به گزارش صفحه اخبار خودرو مجله همراه مکانیک، چند روز پیش بود که با دستورالعمل جدید وزارت صنعت، معدن و تجارت، فرایند فروش خودروها تغییر کرد تا شرایط فروش خودرو که پیشتر محل اعتراض بسیاری بود اصلاح شود. بر همین اساس. سایپا اعلام کرده اولین مرحله فروش فوق العاده محصولاتش را طبق قوانین فروش جدید تا قبل از عید فطر آغاز خواهد کرد. قوانین جدید ثبت‎نام خودرو در راستای حذف دلال‌ها و رسیدن خودرو به مصرف کننده واقعی تغییر کرده و به نظر می‌رسد با این طرح، دست افراد سودجو از خرید همزمان چند ده خودرو کوتاه بماند. بر همین اساس با همکاری‌های صورت گرفته با سازمان توسعه تجارت، سامانه احراز اطلاعات فردی به نام “امتا” راه‌اندازی شده که افراد متقاضی خرید خودرو می‌بایست در این سامانه پیش ثبت‌نام کنند. متقاضیان یک هفته مهلت دارند که نیمی از مبلغ خودرو را واریز کنند و در این مدت از طریق این سامانه راستی آزمایی می‌شوند.

تابحال به فروش خودرو خودت بدون یک ثانیه اتلاف وقت فکر کردی، اینجا کلیک کن تا با بالاترین سود ممکن خودروی خودت رو بفروشی

معاون مهندسی سازمان و سیستم‌های گروه خودروسازی سایپا
معاون مهندسی سازمان و سیستم‌های گروه خودروسازی سایپا

در این راستا، معاون مهندسی سازمان و سیستم‌های گروه خودروسازی سایپا گفت: سامانه امتا به طور اتوماتیک بررسی می‌کند که اطلاعات شناسنامه‌ای، شماره حساب بانکی و شماره تلفن همراه متقاضیان خرید خودرو با هم مطابقت دارد یا خیر. چرا که باید مشخصات هویتی متقاضیان با شماره حساب واریز وجه کاملا مطابقت داشته باشد تا اگر اسمشان در قرعه کشی در نیامد، مشکلی برای بازگشت پول به حساب مشتری نداشته باشیم. برای ثبت‌نام در سامانه امتا، متقاضیان همچنین نیازمند نام کاربری و رمز ورود هستند که می‌بایست از طریق مراجعه به سایت گروه خودروسازی سایپا، مشخصات کامل خود را وارد و نام کاربری و رمز عبور دریافت کنند.

سایپا
سایپا

قرار است خودروسازان ۴۰ درصد از تولیداتشان را به فروش فوق العاده اختصاص بدهند، به گفته قاسمی، اولین طرح فروش فوق‎العاده سایپا قبل از عید فطر انجام خواهد شد. ثبت‎نام در طرح فروش فوق‎العاده خودروها تا یک هفته ادامه خواهد داشت، پس از آن قرعه‎کشی انجام می‎شود و خودرو افرادی که در قرعه‎کشی برنده شوند، سه ماه پس از تکمیل وجه تحویل داده خواهد شد. همچنین وجه واریزی مشتریانی که نامشان در قرعه‌کشی در نیامده، ظرف یک هفته به حساب‌شان باز می‌گردد. لازم به ذکر است، پرداخت وجه اولیه باید از حسابی باشد که متعلق به متقاضی اصلی خودرو است.

منبع: دنیای خودرو

مطالعه مقالات زیر را از دست ندهید:

معایب سایپا کوییک

مزایای سایپا کوییک

اپلیکیشن همراه مکانیک

با اپلیکیشن همراه مکانیک از تغییرات قیمت خودرو باخبر شوید

عضویت
اطلاع از
0 دیدگاه
کامنت گذاری داخل متن
نمایش همه دیدگاه ها