مقایسه تیگو 8 پرو و هیوندای سانتافه

فهرست مطالب


در چند سال اخیر و با ممنوعیت واردات، خودروسازان چینی این جرأت را پیدا کردند که به بخش‌های بالاتر بازار وارد شوند و با محصولات کُره‌ای تولید چند سال قبل رقابت کنند. یکی از این چینی‌های پرمدعا فونیکس تیگو 8 پرو است که به لطف ابعاد بزرگ و آپشن‌های کامل خود، سودای رقابت با هیوندای سانتافه پرطرفدار را دارد. به همین بهانه تصمیم گرفتیم تا در این مقاله از مجله خودرو همراه مکانیک به سراغ مقایسه تیگو 8 پرو و هیوندای سانتافه برویم پس اگر شما هم تصمیم به خرید سانتافه یا تیگو 8 پرو دارید، همراه ما باشید.

معرفی تیگو 8 پرو و هیوندای سانتافه

چری تیگو 8 نخستین بار در سال 2018 معرفی و به بازار عرضه شد. سال 2020 بود که چری نسخه‌ای لوکس‌تر از تیگو 8 را با نام تیگو 8 پلاس معرفی کرد که علاوه بر یک فیس‌لیفت سنگین ظاهری، از نظر آپشنی نیز نسبت به نسخه قبلی پیشرفت زیادی کرده بود. شرکت چری، تیگو 8 پلاس را در برخی بازارها با نام تیگو 8 پرو معرفی کرد که مدیران خودرو هم تصمیم گرفت برای بازار ایران از همین نام استفاده کند و فونیکس تیگو 8 پرو را از اواخر سال 1400 روی خط مونتاژ خود آورد. تیگو 8 پرو در حال حاضر لوکس‌ترین چینی مونتاژی بازار کشورمان محسوب می‌شود و علی‌رغم قیمت بالای خود تاکنون آمار فروش قابل‌قبولی را ثبت کرده است.

تیگو 8 پرو

در سمت دیگر هیوندای سانتافه نام آشنا را داریم که از سال 2000 تاکنون در قالب 4 نسل در بسیاری از بازارهای دنیا حضور دارد. نسخه مدنظر ما، نسل سوم این خودرو است که از سال 2013 تا 2018 روی خط تولید بود و سال 2016 یک فیس‌لیفت مختصر را تجربه کرد. هیوندای سانتافه نسل سوم از ابتدا تا انتهای عمر خود در بازار کشور ما هم عرضه شد و هنوز هم بازار نسخه‌های کارکرده آن حسابی داغ است. البته ما در این‌جا به دلیل نزدیکی قیمت و رعایت هرچه بیش‌تر عدالت، نسخه قبل از فیس‌لیفت هیوندای سانتافه نسل سوم (مدل 2014 و 2015) را برای بررسی و مقایسه با تیگو 8 پرو درنظر گرفته‌ایم.

هیوندای سانتافه

مقایسه تیگو 8 پرو و هیوندای سانتافه از نظر طراحی

تیگو 8 پرو حدود هفت سال بعد از هیوندای سانتافه طراحی شده است و طبیعی است که نسبت به رقیب کُره‌ای خود طراحی به‌روزتری داشته باشد. این موضوع در مواردی مثل جلوپنجره یا گرافیک چراغ‌های جلو و عقب به خوبی قابل لمس خواهد بود اما مسئله این‌جا است که هم تیگو 8 پرو نسبت به دیگر خودروهای روز چینی طراحی ساده‌تری دارد و هم ظاهر هیوندای سانتافه بسیار متناسب و جلوتر از زمان خود است. از این‌رو، هر دو خودرو چهره‌ای زیبا و البته با سبک نزدیک به‌هم دارند و انتخاب گزینه زیباتر، کاملاً به سلیقه خریدار وابسته است.

اما درون کابین خودروها وضعیت متفاوت است و اختلاف‌ها بسیار بیش‌تر می‌شود. چراکه کابین تیگو 8 پرو به سبک این روزهای خودروسازان دنیا، پر از صفحات و دکمه‌های لمسی است اما کابین هیوندای سانتافه طرحی کلاسیک دارد و اکثر آپشن‌های آن با دکمه‌های فیزیکی کنترل می‌شوند. انتخاب کابین برتر هم مثل ظاهر خودرو به سلیقه خریدار بستگی دارد. چراکه کابین تیگو 8 پرو به‌روزتر و فانتزی‌تر است اما کابین هیوندای سانتافه از نظر ارگونومی و راحتی استفاده از امکانات، نمره بالاتری می‌گیرد.

کابین تیگو 8 پرو

مقایسه آپشن های تیگو 8 پرو و سانتافه

هیوندای سانتافه نسل سوم در تیپ‌های بسیار متنوع شرکتی و غیرشرکتی و از مبدأ کشورهای مختلف وارد بازار کشورمان شده است. تا جایی که پیداکردن دو نمونه از آن با آپشن‌های کاملاً یکسان کار سختی است! همین موضوع نیز باعث یکسان نبودن قیمت سانتافه در تیپ های مختلف است. با همه این اوصاف اگر نسخه‌های فول مدل 2015 آن را که در بازار قیمتی نزدیک به قیمت تیگو 8 پرو دارند را در نظر بگیریم، می‌توانیم از آپشن‌های مشترک این دو رقیب به موارد زیر اشاره کنیم:

کی‌لس استارتر، تنظیم برقی صندلی‌های جلو، کروز کنترل، سقف پانوراما، گرم‌کن و سردکن صندلی‌های جلو، درب صندوق بار برقی، تهویه مطبوع اتوماتیک با تنظیم مجزا برای سرنشینان جلو، کول باکس، مالتی‌مدیا با مانیتور لمسی، دوربین دید عقب، مه‌شکن عقب، دی لایت، سنسور نور، ترمز پارک برقی با اتوهلد، سنسور پارک جلو و عقب، سنسور باران، حافظه صندلی راننده، سنسور فشار باد لاستیک (TPMS) و…

کابین هیوندای سانتافه

در این میان هیوندای سانتافه فول آپشن از اتوپارک، گرم‌کن فرمان، گرم‌کن صندلی‌های عقب، مه‌شکن جلو، چراغ‌شور و فرمان سه حالته بهره‌مند است که در تیگو 8 پرو وجود ندارند اما رقیب چینی هم کم نمی‌آورد و با روکردن برگ‌های برنده‌ای مثل کروز کنترل هوشمند، چراغ‌های جلو LED، نوربالا اتومات، چرخش لنز چراغ‌های جلو با فرمان (AFS)، شیفترهای تعویض دنده پشت فرمان، سیستم اتو استارت – استاپ، دوربین 360 درجه، تنظیم جداگانه تهویه برای سرنشینان عقب (تهویه 4 کاناله)، صندوق پران هوشمند، درایو مد 3 حالته، شارژر وایرلس تلفن همراه و رکاب جانبی برقی، برنده این قسمت از مقایسه می‌شود.

مقایسه تیگو 8 پرو و هیوندای سانتافه از نظر ایمنی

هر دو خودرو مورد بحث با وجود امکاناتی مثل ترمز کمکی، کنترل پایداری الکترونیکی، کنترل کشش، کنترل شروع حرکت در سربالایی، کنترل سرعت در شیب، هشداردهنده نقاط کور و 6 ایربگ 10 نقطه‌ای از نظر ایمنی حرف‌های زیادی برای گفتن دارند. اما تیگو 8 پرو امکانات ایمنی فعال بهتری دارد و از ترمز اضطراری، سیستم کمکی حرکت در ترافیک، سیستم کمکی ماندن در لاین، هشداردهنده تصادف از جلو و عقب، رادار تغییر لاین و رادار تابلوخوان سود می‌برد.

هر دو خودرو هم 5 ستاره ایمنی دارند که البته ستاره‌های هیوندای سانتافه از مؤسسه اروپایی Euro Ncap و ستاره‌های تیگو 8 پرو از مؤسسه چینی C-NCAP کسب شده‌اند. ناگفته نماند که تیگو 8 پرو هنوز به صورت مستقل تحت تصادف قرار نگرفته است اما با توجه به ساختار یکسان این خودرو با تیگو 8 معمولی، می‌توانیم ستاره‌های ایمنی نسخه قبلی را به این خودرو هم تعمیم دهیم.

تجهیزات

فونیکس تیگو 8 پرو

هیوندای سانتافه فول آپشن نسل سوم قبل از فیس‌لیفت (2014 2015)

تجهیزات ایمنی و حفاظتی

کنترل شروع حرکت در سربالایی (HAC)، کنترل سرعت در شیب (HDC)، هشداردهنده نقاط کور (BSD)، هشداردهنده خروج از لاین (LDW)، هشداردهنده تصادف جلو (FCW)، هشداردهنده ترافیک عقب (RCTA)، تابلوخوان (TSR)، سیستم کمکی حرکت در ترافیک (TJA)، سیستم کمکی ماندن در لاین (LKA)

کنترل شروع حرکت در سربالایی (HAC)، کنترل سرعت در شیب (HDC)، هشداردهنده نقاط کور (BSD)

کیسه هوا

راننده و سرنشین جلو، جانبی سرنشینان جلو، پرده‌ای سرتاسری (درمجموع 6 عدد در 10 نقطه)

راننده و سرنشین جلو، جانبی سرنشینان جلو، پرده‌ای سرتاسری (درمجموع 6 عدد در 10 نقطه)

سیستم ترمز و پایداری

ترمز کمکی (EBA)، ترمز اضطراری، کنترل پایداری الکترونیکی (ESC)، کنترل کشش (TCS)

ترمز کمکی (EBA)، کنترل پایداری الکترونیکی (ESP)، کنترل کشش (TCS)

 مقایسه مشخصات فنی تیگو 8 پرو و سانتافه

پیشرانه تیگو 8 پرو یک نسخه 1.6 لیتری است که به کمک توربوشارژر و سیستم تزریق مستقیم سوخت (GDI) می‌تواند حداکثر قدرت 197 اسب بخار و حداکثر گشتاور 290 نیوتن‌متر را تولید و از طریق یک گیربکس 7 سرعته اتوماتیک دوکلاچه روانه محور جلو این کراس‌اوور لوکس چینی کند. مصرف سوخت ترکیبی و شتاب صفرتاصد فونیکس تیگو 8 پرو هم به ترتیب برابر با 6.8 لیتر در صد کیلومتر و 8.9 ثانیه است.

موتور تیگو 8 پرو

هیوندای سانتافه نسل سوم هم در نسخه‌های قبل از فیس‌لیفت به یک پیشرانه 2.4 لیتری تنفس طبیعی با سیستم تزریق سوخت چند نقطه‌ای (MPI) مجهز است که می‌تواند حداکثر قدرت 172 اسب بخار و حداکثر گشتاور 225 نیوتن‌متر را تولید کند. این پیشرانه به یک گیربکس 6 سرعته اتوماتیک متصل می‌شود و نیروی خود را بسته به تیپ خودرو به محور جلو یا هر دو محور انتقال می‌دهد. هیوندای سانتافه برای طی هر صد کیلومتر مسافت در سیکل ترکیبی به 9.5 لیتر سوخت نیاز دارد و می‌تواند در مدت 10.5 ثانیه از حالت سکون به سرعت 100 کیلومتر در ساعت برسد.

 بخش تجربه رانندگی مقایسه تیگو 8 پرو و هیوندای سانتافه را طبق رسم همیشگی با بررسی فضای کابین و کیفیت سواری شروع می‌کنیم. از نظر فضای کابین تفاوت ملموسی بین دو خودرو وجود ندارد و هردو فضایی بزرگ و راحت را برای سرنشینان ردیف‌های اول و دوم خود تدارک دیده‌اند اما ردیف سوم آن‌ها بیش‌تر مناسب کودکان است و نبایستی توقع چندانی از آن داشته باشید. اما از نظر کیفیت سواری کفه ترازو به سمت هیوندای سانتافه سنگینی می‌کند و این کراس‌اوور کُره‌ای سواری نرم‌تری نسبت به رقیب چینی خود دارد.

مطالعه مقالات زیر را از دست ندهید

بخش عملکرد فنی جایی است که ورق برمی‌گردد و تیگو 8 پرو به لطف پیشرانه توربو و گیربکس دوکلاچه خود، شتاب‌گیری و لذت رانندگی بهتری را در مقایسه با هیوندای سانتافه ارائه می‌کند. از نظر هندلینگ هم تفاوت خاصی بین تیگو 8 پرو و نسخه تک دیفرانسیل هیوندای سانتافه وجود ندارد اما سانتافه دو دیفرانسیل نسبت به تیگو 8 پرو چسبندگی بهتری به سطح مسیر دارد.

طراحی تیگو 8 پرو

خلاصه مقایسه مشخصات فنی تیگو 8 پرو و سانتافه را می‌توانید در جدول زیر ببینید:

مدل خودرو

فونیکس تیگو 8 پرو

هیوندای سانتافه نسل سوم قبل از فیس‌لیفت (2014 2015)

پیشرانه

چهار سیلندر توربوشارژر با آرایش خطی سیلندرها و سیستم تزریق مستقیم سوخت (GDI)

چهار سیلندر تنفس طبیعی با آرایش خطی سیلندرها و سیستم تزریق چندنقطه‌ای سوخت (MPI)

حجم موتور (cc)

1598

2359

حداکثر قدرت

197 اسب بخار در 5500 دور

172 اسب بخار در 6000 دور

حداکثر گشتاور

290 نیوتن‌متر در 2000 – 4000 دور

225 نیوتن‌متر در 4000 دور

گیربکس

7 سرعته اتوماتیک دوکلاچه (DCT) از نوع تر با قابلیت تیپ‌ترونیک

6 سرعته اتوماتیک با قابلیت تیپ‌ترونیک

مصرف سوخت (ترکیبی)

6.8 لیتر در صد کیلومتر

9.5 لیتر در صد کیلومتر

شتاب صفرتاصد (S)

8.9

10.5

حداکثر سرعت (Km/h)

200

190

مقایسه شرایط بازار و جمع بندی

هیوندای سانتافه چند سالی است که در بازار کشور ما به خوبی جا افتاده و به راحتی تبدیل به پول نقد می‌شود. بنابراین از نظر بازار فروش، نه تنها تیگو 8 پرو بلکه اکثر هم‌کلاسان کُره‌ای و ژاپنی هیوندای سانتافه هم توان رقابت با این خودرو را ندارند. در بحث خدمات پس از فروش و دسترسی به قطعات یدکی هم هرچند شبکه گسترده نمایندگی‌های مدیران خودرو جای نگرانی برای مالک تیگو 8 پرو باقی نمی‌گذارد اما سابقه و تعداد بیش‌تر هیوندای سانتافه در بازار، دسترسی به خدمات و قطعات آن را راحت‌تر کرده است.

طراحی هیوندای سانتافه

به عنوان کلام پایانی و برای بررسی تفاوت تیگو 8 پرو و سانتافه باید بگوییم که تیگو 8 پرو در برابر رقیب کُره‌ای خود از مزایای آپشن‌های بیش‌تر و عملکرد فنی بهتر برخوردار است اما هیوندای سانتافه هم در بحث استهلاک، بازار فروش و کیفیت سواری دست بالا را دارد. در نهایت و با همه این اوصاف تیگو 8 پرو بخریم یا سانتافه؟ اگر عاشق آپشن هستید، به شتاب‌گیری و کَل‌کَل با دیگر خودروها علاقه دارید، در نگهداری از خودرو و انجام سرویس‌های دوره‌ای آن کوتاهی نمی‌کنید و معمولاً یک خودرو را برای مدتی طولانی نگه می‌دارید؛ به سراغ خرید تیگو 8 پرو بروید. اما اگر چندان اهل ریسک نیستید و خودرویی می‌خواهید که علاوه بر داشتن چهره و امکانات مدرن، دردسر چندانی برای نگهداری و فروش مجدد نداشته باشد؛ خرید هیوندای سانتافه برایتان معقول‌تر خواهد بود. 

عضویت در خبرنامه
عضویت
اطلاع از
امتیاز دهی
67 نظرات
کامنت گذاری داخل متن
نمایش همه دیدگاه ها
....
1403-03-09 00:19

و در ضمن تیگو ۸ پرومکس قدرت موتورش ۲۳۰ تاست

....
1403-03-09 00:18

دوستان من لندکروز داشتم وراکروز داشتم سانتافه داشتم الان تیگو ۸ پرومکس دارم و داخل تیگو بروز تر و شیک تر شتاب بهتر و بدنه ی قوی تر از همه ی ماشین ها به غیر از لندکروز داشته

عبدی
1403-01-17 10:19

من کلی ماشین عوض کردم، الان هم چینی ندارم که بخوام ازش دفاع کنم، ولی تجربه 15 ساله میگم ماشین کارکرده فقط ژاپنی سالم و اونم فقط تویوتا ، در غیر اینصورت همین چینی های صفر خریدشون منطقی تره، اونایی هم که میان از چینی بد میگن دلال هایی هستن که بازارشون با چینی ها کساد شده. امثال آیدین و یاسان و … فقط دلال ماشین کره ای هستن، وگرنه کسی که مثل یاسان 5 تا ماشینم 15 میلیاردی داره اصلا فرصت نمیکنه بیاد تو این سایت کامنت بذاره

سکوت
1402-11-22 13:36

باسلام وخسته نباشید به شما
به نظر بنده سانتافه یک سرو گردن بالاتر از تیگو هست …وبا بنزین معمولی هم براحتی استفاده بهینه و خوبی داره پس یقیناً سانتافه بهتره…
من الان سراتو سوار میشم ولی اگه بخوام بین این دوتا انتخاب کنم اصلا حتی به تیگو فکر هم نمی کنم….

امیر
1403-02-17 15:56
پاسخ به  سکوت

به مولا تو پرایدم نداری

Ali
1402-10-06 23:11

سلام خدمت دوستان عزیزعرض کنم من هایما داشتن الانم سانتافه۲۰۱۵ خریدم درکل باید بگم ماشین چینی نسبت به کره ای یا ژاپنی مثل ماکت میمونه .
راه رفتن یا شتاب که مساله اصلی نیست توماشین ملاکهای زیادی برتری ماشینو نشون میده

یاسان
1402-09-14 21:49

جنازه سانتافه میارزه به این آشغالای چینی

امیر
1403-02-17 15:57
پاسخ به  یاسان

گوه میخوره با تو احمق

مراد
1402-08-07 15:43

من یک زمانی باشنیدن اسم ماشین چینی حالم بهم میخورد ولی الان دیگه چینی ها رغیب و مدعی شدن وقتی اسکادران پلیس امارات ماشین چینی برقی اتنخاب میشه و خیلی از کشورهای دیگه به استقبال ماشینهای چینی رفتن که واقعا هم همینطوره خودروهای چینی اون خودرو 15 سال پیش نیستن واقعا پیشرفت کردن البته هر چقدر پول بدی آش میخوری درست خودرهای ژاپنی و المانی و کره ای حرف اول را میزنند ولی چینی ها هم اگر یک زمانی جایگاه 10 دراشتن الان خودشون را رساندن در رتبه های 1 الی 3 هستن

آرمان
1402-07-29 21:24

سلام. ضمن تشکر از زحمات شما، مقایسه عدد و رقم درج شده در کاتالوگ، کار درستی نیست. کیفیت و دوام در بلند مدت مشخص میشه وگرنه که روی کاغذ، خیلی از محصولات چینی در حد خودروهای اروپایی، آپشن دارن ولی اون چیزی که خودروهای برند رو با دیگر خودروها متمایز میکنه، دوام اونها هستش. پس برای قضاوت صحیح، باید صبر کنیم تا حداقل 5سال از عمر این ماشینهای چینی (یا هر خودرویی که به تازگی وارد بازار شده) بگذره، تا ببینیم چه نمره ای میگیره! رو این حساب، هرکسی باشه، اصالت (که همون تضمین کننده دوام هستش) رو ترجیح میشه… بیشتر »

سعید
1402-07-25 06:17

من خودم سانتافه داشتم الانم کیا دارم آخه اصلا قابل مقایسه نیست خودروی مثل سانتافه که ۵ ستاره اروپا رو داره با چینی من الان ۶ سال کیا وهیوندا سوار میشم لذت میبرم تو ماشین چینی حالت بهم میخوره

امین اصلانی
1402-07-16 11:19
امتیاز دهی :
     

یادمه یه زمانی همه از ال ۹۰ بدشون میومد الان شده بهترین خودری ایرانی ، به نظرم خودروهای چینی به نسبت قیمت پایینشون نسبت به اروپایی ها با قیمت بالا بهتر هستند، هر کی پول زیاد داره اروپایی و ژاپنی بخره، پول کم داری ولی کیفیت میخای چینی بخر نترش

ساسان
1402-07-13 22:52

سلام. اصولاً این مقایسه، مقایسه درستی نیست.
بحث ظاهر رو اگه بزاریم کنار (هرچند از نطر ظاهری هم سانتافه باوقارتر هستش), سانتافه در بازارهای جهانی امتحان خودش رو پس داده‌.
موتور تنفس طبیعی، اصالت برند و قطعات رو نمیشه روی کاغذ مقایسه کرد‌
خودروسازی چین، فعلاً حرفی برای گفتن نداره.

ناصر
1402-07-01 15:13

عرض ادب و احترام دوستان من خودم یک پرادو مدل 2006 دارم که بسیار راضی هستم ، هر جایی که فکر کنید با این اتومبیل رفته ام بیابان و کویر و …. رانندگی لذتبخشی داره و قدرت بالا نسبت به بقیه رقبا هم بسیار نرم تر هست البته منظورم اتومبیلهای SUV هست در کل ازش راضی هستم به موقع هم تمامی سرویسها را انجام می دهم تا الآن هم خدا را شکر هیچ مشکلی نداشتم ولی چند نکته را می خواهم بی هیچ جانبداری عنوان نمایم تمامی اتومبیلهای چینی از دو سال پیش به لحاظ زیبایی در طراحی در ایران… بیشتر »

اقای ایکس
1402-06-18 00:00

بعدش هم بعضی ها میگن ماشین های کره ای اسم های قشنگ تری دارند اقا مگه ماشین به اسمه!

اقای ایکس
1402-06-17 23:56

سلام ممنون از مطلب جالبتون من قبول دارم از نظر موتور و قدرت سانتافه نسبت به تیگو برتری داره اما به نظر من از نظر ظاهر و امکانات و طراحی کابین سانتافه مفتش هم گرونه !

آیدین
1402-06-02 17:05

همین که جرئتش رو داشتید که سانتافه با اصالت رو با آشغال پرو مکس بی اصالت مقایسه کنید خودش خیلی جرئت میخواد

سپهر
1402-05-25 22:57

عاشق نظر کارشناسی یه سریا در مورد سانتافه ام واقعا نمیفهمم یه ماشین ۲۰۲۰ و دارین با یه ماشین ۲۰۱۴ مقایسه میکنین میگین بَده مدل ۲۰۱۸ همین سانتافه تیگو ۸ و میزاره جیب عقبش

مهدی
1402-06-02 17:03
پاسخ به  سپهر

شما چینی سوار ها هم آدم شدین

مهدی
1402-06-29 16:03
پاسخ به  سپهر

معلومه که باید با ۲۰۱۴ قیاس کنند .. چون در یک بازه قیمتی هستند..

امان اله
1402-03-21 20:27
امتیاز دهی :
     

اونی بیاد دنبال ماشین های میلیاردی که بقیه زندگیش هم همون‌جوری باشه. مثلاً از خودت بپرس سالی چقدر برای پدر و مادرت خرج می کنی؟ سالی چند تا گوسفند برای خودت و اطرافیان و قصابی می کنی؟ سالی چقدر برای مساجد، هیات ها و امور خیریه خرج می کنی؟ چه مدلی و چقدر مسافرت میری؟ و … اگه به این کارها فکر کردی، در حد متوسط این کارها یه ماشین داشته باش تا بهت خوش بگذره. وگرنه فقط عقده بازیه.

حمیدشمس
1402-04-07 20:41
پاسخ به  امان اله

آخه واسه چی باید واسه هیات و مساجد خرج کنیم؟؟
مگه کم شکم اینا رو گنده مردیم که از پول ماشین زیر پا بزنیم خرج مسجدو امامزاده کنیم؟؟
همین امثال شما هستن که جلوی رشد این مملکت رو می‌گیرید؟

نیما
1402-05-25 11:22
پاسخ به  حمیدشمس

سلام
درمورد هزینه کرد برای پدر و مادر هم نوشته بود برای اون حرفی نداری

علی
1402-08-10 12:18
پاسخ به  حمیدشمس

واقعا خاک توسرت

عبدی
1402-02-27 18:42

من تیگو سوار نشدم، ولی سانتافه داشتم، آشغال به تمام معنا، عقب خودرو بسیار خشک و حس ترامبولینگ به آدم دست میده، ماست بذاری تو صندوق تبدیل به دوغ و کره میشه، علاوه بر اون تو 160 هزار کیلومتر ماشین 2 بار موتور زد، یه بار تو 100 هزار تا که پمپ روغن دنده رد کرد و موتور جام کرد، یه بار هم تو 160 هزار تا که بدون دلیل یاتاقان زد

آیدین
1402-06-02 17:03
پاسخ به  عبدی

کاملا مشخصه آشغال پرو مکس داری شما وگرنه سانتافه اصلا اینجوری نیست

چیکار داری
1402-11-18 17:18
پاسخ به  آیدین

دقیقا، اصلا سانتافه با اون همه عباهت میان با اشغال چینی مقایسه میکنن . پدرم سانتافه 2016 داره ، تا الان 8 سال شده که داره هنوزم قوی و سر حاله حالا فکر کن ماشین ، ماشین چینی بود.

حسین
1403-02-29 11:10
پاسخ به  آیدین

راست میگه ماشین های هیوندا همشون که خوب نیستن . ولی اگه وراکروز سوار بشین دیگه نگاه سانتافه هم نمیکنید درسته آپشن های کمتری داره و مصرف سوختش بالاست ولی بهش میگن غول هیوندای

یاسان
1402-09-14 21:57
پاسخ به  عبدی

من ماشینام پونصد و سی و ماکان و لندکروز و سانتافه هستن که همه شون مدل ۲۰۱۸ هستن به جز لندکروز که ۲۰۱۷ هست. پس چرا من همچین چیزی ندیدم؟؟؟ سانتافه من ۳۰۰ هزارتا کارکرده و استفاده روزمره داشتم ازش. تو این چند سال هیچ مشکلی برام نداشته هر ۴ هزار تا سرویس میکنم اویل پمپ رو هم روی کارکرد ۱۵۰ هزار تا عوض کردم الان دوباره باز هم میخوام عوض کنم که مطمئن باشم ۱۵۰ هزارتا دیگه بدون مشکل کار میکنه. من همه جا به همه میگم که سانتافه رو در حد آلمانی میدونم با توجه به قیمتش (البته… بیشتر »

اسی
1401-11-29 22:41

من خودم جک t8دارم و داداشم تیگو ۸پرو و قیافه برامون مهمتره هرجا میریم همه عاشق قیافه کی ام سی تی ۸ن اصلا یه هیکل و قیافه دیگه داره ولی امکانات و شتاب فونیکس ۸خیلی بهتره وداخلش ولی تی ۸برا آفرود و بیابان حرف نداره خلاصه چینی‌های خوبین بنظر من اینا فیس جدیدی دارن و بروز ترن برندهای قدیمی دیگه یه جوریم آدم میخره ذوق آنچنانی ندارن

یاسان
1402-09-14 21:57
پاسخ به  اسی

چینی سوار باشی هیچکس آدم حسابت نمیکنه

محمد
1401-11-17 19:57

کلا دو جور ادم داریم در مورد خودرو : دسته اول برده ی برند هستن و میگن برند فقط فلان حتی اگر اشغال تولید کنه .دسته دوم خودرو برده اونهاست و علاقه به برند خاصی ندارن .خودرویی خوبه که تمام احتیاجاتشون رو براورده کنه . حالا باید دید کدوم دسته داره درباره کدوم خودرو نظر میده .

سینا همایونی
1401-10-24 14:36

خیلی زیبا وجامع بود ممنون از مطلب ارزشمندتون فقط سوالم اینه تیگو ۸ باموتور ۲لیتری توربو جریانش چیه.رفیق من نسخه تیگو ۸ معمولی گرفته موتور۲لیتری توربوهستش نسخه پرو چرا موتور۱.۶ هست تعجب برانگیزه!

امید
1401-10-26 09:07

موتور دولیتری برای سال ۴٠٢ وارد بازار میشه و دو دیفرانسیل هستو قیمت بالای ٢٢٠٠ تموم میشه

امیر
1401-10-24 01:17

ای کاش لااقل برند هایی روانه بازار ایران میشد که لااقل در خود چین مقبولیت دارند
بارها سفر کردم به چین، فالبا خودرو های مانند فولکس یا ژاپنی هایی مانند تویوتا داشتن
حتی قشر ضعیف اونها فقط به برند هایی مثل هاوال یا
ام جی یا چانگان اعتماد داشتن
و حتی به ندرت در کشور خودشون میشد چری پیدا کرد
شما را به خدا التماس تفکر

پارسا
1402-05-31 19:01
پاسخ به  امیر

شاید به این دلیل باش که پیدا کردن ۱۰۰ هزار خودرو چری در ۱ میلیارد جمعیت سخت باشد

جواد هادیان
1401-10-11 02:34

عالی و بی نظیر

محمد مرادی
1401-09-25 21:22
امتیاز دهی :
     

بسیار عالی و کارشناسی تحقیق شده بود و پاسخ همه سوالات من در این مقاله جالب وجود داشت.
باز هم تشکر و سپاسگزارم.

سردبیر
1401-09-26 16:14
پاسخ به  محمد مرادی

سلام، خوشحالیم که تونستیم بهتون کمک کنیم دوست عزیز

الی
1401-11-07 01:45

عالی بود

محمد
1401-09-19 12:02

فقط دیدگاهمون رو نسبت به خودرو چینی عوض کنیم این واقعیت رو باید قبول کرد چین تو صنعت خودرو خیلی پیشرفت کرده با غرض نمیشه صحبت کرد و گفت فقط هیوندا یا تویوتا اون دوران تموم شد الان چین تا پند سال اینده حرف اول رو تو خودرو خواهد زد بهتون قول میدم

نیما
1401-12-21 10:27
پاسخ به  محمد

دقیقا. ای کاش بعضیا به درک این واقعیت می‌رسیدند!

Sepehr
1401-09-18 17:50
امتیاز دهی :
     

خودروهای کره‌ای فکر میکنم ظاهر قشنگتری دارند و انتخاب اسم برای خودرو هم مهم است که باز اسامی کره ای با مسمی تر است از نظر موتور هم باز تفاوت دارند سانتافه موتور 2400 را دارد در صورتی که که تیگو 1600 است البته توربو،، اما تیگو آبشن های بیشتری دارد

علی
1401-09-17 23:52

تیگو ۸ پرو بخرم یا دیگنیتی با ماشین کره‌ای کدومش بخرم ؟

ناشناس
1401-11-13 19:04
پاسخ به  علی

داداش گلم بنظر من سمت چینی اصلا نرو دینگیتی ک اصلا حرفشو نزن افتضاح بازار بد و کیفیت بدی داره این فیدلیتی مدیلیتی و تیگو و این چرت و پرتا رو بریز دور کلا برو با پولت بده یه ماشین کره ای یا ژاپنی قدیمی تر بخر ولی در عوضش لذت ببر از رانندگی و کیفیتش مزدا 3 مثلا یه ژاپنی هس که بشدت ماشین خوبیه که البته سدان هستش ولی شما نهایت کیفیت رو میتونی ببینی تو این ماشین این چینی جدیدا با این زرق و برق هایی که دارن همش کلک پوله چ فایده اپشن باشه در حد… بیشتر »

مهدی
1402-02-10 15:23
پاسخ به  ناشناس

یه مصرف کننده پرشیا و پراید دیگه که فقط عشق ارم و اصالتهبردار من به حرف این گوش نده سانتافه بگیری هرکیو عقب سوار کنی فحشت میدهسورنتو بگیر لاقلباو بخدا نصف اینا اصلا ۵ مدل ماشین سوار نشدن فقط میگن چینی بده چینی بده حالا پول ندارن همون چینی رم سوار شنا اره اگه مثلا ازرا سوناتا یا تو اون کلاسا بگیری قطعا از چینیا بهتره چون چینیا تو رنج قیمت اونا رقیب قابل توجهی ندارن ولی قطعا تیگو ۸ پرو ۲۰۲۰ از سانتافه ۲۰۱۶ بهتره اگه البته به عشق ارم هیوندا و کیا و … بر نمیخوره

مجد
1402-04-07 07:54
پاسخ به  مهدی

دوست عزیز خودروی چینی کجای دنیاست تو کدوم کشورا سوار میشن کره که معلومه چهارمین کشوره تو خودرو سازی این کافی نیست مثل من میخای 6بار گیربکس وا کن 200 میلیون خرج کن تا بفهمی چی میگم یا گول تبلیغ بخور جیب چینیارو پر کن

رک گو
1402-04-11 08:38
پاسخ به  مجد

ماشین تیگو ۸ ، ۷ سال گارانتی داره چی الکی میگی موتور باز کن و فلان و فلان ، تو برو همون ماشین کره ای بدون گارانتی رو بگیر تا بهت بگم خرج موتور اونم با ۱۶۰ هزار ک یعنی چی!

علی
1401-09-17 23:50

سلام به نظر شما تیگو ۸ پرو خوبه بخرم یا نخرم ؟

مسعود عینی
1401-09-03 17:42

نخرید و به کسی توصیه نکنید میلیاردی پولتون رو برای خرید دردسر خرج نکنید هشدار جدی میدم که خرید پراید به مراتب به صرفه تر و کم دردسر تر هست. آپشن های زیاد و شیک بودن خودرو دلیل تحریک احساسات جوانهای ماست من هم مثل خیلی ها فکر کردم پول کمتر میدهم و امکاناتی مشابه خودرو های لوکس اروپایی و کره دریافت میکنم امکاناتی که باید چند برابر براش هزینه کنم. امانتیجه کار شد به محض تحویل خودرو راهی تعمیرگاه بشم و با توجه به اینکه نمایندگی زیر بار تحویل خارج از عرف خود نرفت و حتی حاضر به باز… بیشتر »

علی
1401-09-11 21:39
پاسخ به  مسعود عینی

اصلا این طور نیست
من دارم و سواری عالی شتاب خوب و صندلی های با کيفيت وعالی داره در ضمن اگه زده شدی راحت با سود تو این بازار می توانی بفروشی

علی
1401-09-12 22:27
پاسخ به  مسعود عینی

اصلا این جور نیست
من دو بار با تیگو۸ پرو مسافرت رفتم سواری عالی داره شتاب خوبی وصندلی های با کیفیت که راحتی خوبی در سفر داره در ضمن با این قیمت تو بازار ایران که همه ماشین‌های خارجی ا با دلار ۱۰۰ هزار تومانی هست حالش ببرید
اگر هم راضی نیستی با سود تو ۲۴ ساعت فروش میره

آیدین
1402-06-02 17:06
پاسخ به  علی

شما مشخصه یکی از عوامل مدیران خودرو هستی که هیچ کدوم از ماشینات فروش نمیره وگرنه اگر بخوایم با منطق صحبت کنیم آشغال پرو مکس صاحب اول و آخرش خودتی چجوری تو ۲۴ ساعت فروش میره؟؟ هیچ عادم عاقلی که عقل داشته باشه نمیره ماشین چینی بخره تازه اونم آشغال پرو مکس رو

مهدی
1402-02-10 15:16
پاسخ به  مسعود عینی

ما که هرکی گرفته دیدیم رتضی بودهدهن سرویس یه جور دیگه بیا ماشین و خراب کن اخه پراید!

ناشناس
1402-06-08 14:48
پاسخ به  مسعود عینی

به نظر من شما همون پراید سوار شو تو همون سطح هم بمون
مطمعن باش کسی که پول داشته باشه قطعا ماشین خوب سوار میشه

حسنی
1401-08-27 04:13

تیگو۸ پرو مه شکن جلو و فرمان سه حالته دارد.

مهدی طاهری
1401-08-24 01:35

البته هیوندای سانتافه خیلی پر استهلاک و پر خرجه تیگو ۸ هنوز خودش و نشون نداده

حسین
1401-08-23 15:59
امتیاز دهی :
     

من خودم تیگو رو ترجیح میدم

حمید
1401-09-20 22:16
پاسخ به  حسین

بدبختی دیگه

مانی
1401-12-19 17:23
پاسخ به  حمید

بدبختی داشتن یه مغز معیوب و زنگ زده است مثل تو نه اینکه کسی نظرشو بگه !

مهدی
1402-02-10 15:13
پاسخ به  حمید

بهت قول میدم تا حالا بالاتر از پراید سوار نشدی من هرچی رفیق دارم که تهش پرشیا سوار شدن میگن چینی بده ماشین باید اصالت داشته !باشه یه بار سوار سانتافه شو فقط به بار اون تعلیق مزخرف کابین عقب و تست کن معلومه سانتافه ۲۰۲۰ بهتر از تیگو ۸ ولی قطعا تیگو ۸ از سانتافه ۲۰۱۶ ۲۰۱۷ بهتره شماهایی که عشق ef7 اید و هیچی سوار نشدید ضعف اون ارم هیوندا رو دارید!
در کل ادمایی از چینیا بد میگن که ماشینای کره ای المانی که هیچی همون چینی رم ندارن بخرن فقط عشقشو دارن!

آیدین
1402-06-02 17:08
پاسخ به  مهدی

کاملا مشخصه شما آشغال پرو مکس خریدی هیچ آدم عاقلی ازت نمیخرتش و رو دستت مونده وگرنه سانتافه اصلا و اصلا اینطور نیست. درضمن کسی که با اصالت باشه واسش افت داره چینی سوار شه

بهزاد
1402-08-08 14:36
پاسخ به  مهدی

سلام.من پرومکس‌میخوام بخرم.حوصله معطلی توی تعمیرگاه و خرابی توی جاده و دنبال قطعات گشتن رو ندارم.لطفا اگه مطمئن هستین ماشین خوب و بی دردسری هست بخرم.البته چند تا از دوستان تیگو ۷ و ۸ خریدن و نسبتا راضی هستن .ولی خوب اگه واقعا ضعف بالایی توی این ماشین هست لطفا بهم بگید.ممنون

آیدین
1402-06-02 17:06
پاسخ به  حسین

مشکل از مغزته

رحيمى
1401-08-22 18:08

اين خودروى چينى تيگو پرو خوب پيشرفت كرده.
اما خب سانتافته بيشتر قابل پذيرش است. جالبه مدل ٢٠١٤ و ٢٠١٥ با تيگو ٢٠٢٠ بايد مقايسه شود !! برند و كيفيت حرف براى گفتن دارند!!اگر مدل ٢٠٢٠ سانتافه مقايسه شود چى؟ !!!

فرهادی
1401-09-20 11:47
پاسخ به  رحيمى

داداش دو خودرو هم قیمت رو مقایسه میکنند
کسی پراید و لامبورگینی رو مقایسه نمیکنه

محمد
1402-01-31 00:03
پاسخ به  رحيمى

خوب عزیز قیمت سانتافه ۲۰۲۰ تو ایران سرسام اوره از طرفی که راحت و بدون دردسر میشه ماشینای MVM رو گرفت