آپشن های چانگان cs35 ؛ بررسی امکانات چینی محبوب

فهرست مطالب

چانگان cs35، یکی از شاسی‌بلندها کوچک چینی است؛ که در اوایل دهه 90 شمسی وارد بازار ایران شد. یک شاسی‌بلند جمع‌وجور، که در زمان عرضه نسبت به رقبا طراحی قابل‌قبول‌تری داشت؛ اما مانند بسیاری از خودروهای چینی نیز دوران پرفرازونشیبی را در ایران پشت‌سر گذاشت. چانگان cs35، حالا با گذشت چند سال از عرضه توسط سایپا، طرفداران خاص خود را دارد و با توجه به قرارگیری در محدوده قیمتی رقابتی، افراد زیادی این خودرو را به‌عنوان یکی از گزینه‌های خرید خودرو قرار داده‌اند.

به همین دلیل امروز در این مقاله از سری مقالات مجله خودرو همراه مکانیک، قصد داریم تا بیشتر با آپشن های چانگان cs35 آشنا شویم و امکانات رفاهی این خودرو را بررسی کنیم. با ما در ادامه این مطلب همراه باشید.

معرفی چانگان cs35

معرفی چانگان cs35

پیش از بررسی آپشن های چانگان cs35، ابتدا قصد داریم کمی بیشتر با این خودرو آشنا شویم. بعد از توقف واردات خودروهای لوکس در اوایل دهه 90 و افزایش شدید قیمت خودروهای خارجی در بازار ایران، فاصله قیمتی زیادی بین خودروهای داخلی و خودروهای خارجی به وجود آمد. در همین زمان بود که فرصت برای ورود خودروهای ارزان‌قیمت چینی که امکانات بیشتری از خودروهای داخلی داشتند و از طراحی به‌روزتری بهره می‌بردند، فراهم شد. شاسی‌بلندهای کوچک و کراس اوور‌های شهری ارزان‌قیمت چینی، در آن زمان محبوبیت زیادی در بازار ایران پیدا کرده بودند. به همین دلیل پای تعداد زیادی از خودروسازان چینی به بازار ایران باز شد. چانگان cs35 در همین زمان همراه با برادران چینی خود وارد بازار کشورمان شد.

طراحی چانگان با ذائقه ایرانی‌ها سازگاری داشت، به همین دلیل در همان ابتدا با استقبال نسبتاً خوبی در ایران روبه‌رو شد. اما مشکلات فراوان واردکننده و قیمت بالا در زمان عرضه اولیه، باعث شد تا چانگان cs35 نتواند در بازار ایران جایگاه مناسبی پیدا کند. ویژگی‌های مناسب این خودرو به همراه نظرات مثبت خریداران اولیه در مورد کیفیت چانگان cs35، باعث شد تا کمی بعد شرکت سایپا خط مونتاژ این خودرو را در کاشان راه‌اندازی کند.

 از سال 1395 و با ورود مدل‌های مونتاژی به بازار، قیمت این خودرو نیز کاهش پیدا کرد و وارد دسته رقابتی شاسی‌بلندهای کوچک و ارزان‌قیمت (!) بازار شد. در این دسته از بازار رقابت سنگینی بین چانگان cs35، جک S3، ام‌وی‌ام x22 و حتی رنو ساندرو وجود دارد. ویژگی‌های مختلفی همچون طراحی ظاهری، قوای فنی و آپشن های چانگان cs35 نقش مهمی در نبرد این خودرو با رقیبانش دارند.

با آپشن های چانگان cs35 آشنا شوید

با آپشن های چانگان cs35 آشنا شوید

در ادامه مقاله معرفی آپشن های چانگان cs35، به معرفی امکانات امنیتی، کمکی و رفاهی چانگان cs35 می‌پردازیم. باید توجه کرد که چانگان cs35 جزو لوکس‌ترین و پرامکانات‌ترین خودروهای بازار یا حتی دسته شاسی‌بلندهای کوچک نیست. به همین دلیل نباید انتظار لیست کاملی از امکانات رفاهی به همراه آپشن‌های امنیتی و کمکی راننده را در این خودرو کوچک داشته باشید. در اینجا باید به این نکته اشاره ‌کنیم که نسخه دنده‌ای این خودرو فاقد امکاناتی مانند کیسه‌های هوای جانبی، سانروف، کروز کنترل، صندلی چرمی و آینه‌های تاشو با قابلیت تاشو برقی است.

لیست امکانات رفاهی و آپشن های چانگان cs35

کروز کنترل

کروز کنترل یکی از اصلی‌ترین آپشن های چانگان Cs35 به‌حساب می‌آید. کروز کنترل یک سیستم کمکی است که به‌خصوص در مسیرهای طولانی و مسافرت‌ها اهمیت زیادی پیدا می‌کند. با فعال شدن سیستم کروز کنترل، سرعت خودرو در یک محدوده خاص ثابت باقی می‌ماند. به‌این‌ترتیب نیازی به فشردن پدال گاز در تمام مسیر نیست. این موضوع می‌تواند از خستگی بیش‌ازحد راننده جلوگیری کند.

سنسور پارک عقب

یکی دیگر از آپشن های چانگان cs35، سنسور دنده‌عقب این خودرو است. این سنسور از نوع اولتراسونیک است و با استفاده از امواج صوتی می‌تواند وجود اجسام مختلف در نزدیکی خودرو را تشخیص دهد. هنگامی‌که راننده خودرو را در وضعیت دنده‌عقب قرار می‌دهد، این سنسورهای کوچک که روی سپر عقبی خودرو قرارگرفته‌اند فعال می‌شوند و از طریق علامت‌های صوتی وجود اشیاء مختلف در پشت خودرو را به اطلاع راننده می‌رسانند.

آپشن های چانگان cs35

ترمز ABS/EBD به همراه ترمز کمکی 

ABS (ترمز ضد قفل) و EBD (توزیع نیروی ترمز) جزو امکانات اساسی و اولیه ایمنی خودروها هستند که تقریباً تمام خودروهای تولید روز به آن‌ها مجهز شده‌اند. این سیستم‌ها در شرایط اضطراری که نیاز به توقف فوری خودرو وجود دارد، اهمیت زیادی پیدا می‌کنند.

با استفاده از این سیستم‌ها چرخ‌ها در هنگام ترمزگیری شدید قفل نمی‌کنند و با توزیع نیروی ترمز در همه چرخ‌ها، خودرو با ایمنی بیشتری متوقف می‌شود. در کنار این سیستم‌های امنیتی، از ترمز کمکی (BAS) نیز در این خودرو استفاده‌شده است، که یکی از آپشن های چانگان cs35 به‌حساب می‌آید. نقش ترمز کمکی باعث می‌شود که حتی با ترمزگیری نرم نیز از تمام قدرت سیستم‌های ABS و EBD برای توقف خودرو استفاده شود.

دی لایت و اتولایت

روشنایی روز یا دی لایت، چراغ‌های ال ای دی هستند که به‌صورت اتوماتیک در روز روشن می‌شوند. وجود این چراغ‌ها بااین‌که بر روی دید راننده تأثیری ندارد، اما باعث جلب‌توجه رانندگان و عابران پیاده می‌شوند؛ ازاین‌رو بیشتر جنبه ایمنی دارند هرچند که به زیبایی و خودنمایی خودرو در روز نیز کمک می‌کنند. این چراغ‌ها از نوع آل ای دی هستند و مصرف برق بسیار پایینی دارند. نور اتوماتیک یا اتو لایت در کنار دی لایت از آپشن های چانگان Cs35 به‌حساب می‌آید. وجود چراغ‌های اتوماتیک یا اتولایت باعث می‌شود در هنگام کاهش روشنایی محیط، چراغ‌های خودرو به‌صورت خودکار روشن شوند. این ویژگی در هنگام عبور از تونل‌ها نیز به‌صورت خودکار باعث روشن شدن چراغ‌های خودرو در هنگام ورود، و خاموش شدن آن‌ها پس از خارج شدن از تونل می‌شود.

کابین چانگان cs35

مانیتور ۸ اینچی با نویگیشن و دوربین عقب 

مانیتور ۸ اینچی چانگان cs35 علاوه‌بر قرار دادن امکان کنترل مالتی مدیا و پخش موزیک، با اتصال بلوتوثی به تلفن‌های هوشمند، امکان پاسخ دادن به تماس‌های ورودی را نیز فراهم می‌کند. همچنین این مانیتور دسترسی و کنترل بخش‌های مختلف خودرو را در اختیار راننده قرار می‌دهد. مانیتور جزو آپشن‌های اصلی چانگان cs35 است. اما سیستم راهبری (نویگیشن) و دوربین عقب جزو امکانات سفارشی است که در تمام مدل‌های این خودرو وجود ندارد. وجود دوربین عقب باعث می‌شود تا در هنگام پارک کردن خودرو، امکان مشاهده عقب خودرو از طریق مانیتور فراهم شود. نویگیشن یا سیستم راهبری نیز از طریق مانیتور، امکان مشاهده نقشه و هدایت تا مقصد تعیین‌شده به همراه دستیار صوتی را فراهم می‌کند.

4 ایربگ 

در لیست آپشن‌های امنیتی چانگان تنها ۴ ایربگ دیده می‌شود. این ۴ ایربگ شامل ایربگ راننده و سرنشین جلو به همراه ایربگ‌های جانبی می‌شوند. به‌این‌ترتیب ایمنی سرنشینان جلو تا حد زیادی تأمین شده است و از آن‌ها در مقابل ضربه‌های جانبی نیز محافظت می‌شود.

چانگان cs35

آینه جانبی تاشو برقی با تنظیم برقی 

آخرین موردی که در لیست آپشن های چانگان مورد بررسی قرار می‌دهیم، آینه‌های جانبی تاشو با تنظیم برقی است. این آینه‌ها در هنگام خاموش شدن خودرو به‌صورت اتوماتیک جمع می‌شوند و بعد از ورود به خودرو به‌صورت خودکار به تنظیم قبلی خود بازمی‌گردند. علاوه‌بر این، تاشدن خودکار آینه‌ها در عبور از معابر تنگ، پارک کردن در نزدیک دیوار و یا جمع شدن ناخواسته در برخورد با خودروهای دیگر نیز می‌تواند به کمک ‌راننده بیاید.

مطالعه مقالات زیر را از دست ندهید

سایر آپشن های چانگان cs35

  • سانروف
  • سیستم ضد سرقت
  • کامپیوتر اطلاعات سفر
  • صندلی چرمی
  • دکمه‌های تنظیم روی فرمان
  • فرمان برقی
  • چراغ هالوژن با قابلیت تنظیم ارتفاع
  • مه‌شکن جلو و عقب
  • ریموت کنترل تاشو
  • برف‌پاک‌کن عقب

جمع‌بندی بررسی آپشن های چانگان cs35

جمع‌بندی بررسی آپشن های چانگان cs35

در این مقاله، سعی کردیم به معرفی و بررسی آپشن های چانگان cs35 بپردازیم. همان‌طور که اشاره شد، نباید انتظار لیست کاملی از امکانات و آپشن‌ها را در این خودرو داشته باشید. آنچه در لیست امکانات چانگان cs35 قرارگرفته است، امکانات پایه‌ای است که تنها باعث برتری این خودرو در مقابل خودروهای تولید داخل می‌شود. اما در مقابل رقبای چینی مانند جک s3 حرف زیادی برای گفتن ندارد. بااین‌حال در این محدوده قیمتی چانگان با لیست ناکاملی از امکانات نیز جزو گزینه‌های خوب بازار به‌حساب می‌آید.

شما در مورد آپشن های چانگان cs35 چه نظری دارید؟ آیا این امکانات را کافی می‌دانید؟ اگر تجربه استفاده از این خودرو و امکانات آن را داشته‌اید می‌توانید نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

بیشتر بخوانید:

عضویت در خبرنامه
عضویت
اطلاع از
امتیاز دهی
1 دیدگاه
کامنت گذاری داخل متن
نمایش همه دیدگاه ها
مهدی
1400-05-06 01:25

با سلام
چانگان شاسی با این قیمت های افسار گسیخته فعلی و نسبت به خودروهای تولید داخل هم از نظر اقتصادی و هم از نظر امکانات و سواری قابل قبول است
من یه دستگاه مدل 2015 وارداتی به رنگ سفید صدفی (معروف به سفید آزرایی) دارم
همه جوره ازش راضیم
تنها عیبی که توش دیدم تک نفره سوار باشی یکم میکوبه که این امر توی تقریبا تموم شاسی بلند ها طبیعیه
ممنون از اطلاعات خوب پیج شما
مهدی از اصفهان