سمند و پژو ۴۰۵ دو سدان جمع‌وجور و نسبتا ارزان‌قیمت بازار خودروی کشور هستند که انتخاب یکی از آن‌ها، به مسئله‌ای شک‌برانگیز برای برخی مشتریان تبدیل شده است. از همین رو، در این مقاله از سری مطالب مقایسه خودروی همراه مکانیک، به سراغ این دو سدان ایران خودرو رفته‌ایم و به مقایسه سمند ef7 و پژو 405 glx پرداخته‌ایم.

دنبال خودروی کارکرده/دست دوم هستید؟ وارد نمایشگاه خودروهای کارشناسی شده ما شوید. اینجا بهترین پیشنهاد‌هارو برات داریم.

معرفی پژو ۴۰۵

آشنایی با پژو 405

۴۰۵ یکی از محصولات شرکت فرانسوی پژو است که اواخر دهه هشتاد میلادی پا به میدان گذاشت و در آن دوران به‌عنوان «خودروی سال اروپا» نیز انتخاب شد. مسئولان شرکت ایران خودرو هم پیش از آغاز دهه ۷۰ شمسی این محصول را به لیست تولیدات بسیار محدود خود در آن زمان اضافه کردند و این خودرو را به مشتریان ایرانی تحویل دادند.

 این خودرو در ابتدا با پیشرانه دولیتری کاربراتوری به فروش رسید که البته بعد از چند سال با موتور انژکتوری 1.8 لیتری جایگزین شد و تا همین اواخر و پیش از خروج رسمی ۴۰۵ جی ال ایکس از خط تولید ایران خودرو، روی این محصول نصب می‌شد. 405 GLX در سال ۹۹ به طور رسمی و برای همیشه وارد دوران بازنشستگی خود شد، اما در حال حاضر نمونه‌های کارکرده آن در بازار ایران به‌وفور یافت می‌شود.

معرفی سمند

آشنایی با ماشین سمند lx

پروژه تولید Samand در اواسط دهه ۷۰ به‌عنوان نخستین خودروی ملی ایران کلید خورد و حاصل کار در ابتدای دهه ۸۰ به مشتریان معرفی شد. این خودرو بر پلتفرم  ۴۰۵ توسعه یافته است و ابتدا در قالب مدل‏ X7 به بازار راه پیدا کرد. برخی ایرادات مونتاژی و فنی، سبب شد تا در سال ۸۳ مدل ال ایکس با چراغ‌های عقب تغییرشکل‌یافته به بازار راه یابد. LX تا سال ۸۸ از همان پیشرانه XU7 پژو ۴۰۵ نیرو گرفت، اما در آن سال به موتور EF7 دوگانه‌سوز نیز مجهز شد.

در ابتدای دهه ۹۰ نیز پیشرانه ای اف سون بنزینی روی Samand نصب شد و تا همین لحظه، هر دو مدل ال ایکس معمولی (XU7) و ال ایکس EF7 توسط ایران خودرو به مشتریان ارائه می‌شوند. در این مقاله، به مقایسه ال ایکس ای اف سون با  ۴۰۵ جی ال ایکس پرداخته خواهد شد. با ما همراه باشید تا به مقایسه سمند ef7 و پژو 405 glx از جنبه‌های مختلف بپردازیم.

تفاوت ماشین سمند ef7 و 405 glx

در این مقاله به بررسی تفاوت این دو سدان ایران خودرو از لحاظ مختلف از جمله طراحی ظاهری و داخلی، فنی، تجهیزات رفاهی، ایمنی و … پرداخته‌ایم.

مقایسه سمند ef7 و پژو 405 glx از نظر طراحی ظاهری

قدمت طراحی خودرو ۴۰۵ به حدود بیش از ۳۳ سال پیش بازمی‌گردد و سبک طراحی آن، شمایل برخی سدان‌های دهه ۸۰ اروپا را در ذهن زنده می‌کند. در طراحی پروفیل‌های مختلف بدنه این خودرو، کمتر اثری از انحنا مشاهده می‌شود و خطوط مستقیم با زوایای شکسته، شاکله‌ اصلی طراحی بدنه ۴۰۵ را تشکیل می‌دهند.

از سوی دیگر، خودروی سمند که بر اساس پلتفرم ۴۰۵ و طرح یک شرکت انگلیسی به تولید رسیده است، از انحنای بیشتری در بدنه خود سود برده است و نسبت به Peugeot 405 مدرن‌تر به نظر می‌رسد. البته میزان ورزیدگی فرم بدنه و حالت آیرودینامیکی آن نسبت به ۴۰۵ افت داشته، اما در عین حال، بر جنبه‌های زیبایی آن افزوده شده است. درمجموع، باید بیان داشت که طراحی بدنه Samand نسبت به ۴۰۵ المان‌های دیداری خوشایندتری را به نمایش می‌گذارد و به‌عنوان اتومبیلی زیباتر در بازار ایران شناخته می‌شود.

فرق ماشین پژو 405 Glx و خودرو ال ایکس ef7 از لحاظ طراحی داخلی

در ادامه مقایسه سمند و پژو 405 به طراحی داخلی این دو خودرو خواهیم پرداخت. داشبوردهای Samand و ۴۰۵ به هیچ عنوان المان‌های نوین و شاخصه‌های طراحی امروزی را به نمایش نمی‌گذارند. در این میان، داشبورد Peugeot 405 یک مرتبه در سال 1393 مورد بازطراحی قرار گرفته است و به طور کامل با نمونه‌های قدیمی‌تر تفاوت دارد. با این حال، طراحی داشبورد جدید این خودرو، چندان دل‌انگیز و جذاب جلوه نمی‌کند و داشبورد سمند چه از لحاظ کیفی و چه از نظر سبک طراحی، در ردیف‌های بالاتر از آن قرار می‌گیرد. همچنین رویه داشبورد قدیمی‌تر  ۴۰۵ از جنس نرم اسفنجی ساخته می‌شد که کیفیتی بالاتر نسبت به متریال پلاستیک خشک به‌کاررفته در داشبوردهای جدید را به نمایش می‌گذاشت.

طراحی داخلی پژو 405 و سمند ال ایکس ef7

از لحاظ گنجایش فضای کابین نیز هر دو خودرو در جایگاهی نسبتا مشابه قرار می‌گیرند و کابینی جادار جهت حضور ۵ سرنشین بزرگسال با قد متوسط را ارائه می‌دهند. گنجایش صندوق سمند حدود سی لیتر بیشتر از پژو ۴۰۵ است و معادل ۵۰۰ لیتر حجم را در اختیار وسایل سرنشینان خود قرار می‌دهد. البته از این لحاظ، هر دو این خودروها به‌راحتی می‌توانند نیازهای خانواده‌ها را هنگام مسافرت تامین کنند. درمجموع، باید گفت کابین Samand از نظر نوع طراحی و سطح کیفی در مقایسه با Peugeot 405 رتبه بالاتری را به دست می‌آورد.

مقایسه سمند ef7 و پژو 405 glx از نظر فنی

فرق ماشین پژو 405 Glx و خودرو سمند ال ایکس از نظر فنی

پژو ۴۰۵ جی ال ایکس عمدتا با پیشرانه ۸ سوپاپ xu7 در اختیار مشتریان داخلی قرار گرفت که ضمن تولید ۱۰۰ اسب‌بخار قدرت و ۱۵۳ نیوتن‌متر گشتاور، شتابی حدود ۱۱ ثانیه را برای کاربران این خودرو به ارمغان می‌آورد.

خودروی سمند نیز برای مدت‌ها از همان پیشرانه XU7 برخوردار بود؛ اما بعدها، موتور EF7 به صف تأمین‌کنندگان قوای محرکه آن افزوده شد. در حال حاضر، ال ایکس ای اف سون توان خروجی معادل ۱۱۳ اسب‌بخار و گشتاور ۱۵۵ نیوتن‌متر را ارائه می‌دهد و شتاب صفرتاصد آن توسط شرکت سازنده، حدود ۱۲ ثانیه اعلام شده است.

مطالعه مقالات زیر را از دست ندهید

مقایسه سمند و پژو 405 از لحاظ فنی

در این میان، پژو ۴۰۵ به دلیل وزن کمتر و دسترسی به ماکزیمم گشتاور در دور موتور پایین‌تر، شتاب و چالاکی بیشتری نسبت به  EF7 ارائه می‌دهد. البته مصرف سوخت موتور ۸ سوپاپ ۴۰۵ بیشتر از ای اف سون خواهد بود. مطالعه جدول زیر، اطلاعات فنی هر دو خودرو سمند و ۴۰۵ را به اطلاع شما خواهد رساند:

 EF7 

 405GLX

مدل خودرو

چهارسیلندر تنفس طبیعی 16 سوپاپ

چهارسیلندر تنفس طبیعی 8 سوپاپ

پیشرانه 

1.7 لیتر

1.8 لیتر

حجم موتور

113 اسب‌بخار (بنزین) -100 (گاز)

100 اسب‌بخار

حداکثر قدرت

155 نیوتن‌متر (بنزین)- 136 (گاز)

153 نیوتن‌متر

حداکثر گشتاور

پنج‌سرعته دستی

پنج‌سرعته دستی

گیربکس

7.49 لیتر

9 لیتر

مصرف سوخت (ترکیبی) در 100 کیلومتر

12 ثانیه 

11 ثانیه

شتاب صفرتاصد

190 کیلومتربرساعت -180 (گاز) 

190 کیلومتربرساعت

حداکثر سرعت

مقایسه سمند ef7 و پژو 405 glx از نظر تجهیزات رفاهی

پژو ۴۰۵ جی ال ایکس را می‌توان یکی از لوآپشن‌ترین تولیدات ایران خودرو دانست که حتی فاقد شیشه‌بالابرهای برقی عقب است. در سوی دیگر، Samand نیز گرچه از این لحاظ خیلی شاخص ظاهر نشده است، اما وجود مواردی هم‌چون شیشه‌بالابرهای برقی عقب، سامانه هشدار سخنگو، کلید بازکننده صندوق عقب از روی سوئیچ و تنظیم برقی صندلی‌های جلو، سبب برتری ای اف سون در مقایسه با  405 از لحاظ آپشن‌های رفاهی خواهد شد.

 EF7

405 glx

مدل خودرو

چراغ مه‌شكن جلو و عقب – چراغ نقشه‌خوان – چراغ خطر سوم

چراغ جلو و عقب – چراغ سقفی

چراغ

راديو پخش

رادیوپخش

سیستم‌های مالتی‌مدیا

صفحه‌نمایش

تنظيم آينه‌هاي جانبي برقي – آينه چراغ‌دار روي آفتاب‌گير سمت شاگرد

آینه‌های جانبی برقی

آینه

فولادی 15 اینچ

فولادی 14 اینچ

رینگ

تنظيم دستي – كانال تهويه براي سرنشينان عقب

تنظيم دستي

تهویه‌مطبوع

تنظيم برقي پشتي صندلي هاي جلو – تنظيم اهرمي ارتفاع صندلي راننده – دسترسي به صندوق از داخل اتاق – پشت سري صندلي جلو با قابليت تنظيم ارتفاع و زاويه – پشت‌سري صندلي عقب يكپارچه با صندلي

تنظيم دستی

صندلی

سيستم هشداردهنده هوشمند مركزي ورود غير مجاز (آژير) در كلاس 29110 و 29116 ندارد- هشداردهنده موانع عقب

تجهیزات هشداردهنده

شیشه‌های برقی جلو و عقب

شیشه‌های برقی جلو

شیشه

ستون فرمان تلسكوپي (جمع‌شونده) – بازکن درب صندوق عقب از داخل اتاق و روي سوييچ

فرمان هیدرولیک، بازکن درب صندوق عقب از داخل اتاق

سایر امکانات

مقایسه سمند ef7 و پژو 405 glx از نظر ایمنی

تفاوت ماشین سمند  ef7 و 405 glx از نظر ایمنی

پژو ۴۰۵ جی ال ایکس و سمند از لحاظ تجهیزات ایمنی، تقریباً در یک ردیف قرار می‌گیرند و به دلیل استفاده از پلتفرم قدیمی و ساختار نه‌چندان مدرن و تجهیزات اندک، قطعاً از منظر ایمنی حرف چندانی در برابر رقبای جدیدتر ندارند‌. این دو خودرو، از سوی موسسات بین‌المللی تحت آزمون ایمنی قرار نگرفته‌اند و بنابراین نمی‌توان به طور دقیق پیرامون سطح امنیت آنها اظهارنظر کرد. مشاهده شدت تصادفات این دو خودرو در سطح جاده‌های کشور نیز نشان از امنیت نه‌چندان دل‎گرم‌کننده آنها دارد. تمامی جزئیات مرتبط با مشخصات ایمنی ef7 و ۴۰۵ در جدول زیر به اطلاع شما رسیده است:

EF7

405 glx

تجهیزات

سيستم ضدسرقت (ايموبيلايزر) – قفل مركزي با ريموت كنترل – كمربندهاي ايمني با قابليت تنظيم ارتفاع – كلاس 29110 و 29116 و 29124: سيستم مالتي‌پلكس

قفل مركزي با ريموت، ایموبیلایزر

تجهیزات ایمنی و حفاظتی

دو کیسه‌هوا در جلو

دو کیسه‌هوا در جلو

کیسه‌هوا

دیسکی جلو – کاسه‌ای عقب + ABS و EBD

دیسکی جلو – کاسه‌ای عقب + ABS و EBD

سیستم ترمز

مقایسه سمند ef7 و پژو 405 glx از نظر تجربه رانندگی

آیا تجربه رانندگی با سمند ef7 و پژو 405

پژو ۴۰۵ و ef7 از دو نوع پیشرانه متفاوت برخوردار هستند که گرچه توان موتور سمند بیشتر است، اما به دلیل وزن کمتر و آیرودینامیک بهتر، سدان فرانسوی عملکردی برتر را از لحاظ چالاکی به نمایش می‌گذارد. میزان دید به بیرون سطح تسلط بر جاده نیز در هر خودرو مناسب ارزیابی می‌شود؛ اما راننده 405 بر ابعاد بدنه اتومبیل خود مسلط‌تر خواهد بود.

با نصب اپلیکیشن همراه مکانیک دیگه همیشه از قیمت خودروت آگاهی و کسی نمیتونه ازت کلاهبرداری کنه.

عملکرد نرم‌تر پیشرانه ef7 که موجب نفوذ سروصدای کمتر به درون کابین می‌شود، رضایت بیشتر سرنشینان این خودرو نسبت به  ۴۰۵ جی ال ایکس را به دنبال خواهد داشت. عایق‌بندی کابین ای اف سون در برابر Peugeot 405 اندکی بالاتر ارزیابی می‌شود. در بحث پایداری و دینامیک رانندگی نیز باید گفت که به دلیل مشابهت سیستم تعلیق این دو خودرو، عملکردی تقریباً مشابه را از EF7 و 405 حین ورود به پیچ و خروج از آن شاهد هستیم که البته میزان بادی یا حرکت گهواره‌ای ۴۰۵ نسبت به Samand ذره‌ای کمتر و تعادل آن بیشتر ارزیابی می‌شود؛ در نتیجه اعتمادبه‌نفس راننده در انجام مانورهای مهیج‌تر افزایش خواهد یافت.

ترمزهای این خودرو نیز به سامانه‌های ABS و EBD مجهز هستند که در مجموع توانی رضایت‌بخش را در بازدارندگی خودرو از حرکت به کاربر ارائه می‌دهند. با این حال، فقدان ترمز دیسکی عقب سبب شده است تا قدرت سیستم ترمز پژو ۴۰۵ و EF7 نسبت به حد مطلوب، اندکی فاصله داشته باشد.

مقایسه سمند ef7 و پژو 405 جی ال ایکس از نظر شرایط بازار

بررسی شرایط بازار  ef7 و 405

 405 GLX یکی از ارکان اصلی بازار معاملات خودرو در ایران به شمار می‌رود و نمونه‌های صفرکیلومتر یا کارکرده آن، به‌راحتی در بازار به فروش می‌رسند. ال ایکس EF7 هم از خودروهای پرفروش بازار است، اما با این حال، رونق فروش آن نسبت به پژو ۴۰۵ پایین‌تر برآورد می‌شود.

برای فروش خودرو در سریع‌ترین زمان و با بهترین قیمت اینجا را کلیک کنید.

در سال‌های ابتدایی عرضه این خودرو به بازار، مشتریان نسبت به بروز برخی ایرادات فنی نسبتا پیچیده و همچنین فرایند سخت‌تر تعمیر و قطعات یدکی گران‌تر ای اف ۷ ابراز نارضایتی می‌کردند؛ اما رفته‌رفته وضعیت ال ایکس ef7 در بازار ایران رو به بهبود رفت و امروزه گرچه از رونق بازار 405 جی ال ایکس برخوردار نیست، اما فرآیند فروش آن با دشواری‌های چندانی همراه نخواهد بود.

جمع‌بندی

در این مطلب به مقایسه سمند ef7 و پژو 405 glx از جنبه‌های مختلف پرداختیم. ال ایکس ef7 خودرویی گران‌تر از ۴۰۵ جی ال ایکس است و عملکرد نرم‌تر پیشرانه به همراه مصرف سوخت پایین‌تر، عایق‌بندی و کیفیت بهتر کابین به‌اضافه طراحی ظاهری و داخلی مدرن‌تر آن، می‌تواند دلایلی برای برتری این خودرو نسبت به ۴۰۵ باشد. از سوی دیگر، قطعات یدکی بسیار ارزان‌تر و فرآیند ساده‌تر تعمیرات پیشرانه ‏xu7 پژو ۴۰۵ و هم‌چنین قیمت کمتر این خودرو نیز در زمره عالی قرار می‌گیرند که بسیاری از مشتریان را از خرید ‏ای اف سون منصرف و به‌سوی خرید 405 متمایل می‌سازند.

بیشتر بخوانید

اپلیکیشن همراه مکانیک

با اپلیکیشن همراه مکانیک از تغییرات قیمت خودرو باخبر شوید

عضویت
اطلاع از
28 دیدگاه
کامنت گذاری داخل متن
نمایش همه دیدگاه ها
۱۳۹۸-۰۲-۲۱ ۲۲:۰۷

اخه بی عقل تو ۴۰۵ سوار شدی که میگی داشبورد پلاستیک خشکه جنس داشبوردش از ابره نرم و هیچ صدایی شنیده نمیشه من خودم روا دارم وقتی سوار نشدی چرت پرت ننویس

سردبیر
۱۳۹۸-۰۲-۲۲ ۰۹:۳۱
پاسخ به  محمد

ضمن عرض سلام و تشکر از زمانی که بابت مطالعه این مقاله گذاشتید دوست عزیز باید خدمت شما عرض کنم که جنس داشبورد تولیدات قدیم پژو همگی از جنس فوم بودن ولی در حال حاضر تمامی تولیدات پژو از پلاستیک خشک یا همون ABS هستش که مبنای این مقایسه ما هم زمان حال هستش نه تولیدات گذشته این خودرو سازی

فرزاد
۱۳۹۹-۰۶-۱۲ ۱۱:۱۷
پاسخ به  محمد

داداش این پژو جدید میگه ن اون مدل پایینش

گلستان
۱۳۹۸-۰۴-۳۰ ۱۸:۱۸

با سلام ، اولادراغلب سمند ها موتور پژو 405 استفاده شده اون سمندی که در این مقاله بهش اشاره شده مستقلاً سمند EF7 نام داره . از لحاظ تعادل بعلت ارتفاع کمتر 405 سر پیچها تعادل بهتری نسبت به هر مدل سمندی که موجود هست ،داره ، از لحاظ دید عقب و جلو ماشین ، برای راننده 405 طبعاً استاندارد ولی سمند کاملاغیر استاندارد بطوری که این محدود بودن دید راننده در خودرو سمند باعث تصادف های زیادی شده چون راننده بخوبی میدان دید کافی نداره ، بعلت وزن زیاد تر سمند خرابی سیستم تعلیق در سمند بیشتر . در… بیشتر »

سردبیر
۱۳۹۸-۰۵-۰۱ ۱۲:۰۱
پاسخ به  گلستان

متشکرم از نظر خوب و کاربردی شما در مورد سمند و پژو 405

علی
۱۳۹۸-۱۱-۰۱ ۲۳:۱۳
پاسخ به  گلستان

با سلام دقیقا به همین اشکالاتی که شما بیان فرمودید من بعد از یکسال سوار شدن در سمند اون فروختم و 405 خریدم. داخل کابین سمند چیز چشم گیری نداره بخصوص داشبوردش که فرم خوبی نداره .

محمد
۱۳۹۸-۰۵-۲۰ ۱۹:۳۵

عرض درود واحترام بنده جسارتا دانشجوی ترم اخر مهندس مکانیک هستم بررسی خوبی بود اما این ماشین ها کلا از رده خارج هستند اما در ایران و با وضعیت موجود خرید همین خودرو ها هم رویا شده برای اکثریت از جمله خودم بدنه سمند پس از چند سال بیشتر از 405 افت میکنه به علت حالت الاستیک که تو ورق بکار برده شده بعد از مدتی به حالت پلاستیک تبدیل شده و قادر به جذب تنش های وارده نیست از لحاظ آیرودینامیک هم همینطور افت کیفیت را شاهدیم در پلت فرم و موتور و تعلیق پژو xu7ها برابرندکه بهتر بود… بیشتر »

سردبیر
۱۳۹۸-۰۵-۲۲ ۱۵:۲۲
پاسخ به  محمد

بسیار متشکرم از اطلاعات خوب شما

Amirmasoud Taki
۱۳۹۹-۱۱-۰۹ ۱۹:۵۲
پاسخ به  محمد

دانشجوی سال آخر مهندسی مکانیک ممنون از نظرت ولی خواهشا شما زشته برات که کلمه “استهلاک” رو هم بلد نباشی درست بنویسی. سعی کن تا فارغ التحصیل نشدی فکری واسه املا و انشا هم بکنی.

[…] مقایسه سمند و پژو 405 […]

اکبر
۱۳۹۸-۰۹-۲۴ ۰۷:۲۱

خودروی سمند خیلی زو لش میشه ولی درصورتی که پژو مدل قدیمی هم هنوز سر پاست دیسک وصفحه سمند زودتر خراب میشه ولی در پژو ۴۰۵ همچین اتفاقی نمیفته

[…] مقایسه سمند و پژو 405 […]

[…] مقایسه سمند و پژو 405 […]

[…] مقایسه سمند و پژو 405 […]

رامین
۱۳۹۸-۱۰-۲۹ ۰۰:۲۵

من پژو slx tu5 دارم از ۱۶۰تا بیشتر نمیره

ممد
۱۳۹۹-۰۶-۱۸ ۱۶:۲۲
پاسخ به  رامین

مگه میشه؟من باCNG۱۶۰میرم

رامین
۱۳۹۸-۱۰-۲۹ ۰۰:۳۱

تمام سنسورها. اکسیژن. دورموتور و غیره هم سالمه صفحه کلاچ هم صفره مدل ۹۴ هس کاتالیز هم یکی پیشنهاد داد عوض کردیم ولی از ۱۶۰تا بیشتر نمیره از طرف بالا کاتالیز هم قرمز میشه اگه میشه راهنمایی کنین

سردبیر
۱۳۹۸-۱۰-۲۹ ۰۸:۳۲
پاسخ به  رامین

یه همچین موردی داشتیم یه بار ای سی یو رو ریمپ کردن درست شد یه بار برید براتون یه بررسی کنن

محسن
۱۳۹۸-۱۱-۰۲ ۰۴:۰۵

سمندقدیمی هاکه دیگه ازجدیداداغون تریه صدای بدی داره همش رومخته چرتوپرت میگه ستون ماشین انقدگنده اس گه میخوای بپیچی یااینه روببینی بایدسرتوازشیشه بکنی بیرون خدانکنه شیشه دودی باشه یایه موتوری بخوادازبغلت سبقت بگیره کارت تمومه یعنی سمندروموقعی که ۴یا۵نفرسوارمیشی انداره کشتی میشه شتابش بایدانقدگازبدی تاپاهات تاول بزنه تابرسه به ۱۲۰تاترمزواقعاافتضاهی داره بایددروبازکنی پاتوبکشی رواسفالت تاوایسه ماشین بعدچندوقتم همچین بدنه به صدامی افته بیاوببین هیچوقت سمندنمیتونه به ۴۰۵برسه سمندواسه پیرمردپیرزن هاست کدوم جوونی میره سمندبگیره شبیه کشتی میمونه والاایران خوردبایدسمندرومتوقف میکردساختش رویه ملت روورشکست کرده بااین خرج هاش

سعید
۱۳۹۹-۰۱-۲۸ ۱۴:۲۱
پاسخ به  محسن

سلام درود بر شرفت
فقط 405
ب سلامتی هرچی ماشین بازه
ب سلامتی هرچی پژو بازه
ب سلامتی هرچی ارتفاع سواره

امیر محمد
۱۳۹۹-۰۴-۲۸ ۱۶:۴۳
پاسخ به  محسن

سلام. آقای محسن من سمند مدل 88 دارم و اصلا اینجوری نیست. ترمز سمند خوبه درسته شتاب سریع ندارد ولی ماشین خوبی برای خانواده هست یک سوال شما سوار سمند شده اید؟

mohsen
۱۳۹۹-۰۳-۳۰ ۱۴:۲۴

واقعا کسی که میخواد ماشین بخره ومثل ما از ماشین سردر نیاره وقتی مطالب سایتها را و کامنتها را میخونه نه تنها تصمیم نمیتونه بگیره برای انتخاب بلکه بیشتر سردرگم میشه از بس که نظرات متفاوت هست

سردبیر
۱۳۹۹-۰۳-۳۱ ۲۰:۳۰
پاسخ به  mohsen

ببینید دوست عزیز نظرات برای اینکه شما نکات مثبت و منفی هر دو خودرو دستت بیاد ولی برای خرید خوبه از یه مشاور خوب استفاده کنید همراه مکانیک یه خدمتی داره به اسم مشاوره خرید که یه مشاور حداقل نیم ساعت در مورد ماشین هر سوالی داشته باشی تخصصی بهت پاسخ میده

امیر
۱۳۹۹-۰۸-۰۲ ۱۲:۳۲

من هردو این ماشنارو داشتم به نظر میرسه نگارنده کمی اقراق آمیز از سمند تعریف کرده. اول اینکه ۴۰۵ خیلی خوش دست تره و تسلط بیشتری دارید و پانور پذیری خیلی بهتری داره. دوم اینکه، توی تصادفات شدید که باعث واژگونی خودرو میشه ستونهای اتاق سمند خیلی سریع جمع میشه و برای سرنشینان بسیار خطرناکه. دلیل این ضعف اساسی در ایمنی سمند این هست که، سمند از پلاتفرم ۴۰۵ استفاده می کنه و وزن بیشتری نسبت به ۴۰۵ داره به همین دلیل در واژگونی سقف سمند خیلی سریع جمع میشه. سوم، دوام موتور و قطعات تعلیق در ۴۰۵ بیشتر از… بیشتر »

مدیر
رقیه علی‌زاده فرد
۱۳۹۹-۰۸-۰۳ ۱۵:۴۳
پاسخ به  امیر

بسیار متشکرم از اطلاعات خوب شما

۱۱۱
۱۳۹۹-۱۱-۱۹ ۲۳:۱۴

باعرض سلام.موقع تصادف کمی بیشتر سمند از پژو خوبتره بقیه کلن منفی.البته هردو رانمیشه باماشین های اروپایی مقایسه کرد

امید
۱۳۹۹-۱۲-۲۱ ۱۲:۲۴

ایا میشه برای نسوزوندن سر سیلندر پژو فکری کرد.ممنون از راهنمائیتون
.

Javad
۱۴۰۰-۰۱-۰۶ ۲۱:۴۵
پاسخ به  امید

بهترین کار رفتن پیش مکانیک حرفه ای
ماشینم هرسال یکی دوبار میسوزوند
مکانیک خوبی رفتم خوب بهش رسیدوتراشش داد
الان دوساله خبری نیس از واشرسوزی