مقایسه پژو 206 و پژو 207 موضوع این مقاله از سری مقالات مجله خودرو همراه مکانیک است که در این مقاله‌ به بررسی اینکه 206 بخریم یا 207 و در نگاه کلی به تفاوت پژو 206 و 207 خواهیم پرداخت.

با کلیک روی این دکمه و نصب اپلیکیشن همراه مکانیک دیگه همیشه از قیمت خودروت آگاهی و کسی نمیتونه ازت کلاهبرداری کنه.

پژو 206 یا 207 مسئله این است

قبل از مقایسه پژو 206 و پژو 207 باید اشاره کنیم  همانطور که می‌دانید، خودروی پژو i٢٠٧ نمونه‌ی فیس‌لیفت شده یا تغییر‌شکل داده شده‌ی خودرو‌ی موفق پژو  ٢٠٦ در کشورمان است.

با یک کلیک استعلام خلافی خودرو را بدون دغدغه از اینجا بگیرید

پژو 206 خودرویی که در زمان معرفی در بازار اروپا به سرعت مورد توجه خریداران خودروهای کوچک و اقتصادی قرار گرفت و در کشور ما هم استقبال خوبی از آن شد و مطابق رویه‌ی سازندگان داخلی، بعد از نزدیک ١٣ سال هنوز در خط تولید قرار دارد! کمپانی پژو چند سال قبل تقریبا همزمان با معرفی نسل کاملا جدید این سری با نام ٢٠٧، تغییرات زیادی روی طرح داخلی و خارجی مدل ٢٠٦ اعمال کرد و آن را با کد +٢٠٦ یا i٢٠٧ به بازارهای جهانی عرضه نمود.

اگر قصد خرید پژو 207 دارید مطالعه مقالات زیر در امر یک خرید بی دغدغه به شما کمک خواهد کرد

مقایسه پژو 207 و دنا پلاس

مقایسه تندر 90 و پژو 207 صندوق دار

علی‌رغم اینکه اروپا بازار هدف این خودرو نبود، ولی استقبال خریداران باعث عرضه‌ی آن به بازار اروپا نیز شد.

پژو 207
پژو 207

ورود و معرفی این خودرو با نام پژو ٢٠٧، نامی‌ که پژو برای بازار ایران و برخی بازارهای دیگر درنظر گرفته بود، مثل همیشه با حواشی و داستان‌های زیادی همراه شد که عمدتا ناشی از اطلاعات غلط منتشره توسط سازنده‌ی داخلی بود، چرا که یک خودروی تغییر‌شکل داده شده یا اصطلاحا فیس‌لیفت شده را به عنوان یک خودروی کاملا جدید معرفی کرد. هر‌چند که مانند همیشه مشتریان بینوا و به تنگ آمده از بازار انحصاری داخلی از محصول جدید استقبال کردند و لیست فروش اولیه ی آن در چشم به هم زدنی پر شد که چندان هم دور از ذهن نبود!

کلیک کن تا بدون اتلاف وقت و پاسخ گویی به تلفن ماشینت رو بصورت سفارشی بفروشی

مقایسه طراحی بیرونی و داخلی پژو 206 و 207

مقایسه پژو 206 و پژو 207 را با مقایسه طراحی این دو خودرو آغاز می‌کنیم.

مقایسه طراحی بیرونی 206 و 207:

مقایسه پژو 206 و پژو 207
مقایسه پژو 206 و پژو 207

به سراغ خودرو می‌رویم. مدل انتخابی i٢٠٧، مشابه تیپ ٥ پژو ٢٠٦ بوده و جهت مشابهت با این مدل، برای مقایسه از تیپ ٥ پژو ٢٠٦ استفاده شد. در ابتدای امر و از نمای جلو، i٢٠٧ از چهره‌ای به‌روز و متفاوت نسبت به ٢٠٦ برخوردار است که ناشی از خط مشی جدید طراحی پژو است که کاملا به چشم می‌آید. ورودی هوای بزرگ‌تر و عریض‌تر، برجسته شدن دماغه و چراغ‌های جلو، همگی از مد روز و سبک جدید طراحی خبر می‌دهند. به لطف بالا آمدن دماغه‌ی جلو که به جهت برآورده کردن نیازهای جدید ایمنی اتحادیه‌ی اروپاست، i٢٠٧ در تصادف‌های از روبه‌رو با عابران پیاده، عملکرد بهتری نسبت به ٢٠٦ دارد.

با یه کلیک میتونی هر نوع ماشینی رو چه صفر کیلومتر چه صد هزار کیلومتر از بزرگترین نمایشگاه خودرو آنلاین در کشور کارشناسی شده و با شرایط ویژه بخری!!!

اما همینکه از نمای جلو به سمت نمای میانی و عقب خودرو حرکت می‌کنیم، میزان تغییرات اعمال شده به شدٌت زیادی کم می‌شوند، که ویژگی بازر خودروهای فیس‌لیفت شده است. البته این ویژگی در این مدل بسیار چشمگیر خواهد بود، چرا که به طور مثال در نمای جانبی، به غیر از همرنگ شدن دستگیره‌ی در و زه‌های کناری با بدنه و حذف شدن قطعه‌ی پلاستیکی روی ستون میانی از درها، تغییر دیگری به چشم نمی‌خورد.

در واقع می‌توان گفت این بخش کاملا بدون تغییر مانده است، چرا که این ناحیه که در واقع بین ستون‌های A و C خودرو است، دشوارترین ناحیه برای اعمال تغییرات خودروساز است زیرا حتی تغییرات کوچک در ابعاد و قالب در‌های ورودی، نیازمند تغییرات شاسی و بدنه خواهد بود، که هزینه‌های گزافی را به همراه خواهد داشت. بدیهی است در یک خودروی فیس‌لیفت شده این میزان هزینه معمولا قابل پذیرش نیست.

مقایسه نمای عقب پژو 206 و 207:

مقایسه پژو 206 و پژو 207
مقایسه پژو 206 و پژو 207

اما مقایسه پژو 206 و پژو 207 در نمای عقب اتومبیل، مشخص‌ترین تغییرات، تغییر طرح سپر عقب بوده، که باز هم از خط مشی نمونه‌ی اصلی ٢٠٧ پیروی می‌کند. درباره‌ی تغییر طرح چراغ‌های عقب هم فقط می‌توان گفت بیشتر آن را متفاوت می‌کند تا زیبا.
در یک جمع‌بندی کلی از این بخش، می‌توان گفت که i٢٠٧ از چهره‌ای به‌روزتر و متفاوت‌تر از ٢٠٦ برخوردار است و در بازار داخلی هم از آن استقبال خوبی شده است. ولی ذکر این نکته ضروری است که با اینکه این مدل در نماهای جلو و عقب زیبا به نظر می‌رسد، ولی به علت ناهماهنگی طرح کلی خودرو که ناشی از دو سبک طراحی، در دو مقطع زمانی متفاوت و با دو سبک متفاوت است، در کل نمی‌توان آن را زیباتر از ٢٠٦ دانست، بلکه تنها می‌توان ذکر کرد که خودروی متفاوتی است.

تنها با یک کلیک میتونی تا 30 دقیقه بعد خودروت رو با طرح فروش فوری همراه مکانیک به پول نقد تبدیل کنی

مقایسه طراحی داخلی 206 و 207

مقایسه طراحی داخلی پژو 206 و 207
مقایسه طراحی داخلی پژو 206 و 207

اولین و آخرین(!) تغییری که در این بخش اعمال شده است، تغییر نسبتا کامل طرح جلو‌ داشبورد خودرو است. به عبارت دیگر، هیچگونه تغییری در شکل و جنس صندلی‌ها، رودری‌های جلو و عقب، قسمت میانی دو صندلی جلو، ابزارهای روی سقف، فرم دسته دنده، بالابر شیشه‌ها و … داده نشده است، ولی می‌توان گفت که همین تغییرات اعمال شده روی طرح داشبورد هم قدمیرو به جلو است. طرح جدید جلو‌داشبورد مانند دیگر تغییرات اعمالی، از مدل ٢٠٦ پیروی کرده اما به روزتر  است و کیفیت مونتاژ نسبتا بهتری دارد. تغییر نشان‌دهنده‌های پشت فرمان که طرح جدیدتر و زیباتری نسبت به ٢٠٦ دارد از دیگر تغییرات قابل اشاره است.

مقایسه آپشن‌ها

بعد از وجود تفاوت در نمای بیرونی دو خودروی پژو 206 و پژو 207 ،وقت آن رسیده مقایسه پژو 207 و 207 را  در بخش آپشن‌ها ادامه بدهیم. آپشنهای اضافه شده به 207 اصلی ترین وجه تمایز این دو خودرو است. اضافه شدن سیستم مالتی مدیا با صفحه نمایش 7 اینچی لمسی مجهز به GPS و بلوتوث، صندلیهای جلو با قابلیت تنظیم در 4 جهت، کروز کنترل، سیستم تهویه اتوماتیک، سنسور دنده عقب، دوربین دید عقب، چراغ جلو با قابلیت تنظیم ارتفاع مجهز به دیلایت و آینههای جانبی برقی به پژو 207 در مقایسه با پژو 206 باعث شده تا 207 در این زمینه گوی سبقت را برباید.

ذکر این نکته هم خالی از لطف نیست که در زمان معرفی مدل جدید در مراسم رونمایی، تغییرات اعمالی اعلام شده روی خودرو به مراتب از نمونه‌های تولیدی بیشتر بود، مانند طرح جدید بالابرهای شیشه، ترمز دستی، دسته دنده، اهرم‌های بازشو درها و حتی ایربگ‌های کناری که همگی از نمونه‌های تولیدی و تحویلی به مردم حذف شدند و احتمالا قصد تولیدکننده، معرفی آنها به عنوان آپشن و در نتیجه، اخذ مبلغ بیشتر برای نصب آنها روی خودرو، و یا معرفی مدل‌های دیگری مانند i+٢٠٧ و امثال اینهاست!

کلیک کن و عضو کانال تلگرام همراه مکانیک شو تا فیلم‌های جذاب خودرو مورد نظرت رو ببینی

در مسائل فنی خودرو هم، با توجه به اینکه موتور و گیربکس و دیگر اجزای i٢٠٧، هیچکدام تغییری را تجربه نکرده‌اند، در نتیجه سواری متفاوتی با مدل ٢٠٦ ندارد، هرچند که سازنده ادعا کرده مصرف سوخت آن کاهش و قدرت خروجی کمیبیشتر شده، که می‌توان آن را در همین حد ادعای بدون اثبات دانست!

جمع بندی مقایسه پژو 206 و پژو 207

در پایان باید گفت که تنها توجیهی که برای اختلاف قیمت بعضا تا 28 میلیون تومانی ٢٠٦ و ٢٠٧ می‌توان ذکر کرد، همین متفاوت و جدیدتر بودن آن است با یادآوری این نکته که خودرویی زیبا محسوب نمی‌شود. اگر متفاوت بودن این خودرو برای شما اهمیت دارد و تفاوت قیمت آن را توجیه می‌کند، i٢٠٧ می‌تواند انتخاب خوبی باشد. در غیر این صورت، با توجه به یکسان بودن کلی این دو خودرو، این تفاوت قیمت در شرایط فعلی بیش از حد به نظر می‌رسد.

مطالعه مقالات زیر را ازد دست ندهید:

اپلیکیشن همراه مکانیک

با اپلیکیشن همراه مکانیک از تغییرات قیمت خودرو باخبر شوید

عضویت
اطلاع از
2 دیدگاه
کامنت گذاری داخل متن
نمایش همه دیدگاه ها

[…] مقایسه پژو 206 و پژو 207 […]

مهران
۱۳۹۹-۰۳-۱۳ ۱۴:۰۵

دوربین صفحه نمایش لمسی کروز چراغ ها اینه تاشو راهنما دار بخری خودت نصب کنی بهتره چون همون 206 هست