با آپشن های هیوندای i30 آشنا شوید

فهرست مطالب

آپشن های هیوندای i30، سدان خوش‌ساخت کره‌ای که از زمان تولید نسل دوم ازآن شاهد حضورش در بازارهای ایران نیز بوده‌ایم موضوع این مقاله مجله همراه مکانیک است. هیوندای i30 ازجمله خودروهای موفقی است که عناوین زیادی را برای شرکت هیوندای به همراه داشته است و با اینکه چند سالی از تولید هیوندایi30  می‌گذرد اما تقریبا تنها مدل‌های موجود از این خودرو در ایران مربوط به سال‌ ۲۰۱۲ و پیش از آن است. 

برای فروش خودرو در سریع‌ترین زمان و با بهترین قیمت اینجا را کلیک کنید.

در ادامه با ما همراه باشید که با آپشن های هیوندای i30 آشنا شوید، البته لازم به ذکر است آپشن‌ها مربوط به مدل‌های موجود در بازار ایران هستند.

معرفی هیوندای i30

هیوندای i30 مدل ۲۰۱۲
هیوندای i30 مدل ۲۰۱۲

خودروی خانوادگی و جمع وجور هیوندایی i30 تولیدی کارخانه‌‌‌‌ی هیوندای موتور کره جنوبی که تاکنون سه نسل از آن تولید شده است برای اولین بار در مارس ۲۰۰۷ و در نمایشگاه ژنو موتور از آن رونمایی شد. اولین حضور این سدان خوش‌ساخت در بازارهای اروپا و استرالیا به جولای همان سال ۲۰۰۷ بازمی‌گردد و پلت‌فرم استفاده شده در هیوندای i30 مشترک با کیا سید(CEED) است.

با نصب اپلیکیشن همراه مکانیک دیگه همیشه از قیمت خودروت آگاهی و کسی نمیتونه ازت کلاهبرداری کنه.

همانطور که گفته شد تولید اولین نسل از هیوندای i30 مربوط به به سال ۲۰۰۷ است که تا سال ۲۰۱۲ نیز ادامه پیدا کرد. نسل دوم از i30 بین سال‌های ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۷ تولید شد که بیشترین فروش در ایران نیز مربوط به همین نسل است . اما تاریخ ساخت آخرین نسل از این هیوندای که تاکنون تولید شده است مربوط به سال ۲۰۱۶ است که نمونه‌های آن همگی پنج در بودند و از پلت‌فرم هیوندا-کیا j6 در آن‌ها استفاده شده است.

آپشن های هیوندای i30

هفت کیسه‌ی هوا

یکی از امکانات ضروری برای ایمن‌سازی خودروها قطعا کیسه‌های هوا هستند. شرکت‌های خودروسازی برای بالابردن ایمنی خودرو و جلب رضایت بیشتر مشتریان همواره درتلاش برای افزایش تعداد این کیسه‌های هوا و قراردادن  آن‌ها در نقاط حساس‌تر هستند. شرکت هیوندای نیز در این زمینه با قراردادن ۷ کیسه‌ی هوا یعنی دو عدد درجلو، دو عدد پرده‌ای، دو عدد سرنشینان عقب و یکی برای زانو راننده خوب عمل کرده است.

سیستم کنترل پایداری(ESP)

تاثیر سیستم کنترل پایداری بر کنترل خودرو
تاثیر سیستم کنترل پایداری بر کنترل خودرو

ازدیگر آپشن‌هایی که به منظور ایمنی بیشتر و رانندگی دلﭘذیرتر در هیوندای i30 قرارداده شده است. سیستم ESP است، مخفف electronic stability program  به معنای سیستم کنترل پایداری. همانطور که از اسم آن مشخص است وظیفه‌ی این سیستم کنترل خودرو در مواردی است که کنترل از دست راننده خارج شده و خودرو دچار انحراف می‌شود. در واقع سیستم کنترل پایداری ازطریق کنترل فرمان و ترمزها به راننده کمک می‌کند کنترل خودرو را مجددا به دست بگیرد.

سیستم کنترل کشش(Traction Control)

سیستمی که در اغلب خودروهای مدرن و جدید که حداقل استاندارهای ایمنی را داشته باشند دیده می‌شود همین سیستم کنترل کشش یا ترکشن کنترل است. این سیستم به میزان قابل توجهی در جلوگیری از تصادفات موثر بوده است. عملکرد این سیستم اینگونه است که همواره برای نگه داشتن خودرو در مسیر اصلی تلاش می‌کند.  در مواقعی که شرایط جاده یا آب‌وهوا سبب هرزگردی لاستیک‌ها می‌شود و در نتیجه کنترل خودرو از بین می‌رود این سیستم وارد عمل شده و مانع از دست رفتن کنترل خودرو می‌شود.

 سیستم ترمز ABS به همراه EBD

سیستم EBD در واقع تکمیل کننده سیستم ترمز ABS است و به تنهایی کارایی ندارد این سیستم  کمک می‌کند در پیچ‌ها یا در مواقعی که خودرو باری را حمل می‌کند یا در شرایط جاده‌ای متفاوت ترمزها عملکرد بهتری داشته باشند و خودرو منحرف نشود.

سیستم انتخاب حالت فرمان(Driver Selectable Steering Mode)

امکانات رفاهی هیوندای i30
امکانات رفاهی هیوندای i30

در واقع این آپشن به این صورت است که به راننده امکان می‌دهد با فشردن یک دکمه بین سه حالت نرمال، اسپورت و راحت(COMFORT) بهترین حالت را برای رانندگی خود انتخاب کند.

مطالعه مقالات زیر را از دست ندهید

آینه عقب الکتروکرومیک

یکی از مشکلاتی که بسیاری از رانندگان خصوصا در هنگام شب همیشه از آن شاکی هستند استفاده از نوربالا در خودروی عقبی است که دید آنها را یا کاملا از بین می‌برد یا تا حد زیادی کاهش می‌دهد. اما اکنون با پیشرفت تکنولوژی یکی از امکاناتی که برای حل این مشکل تقریبا در اغلب خودروهای جدید قرار داده شده است آینه‌های عقب الکتروکرومیک است. این آینه بازتاب نورخودروی عقبی را خنثی می‌کند و دید بهتری را برای راننده فراهم می‌کند.

نمایشگر میزان فشار لاستیک‌ها

نمای کناری هیوندای i30
نمای کناری هیوندای i30

فشار باد لاستیک‌ها یکی از مواردی است که از جهات گوناگون مانند مصرف سوخت و ایمنی خودرو اهمیت فراوانی دارد امری که اغلبب خودروهای استاندارد مانند هیوندای i30 را برآن داشته است تا با قراردادن سنسور روی لاستیک‌ها میزان باد لاستیک‌ها را به راننده اطلاع دهد و از مشکلات احتمالی و حتی تصادفات تا حدود زیادی جلوگیری کند.

سیستم تنظیم اتوماتیک نور چراغ‌ها

این سیستم برای تنظیم ارتفاع خودکار چراغ‌های خودرو قرارداده شده است و با توجه به موقعیت‌های مختلف ارتفاغ آن‌ها تغییر می‌کند که سبب می‌شود راننده بهترین دید را داشته باشد.

سنسور باران

نمایش اطلاعات راننده و سفر به صورت supervision
نمایش اطلاعات راننده و سفر به صورت supervision

در خودروهای با تکنولوٰی‌های جدید مانند هیوندای i30 سنسوری تحت عنوان سنسور باران قرار داده شده است که این سنسور در محل آینه‌ی جلو نصب می‌شود و با ارسال امواجی به شیشه کار می‌کند. به این صورت که اگر شیشه جلوی خودرو خشک باشد این امواج از آن رد می‌شود اما در صورت وجود قطرات باران روی شیشه این امواج به قطرات برخورد کرده و به گیرنده بازمی‌گردد و با انجام بررسی‌های لازم که در این دستگاه درنظرگرفته شده است نسبت به فعال کردن برف پاک کن با سرعت لازم اقدام می‌کند.

برای محاسبه عوارض خودرو کلیک کن

سنسورهای پارک(parking sensors)

سنسورهایی تحت عنوان سنسور پارک(parking sensors) که پارک کردن را برای بسیاری از افراد آسان‌تر کرده است. به گونه‌ای که فاصله خودرو را با اشیا، خودروهای موجود و حتی نقاطی که دور از دید راننده هستند را به راننده گزارش می‌دهد تا از تصادفات احتمالی جلوگیری کند.  

میخوای بدون نگرانی، خودروی کارشناسی شده، با 100% ضمانت بدنه بخری؟ از همراه مکانیک کمک بگیر. خرید خودرو

دیگر آپشن های هیوندای i30

 • کروز کنترل
 • سانروف
 • آینه‌های برقی جانبی همراه با گرم‌کن
 • ورودی usb ، aux،ipod
 • چراغ‌های مه شکن در جلو
 • بخارزدایی اتوماتیک شیشه‌ها
 • سنسورهای پارک
 • نمایشگر اطلاعات راننده و سفر به صورت SUPERVISION
 • صندلی برقی راننده
 • بالابر شیشه آنتی ترپ
 • خروجی ۱۲ ولت
 • سردکن موادغذایی در داشبورد جلو

 نتیجه‌گیری آپشن های هیوندای i30

در پایان با یک نگاه اجمالی به آپشن های هیوندای i30 نظیر کیسه‌های هوای متعدد، ترکشن کنترل، کروز کنترل، سانروف و دیگر امکاناتی که حتی در مدل‌های قدیمی‌تر موجود در ایران نیز وجود دارند متوجه می‌شوید این هاچ بک خانوادگی با توجه به اینکه بازار خوبی در جهان نیز دارد و قیمت تقریبا مناسب آن در این شرایط  برای افرادی که مشکلی با انتخاب خودروهای مدل پایین‌تر ندارند گزینه‌ی خوبی است.

مطالعه مقالات مرتبط زیر را از دست ندهید

عضویت
اطلاع از
امتیاز دهی
0 نظرات
کامنت گذاری داخل متن
نمایش همه دیدگاه ها