راهنمای جامع ثبت‌نام در سایت تهران من

فهرست مطالب

بنا بر اعلام سازمان حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران، شهروندان تهرانی و کلیه افرادی که قصد ورود به محدوده طرح ترافیک را از تاریخ ۱۴ فروردین‌ماه دارند، باید نسبت به ثبت‌نام و رزرو نوبت در سامانه تهران ‌من اقدام کنند. در ادامه، مراحل لازم جهت ثبت‌نام در سایت تهران من و استفاده از خدمات آن را مشاهده خواهید کرد.

آموزش ثبت‌نام در سایت تهران من

برای ثبت‌نام در سایت تهران من، باید به آدرس www.my.tehran.ir مراجعه کنید.

بعد از ورود به سایت، گزینه ثبت‌نام را در سمت چپ بالای صفحه انتخاب کنید:

در مرحله بعد، اطلاعات اولیه خود را به‌صورت صحیح وارد کرده و هم‌چنین یک نام کاربری و رمز عبور برای مراجعات بعدی خود به سامانه تعیین کنید. درصورتی‌که مالک خودرو هستید و خودرو متعلق به شرکت یا ارگانی نیست، گزینه شخص حقیقی را انتخاب کنید. پس از تکمیل اطلاعات، با کلیک روی گزینه دریافت کد، مراحل کار را دنبال کنید.

در صفحه بعد، باید کد پیامکی‌ ارسال‌شده به تلفن همراه خود را به‌منظور تائید مالکیت شماره تماس در بخش مربوطه وارد کنید.

پس از انجام مراحل بالا و وارد کردن کد تائید، وارد سامانه تهران من خواهید شد. در بدو ورود، چنین پیامی بر روی صفحه برای شما نمایش داده می‌شود که قانون جدید رزرو مجوز روزانه و نحوه محاسبه عوارض تردد را به اطلاع شما می‌رساند.

نحوه ثبت خودرو در سامانه تهران من

به‌منظور ثبت خودرو یا خودرو‌های خود، از منوی سمت راست، گزینه خودرو و طرح ترافیک را انتخاب کنید. در صفحه بازشده، بر روی دکمه افزودن خودرو کلیک کنید؛ مانند تصویر زیر، شماره پلاک خودرو و کد شناسایی VIN را در سامانه ثبت کنید.

در صفحه بعد، باید اطلاعات تکمیلی اطلاعات مالک خودرو مانند نام شرکت/ نام و نام خانوادگی مالک، شناسه ملی شرکت/ کد ملی مالک را وارد کرده و تصویر کارت ماشین و تصویر شناسنامه مالکیت خودرو را در سامانه بارگذاری کنید. سپس با انتخاب دکمه ثبت، اطلاعات خودروی شما در سایت تهران من ثبت ‌خواهد شد.

رزرو مجوز روزانه

با انتخاب خودرو و طرح ترافیک، به صفحه‌ای هدایت خواهید شد که در آن، می‌توانید خودرو یا خودرو‌های ثبت‌شده خود را مشاهده کنید. با انتخاب رزرو مجوز روزانه، در صفحه بازشده، روزها و تاریخ‌‌های قابل انتخاب برای رزرو به شما نمایش داده می‌شود. دقت داشته باشید که در صورت پرشدن ظرفیت مجاز مجوز روزانه، امکان رزرو آن برای شما وجود نخواهد داشت و مجاز به تردد در محدوده طرح نیستید. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص قوانین جدید طرح ترافیک، به شما پیشنهاد می‌کنیم مطالعه مقاله همه چیز درباره طرح ترافیک را از دست ندهید.

کیف پول شهروندی

در این قسمت از منو، می‌توانید نسبت به شارژ کیف پول خود در سامانه اقدام کنید. دقت داشته باشید که برای رزرو مجوز روزانه، ابتدا باید حساب خود را در سایت شارژ کنید.

پارک خودرو

در این قسمت، می‌توانید بدهی پیشین پارک حاشیه‌ای ماشین خود را ببیند و نسبت به پرداخت هزینه محل و زمان موردنظر پارک خودرو از پیش اقدام کنید.

بلیت درون‌شهری

این قسمت، مربوط به خرید بلیت است که گزینه‌هایی برای خرید بلیت تک‌سفره و شارژ کارت بلیت مترو و بی‌آر‌تی، متروی کرج، متروی هشتگرد و فرودگاه امام به‌صورت آنلاین وجود دارد.

پشتیبانی

از طریق این بخش، شهروندان می‌توانند هر سؤال یا مشکلی را که در ارتباط با سامانه برای آن‌ها به وجود آمده است، از طریق ایجاد یک تیکت با بخش پشتیبانی در میان بگذارند. هم‌چنین شهروندان تهرانی از طریق شماره تماس ۱۳۷، می‌توانند به‌طور مستقیم با واحد پشتیبانی تماس بگیرند و مشکلات خود را مطرح کنند. شماره تلفن ۸۴۱۶۱۲۰۷ نیز مخصوص تماس با بخش پشتیبانی از سایر شهرها است.

بازیابی نام کاربری و رمز عبور

درصورتی‌که رمز عبور خود را فراموش کرده‌اید، می‌توانید از بخش بازیابی رمز عبور در صفحه اصلی سایت تهران من، نسبت به بازیابی آن‌ اقدام کنید.

در صفحه بازشده، از طریق واردکردن نام کاربری و کد یا شناسه ملی، می‌توانید فرایند بازیابی رمز عبور را تکمیل کنید. در این قسمت، مانند تصویر زیر، علاوه بر واردکردن نام کاربری، نیاز است تا کد پیامکی ارسال‌شده به تلفن همراه خود را نیز به‌منظور تائید هویت وارد کرده و در ادامه برای حساب کاربری خود، یک رمز جدید تعیین کنید.

هزینه عوارض و اخبار مربوط به طرح

برای اطلاع از میزان هزینه‌ عوارض ورود به محدوده طرح و هم‌چنین دریافت آخرین اخبار و اطلاعات پیرامون تغییرات اعمال‌شده، صفحه اصلی سایت تهران من بهترین مرجع است؛ هم‌چنین اطلاعات روش‌های حضوری و غیرحضوری استعلام و پرداخت بدهی عوارض سالیانه خودرو نیز در صفحه اصلی این سامانه در دسترس است.

 بیشتر بخوانید

عضویت در خبرنامه
عضویت
اطلاع از
امتیاز دهی
0 نظرات
کامنت گذاری داخل متن
نمایش همه دیدگاه ها