در این مقاله از سری مقالات معرفی خودرو همراه مکانیک قصد داریم معایب تندر 90 را به شما معرفی کنیم با ما همراه باشید تا معایب تندر 90 این خودرو محبوب در بازار کشور را به شما معرفی کنیم.

 معرفی معایب  تندر 90 ، رومانیایی با گذرنامه فرانسوی

با معایب تندر 90 آشنا شوید
بررسی معایب خودروی تندر 90 رومانیایی با گذرنامه فرانسوی

یکی از خودروهای بازار داخلی را می‌توان خودروی تندر ۹۰ دانست. در اواسط دهه ۸۰ خودروسازی ایران تصمیم گرفت یک خودروی مناسب خانواده برای جایگزینی با خودروی پراید به بازار عرضه نماید. این خودرو که در ابتدا قرار بود باقیمتی حول‌وحوش قیمت پراید به بازار عرضه گردد پس از مدت‌ها کشمکش با یک رده قیمتی بالاتر و حتی پس از عرضه بالاتر از خودروهای پژو جی‌ال‌ایکس ایستاد. خودرویی که در ابتدا بانام L90 معرفی گردید بعدها بانام تندر ۹۰ شناخته شد. در ادامه با معایب تندر ٩٠ بیشتر آشنا خواهید شد.

معرفی تندر 90 با برند اقتصادی داچیا

با معایب تندر 90 آشنا شوید
آشنایی با خانواده لوگان

تندر ٩٠ که در بازار ایران کم‌وبیش بانام لوگان نیز شناخته می‌شود برعکس آنچه فکر می‌کنید محصول شرکت رنو نیست. این خودرو که توسط شرکت داچیا در کشور رومانی تولید می‌شود یکی از زیرمجموعه‌های شرکت رنو می‌باشد که در بخش بازرگانی رنو تصمیم‌گیری می‌شود که در چه کشورهایی با لوگو و نام رنو و در چه کشورهایی بانام و لوگوی شرکت داچیا عرضه گردد.

اپلیکیشن همراه مکانیک رو نصب کن و در هرلحظه قیمت خودرو خودت رو چه رنگ زده و چه چپ شده بدست بیار

خودروی تندر ٩٠ که توسط شرکت‌های خودروسازی ایران‌خودرو و پارس‌خودرو مونتاژ و به بازار عرضه می‌گردد، دارای بازار نسبتاً مناسبی بوده و کمتر مالک خودروی تندر ۹۰ را پیدا خواهید کرد که از خودروی خود ناراضی باشد. ما تصمیم داریم در ادامه این مقاله شمارا با معایبی از خودروی تندر ۹۰ آشنا کنیم که ممکن است تصمیم شمارا برای خرید این خودروی رومانیایی عوض کند.

طراحی نامناسب تندر 90

با معایب تندر 90 آشنا شوید
طراحی نامناسب تندر 90

یکی از بارزترین معایب تندر 90 طراحی نامناسب آن می باشد.اگرچه خودروی تندر ۹۰ یک خودروی اروپایی قلمداد می‌شود اما برعکس دیگر محصولات شرکت‌های اروپایی از طراحی مناسبی در بدنه و قسمت‌های داخلی خودرو برخوردار نیست. این خودرو که در سال ۲۰۰۴ به بازار عرضه شد طراحی بسیار ساده و خط‌کشی شده‌ای دارد. در طراحی این خودرو خبری از خم‌ها و همچنین ظرافت‌های طراحی اروپایی وجود ندارد.

با همراه مکانیک خودرو خود را به بهترین قیمت بفروشید

خودرو صفر و کم کارکرد خودم رو میخوام بصورت سفارشی بفروشم

می‌خوام ماشینم رو رو در سریع ترین زمان و با قیمت منطقی بفروشم

در جلو و عقب خودرو با چراغ‌های بزرگ و ساده‌روبه‌رو هستید که البته از کارکرد نسبتاً مناسبی برخوردار است. طراحی داخلی خودروی تندر ۹۰ نیز از سادگی‌های بسیار زیادی برخوردار است به‌طوری‌که داشبورد خودرو هیچ‌گونه جذابیتی برای راننده و سرنشینان ایجاد نخواهد کرد. به جرأت می‌توان گفت که در طراحی خودروی تندر ۹۰ از ویژگی‌های اقتصادی بسیار زیادی استفاده‌شده است و تا حدی که امکان‌پذیر است تجهیزات ساده و کم در خودرو تعبیه‌شده‌اند.

برای مثال شرکت داچیا سعی کرده است با جانمایی دکمه‌های شیشه‌بالابر در قسمت میانی خودرو از تکرار آن‌ها بر روی دسته‌های درب خودداری نماید. در یک‌کلام می‌توان گفت طراحی خودروی تندر ۹۰ به‌طوری انجام‌شده است که قابلیت ایجاد جذابیت برای انتخاب این خودرو را از خریداران گرفته است.

معایب فنی تندر 90

با معایب تندر 90 آشنا شوید
معایب فنی تندر 90

اگرچه خودروی تندر ۹۰ خودرویی است که در صورت مراقبت سرویس‌های مناسب چندین سال بدون آزار و مراجعه به تعمیرگاه به شما سرویس خواهد داد، اما بایستی گفت برخی از موارد فنی این خودرو دارای مشکلاتی است که ممکن است شمارا بشدت گرفتار نماید.

بزرگ‌ترین ایراد فنی خودروی تندر ۹۰ را می‌توان در قسمت پلوس و مربوط به گردگیر پلوس دانست. گردگیر پلوس در خودروی تندر ۹۰ به‌طوری طراحی‌شده است که درصورتی‌که براثر استهلاک و یا برخورد سنگ و اجسام دیگر دچار پارگی گردد واسکازین گیربکس شما تخلیه‌شده و ممکن است به گیربکس آسیب‌های جدی وارد شود. این نکته یکی از مسائلی است که بسیاری از دارندگان خودروی تندر ۹۰ با آن آشنا نبوده و خطر جدی آن‌ها را تهدید می‌نماید.

در مقایسه گردگیر پلوس خودروی تندر ۹۰ با خودروهای پژو توان گفت که خودروهای پژو دارای بست ها و لایه دومی برای نگهداری واسکازین در صورت پاره شدن گردگیر پلوس بوده و احتمال پیشامد چنین مشکلی در خودروهای پژو بسیار کمتر خواهد بود.

در صورت خرابی گیربکس و یا بسیاری از قطعات دیگر داخل محفظه کاپوت ما این مشکل روبه‌رو خواهید بود که به خاطر شرایط طراحی فنی قطعات و تجهیزات داخل کاپوت امکان باز کردن یک قطعه در بسیاری از موارد به‌تنهایی وجود ندارد. برای مثال برای باز کردن گیربکس برای تعمیرات و یا تعویض دیسک و صفحه‌کلاج قسمت‌های مربوط به‌فرمان‌همچنین باتری و ECU خودرو باز شود که این مسئله نیز یکی از مشکلات بزرگ خودروی تندر ۹۰ در قسمت طراحی فنی قلمداد خواهد شد.

سیستم مرتبط با تسمه تایم این خودرو یکی از حساسیت‌های فنی موجود در موتور خودروی تندر ۹۰ است که بایستی در رانندگی و به‌خصوص برای دنده‌معکوس‌های ناگهانی بسیار به آن توجه و دقت داشته باشید. همچنین دقت داشته باشید که خودروی تندر ۹۰ نسبت به تعویض روغن و مدت‌زمان تعویض روغن بسیار حساس بوده و درصورتی‌که در مورد تعویض روغن به‌موقع خودروی تندر ۹۰ کم‌اهمیت باشید ممکن است پس از مدت‌زمانی مجبور به تعویض قسمت استکانی سوپاپ‌های خودرو که وظیفه‌ی تنظیم سوپاپ‌ها با استفاده از فشار روغن را بر عهده‌دارند بشوید.

با معایب تندر 90 آشنا شوید
تجربه‌ی رانندگی در تندر ٩٠

میرسیم به یکی دیگر از معایب تندر 90 که برای برخی از رانندگان تا حدودی آزار دهنده است.در بررسی تجربه سواری در خودروی تندر ۹۰ بایستی گفت که کم بودن آپشن ها و امکانات رفاهی داخل خودرو مانند عدم وجود سیستم صوتی و تصویری مناسب یکی از معایب بزرگی است که تجربه‌ی سواری در تندر ۹۰ را تحت تأثیر قرار می‌دهد. همچنین درصورتی‌که به‌عنوان سرنشین ردیف عقب در مسیرهای طولانی در خودروی تندر ۹۰ حضورداشته باشید به راحت نبودن نشیمن صندلی‌های عقب اذعان خواهید داشت. اگرچه در خودروی تندر نود فضای کافی برای راننده و دیگر سرنشینان برای مسافرت‌های طولانی وجود دارد اما راحت نبودن صندلی‌ها به‌خصوص در قسمت عقب می‌تواند مشکل‌ساز باشد.

در مورد تجربه سواری راننده نیز می‌توان گفت که خودروی تندر ۹۰ به خاطر حجم موتور پایین توانایی‌های زیادی در ما نوردهی رانندگی برخوردار نیست. همچنین به خاطره صرفه‌جویی‌های صورت گرفته سیستم‌های ترمز چرخ‌های عقب نیز دیسکی نبوده که تا حدود زیادی از قدرت ترمز این خودرو کاسته است.

در مواقع بارانی یکی از مشکلاتی که بسیار به چشم می‌آید عدم وجود سنسور باران برای تنظیم سرعت برف‌پاک‌کن و همچنین عدم وجود سیستم دستی تنظیم سرعت برف‌پاک‌کن می‌باشد. برخلاف بسیاری از خودروهای هم‌رده تندر ۹۰ این خودرو هیچ‌گونه سیستم خودکاری برای و پایین دادن شیشه‌ها وجود ندارد.

در قسمت تجربه سواری خودروی تندر ۹۰ می‌توان گفت فقط درصورتی‌که شما از خودروی خود انتظارات بسیار کمی را داشته باشید این خودرو می‌تواند یکی از گزینه‌های مناسب شما باشد.

آپشن ها و امکانات رفاهی کم

طراحی داخلی رنو تندر 90
طراحی داخلی رنو تندر 90

یکی از بزرگترین معایب تندر 90 آپشن های رفاهی بسیار کم ان می باشد.

در خودروی تندر ۹۰ از آپشن ها و امکانات رفاهی بسیار کمی استفاده‌شده است به‌طوری‌که می‌توان این خودرو را یکی از خودروهای سطح پایین بازارهای جهانی با رویکرد اقتصادی و قیمت ارزان تلقی نمود.

درصورتی‌که سری به داخل کابین خودروی در نود بزنید مشاهده خواهید کرد که امکانات زیادی در دسترس شما قرار نخواهد گرفت برای مثال می‌توان گفت که این خودرو که در لیست امکاناتش کیسه‌های هوا را به دوش می‌کشد تنها دارای دو کیسه هوا آن‌هم برای سرنشینان جلوی خودرو است.

 معنای واقعی خرید بدون دغدغه خودرو را با همراه مکانیک بزرگترین نمایشگاه خودرو آنلاین کشور تجربه کنید

میخوام خودرو کارشناسی شده رو با بهترین قیمت بازار بخرم

میخوام بی دغدغه و بدون اتلاف وقت خودرو لوکس مد نظرم رو بخرم

این در حالی است که خودروهای معمول و میان رده بازارهای خارجی از تعداد ۶ تا ۱۰ کیسه هوا با تکنولوژی اس آر اس استفاده می‌کنند. تعداد دو کیسه هوا نیز در صورتی به شما تعلق می‌گیرد که فول ترین تیپ این خودرو یعنی مدل تندر ۹۰ E2 LP را خریداری کرده باشید. البته خیلی نگران نباشید تجربه ثابت کرده است که همین دو کیسه هوا در تندر ۹۰ نیز در مواقع بحران و بروز تصادفات بازنخواهند شد.

 

در خودروی تندر ۹۰ خبری از سیستم صوتی و تصویری مناسبی وجود ندارد و تنها می‌توانید از یک سیستم رادیوپخش استفاده نمایید. از سیستم مانیتور و دوربین عقب برای دنده‌عقب نیز در خودروی تندر ٩٠ بهره‌مند نخواهید شد. حتی در خودروی تندر ۹۰ سیستم چشم سوم برای کمک به راننده درحرکت با دنده‌عقب نیز وجود ندارد.

صندلی‌های خودروی تندر ۹۰ کاملاً دستی بوده و سیستم حرکت برقی در آن‌ها موجود نیست. مدل‌های پیش از سال ۹۰ و ۹۱ خودرو به یک پیچ برای تنظیم گودی کمر در صندلی راننده مجهز بودند که در مدل‌های بعدی نیز این پیچ حذف شد.

مکان قرارگیری دکمه‌های شیشه‌بالابر خودرو به‌خصوص برای سرنشینان ردیف عقب بسیار نامناسب بوده در صورت حضور نفر پنجم در میانه صندلی عقب امکان برخورد پا با این دکمه‌ها بسیار زیاد است. همچنین دستگیره‌های باز و بسته کردن درهای خودروی تندر ۹۰ بسیار نامناسب و زشت است.

کلام آخر

با معایب تندر 90 آشنا شوید
عکس کامل از تندر 90

خلاصه کلام اینکه با بررسی مسائلی که در بالا نیز به آن‌ها اشاره شد، همچنین حضور خودروهای دیگر در بازار با امکانات بسیار بیشتر و طراحی‌های به‌روزتر و علاوه بر این افزایش قیمت خودروی تندر 90 تا قیمت‌های بالای یک‌صد میلیون تومان به جرأت می‌توان گفت که در این محدوده بازار دیگر خودروی تندر 90 را نمی‌توان یک خودروی مناسب جهت قرارگیری در گزینه‌های خرید خودرو دانست.

مقالات مرتبط:

مقایسه تندر 90 و پژو 207 صندوق دار

مقایسه پژو پارس و تندر 90

مقایسه تندر 90 و برلیانس H230

مقایسه تندر 90 پلاس و برلیانس H330

مقایسه پژو 206 و تندر 90

مقایسه رانا و دنا و تندر 90

مقایسه تندر 90 و دنا

بررسی تندر 90

اپلیکیشن همراه مکانیک

با اپلیکیشن همراه مکانیک از تغییرات قیمت خودرو باخبر شوید

عضویت
اطلاع از
0 دیدگاه
کامنت گذاری داخل متن
نمایش همه دیدگاه ها