Image default
مقایسه خودروها

مقایسه رنو ساندرو و رنو سیمبل ، برادران فرانسوی در برابر هم

در این مقاله به مطالعه مقایسه رنو ساندرو و رنو سیمبل می پردازیم.این دو خودرو که تولید شرکت رنو می باشند در داخل کشور ما توسط پارس خودرو تولید می شوند.در این مقاله شما کاربران گرامی ویژگی های فنی و آپشن های رفاهی دو خودرو رنو ساندرو و رنو سیمبل را مطالعه خواهید کرد.

معرفی رنو ساندرو و رنو سیمبل

رنو ساندرو یکی از خودروهای زیرمجموعه رنو، خودروساز فرانسوی است. این خودرو در سال 2007 معرفی شد و در حال حاضر نسل دوم آن در خط تولید شرکت رنو قرار دارد. رنو ساندرو بر اساس پلتفرم لوگان است و در داخل ایران نیز تولید می‌شود. تولید رنو ساندرو در ایران بر عهده شرکت پارس خودرو است.

شرکت رنو در سال 1999 هم محصول دیگری را تحت عنوان رنو سیمبل معرفی کرده بود. سیمبل یک خودرو سوپرمینی است و به عنوان نسل دوم رنو کلیو معرفی شد. در سال 2005 رنو فروش این خودرو را در کشور کرواسی کاهش و در سال 2006 متوقف کرد. این توقف فروش به نفع رنو ساندرو انجام شد.

در ادامه به مقایسه بخش های مختلف مقایسه رنو ساندرو و رنو سیمبل خواهیم پرداخت.

مقایسه طراحی رنو ساندرو و رنو سیمبل

طراحی خارجی

در مقایسه رنو ساندرو و رنو سیمبل از نظر طراحی باید بدانیم در واقع طراحی رنو ساندرو دارای جذابیت خاصی نیست. طراحی C شکل چراغ‌های LED جلو و عقب خودرو جدید هستند. اما هنوز هم طرح ساده خودرو حفظ شده است. هرچند خطوط منحنی و قوسی شکل تا اندازه‌ای طراحی خارجی خودرو را زیباتر ساخته، ولی طرح کلی اقتصادی خودرو همچنان وجود دارد. اما تولید رنو ساندرو در ایران با تأخیر زیادی مواجه شد. آنچه که امروزه در ایران تولید می‌شود در واقع نسل اول رنو ساندرو است و پارس خودرو هنوز نسل دوم این خودرو را در خط تولید خود قرار نداده است.

برای اطلاع از قیمت روز ساندرو و یا سیمبل خود اپلیکیشن همراه مکانیک را نصب کنید.

برای نصب اپلیکیشن اینجا کلیک کنید.

مقایسه رنو ساندرو و رنو سیمبل نشان می‌دهد که طراحی خارجی رنو سیمبل حتی ساده‌تر است. چراغ‌های جلو، لوگوی بزرگ شرکت رنو روی جلوپنجره و خطوط ساده روی کاپوت ظاهری خشن را به آن داده‌اند. در طراحی این دو خودرو می‌توان به یکسان بودن طرح آینه‌های جانبی اشاره کرد. در طراحی عقب خودرو هم همان سادگی و حتی شاید بتوان گفت که قدیمی بودن طراحی رنو سیمبل حفظ شده است.

طراحی داخلی

طراحی داخلی رنو سیمبل
طراحی داخلی رنو سیمبل

طراحی داخلی رنو ساندرو هم از همان طراحی ساده، قدیمی و اقتصادی شرکت رنو بهره برده است. در واقع کابین رنو ساندرو با تندر 90 مشابه است و تنها تغییراتی جزئی در آن دیده می‌شود. دلیل گرایش شرکت رنو به سادگی در برخی از محصولاتش بیشتر به مسائل اقتصادی فروش خودروها باز می‌گردد.

طراحی داخلی رنو ساندرو
طراحی داخلی رنو ساندرو

مقایسه رنو ساندرو و رنو سیمبل نشان دهنده این واقعیت است که، علی رغم طراحی خارجی قدیمی، طراحی داخلی رنو سیمبل مقداری جذاب‌تر است. البته همان سادگی در طراحی داخلی رنو سیمبل نیز وجود دارد، اما ترکیب دو رنگ کرم و مشکی توانسته نمای داخلی کابین را مقداری جذاب‌تر سازد.

مقایسه فنی

مقایسه فنی رنو ساندرو و رنو سیمبل
مقایسه فنی رنو ساندرو و رنو سیمبل

مقایسه رنو ساندرو و رنو سیمبل نشان دهنده برتری نسبی سیمبل بر ساندرو است. شتاب گیری صفر تا 100 سیمبل در 5/10 ثانیه صورت می‌گیرد که رکورد بهتری نسبت ساندرو است. از سوی دیگر سیمبل ضمن مصرف سوخت کمتر، حدأکثر سرعت 190 کیلومتر در ساعت را ارئه می‌دهد که در مقایسه با رنو ساندرو، رکورد بهتری است.

عملکرد گیربکس در هر دو خودرو، برای خودروهای اقتصادی مطلوب است. هرچند اختلاف چندان زیادی در بین سیمبل و ساندرو وجود ندارد، اما سیمبل قدرت و سرعت نسبتاً بیشتری را به نمایش می‌گذارد.

مدل خودرورنو ساندرورنو سیمبل
پیشرانه4 سیلندر 16 سوپاپه4 سیلندر 16 سوپاپه
حجم موتور1600 سی سی1598 سی سی
حدأکثر قدرت105 اسب بخار105 اسب بخار
حدأکثر گشتاور140 نیوتن متر145 نیوتن متر
گیربکسخودکار 7 سرعته EDCخودکار 4 سرعته
مصرف سوخت (ترکیبی)3/8 لیتر در 100 کیلومتر4/6 لیتر در 100 کیلومتر
شتاب صفر تا 1007/11 ثانیه5/10
حدأکثر سرعت175 کیلومتر در ساعت190 کیلومتر در ساعت

 

مقایسه آپشن­ها و امکانات رفاهی

مقایسه آپشن های رفاهی رنو ساندرو و رنو سیمبل
مقایسه آپشن های رفاهی رنو ساندرو و رنو سیمبل

رنو ساندرو و رنو سیمبل در میان خودروهای با صرفه اقتصادی شرکت رنو قرار دارند. پس در این خودروها خبری از امکانات رفاهی بالا نیست. مثلاً در رنو ساندرو صفحه نمایش وجود ندارد، همچنین تهویه هوای دستی این خودرو را در میان خودروهای قدیمی  قرار می‌دهد.

 با استفاده از خدمت فروش سفارشی خودرو همراه مکانیک مطمئن و بی دغدغه خودرو خود را بفروشید.

مقایسه رنو ساندرو و رنو سیمبل نشان می‌دهد که رنو سیمبل نسبت به ساندرو چندان دست خالی نیست. صفحه نمایش 7 اینچی و تهویه هوای خودکار سیمبل مزیت‌های آن محسوب می‌شود.

تجهیزاترنو ساندرورنو سیمبل
چراغچراغ‌های LEDچراغ‌های روشنایی در روز
سیستم­

مولتی مدیا

ورودی‌های CD MP3، USB، بلوتوث، 4 بلندگو،ورودی‌های USB، CD، بلوتوث
صفحه نمایشندارد7 اینچی
رینگ­16 اینچیآلومینیومی
آینهآینه‌های کناری همرنگ با بدنه، آینه‌های برقیآینه‌های کناری الکتریکی با چراغ راهنما
تهویه

مطبوع

تهویه هوای دستیتهویه هوای خودکار
صندلی6 روش تنظیم ارتفاع صندلی راننده، 4 روش تنظیم ارتفاع سرنشین جلوتنظیم ارتفاع صندلی راننده
شیشهبالابرهای عقب و جلو برقیبالابرهای عقب و جلو برقی
سیستم­

هشدار دهنده

سیستم ضد سرقت،کنترل فاصله پارک سپر عقب
سایر امکاناتکنترل از راه دور قفل مرکزی، سیستم نظارت بر لاستیک‌هادوربین نمای عقب پشت خودرو، سنسور باد لاستیک

مقایسه ایمنی رنو ساندرو و رنو سیمبل

مقایسه ایمنی رنو ساندرو و رنو سیمبل
مقایسه ایمنی رنو ساندرو و رنو سیمبل

مقایسه ایمنی رنو ساندرو و رنو سیمبل هم نشان دهنده برتری سیمبل در این زمینه است. رنو سیمبل در مجموع موفق به دریافت 4 ستاره ایمنی Euro Ncap شده است، در حالی که ساندرو 3 ستاره ایمنی بزرگسال و تنها 1 ستاره ایمنی کودکان را کسب کرده است (که عملکردی ضعیف برای حفظ جان کودکان محسوب می‌شود).

تجهیزات ایمنی و حفاظتیرنو ساندرورنو سیمبل
کیسه هواکیسه هواهای راننده و سرنشین جلوکیسه هواهای راننده، سرنشین جلو و کیسه هواهای کناری
سیستم ترمزترمز ABS، EBD و EBAترمز ABS با ترمز کمکی اورژانسی، ترمز دیسکی جلو، ترمز کاسه‌ای عقب

تجربه رانندگی رنو ساندرو و رنو سیمبل

مقایسه تجربه رانندگی رنو ساندرو و رنو سیمبل
مقایسه تجربه رانندگی رنو ساندرو و رنو سیمبل

در مقایسه ساندرو و سیمبل شاید نباید انتظار زیادی از هیچ کدام از خودروهای ساندرو و سیمبل داشت. نه شتاب صفر تا 100 آنها بالاست و نه حدأکثر سرعت قابل توجهی دارند. جای تعجبی هم ندارد، چون خودروهای اقتصادی از قدرت زیادی برخوردار نیستند.

 اما با مقایسه هر دو خودرو با خودروهای لوکس و گران قیمت می‌توان گفت که رنو سیمبل حرف‌هایی برای گفتن دارد. این در حالی است که رنو ساندرو عملکردی متوسط را نشان می‌دهد. با این حال، تجربه رانندگی رنو ساندرو نشان می‌دهد که راننده از دید مناسبی برخوردار است. کابین این خودرو، حتی در سرعت‌های بالا هم نسبتاً آرام است و احساس آرامشی نسبی در آن خواهید داشت. مقایسه رنو ساندرو و رنو سیمبل نشان می‌دهد که فرمان رنو سیمبل به نسبت سنگین‌تر است. هر دو خودرو شرکت رنو انعطاف مناسبی در سفرهای درون شهری و برون شهری از خود نشان می‌دهند. در کل می‌توان گفت که عملکرد مناسب یک خودرو به صرفه خانوادگی را دارا هستند.

تحلیل شرایط بازار

رنو ساندرو
رنو ساندرو

محبوبیت خودروهای اقتصادی بیشتر به خاطر ارزان بودن نگهداری و مخارج آنهاست. البته خرید و فروش خودرو در کشور کاملاً تحت تأثیر قیمت ارز و دلار است، و با وضعیت وخیم بازار، قیمت رنو ساندرو و رنو سیمبل هم افزایش چشمگیری داشته است. بازار رنو ساندرو در شرایط نامعلومی قرار دارد، اما در کل می‌توان این خودرو در بازه قیمتی 145 تا 160 میلیون تومان تهیه کرد. اما رنو سیمبل ظاهراً اختلافی چند میلیونی با ساندرو دارد. بازه قیمتی این خودرو در بین 150 تا 165 میلیون تومان است.

نتیجه گیری رنو ساندرو و رنو سیمبل

رنو سیمبل
رنو سیمبل

اگر به خودروهای اقتصادی علاقمند هستید، قطعاً به دنبال آپشن‌ها و امکانات رفاهی بسیار بالا نیز نخواهید بود. هر دو خودرو رنو ساندرو و رنو سیمبل محصول شرکت فرانسوی رنو هستند و شباهت بسیاری با یکدیگر دارند. اما اگر امکانات رفاهی و نسبی بیشتر و مصرف سوخت نسبتاً کمتر را ترجیح می‌دهید، انتخاب شما رنو سیمبل خواهد بود. اگر هم به نظر شما قیمت نسبتاً ارزان‌تر رنو ساندرو کمبود امکاناتی از قبیل تهویه هوای خودکار و صفحه نمایش را توجیه می‌کند، رنو ساندرو انتخاب درستی است. باید به خاطر داشت که خودروهای شرکت رنو در مقایسه با رقبای خود در ایران از کیفیت بالاتری برخوردارند. همچنین خدمات پس از فروش شرکت رنو در ایران، خدماتی معقول است.

برای رسیدن به بهترین انتخاب ممکن مشاوران متخصص همراه مکانیک در کنار شما هستند 

برای ورود به صفحه مشاوران اینجا کلیک کنید.

مقالات مرتبط:

مقایسه رنو ساندرو و مزدا2

مقایسه برلیانس H330 و رنو ساندرو

رنو مگان بخریم یا کیا سراتو

مقایسه رنو کولئوس و نیسان ایکس تریل

مقایسه کیا سورنتو و رنو کولئوس

گرند ویتارا و رنو داستر

مطالب جدید

مقایسه ساندرو و ام وی ام X22، پارس خودرو دیواری در برابر چین

محمد رحیمیان

مقایسه رنو ساندرو و کوییک

هادی اشرف

مقایسه پژو پارس و تندر 90 ، تندری که تند نبود و پارسی که ایرانی نشد

دیدگاه بگذارید

  اشتراک  
به من اطلاع بده
همراه مکانیک مطمئن بخرید، آسان بفروشید