راهنمای جامع خرید خودرو در همراه‌مکانیک

فهرست مطالب


خرید خودرو مانند هر کالای گران‌قیمت دیگری از حساسیت بسیار بالایی از سمت خریداران برخوردار است. با قیمت‌هایی که طی این سال‌ها در بازار خودروهای داخلی مشاهده می‌شود و عدم توانایی خرید خودروهای خارجی، حتی برای آن دسته از افرادی که در گذشته توان مالی خرید این خودروها را داشته‌اند، باعث شده است در نهایت افراد خودرو دست دوم را به صفر ترجیح دهند یا از وام‌های کلان برای خرید خودرو استفاده کنند.

گذشته از مشکلات اقتصادی و مالی، همه ما با دردسرهای خرید خودرو به روش سنتی آشنا هستیم؛ زمانی که باید برای پاسخ دادن به تماس‌های تلفنی و بازدید از خودروهای مختلف صرف کنیم، مشکلات فنی و حقوقی محتمل، عدم داشتن اطمینان و اطلاعات کافی و در نهایت پرداخت هزینه‌های بالا برای کارشناسی خودرو از جمله این مشکلات هستند.

در این راهنمای جامع خرید خودرو قصد داریم شما را با فرایند خرید خودرو همراه‌مکانیک بیشتر آشنا کنیم و بخش زیادی از مشکلات و مسائلی که هنگام خرید خودرو با آن‌ها روبرو هستید را با ارائه راه‌حل‌های مناسب برطرف کنیم.

نسبت به نکات فنی و حقوقی حساس باشید!

توجه به نکات فنی و حقوقی از جمله مهم‌ترین چالش‌های فرآیند خرید خودرو است که به‌ویژه هنگام خرید خودرو دست دوم باید به آنها توجه کنیم.

کارشناسی رنگ خودرو، آسیب‌شناسی شاسی و بدنه، بررسی موتور و سیستم برق خودرو، همچنین کامل بودن مدارک شناسایی فروشنده از جمله مواردی هستند که در زمینه نکات فنی و حقوقی باید مورد توجه و بررسی قرار گیرند.

در پروسه راهنمای خرید خودرو، آمار زیر اهمیت بازرسی فنی خودرو را به‌وضوح نشان می‌دهد:

  • بیش از 40% خودروهای دست دوم دارای رنگ در قسمت‌های مختلف خودرو مانند کاپوت، گلگیرها، درها و سقف هستند.
  • تقریبا 20% از خودروهای دست دوم دارای تعویض کاپوت، سقف، در و گلگیر هستند.
  • در 5% خودروهای کارکرده، آپشن‌های ماشین به‌درستی کار نمی‌کند.
  • از هر 5 خودرویی که در همراه‌مکانیک کارشناسی شده، 1 تا 2 خودرو دارای کیلومتر دستکاری شده بوده‌اند.
  • در بسیار از خودروهای صفر ممکن است کولر به‌درستی کار نکند یا حتی در ماشین رنگ داشته باشد و موارد بسیاری از این دست.

خرید خودرو کارشناسی‌نشده، یک ریسک بزرگ!

توجه به تمامی نکات فنی و حقوقی خرید خودرو چیزی نیست که همه نسبت به آن‌ اطلاعات کافی داشته باشند. بنابراین، وجود یک متخصص و انجام کارشناسی خودرو امری ضروری است. برخی افراد به‌اشتباه تصور می‌کنند کارشناسی تنها مختص خودروهای کارکرده است و خودروهای صفر نیازی به بازرسی ندارند؛ در حالی‌که آمار به‌دست آمده از کارشناسی فنی و بدنه خودروهای صفر نشان می‌دهد که این خودروها نیز از این قاعده مستثنی نیستند. به‌علاوه، هزینه کارشناسی خودرو توسط منابع معتبر، تقریبا 0.1% قیمت تمام شده یک خودرو است که در مقابل اطمینانی که از سلامت خودرو به‌شما می‌بخشد، هزینه چندان قابل توجهی نیست.

همراه مکانیک با تجربه کارشناسی بیش از 300 هزار خودرو، به آمار باورنکردنی رسیده که بیش از 72 درصد خودروهای کارکرده و دست دوم دارای حداقل یک ایراد فنی یا بدنه هستند.

درنتیجه استفاده از کارشناس متخصص در این‌کار باعث جلوگیری از ضرر و زیان‌های هنگفت خواهد شد. آماری که در تصویر زیر می‌بینید، نشان‌دهنده اهمیت کارشناسی خودروهای کارکرده است:

همراه‌مکانیک، پلتفرم آنلاین خرید و فروش خودرو، این امکان را برای متقاضیان فراهم کرده است که از باتجربه‌ترین کارشناسان برای انتخاب خودرو موردنظر خود مشورت بگیرند و فرآیند خرید خودرو خود را با اطمینان و بی‌دردسر سپری کنند. با استفاده از سرویس کارشناسی همراه‌مکانیک، خریداران می‌توانند از ضمانت 48 ساعته آن نیز بهره‌مند شوند و اگر احیانا در برگه کارشناسی عدم مطابقت وجود داشته باشد، خسارت متحمل‌شده برایشان جبران شود. با ورود به اپلیکیشن یا سایت همراه‌مکانیک و با انتخاب گزینه کارشناسی خودرو می‌توانید درخواست خود را برای داشتن این سرویس ثبت کنید.

خرید خودرو، وقتی لازم نیست زحمت رفتن به نمایشگاه را بکشید!

همان‌طور که گفتیم یکی از خدمات همراه‌مکانیک درنظر گرفتن تمام جوانب و کمک به افراد برای داشتن یک خرید ایده‌آل است. برای سهولت فرآیند خرید خودرو می‌توانید از نمایشگاه آنلاین همراه‌مکانیک استفاده کنید که شامل مجموعه بزرگی از خودروهای کارشناسی‌شده همراه با قیمت دقیق و اطلاعات کاملی از بازرسی فنی خودروها است.

ابتدا به‌منظور درک بهتر تفاوت روش سنتی خرید خودرو و خرید از نمایشگاه همراه‌مکانیک، مروری بر جدول زیر داشته باشید:

 ویژگی‌ها

 روش سنتی خرید خودرو

نمایشگاه آنلاین خودرو

 نحوه قیمت‌گذاری

 بر اساس چانه زنی

 بر مبنای ارزش کارشناسی خودرو

 اطمینان از سلامت

 بدون اطمینان

 خرید با گزارش کامل کارشناسی خودرو

 زمان مورد نیاز

 وقت قابل‌توجه برای تماس و بازدید

 یک یا دو تماس و بازدید

 نوع مخاطب

 دلالان خودرو و فروشندگان غیرواقعی

 فروشندگان واقعی

 اعتبار و اطمینان حقوقی

 بسته به میزان تسلط بر مسائل حقوقی 

 عقد قرارداد و قولنامه معتبر و دقیق

راهنمای خرید خودرو از همراه مکانیک

برای خرید خودرو از نمایشگاه آنلاین می‌توانید وارد سایت همراه‌مکانیک شوید. در قسمت خرید خودرو، پس از کلیک روی خرید خودرو تضمینی صفحه زیر برایتان باز می‌شود که در این صفحه مجموعه‌ای از خودروهای کارشناسی‌شده را همراه با اطلاعات قیمت و مدل هر یک خواهید دید. همچنین می‌توانید از فیلتر تعبیه شده در سمت راست صفحه، خودروهایی را انتخاب کنید که در بازه قیمتی مورد انتظار شما قرار دارند یا شامل شرایط خرید اقساطی می‌شوند.

پس از انتخاب هر خودرو، وارد صفحه‌ آن خودرو می‌شوید که در آنجا برای آشنایی بیشتر تمامی اطلاعات و گزارش کامل کارشناسی را مشاهده خواهید کرد. شما می‌توانید در صورت تمایل درخواست بازدید را ثبت کرده و منتظر تماس کارشناسان ما در سریع‌ترین زمان ممکن باشید.

ابزارهای کاربردی را فراموش نکنید!

چه خرید خودرو انجام دهید، چه ندهید؛ همراه‌مکانیک امکاناتی را در قالب ابزارهای کاربردی در اختیار شما قرار می‌دهد که می‌توانید با استفاده از آنها اطلاعاتی بروز و دست اول از بازار خودروهای داخلی و خارجی داشته باشید.

به‌طور مثال، ابزار با پولم چه ماشینی بخرم، که با استفاده از آن می‌توانید با وارد کردن مقدار بودجه‌ مورد نظر خود بهترین گزینه‌های خرید را مشاهده کنید. از جمله ابزارهای کاربردی دیگری که همراه‌مکانیک به‌عنوان یک مرجع قیمت‌گذاری مطمئن در بازار در اختیار متقاضیان خرید خودرو قرار می‌دهد، می‌توان به محاسبه قیمت روز خودرو اشاره کرد. با استفاده از این ابزار می‌توانید در لحظه از قیمت انواع خودروهای داخلی و خارجی آگاه شوید.

اتوسنتر همراه‌مکانیک و مزایای آن برای خریداران!

اتوسنتر همراه مکانیک، محلی برای بازدید فیزیکی از بهترین گزینه‌های خرید بازار است. با مراجعه به این محل، می‌توانید تمامی گزینه‌های خریدتان را به‌صورت یکجا مشاهده کرده و در صورت تمایل اقدام به خرید خودروی مورد نظر خود کنید. تمامی خودروهای موجود در اتوسنتر کارشناسی‌شده هستند و ضمانت 7 روزه کارشناسی دارند.

اینجا خودروی خریداری‌شده پس گرفته می‌شود!

بعضی از خودروهای موجود در اتوسنتر همراه‌مکانیک در شرایطی خاص امکان بازگشتِ پس از خرید را دارند. یعنی اگر این دسته از خودروها را بخرید، تا 48 ساعت پس از خرید، امکان بازگشت بی‌قید و شرط آن به همراه‌مکانیک را خواهید داشت.

با بودجه کم هم می‌توانید خودرو بخرید!

خرید اقساطی خودرو چاره‌ای است که همراه‌مکانیک برای افراد با بودجه کم اندیشیده و به آن‌ها کمک می‌کند با کم‌ترین بودجه، ماشین مورد علاقه خود را بخرند.

لازم به‌ذکر است، طرح خرید اقساطی همراه‌مکانیک هیچ گونه محدودیتی در زمینه مدل خودروی انتخابی ندارد. شما می‌توانید با ورود به اپلیکیشن یا سایت همراه‌مکانیک، در قسمت خرید خودرو اقدام به خرید قسطی خودرو کنید. 

در خرید اقساطی خودرو از همراه‌مکانیک نیاز به دسته چک صیادی خواهید داشت و هیچ فرقی بین قیمت اقساطی با نقدی‌ خودرو وجود ندارد. تنها هزینه اضافه‌ای که دریافت می‌شود مربوط به ارائه تسهیلات و خدمات خرید خودروی اقساطی، مالیات بر ارزش افزوده، کارمزد، هزینه‌های کارشناسی و غیره است. کارشناس همراه‌مکانیک در زمان عقد مبایعه‌نامه یا قولنامه رسمی همراه شما خواهد بود و مبایعه‌نامه با سربرگ همراه‌مکانیک تنظیم می‌شود.

با ضمانت کارشناسی، خیالتان بابت همه چیز راحت!

همان‌طور که گفتیم کارشناسی خودرو یکی از مهم‌ترین کارهایی است که باید در فرآیند خرید انجام شود تا معامله را برای فروشنده و خریدار امن‌تر کند. تمامی کسانی که از همراه‌مکانیک خودرو می‌خرند، ضمانت 7 روزه کارشناسی دریافت می‌کنند تا اگر پس از خرید، عدم تطابق با گزارش کارشناسی خودرو وجود داشته باشد، خسارت متحمل‌شده بر آنان جبران شود. این ضمانت شامل تمامی خودروهای صفر و کارکرده خواهد شد. همچنین اگر خودروهایی که به‌صورت قسطی از همراه‌مکانیک خریداری می‌شوند نیز شامل این ضمانت خواهند شد.

این راهنمای جامع که شامل نکات بسیار مهم و راهکارهای مناسب برای خرید خودرو است، می‌تواند تسهیل‌گر فرایند خرید خودرو شما باشد و شما را از هر گونه سردرگمی در این‌باره دور کند؛ به‌علاوه، با استفاده از سایت همراه‌مکانیک و خدمات ویژه‌ای که در اختیار متقاضیان خرید خودرو قرار می‌گیرد، می‌توانید خریدی بی‌دردسر، مطمئن و سریع را تجربه کنید.

 

 

عضویت در خبرنامه
عضویت
اطلاع از
امتیاز دهی
10 نظرات
کامنت گذاری داخل متن
نمایش همه دیدگاه ها
محمد زمان ابوالحسنی
1402-12-24 20:24

سلام ، لطفا هزینه کارشناسی و هزینه کمیسیون را میفرمایید؟

آقایی
1402-09-18 11:12

سلام روزتان بخیر لطف کنید هزینه کمسیون وکارشناسی خودروچکونه محاسبه می شود آیا قیمتی که برای ماشین زده شده مثال 420میلیون آیا همان مبلغ پرداخت می شود ویا کارشناسی وکمسیون حدامحاسبه میشه

اصغر
1402-03-11 23:18

سلام خدمت شما
نرخ کمیسیون و کارشناسی خودرو در همراه مکانیک به چه صورت است

کامی
1401-06-08 21:26

برگ سبز‌سندو…

کامی
1401-06-08 21:25

سلام.شرایط فروش اقساطی چجوریه

سردبیر
1401-06-09 09:44
پاسخ به  کامی

سلام به سایت اصلی همراه مکانیک مراجعه کنید یا به مقاله راهنمای خرید اقساطی خودرو به آدرس https://www.hamrah-mechanic.com/mag/car-leasing-comprehensive-guide/ .

آوا
1402-06-19 13:37

سلام امکانش هست پیش قسط بدیم که مقدار قسط ماهانه کمتر بشه

سردبیر
1402-06-20 16:27
پاسخ به  آوا

سلام همراه عزیز
بله امکانش هست، میزان پیش پرداخت و اقساط رو میتونید طبق نظر خودتون تعیین کنید

رشید
1400-07-01 20:19
امتیاز دهی :
     

اگه اینطور که میگین باشه واقعآا من اشتباه بزرگی میکردم که قبلآ از دلالان بعضن بی انصاف خرید میکردم خوب تازه مبلغ بیشتری بابت کمیسیون پول چای و قولنامه و قس علی هازا از ما می‌گرفتم ما چند تا دوستیم هر ۴ سال ماشینامونو جدید میکنیم و یک ماشین خارجی نهایتآ ۳ سال کارکرد می‌خریم از آنجایی که همکار هستیم با همین حساب میکنیم مثلآ یکیمون پولش یه مقدار برای خودروی مورد نظرش کم بیاد سریع ما پرداخت میکنیم بعد از با هم حساب کتاب داریم با اینکه نسبتا تجربمون تو خرید خودرو زیاده هر کدوم حد اقل ۶ بار… بیشتر »

1400-07-07 00:25
پاسخ به  رشید

سلام دوست عزیز
در خدمتتون هستیم. موفق و سلامت باشید.