مدارک مورد نیاز برای معاینه فنی خودرو چیست؟

میانگین امتیاز 3 / 5. تعداد رای: 4

اولین نفری باشید که به این مقاله رای میدهید.

آلودگی هوا موضوعی همیشگی در کشورمان است خصوصا در فصل‌های سرد سال که تغییرات جوی و سکون هوا نیز به این موضوع دامن زده و اغلب روزهای پاییز و زمستان شاخص آلودگی هوا در وضعیت خطرناک و ناسالم قرار دارد. اگرچه خودروها سهم زیادی از عوامل ایجادکننده آلودگی را به خود اختصاص نمی‌دهند، اما نوک پیکان مقصر آلودگی هوا همیشه به سمت خودروها، خصوصا خودروهای تک سرنشین است. به همین دلیل است که پلیس راهنمایی و رانندگی ابزارهایی همچون اجباری شدن معاینه فنی خودروها و طرح‌های ترافیکی را برای کنترل آلودگی هوا طراحی و اجرا می‌کند.

میخوای بدون نگرانی، خودروی کارشناسی شده، با 100% ضمانت بدنه بخری؟ از همراه مکانیک کمک بگیر. خرید خودرو

طرح معاینه فنی خودرو برتر که با علاوه بر بررسی سلامت فنی خودروها، قواعد سختگیرانه‌ای برای میزان آلایندگی خودروها دارد، چند سالیست که برای خودروهای داخلی و خارجی با سال ساخت بالای 4 سال اجرا می‌شود. از انجا که در مقالات قبلی همراه مکانیک به طور مفصل به موضوع انواع معاینه فنی خودرو، شریط انجام معاینه فنی و انواع تست‌های انجام شده در معاینه فنی پرداخته‌ایم، سعی داریم تا در این مقاله به موضوع مدارک لازم برای دریافت معاینه فنی خودرو و مراکز مجاز انجام معاینه فنی خودرو در تهران و کرج بپردازیم. با ما همراه باشید.

مدارک لازم برای معاینه فنی خودرو

طبق اعلام پلیس راهنمایی و رانندگی، مالکان خودرو می‌بایست ضمن همراه داشتن مدارک لازم برای دریافت معاینه فنی خودرو به مراکز مجاز اعلام شده مراجعه کرده و نسبت به دریافت گواهی معاینه فنی خودرو اقدام کنند. این مدارک عبارتند از:

  • مدارک شناسایی مالک خودرو شامل شناسنامه و کارت ملی
  • مدارک هویتی خودرو شامل اصل کارت یا سند خودرو
  • فرم تشخیص عیوب ظاهری خودرو

میخوای بدونی قیمت روز خودرو مورد نظرت چنده ؟ از همراه مکانیک کمک بگیر. قیمت خودرو

ساعت کاری مراکز معاینه فنی

طبق اعلام مدیر اجرایی معاینه فنی خودروهای کشور، تمامی مراکز معاینه فنی تهران از ساعت 7 تا 13 مشغول به کار هستند و تا آخرین خودروی موجود در مرکز نیز به فعالیت خود ادامه می‌دهند. همچنین برای جلوگیری از اتلاف وقت، امکان نوبت‌گیری اینترنتی و تعیین تاریخ و زمان مراجعه به مراکز معاینه فنی از طریق سایت تهران من به نشانی my.tehran.ir و ورود به پنل کاربری و انجام سایر مراحل مربوطه نیز فراهم شده است.

همچنین شهروندان تهرانی می‌توانند با مراجعه به سایت ستاد مرکزی معاینه فنی خودروهای تهران و یا تماس با مرکز پاسخگویی و ارتباط با مشتریان به شماره 96006000 نسبت به دریافت اطلاعات متعددی همچون استعلام گواهی معاینه فنی، آمار مراجعات، نوبت‌دهی اینترنتی، مدت انتظار و فرایند معاینه فنی اقدام کنند.

مراحل دریافت معاینه فنی خودرو

پس از مراجعه به مراکز معاینه فنی می‌بایست مراحل زیر را برای شروع فرایند دریافت معاینه فنی طی کنید:

  • ارائه مدارک ذکر شده برای دریافت معاینه فنی خودرو
  • ثبت اطلاعات خودرو در سیستم و سامانه معاینه فنی خودرو
  • دریافت بارکد
  • پرداخت هزینه

میانگین امتیاز 3 / 5. تعداد رای: 4

اولین نفری باشید که به این مقاله رای میدهید.

عضویت
اطلاع از
امتیاز دهی
0 نظرات
کامنت گذاری داخل متن
نمایش همه دیدگاه ها