استعلام ریز خلافی خودرو 1400 به‌صورت اینترنتی

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

استعلام ریز خلافی خودرو موضوعی است که قصد داریم در این مقاله از همراه مکانیک به آن بپردازیم. پس‌از ذکر ضرورت استعلام ریز خلافی هنگام خرید و فروش خودرو، راهنمای جامعی را برای استعلام خلافی خودرو و پرداخت آن برایتان آماده کرده‌ایم؛ لطفا با ما همراه باشید.

روی علامت سبز روبه‌رو کلیک کنید و سوالات خود را در مورد خلافی خودرو بپرسید.
2
در مورد استعلام ریز خلافی خودرو چه سوالی دارید؟ از ما بپرسید.x

میخوای بدون نگرانی، خودروی کارشناسی شده، با 100% ضمانت بدنه بخری؟ از همراه مکانیک کمک بگیر. خرید خودرو

چگونه استعلام ریز خلافی خودرو را بگیریم؟

استعلام ریز خلافی خودرو برای افرادی که وسیله نقلیه دارند امر مهمی است. با توجه به مشغله زیاد، افراد به دریافت ریز خلافی خودرو از طریق اینترنت بدون مراجعه به مراکز راهور یا پلیس 10+ رو آورده‌اند. استعلام ریز خلافی خودرو با شماره پلاک، کد ملی، vin  و از طریق پیامک امکان‌پذیر است. بدین صورت شما به راحتی  می‌توانید ریز خلافی خودرو خود را ببینید و آن را پرداخت کنید.

جریمه رانندگی یکی از تجربیات بد هر راننده‌ای است. اطلاع از میزان خلافی و نحوه‌ پرداخت آن برای همه مخصوصاً رانندگان پرتخلف تبدیل به یک نیاز اساسی شده‌است. رانندگانی که برای آن‌ها پرداخت ماهیانه قبض خلافی خودرو مانند پرداخت قبض آب و برق و تلفن ماهیانه امری عادی به‌نظر می‌رسد!

استعلام ریز خلافی خودرو چه روش هایی دارد؟
استعلام ریز خلافی خودرو چه روش هایی دارد؟

اما همین نحوه‌ استعلام ریز خلافی و پرداخت آن برای اکثر مردم سخت و مبهم است و اغلب از روش‌های متعدد موجود جهت استعلام ریز خلافی بی‌خبراند. و برای آن‌ها این سوال ایجاد می‌شود که چگونه ریز خلافی خودرو را بگیریم؟ صحت این ادعا را نیز می‌توان در صحبت‌های فرمانده نیروهای انتظامی پایتخت جستجو کرد که می‌گوید: روزانه حدود 430 نفر از شهروندان جهت پرداخت خلافی خودرو به مرکز 197 مراجعه می‌کنند. این درحالی است که اگر شهروندان از روش‌های الکترونیکی متعدد موجود باخبر باشند، دیگر نیازی به مراجعه حضوری و صرف زمان و هزینه‌ بیشتر وجود ندارد.

با نصب اپلیکیشن همراه مکانیک دیگه همیشه از قیمت خودروت آگاهی و کسی نمیتونه ازت کلاهبرداری کنه.

ضرورت استعلام ریز خلافی خودرو در زمان خرید و فروش

اگر تابه‌حال اقدام به خرید خودرو یا فروش آن کرده باشید، از اهمیت استعلام ریز خلافی و آگاهی از میزان آن باخبر هستید؛ زیرا صفر کردن جریمه‌ها برای دانستن دقیق قیمت خودرو ضروری است. در گذشته، رانندگان مجبور بودند برای آگاهی از میزان خلافی خودرو و دریافت قبض به‌ دفاتر پلیس+10 یا ادارات راهنمایی و رانندگی سطح شهر مراجعه و با طی مراحلی بسیار وقت‌گیر اقدام به دریافت برگه و پرداخت خلافی کنند. اما امروزه راهنمایی و رانندگی کشور برای استعلام ریز خلافی و پرداخت آن، چندین روش را معرفی کرده است که افراد می‌توانند جریمه‌های خود را اینترنتی بپردازند، بدون آن‌که نیاز به مراجعه حضوری داشته باشند.

"برگه

برای پرداخت خلافی خودرو دو ماه فرصت دارید و اگر در این 60 روز نسبت‌به پرداخت آن اقدام نکنید، جریمه شما دوبرابر می‌شود. اگر میزان خلافی بالای یک میلیون تومان باشد، خودروی شما توقیف خواهد شد. در ادامه شما را با روش‌های مختلف برای آگاهی از نحوه استعلام ریز خلافی آشنا خواهیم کرد.

 روش‌های مختلف استعلام ریز خلافی خودرو

در اینجا 6 روش برای دریافت استعلام ریز خلافی خودرو را مطرح خواهیم کرد تا شما بدون مراجعه حضوری بتوانید ریز خلافی خودرو خود را به‌صورت اینترنتی استعلام کنید:

1- استعلام ریز خلافی خودرو از سایت راهور

یکی از روش‌های الکترونیکی استعلام ریز خلافی خودرو، مراجعه به سایت پلیس راهور ناجا در اینجا است. رانندگان محترم می‌توانند با ورود به وب‌سایت راهور 120، در قسمت منو به بخش خدمات بروند و از قسمت استعلام میزان تخلفات رانندگی، از میزان خلافی خودرو‌ خود باخبر شوند.

البته استفاده از این روش احتیاج به کد 9 رقمی درج‌شده در پشت کارت ماشین دارد که باید آن را در قسمت مشخص‌شده وارد کنند (کارت‌های قدیمی دارای کد 8 رقمی بودند). لازم‌به ذکر است که به‌دلیل آفلاین‌بودن این وب‌سایت و عدم اتصال دائمی به سرورهای پلیس راهور، درج اطلاعات از امنیت خوبی برخوردار است و تمام بانک اطلاعاتی راهور120 به‌صورت هفتگی به‌روزرسانی می‌شود. هرچند که این روش بسیار آسان است اما گاهی اوقات بخش استعلام خلافی وب‌سایت در دسترس نیست که باعث بروز مشکل در دریافت میزان خلافی می‌شود.

استعلام ریز خلافی از طریق راهور
استعلام ریز خلافی از طریق راهور

2-  استعلام ریز خلافی خودرو از طریق کد VIN

در این روش که مفصل در مقاله « استعلام خلافی با شماره vin خودرو » توضیح داده شده است، می‌توانید با ارسال کد 17 رقمی vin  موجود روی سند یا کارت ماشین به شماره 1101202020، قبض جریمه را همراه با شناسه قبض و شناسه پرداخت دریافت و نسبت‌به پرداخت آن اقدام کنید.

3-  استعلام ریز خلافی با پیامک از طریق کدهای دستوری  USSD

در این روش، با هر تلفن همراهی بدون نیاز به اینترنت، با شماره‌گیری کد دستوری *۱۱۰*# و رفتن به قسمت خدمات راهور و انتخاب گزینه استعلام خلافی خودرو، و سپس وارد کردن کد وین مندرج روی کارت ماشین که با IR شروع می‌شود، از میزان ریز خلافی آگاه شوید و نسبت‌به پرداخت آن اقدام کنید. لازم‌به ذکر است که هنگام واردکردن اطلاعات خود، زبان تلفن همراه را روی انگلیسی قرار دهید و حروف لاتین را به‌صورت بزرگ وارد کنید.

4- استعلام ریز خلافی خودرو با شماره پلاک

دریافت ریز خلافی خودرو با شماره پلاک، سوالی است که اغلب مردم می‌پرسند. این روش فقط از طریق برقراری تماس با شماره تلفن ۸۸۲۸۸۸۸۸ امکان‌پذیر است (به منظور دریافت ریز خلافی خودرو با پلاک، مردم عزیز ساکن شهرستان‌ها باید پیش‌شماره 021 را نیز شماره‌گیری فرمایند). با این تماس، می‌توانید از میزان جرائم یا نداشتن خلافی خودروی خود مطلع شوید.

5- استعلام از طریق اپلیکیشن‌ها و برنامه‌های موبایلی

مدتی است که اپلیکیشن‌ها و برنامه‌های موبایلی مختلفی برای استعلام ریز خلافی و آگاهی از میزان جرائم خودرو به‌راه افتاده‌اند که روشی ساده برای این کار هستند و برای استفاده از آن‌ها، فقط به اینترنت احتیاج دارید.

ابزار استعلام خلافی خودرو همراه مکانیک
ابزار استعلام خلافی خودرو همراه مکانیک

6-  دریافت ریز خلافی خودرو با مراجعه به پلیس +10

در این روش، باید به دفاتر پلیس + 10 مراجعه و با پرداخت مبلغی، برگه و استعلام ریز خلافی های خودرو را دریافت کنید. توجه داشته باشید که استفاده از این روش، فقط برای رانندگانی مقدور است که مجموع خلافی خودروی آن‌ها کم‌تر از یک میلیون تومان باشد؛ درغیر‌این‌صورت، باید به اداره راهنمایی و رانندگی مراجعه کنید.

به‌خصوص در ایام شیوع ویروس کرونا، حتما قبل از مراجعه حضوری، خلافی خودروی خود را اینترنتی مشاهده فرمایید و اگر میزان خلافی بیش‌از یک میلیون تومان بود، به راهنمایی و رانندگی مراجعه کنید.

استعلام ریز خلافی پلیس +10

در انتهای مقاله سوالات متداول شما را پاسخ داده‌ایم؛ اگر در این زمینه سوال دارید از طریق کامنت با ما و دیگر دوستان به اشتراک بگذارید.

چرا وقتی در سایت راهور ریز خلافی را پرداخت می‌کنیم، جریمه با تاخیر از لیست حذف می‌شود؟  

زمانی‌که قبض خود را پرداخت می‌کنید، جریمه‌های خودرو بلافاصله از طریق درگاه پرداخت بانک تسویه می‌شوند؛ اما ممکن است حذف آن‌ها از لیست خلافی با تاخیر انجام شود. دلیل این اتفاق، ساختار آف‌لاین و دستی وب‌سایت پلیس راهور است که با تاخیر به‌روزرسانی می‌شود؛ اما استعلام ریز خلافی خودرو در دفاتر پلیس + 10 کاملا به‌روز است.

چرا بعضی از قبوض ریز خلافی خودرو، امکان پرداخت ندارند؟

دلیل این اتفاق همان دستی‌بودن وب‌سایت پلیس راهور ناجا است که به‌روزرسانی آن زمان‌بر است. لذا معمولا زمان زیادی صرف فرآیند صدور شناسه قبض و پرداخت آن می‌شود.

مطالعه مقالات مرتبط زیر را از ندهید

امتیاز شما به این مقاله ؟

بر روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد رای: 0

اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهد.

عضویت
اطلاع از
امتیاز دهی
4 نظرات
کامنت گذاری داخل متن
نمایش همه دیدگاه ها
یوسف‌آستانی
۱۴۰۰-۰۶-۲۸ ۰۵:۱۰
بازخورد روی دیدگاه روی علامت سبز روبه‌رو کلیک کنید و سوالات خود را در مورد خلافی خودرو بپرسید." بیشتر »

خلافی‌خودروی‌خودراچگونه‌دریافت‌کنم‌اینترنتی

سردبیر
همراه مکانیک
۱۴۰۰-۰۶-۲۹ ۱۱:۳۵

سلام دوست عزیز،

به تمامی روش‌های استعلام ریز خلافی در همین مقاله اشاره شده. شما می‌تونید به سایت راهور مراجعه کنید یا به بعضی از سایت‌های اینترنتی و اپلیکیشن‌ها که با سرچ در گوگل بهشون دسترسی خواهید داشت.

موفق باشید.

مجید ریاحی
۱۴۰۰-۰۷-۲۱ ۰۰:۱۱
بازخورد روی دیدگاه روی علامت سبز روبه‌رو کلیک کنید و سوالات خود را در مورد خلافی خودرو بپرسید." بیشتر »

درود بر کارشناسان محترم همراه مکانیک
بنده فقط برگ سبز خودرو رو دارم چطور میتونم ریز خلافی مشاهده کنم؟

سردبیر
همراه مکانیک
۱۴۰۰-۰۷-۲۴ ۲۳:۱۲
پاسخ به  مجید ریاحی

درود فراوان بر شما مجید عزیز روش‌های گرفتن ریزخلافی به‌ترتیب شامل: استعلام ریز خلافی خودرو از سایت راهور با وارد کردن کد 9 رقمی درج‌شده در پشت کارت ماشین با ارسال کد 17 رقمی vin موجود روی سند یا کارت ماشین به شماره 1101202020 با شماره‌گیری کد دستوری *۱۱۰*# و رفتن به قسمت خدمات راهور و انتخاب گزینه استعلام خلافی خودرو، و سپس وارد کردن کد وین مندرج روی کارت ماشین که با IR شروع میشه از طریق برقراری تماس با شماره تلفن ۸۸۲۸۸۸۸۸ (با وارد کردن شماره پلاک خودرو) همینطور اپلیکیشن‌ها و سایت‌هایی هم برای اینکار وجود دارن که… بیشتر »

کافیست فرم زیر را پُر و ارسال کنید

تا بدون هیچ هزینه اضافه و بیشترین سود خودرو خود را بفروشید
انتخاب خودرو

خرید خودرو با بهترین شرایط

با تکمیل فرم زیر، مشاور خودرو جهت هماهنگی بازدید با شما تماس خواهد گرفت
انتخاب خودرو