آپشن های رنو تالیسمان را بیشتر بشناسید

میانگین امتیاز 3.5 / 5. تعداد رای: 8

اولین نفری باشید که به این مقاله رای میدهید.

آپشن های رنو تالیسمان ، این سدان جذاب فرانسوی، موضوع این مقاله از سری مقالات مجله خودرو همراه مکانیک است که قصد داریم به بررسی امکانات و آپشن‌های متعدد این نماینده شایسته فرانسوی‌ها بپردازیم. در ادامه با ما همراه باشید.

رنو تالیسمان، تجسمی از هنر فرانسوی‌ها در ساخت سدان‌های لوکس سایز بزرگ است. رنو به‌عنوان یک خودروساز فرانسوی که در ساخت خودروهای اقتصادی، باکیفیت و کم‌مصرف تبحر دارد، هیچ‌گاه نماینده قابل‌توجهی در دسته سدان‌های لوکس بازار نداشت؛ اما تالیسمان ثابت کرد که رنو نیز می‌تواند در این دسته حرف‌های زیادی برای گفتن داشته باشد. تلیسمان به معنای طلسم و جادو است و کاملاً با ظاهر طلسم‌کننده و فوق‌العاده زیبای این خودرو سازگاری دارد. این خودرو فرانسوی به دلیل ظاهر جذابش، خیلی زود جایگاه مناسبی در بازار ایران پیدا کرد. 

میخوای بدون نگرانی، خودروی کارشناسی شده، با 100% ضمانت بدنه بخری؟ از همراه مکانیک کمک بگیر. خرید خودرو

با آپشن ‌های رنو تالیسمان آشنا شوید

آپشن ‌های رنو تالیسمان

در ادامه مقاله معرفی آپشن ‌های رنو تالیسمان ، ما در بخش‌های جداگانه به معرفی امکانات این خودرو محبوب می‌پردازیم. رنو تلیسمان یکی از خودروهای لوکس و پر امکانات بازار محسوب می‌شود و به‌همین‌دلیل سعی می‌کنیم به مهم‌ترین امکانات این خودرو اشاره کنیم.

لیست آپشن های رنو تالیسمان ذکر شده متعلق به تیپ E3 یا تیپ فول این خودرو است. تیپ E2 که البته تعداد محدودی از آن وارد بازار ایران شده است، فاقد چندین آپشن مانند صندوق‌پران هوشمند، سردکن صندلی‌های جلو، گرمکن جلو و عقب، سیستم نقطه کور، هدآپ و سنسور جلو است.

آپشن‌های امنیتی و کمکی رنو تلیسمان

کروز کنترل (Cruise control)

از آپشن هایی که رنو برای تالیسمان در نظر گرفته است می‌توان به کروز کنترل اشاره کرد. کروز کنترل، یک سیستم کمکی است که برای راحتی بیشتر هنگام طی‌کردن مسافت‌های طولانی طراحی‌ شده است. زمانی که این سیستم را فعال می‌کنید، سرعت خودرو به شکل خودکار ثابت می‌شود. به‌این‌ترتیب در مسافت‌های طولانی نیازی به فشار دادن پدال گاز در تمام طول مدت سفر نخواهد بود و خود خودرو با یک سرعت ثابت به مسیر ادامه خواهد داد. باوجود کروز کنترل در لیست آپشن ‌های رنو تلیسمان، هنگام رانندگی احساس خستگی کمتری خواهید داشت.

سیستم کنترل کشش (Traction Control)

کنترل کشش یک سیستم کمکی مهم در جاده‌های لغزنده از آپشن ‌های رنو تالیسمان است. این سیستم با تنظیم سرعت چرخش چرخ‌ها در پیچ‌های لغزنده، از سرخوردن خودرو و از دست دادن کنترل آن جلوگیری می‌کند. به‌این‌ترتیب نگرانی از بابت هرزگردی چرخ‌ها در جاده‌های لغزنده وجود نخواهد داشت.

سیستم کنترل کشش

کنترل پایداری الکترونیکی (Electronic Stability Control)

کنترل پایداری الکترونیکی (ESC) یکی دیگر از آپشن های رنو تالیسمان است که اهمیت زیادی در کنترل خودرو در شرایط سخت دارد. این سیستم با فعال کردن جداگانه ترمز هر چرخ، به حفظ کنترل خودرو در مسیر مستقیم کمک می‌کند. به‌این‌ترتیب اگر کنترل فرمان خودرو را از دست بدهید، با کمک کنترل پایداری الکترونیکی، خودرو مسیر مستقیم خود را حفظ خواهد کرد.

سیستم کمک به شروع حرکت در سربالایی (Hill Start Assist)

سیستم کمک به شروع حرکت در سربالایی، از عقب رفتن خودرو در هنگام استارت زدن در سربالایی جلوگیری می‌کند و از آپشن ‌های رنو تالیسمان محسوب می‌شود. سنسورهای قرارگرفته در جلو و عقب خودرو، زاویه خودرو نسبت به سطح را اندازه‌گیری می‌کنند و در صورت قرار داشتن خودرو در شیب، هنگام استارت زدن 2 ثانیه از حرکت خودرو به عقب جلوگیری می‌کند، به‌این‌ترتیب شما فرصتی کافی برای حرکت روبه‌جلو پیدا خواهید کرد.

سیستم هشدار نقاط کور خودرو (Blind Spot Detection System)

سیستم هشدار نقاط کور تالیسمان

سیستم هشدار نقطه کور یکی دیگر از آپشن ‌های رنو تالیسمان است. این سیستم به شما کمک می‌کند تا هنگام رانندگی، متوجه نزدیک شدن خودروها (از نقاط کوری که در آینه نمی‌بینید) شوید. سنسورهای نصب‌شده روی بدنه، فاصله خودرو با خودروهای مجاور در زوایای خاص را اندازه‌گیری می‌کنند و درصورتی‌که خودروهای مجاور، از زوایای کور به خودرو نزدیک شوند، یک چراغ هشدار روی آینه بغل روشن می‌شود تا راننده متوجه حضور یک خودرو، در خارج از زاویه دید خود شود.

ترمز پارک برقی

در بسیاری از مواقع ممکن است هنگام خاموش کردن خودرو، کشیدن ترمزدستی را فراموش کنید. در این‌گونه موارد ممکن است خطراتی شما را تهدید کند. ترمز برقی یکی دیگر از آپشن های رنو تالیسمان است که می‌تواند امنیت خودرو شما را بیشتر کند.

در زمانی‌که موتور خودرو خاموش می‌شود، ترمز پارک برقی به شکل خودکار فعال خواهد شد؛ به‌این‌ترتیب دیگر نگران فراموش کردن کشیدن ترمزدستی نخواهید بود. ترمز برقی یکی از کلیدهای کنترل روی کنسول وسط تلیسمان است که می‌توانید در صورت نیاز آن را فعال یا غیرفعال کنید.

ترمز پارک برقی تالیسمان
ترمز پارک برقی تالیسمان
مطالعه مقالات زیر را از دست ندهید

قابلیت قرارگیری صندلی کودک (ایزوفیکس)

امنیت کودکان خردسال در خودرو یکی از مسائلی است که خصوصاً در سال‌های اخیر توجه ویژه‌ای به آن می‌شود و یکی از ملاک‌های اصلی دریافت ستاره ایمنی اروپا است. ایزوفیکس صندلی از آپشن های رنو تالیسمان است که این خودرو قابلیت نصب دو صندلی کودک بر روی صندلی عقب را دارد. به‌این‌ترتیب می‌توانید از امنیت کودکان خود در خودرو مطمئن شوید.

اتوپارک و سنسور پارک عقب و جلو (Rear And Front Parking Sensors)

سنسورهای هشداردهنده عقب و جلو از آپشن ‌های رنو تالیسمان هستند که کمک زیادی به امنیت بیشتر هنگام پارک خودرو می‌کنند. چندین سنسور حساس به فاصله التراسونیک در سپر جلویی و عقبی خودرو قرار گرفته‌اند. این سنسورها با ارسال پیاپی امواج، فاصله اجسام با خودرو را اندازه‌گیری می‌کنند. به‌این‌ترتیب در هنگام پارک خودرو یا نزدیک شدن به اشیا از عقب و جلو، این سنسورها به شما کمک می‌کنند تا دچار برخوردهای ناخواسته نشوید.

سنسور پارک

اتوپارک نیز یکی دیگر از آپشن های تلیسمان است. دکمه اتوپارک در کنسول وسط قرار گرفته است که با فشردن آن می‌توانید حالت پارک را از نمایشگر بزرگ خودرو انتخاب کنید. سپس در زمانی‌که خودرو سرعتی پایین‌تر از 30 کیلومتر داشته باشد، محل مناسب پارک توسط حسگرها شناسایی می‌شود و بعد از توقف، به‌صورت اتوماتیک بدون نیاز به گاز دادن یا کنترل فرمان، خودرو در محل موردنظر پارک خواهد شد؛ در این مدت‌زمان شما تنها باید ترمز را کنترل کنید.

سنسور تشخیص حرکت اشیا

از دیگر آپشن ‌های رنو تالیسمان می‌توان به سنسور تشخیص حرکت اشیا اشاره کرد. این سیستم یکی از جدیدترین حسگرهای امنیتی است که برای جلوگیری از تصادف طراحی‌ شده‌است. سنسور تشخیص حرکت اشیا می‌تواند حرکت خودرو، دوچرخه و عابران پیاده در جلوی خودرو را تشخیص دهد و تفکیک کند. به‌این‌ترتیب با تشخیص نزدیک شدن این اشیا و آگاه کردن راننده از وجود آن‌ها خصوصاً در وضعیتی که راننده دید خوبی نسبت به جاده ندارد، از بروز حوادث و تصادف‌ها جلوگیری می‌کند. این سیستم در شهرهای شلوغ و در جاده‌های مه‌آلود یا در شب که دید اندکی نسبت به جاده دارید، اهمیت دوچندانی پیدا می‌کند.

سیستم توزیع نیرو ترمز ABS و ترمز ضد قفل و ترمز کمکی، سیستم کنترل فشار تایر، 6 عدد ایربگ (جلو، عقب، پرده‌ای، و جانبی جلو)، پشت‌سری فعال، کمربند ایمنی پیش کشنده، کمربندِ ایمنی محدودکننده و دوربین عقب از دیگر آپشن ‌های رنو تالیسمان در بخش آپشن‌های امنیتی و کمکی به‌حساب می‌آیند.

آپشن‌های رفاهی رنو تالیسمان

چراغ خوش‌آمدگویی و چراغ بدرقه

یکی از آپشن های تلیسمان ، چراغ خوش‌آمدگویی و چراغ بدرقه است. خودرو از طریق سنسورها، نزدیک شدن شما به ماشین را احساس می‌کند و برای خوش‌آمدگویی از راننده خود آماده می‌شود. تالیسمان با روشن کردن دی‌لایت یا چراغ روشنایی روز، باز کردن آینه‌های جانبی و روشن شدن چراغ درون خودرو، به شما خوش‌آمد می‌گوید. همچنین بلافاصله صندلی‌ها به شکل آخرین تنظیماتی که در مموری صندلی ذخیره کرده‌اید، درمی‌آیند. یک انیمیشن خوش‌آمدگویی در صفحه بزرگ خودرو پخش می‌شود و صدای خودرو نیز ورود شما را اعلام می‌کنند.

با نصب اپلیکیشن همراه مکانیک دیگه همیشه از قیمت خودروت آگاهی و کسی نمیتونه ازت کلاهبرداری کنه.

تالیسمان برای بدرقه شما نیز برنامه ویژه‌ای دارد. با ایستادن خودرو در مقصد، صندلی راننده حدود 5 سانتی‌متر به عقب حرکت می‌کند تا فضای کافی برای پیاده شدن راحت‌تر راننده وجود داشته باشد. با پیاده شدن از خودرو و دور شدن از آن، قفل درها فعال می‌شوند و چراغ خودرو برای بدرقه شما تا مدتی روشن باقی می‌ماند.

گرم‌کن، سردکن و ماساژور صندلی

ماساژور صندلی تالیسمان

راحتی صندلی‌ها جزو مهم‌ترین تفاوت یک خودرو لوکس است. از آپشن ‌های رنو تالیسمان می‌توان به ماساژور، گرمکن و سردکن صندلی‌ها اشاره کرد. صندلی‌های تالیسمان علاوه‌بر این‌که از چرم باکیفیت ساخته‌شده‌اند و بسیار راحت هستند و به آپشن‌های فراوانی مانند سردکن، گرم‌کن و ماساژور نیز مجهز شده‌اند. ماساژور ازجمله مهم‌ترین آپشن‌های لوکس رنو تالیسمان است که راحتی بیشتری را برای راننده به همراه دارد. علاوه‌بر این تنظیم 8 حالته برقی، تنظیم گودی کمر و مموری از دیگر امکانات صندلی راننده به‌حساب می‌آیند.

آپشن های رنو تالیسمان در بخش صندلی همچنان ادامه دارد و صندلی جلو به‌صورت استاندارد به گرم‌کن و سردکن مجهز شده‌اند و صندلی‌های عقب نیز دارای گرمکن هستند. تنظیم برقی 6 حالته برای صندلی جلو از دیگر آپشن ‌های رنو تالیسمان به‌حساب می‌آید.

تهویه هوشمند دوگانه به همراه دریچه عقب

سیستم تهویه هوشمند این خودرو از آپشن های رنو تالیسمان بوده که برای راحتی سرنشینان فراهم شده‌است. این سیستم به شکل هوشمند دمای درون خودرو را تنظیم می‌کند. همچنین تهویه هوشمند رنو تالیسمان با اندازه‌گیری رطوبت هوای داخل خودرو، از ایجاد بخار بر روی شیشه‌ها جلوگیری می‌کند تا در زمستان مشکلی نداشته باشید. وجود فیلترهای دود، غبار و گرده‌ها باعث می‌شود تا هوای سالم‌تری در داخل خودرو برای تنفس وجود داشته باشد. تهویه دوگانه نیز امکان تنظیم کردن دمای دلخواه برای راننده و سرنشین جلو خودرو را فراهم می‌کند. امروزه دریچه‌های عقب نیز به یک استاندارد در خودروهای لوکس تبدیل‌شده‌اند.

کنترل خودرو با سیستم مالتی مدیای R-Link2

سیستم مالتی مدیای R-Link2

کنترل خودرو با سیستم مالتی مدیای R-Link2 از دیگر آپشن های رنو تالیسمان است. در مرکز داشبورد رنو تلیسمان یک صفحه 8،7 اینچی لمسی بزرگ و زیبا قرار گرفته است که امکان کنترل تمام قسمت‌های خودرو را از طریق لمس چند گزینه فراهم می‌کند. این سیستم مالتی مدیا به چرخنده مالتی سنس متصل است. این چرخنده که در زیر کنسول مرکزی قرار دارد، امکان انتخاب حالت‌های مختلف رانندگی را برای شما فراهم می‌کند. 5 حالت مختلف که با تغییر تنظیمات موتور، گیربکس، سیستم تعلیق، فرمان‌پذیری و رنگ داخلی خودرو استفاده از ماشین را برای شما در شرایط گوناگون راحت‌تر می‌کنند. علاوه‌بر این، تنظیم سیستم صوتی، تهویه مطبوع و سایر کنترل‌های خودرو نیز از طریق R-LINK2 امکان‌پذیر است.

دیگر آپشن های رنو تالیسمان

علاوه بر موارد گفته شده در مقاله مواردی همچون 5 حالت رانندگی، تعلیق الکترونیکی، سنسور باران، ترمز کمکی، دی لایت، اتولایت، چراغ چرخشی، دوربین عقب، هدآپ، نویگیشن، فرمان برقی 4 حالته و حساس به‌سرعت، دکمه‌های کنترلی روی فرمان، نمایشگر 7 اینچی صفحه کیلومتر، نمایش خطوط کمکی پارک با حرکت فرمان، کارت هندزفری رنو، چرم ریورا و چرم ناپا، آینه وسط الکتروکرومیک، صندوق پران هوشمند، کول باکس، پرده عقب، شیشه بالابر آنتی‌ترپ، آینه‌های جانبی تاشو برقی با تنطیم برقی و گرمکن‌دار، مموری آینه‌ها، سقف پانورما و سانروف از آپشن های رنو تالیسمان هستند.

آپشن های رنو تلیسمان

جمع‌بندی بررسی آپشن های رنو تالیسمان

در این مقاله به معرفی مهم‌ترین آپشن های رنو تالیسمان پرداختیم. همان‌طور که مشاهده کردید، رنو تلیسمان علاوه‌بر زیبایی ظاهری، به دریایی از امکانات و آپشن‌های کاربردی مجهز شده است. این امکانات و آپشن‌ها در بخش‌های مختلف خودرو به عملکرد بهتر، ایمنی و سطح بالای راحتی و رفاه سرنشینان کمک زیادی می‌کنند. ازاین‌رو تلیسمان را باید یکی از بهترین گزینه‌های موجود در دسته سدان‌های لوکس بدانیم.

رنو تالیسمان را می‌توانیم بهترین فرانسوی واردشده به ایران بدانیم. کیفیت ساخت بالا، قوای فنی مناسب و ظاهری دل‌نشین باعث شده‌است تا این خودرو در بازار ایران محبوبیت بسیار زیادی پیدا کند. آپشن ‌های رنو تلیسمان برای این‌که حس یک خودرو کاملاً لوکس و به‌روز را به شما منتقل کنند کافی هستند و رضایت افراد سخت‌پسند را هم جلب می‌کنند. همه این ویژگی‌های مثبت باعث شده است تا تلیسمان در مقابل رقبای کره‌ای خود در بازار جایگاه خوبی به‌دست آورد.

نظر شما در مورد لیست آپشن های رنو تالیسمان چیست؟ اگر تجربه استفاده از این امکانات را دارید می‌توانید نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

بیشتر بخوانید:

میانگین امتیاز 3.5 / 5. تعداد رای: 8

اولین نفری باشید که به این مقاله رای میدهید.

عضویت
اطلاع از
امتیاز دهی
1 دیدگاه
کامنت گذاری داخل متن
نمایش همه دیدگاه ها
مجید
۱۴۰۰-۱۲-۰۵ ۱۹:۱۶
امتیاز دهی :
     

عالی