بیش از 10 سال از زمانی که کارت سوخت میان ایرانیان پخش شد می‌گذرد. بعید است هرج‌و‌مرجی که به دنبال سهمیه‌بندی بنزین به وجود آمد را فراموش کرده باشید. یکی از مسائلی که موجب فخر مردم ما بود یعنی ارزانی بنزین، مسافر باد بود و در حال دور شدن. طبیعی بود که ایران به‌عنوان چهارمین مخزن نفت دنیا، بنزین ارزانی به مردمش ارائه کند تا حداقل کمبود خودروی استاندارد و قیمت زیاد خودرو را جبران کند.

به‌هر‌حال این اتفاق افتاد و بنزین سهمیه‌بندی شد. شبی که اخبار اعلام کرد فردای آن روز بنزین سهمیه‌بندی می‌شود و سوخت‌گیری تنها با استفاده از کارت سوخت امکان‌پذیر است صف‌های بنزین چندین برابر شدند، پمپ‌بنزین‌ها در آتش خشم مردم سوختند و شهرها به آشوب کشیده شدند. تمام این مسائل هم نتوانستند تا جلوی گران شدن و سهمیه‌بندی بنزین را بگیرند.

در ابتدای امر مقدار مشخصی بنزین به‌عنوان سهمیه‌ی ماهیانه باقیمت همان لیتری 100 تومان عرضه می‌شد و هر شخص پس از اتمام سهمیه‌ی ماهیانه باید از بنزین آزاد به قیمت لیتری 400 تومان برای پر کردن باکش استفاده می‌کرد.

قبل از سهمیه‌بندی که داستانی بسیار طولانی‌تر از خلاصه‌ی نوشته‌شده‌ی ما دارد، به دلیل قیمت پایین بنزین ، دوگانه‌سوز کردن خودرو اهمیت چندانی نداشت و حتی افرادی که خودروهای غول‌پیکر آمریکایی داشتند با بنزین زدن مشکلی نداشتند، چه برسد به دیگر خودروهای داخلی و خارجی که در مقابل خودروهای مذکور مصرفی ندارند؛ اما پس از سهمیه‌بندی و گران شدن سوخت، داستان به شکل دیگری پیش رفت. مردم به هر شکلی سعی می‌کردن تا در مصرف سوخت صرفه‌جویی کنند و یکی از این روش‌ها دوگانه‌سوز کردن خودرو بود که به‌صورت رسمی توسط خودروسازان هم ارائه شد. در این مقاله می‌خواهیم از همه‌ی زوایا به خودروهای دوگانه‌سوز و دوگانه‌سوز کردن خودروها نگاه کنیم.

 

خودروهای دوگانه‌سوز، CNG و LPG

بررسی خودرو های تک سوز و دوگانه سوز

خودروی دوگانه‌سوز به خودرویی گفته می‌شود که علاوه بر مصرف بنزین در مواقعی، سوخت دیگری غیر از بنزین مصرف کند. خودروهای دوگانه‌سوز در ایران از گاز CNG یا LPG استفاده می‌کنند که نمونه‌ی CNGبسیار بیشتر از دیگر گاز ذکرشده است. پس از افزایش تقاضای مردم در مورد خودروهای دوگانه‌سوز، خودروسازان داخلی هم به فکر افتادند تا این نیاز را برطرف کنند و روی به عرضه‌ی خودروهایی آوردند که در فرآیند تولید دوگانه‌سوز می‌شوند. علاوه بر خودروهایی که از بدو تولد دوگانه‌سوز هستند، خودروهایی هم وجود دارند که توسط مالک گازسوز می‌شوند و این کار مواقعی به روش‌های ایمن و گاهی هم غیراستاندارد و خطرناک انجام می‌شود.

خودرو دوگانه‌سوز کارخانه بهتر است یا دوگانه‌سوز دستی ؟

فرق بین دوگانه سوز کارخانه و دستی

همان‌طور که گفتیم دوگانه‌سوز کردن خودروها ممکن است به‌صورت دستی انجام شود. خودروهای دوگانه‌سوز بنزین را به‌عنوان خوراک اصلی خود می‌شناسند و از گاز به‌عنوان غذای شرایط بحرانی استفاده می‌کنند. می‌خواهیم به تفکیک به مزایا و معایب خودروهای دوگانه‌سوز تولید کارخانه و خودروهایی که توسط مالک به این حالت درآمده‌اند بپردازیم.

تغییرخودرو تک به دوگانه‌سوز

تغیر خودرو تک به دوگانه سوز

پس از داغ‌ شدن تب خودروهای دوگانه‌سوز همه نمی‌توانستند یا نمی‌خواستند که خودروی صفری بخرند که از اولش دوگانه‌سوز است. به همین جهت در آن زمان به نیازمندی‌های همشهری که مراجعه می‌کردید پر بود از آگهی گاراژها و تعمیرگاه‌هایی که تبلیغ کار خود را می‌کردند که البته هنوز هم این کار انجام می‌شود. ادعای مجوز رسمی و ضمانت کار هم که نیازی به گفتن ندارد. برخی از این کارگاه‌ها این کار را به شکلی درست و استاندارد انجام می‌دادند و برخی دیگر نه.

فرآیند تبدیل خودروی تک به دوگانه‌سوز با افزودن مخزن گاز به خودرو و البته ECU گاز در کنار ECU بنزین انجام می‌شود. هنگامی‌که راننده میلش به استفاده از گاز به‌جای بنزین بکشد باید ECU را تغییر دهد تا ادامه‌ی مسیر را با مصرف گاز طی کند. این تغییر ECU به دلیل آنکه خودرو به این منظور طراحی نشده است می‌تواند مشکلاتی ایجاد کند.

یکی از این مشکلات که شاید مشهود‌ترین آن‌ها هم باشد، افت بسیار زیاد قدرت موتور است. به معنای واقعی کلمه هنگامی‌که خودرو از گاز استفاده می‌کند جون ندارد. دیگر مشکلی که در طول زمان بیشتر خود را نشان می‌دهد، مربوط به قطعات خودرو است. مجموعه قطعاتی که در خدمت موتور هستند برای کار با بنزین ساخته‌شده‌اند و هنگامی‌که با غریبه‌ای بانام گاز کار کنند تحت‌فشار قرار می‌گیرند. اصلی‌ترین دلیل فشار وارد بر قطعات موتور افزایش حرارت است. بنزین به شکل مایع، خود به‌عنوان خنک‌کننده عمل می‌کند و هنگامی‌که جای خود را به گاز می‌دهد این خاصیت هم وجود ندارد و موتور داغ می‌کند. این داغ شدن موجب کوبش قابل‌توجه موتور می‌شود و البته در بلند‌مدت استهلاک قطعاتی مانند سر سیلندرها را به دنبال دارد. دیگر مشکلی که خودروهای دوگانه‌سوز دارند، کاهش فضای بار صندوق‌عقب به دلیل قرارگیری مخزن گاز است.

همچنین افت قدرتی که به آن اشاره کردیم در ارتفاعات مشهودتر است و استفاده از گاز در این مکان‌ها به‌هیچ‌عنوان توصیه نمی‌شود.

 

خودرو دوگانه‌سوز از تولید تا مصرف

خودرو دوگانه‌سوزی که از ابتدا به این شکل تولید می‌شوند وضعیت بهتری نسبت به مدل‌های تبدیل دستی دارند. این خودروها از ابتدا به این منظور طراحی می‌شوند و مهم‌ترین نکته‌ی این خودروها وجود یکECU مشترک برای بنزین و گاز است. بیشتر قطعات برای کار با گاز بهینه‌سازی شده‌اند و گرچه بازهم بنزین سوخت محبوب آن‌ها است، اما با گاز هم تعامل خیلی بهتری نسبت به حالت دستی دارند.

افت توان موتور در این مورد از بین نمی‌رود اما نسبت به خودروهایی که از حالت تک به دوگانه‌سوز تغییر کرده‌اند، وضعیت بهتر است.

باید گفت در کنار تمام مشکلاتی که خودروهای دوگانه‌سوز و خودروهایی که به این وضعیت تغییر حالت داده‌اند دارند، حسنی وجود دارد که نباید به‌راحتی از کنار آن بگذریم. ایمنی گاز CNG خیلی بیشتر از بنزین است و این امر در تصادفات رانندگی خود را بیشتر نشان می‌دهد. گاز در هوا پخش می‌شود و بنزین بر روی زمین منتظر اشتعال باقی می‌ماند.

اهمیت کارشناسی خودروهای دوگانه‌سوز دو برابر است

تغیر خودرو تک به دوگانه سوز

اشاره کردیم که خودروهای گازسوز حتی اگر از روز اول به این شکل از کارخانه به خیابان‌ها راه پیداکرده باشند، بازهم قطعاتی زجرکشیده دارند. این قطعات و کلاً هر قطعه‌ای تا جایی زجر را به جان می‌خرد و پس از مدتی دیگر مجبور است که مالک را با اختلال در عملکردش عذاب دهد. به همین جهت اگر قصد خرید خودرویی که دوگانه‌سوز است دارید، فارغ از اینکه خودرو از کارخانه دوگانه‌سوز بوده و یا مالکش آن را دوگانه‌سوز کرده، حتماً و حتماً کارشناسی آن را به متخصصی کار بلد بسپارید تا بعداً به مشکل برنخورید.

علاوه بر موارد گفته شده به اینفوگرافی زیر که حاصل تجربه کارشناسی تخصصی بیش از 25000  خودرو توسط کارشناسان متخصص همراه مکانیک می باشد توجه کنید تا اهمیت موضوع برای شما واضح تر شود.

 کارشناسی فنی خودرو های دوگانه

 

شما می توانید از هر منطقه در تهران ،کرج ،شیراز، اصفهان و مشهد با یک تماس از خدمت کارشناسی تخصصی خودرو در محل استفاده کنید.

مقالات مرتبط:

معایب سمند EF7

معایب ماکسیما

فیلتر هوا و تمام نکاتی که باید بدانید

واشر سر سیلندر و تمام آنچه که در مورد این قطعه حساس باید بدانید

 مراقب هزینه ها باشیم! هزینه هر کیلومتر رانندگی با 206

 

دیدگاه بگذارید

  اشتراک  
اطلاع از