جرم کاهش کیلومتر خودرو و نحوه برملا سازی آن

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

جمله ای معروف که دلالان قدیمی خودرو به کار می بردند، برای اکثر ما آشنا است: این خودرو متعلق به یک خانم دکتر بوده و روزانه مسافت 500 متری از مطب تا منزل را می رفته!

کم کردن کیلومتر خودرو ها یکی از تقلب های رایج در زمینه خرید و فروش خودرو محسوب می شود. به دلیل این که میزان کارکرد، مستقیماً تاثیر در میزان قیمت خودروی دست دوم دارد، دلالان خودرو اقدام به دستکاری آن می کنند و از این راه درآمد هایی به ناروا به دست می آورند.

قانون گذار نیز برای مقابله با این اتفاق قوانینی وضع نموده است تا بتواند از میزان این اتفاق بکاهد. بنا به گفته مقامات قضایی، مطابق ماده 724 از کتاب پنجم قانون مجازات اسلامی مصوب سال 1375: دستکاری کیلومتر برای نشان دادن سرعت کمتر، یا قطع کامل کیلومتر شمار به صورت عمدی، برای اولین بار حبس از 10 روز تا 2 ماه، و در صورت تکرار، میزان حبس از 2 ماه تا 6 ماه افزایش می یابد.

این موضوع در صورتی که، شما متوجه اشکال خودرو بشوید، می تواند شما را یاری کند و می توانید حق و حقوق زایل شده خود را توسط مراجع قضایی بازپس بگیرید. ولی در غیر این صورت، شاید در فروش بعدی شما به این اتفاق محکوم شوید. این موضوع لزوم استفاده از کارشناسی خودرو را افزایش می دهد.

شرکت همراه مکانیک، به عنوان اولین شرکت در زمینه کارشناسی تخصصی خودروها، با ارائه خدمات متنوع نظیر، کارشناسی خودرو، خرید سفارشی و فروش سفارشی، میزان ریسک خرید و فروش خودرو شهروندان عزیز را تا حد چشم گیری کاهش داده است.

علاوه بر کیلومتر خودرو، نشانه های متعدد دیگری از پیمایش خودرو بر روی بدنه، موتور و سیستم های تعلیق وجود دارد که کارشناسان خبره همراه مکانیک، با تجربه بازدید از صدها خودرو، می توانند با پیدا کردن آن نشانه ها، حدود تقریبی پیمایش خودرو را مشخص کنند. با تجربه کارشناسی تمامی خودروهای موجود در بازار ایران اعلام می‌دارد که تشخیص دقیق کیلومتر خودرو با استفاده از دستگاه دیاگ، در اکثر خودروهای موجود در بازار، امکان‌پذیر نمی‌باشد.

امتیاز شما به این مقاله ؟

بر روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد رای: 0

اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهد.

عضویت
اطلاع از
امتیاز دهی
2 نظرات
کامنت گذاری داخل متن
نمایش همه دیدگاه ها

کافیست فرم زیر را پُر و ارسال کنید

تا بدون هیچ هزینه اضافه و بیشترین سود خودرو خود را بفروشید
انتخاب خودرو

خرید خودرو با بهترین شرایط

با تکمیل فرم زیر، مشاور خودرو جهت هماهنگی بازدید با شما تماس خواهد گرفت
انتخاب خودرو