Younes
1401-03-16 10:23

سلام وقت بخیر یه 206sdدارم وقتی میخوام استارت بزنم چراغ absو چراغ ترمز دستی روشن میشه وقتی ماشین روشن میکنم چراغstop هم شروع به چشمک زدن می‌کنه وقتی سر باطری درمی‌آورم دوباره درست میشه لطفاً راهنمایی کنید ممنون

Younes
1401-03-16 11:08

سلام وقت بخیر بنده یه 206sdدارم وقتی میخوام استارت بزنم چراغ absو چراغ ترمز دستی روشن میشه وقتی ماشین روشن میکنم چراغstop هم شروع به چشمک زدن می‌کنه وقتی سر باطری درمی‌آورم دوباره درست میشه لطفاً راهنمایی کنید ممنون

پوریا احمدی
1401-03-16 11:20
پاسخ به  Younes

سلام. بدون دیاگ زدن نمیشه پاسخ قطعی داد

Younes
1401-03-17 03:39
پاسخ به  پوریا احمدی

دیاگ هم چیزی نشان نداده

حافظ
1401-04-10 11:17

روشن و خاموش شدن چراغ اف در خودروی ام وی ام و راهکار های مواجه با این مشکل و علت آن چه می تونه باشه؟

تابش
1401-04-14 19:28

سلام وقتی من به صندلی میشینم چراغ absروشن میشه نمی‌دونم ترمزش چه ربطی داره به صندلی پراید

جواد هاشمی
1401-05-26 10:31

سلام خسته نباشید چراغ abs روشن شد بعد دوباره خاموش میشه تا حالا دوبار شد مشکل از چیست ممنون میشه بگید

حسین غفاری
1401-06-09 01:33

سلام پژو پارس معمولی دارم وقتی سوییچ و باز میکنم همه چیز عادیه ولی وقتی ماشین و روشن میکنم چراغ ای بی اس روشن میمونه و کولرم خاموش میشه وقتی ماشین و خاموش میکنم و سوییچ و باز میزارم فن کولرم روشن میشه(فن داخل کابین) بست باطری رو برداشتم تا ریست بشه ولی مشکل رفع نشدنمیدونم ربط کولر به چراغ ای بی اس چیه میتونید راهنماییم کنید؟

محمدی
1401-06-18 11:25

سلام ماشین من چراغ abs اش روشن شده و هرکجا میبرمش هر کسی یک ایرادی میگیره و آخرشم درست نمیشه کد خطای 2501 & 6501 میاره تو جاده رانندگی میکردم یه صدا از زیر ماشین اومد و چراغ بعد چند لحظه روشن شد اگر امکان داره راهنمایی کنید ممنون میشم

پولاد
1401-06-23 20:37
پاسخ به  محمدی

سنسور سرعت چرخ هست احتمالا. ماشین تون چیه؟

حسینی شیراز
1401-07-03 20:56

سلام اچ سی کراس دارم میشه یکسال هست چراغ ebs روشن میشه گاهی روشن میشه گاهی نمیشه ای بی اسم کار میکنه ترمز شدید ک میزنم دستگاه میگه مال پمپ هست نمیدونم چرا بهم میگن پمپ عوض کن خدای پمپ گرونه
چیکار باید کرد

حسین
1401-07-14 01:08
امتیاز دهی :
     

سمند ال ایکس مدل 90 دارم اخیرا بلوک سیلندر عوض کردم و تعمیر کامل شده ،بعد از تعمیر کامل یه مسافرت 1500کیلومتری رفتم هیچ مشکلی نداشت .وقتی برگشتم شهر خود از فرداش چراغ ABS آن روشن شده دیاگ گذاشتم چرخ سمت چپ راننده ایراد نشان داد ایا بخاطر دستکاری هنگام بستن موتور نیست؟ ممنون

رحمان
1401-07-19 19:40
امتیاز دهی :
     

چرا ی کار بلد نمیگه اگه چراغ abs روشن نشده وترمز دوپا گرفته می‌شود اشکال کجاست

محمدرضا
1401-08-17 18:43
پاسخ به  رحمان

ترمزت هوا گرفته امکان داره نشتی داشته باشه که باعث هوا گرفتن میشه

جلال مصطفایی
1401-07-25 05:56

سلام تیبا مدل ۹۲دارم.کله پلوس تعویض کردم.بعد این هروقت ماشین رو روشن میکنم راه میوفته موقع ترمز صدای تق تق زیادی میاد و پدال ترمز صدا میده و مبارزه.بعد از چند بار ترمز کردن چراغ ای بی اس روشن میشه و دیگه موقع ترمز صدایی نمیاد.مشکل از چی می‌تونه باشه.خواهش میکنم کمکم کنید

امیر علی
1401-09-25 19:09

سلام ماشین من هم ساینا هست دقیقا اینجوری هست آیا شما عیب ماشینتون رو پیدا کردید؟ مشکل از چه قطعه ای بود
ممنون

محمد
1401-07-29 18:44

باسلام،،پراید من مدتی هست چراغ ABS وچراغ ترمز دستیش روشنه،کل لوله کشی وسیلندرها روچک کردم،روغن و لنت هاروهم عوض کردم ،وقتی دستگاه دیاک میزنن خطای دریچه ورودی عقب سمت راست رو نشون میده،حااا بنظر شما ایراد از سنسورشه یا از بلوک ABS؟چون باز کردن سنسور واقعا مشکله وباید کل چرخ رو از اکسل باز بکنی،،ممنون میسم راهنمایی بفرمایید

Sajad
1401-10-01 23:34
پاسخ به  محمد

برقت ضعیفه فیوز وسطی با باطری دینامت چک کن

حامد
1401-09-07 18:33

سلام خدمت عوامل خوب همراه مکانیک
من یه پراید۹۳ دارم که تازه خریدم اما چراغ abs و چراغ ترمز دستی هر دو باهم روشنه و راحت و بدون مشکل ترمز میگیره اما بعضی وقتا خود به خود چراغ abs که خاموش میشه و یه مشت صدای تقه میده و اصلا ترمز نمیگیره خواستم ببینم ایراد کار از کجاست

محمد
1401-10-17 09:34

با سلام
من یک اچ سی کراس دارم . چند روز پیش چراغ ABS روشن شده بود و خودرو از حالت پارک خارج نمی شد . می خواستم بپرسم آیا روشن بودن چراغ ABs باعث شده بود از حالت پارک خارج نشه ؟

محمود
1401-11-11 10:29

سلام خسته نباشید ،این برف اخیر ک اومد چراغ ای بی اس ماشینم روشن شده ایا مشکلی پیش اومده یا با شستن و پاک کردن خطا پاک میشه؟