در این مقاله از سری مقالات مجله خودرو همراه مکانیک قصد داریم تا به بررسی دو خودرو تویوتا لندکروز و تویوتا پرادو بپردازیم. اگر شما هم قصد خرید یکی از این دو شاسی بلند غول پیکر را دارید با ما همراه باشید تا مشخصات فنی تویوتا لندکروز و تویوتا پرادو، مسائل ایمنی و بازار خرید و فروش این دو خودرو را برایتان شرح دهیم.

کلیک کن و عضو کانال تلگرام همراه مکانیک شو تا فیلم‌های جذاب خودرو مورد نظرت رو ببینی

معرفی تویوتا لندکروز و تویوتا پرادو

بدون‌ شک مقایسه تویوتا لندکروز و تویوتا پرادو یکی از دلچسب‌ترین جدال‌های بازار خودرو است. تمام داستان‌هایی که به جنگ دو برادر پرداخته است بسیار زیبا و پرهیجان بوده و مخاطبین زیادی را جذب خود می‌کند. حال ما در همراه مکانیک شاهد دوئل دو برادر ژاپنی هستیم تا از صنعت پیشرفته خودروسازی ژاپن بیشتر مطلع شویم.

تویوتا لندکروز
تویوتا لندکروز

پرادو و لندکروز، دو خودرو شاسی بلند هستند که بدون شک خیلی از جوانان ، توسط این خودروها عاشق شاسی بلند شدند. البته بیشتر افراد جامعه نیز اگر اسم شاسی‌بلند بیاید اولین چیزی که به یادشان می‌آید پرادو یا لندکروز است.

مطالعه مقالات زیر را از دست ندهید

در مقایسه تویوتا لندکروز و تویوتا پرادو با اصل کلمه شاسی بلند آشنا شده و متوجه می‌شویم که چرا شاسی بلندهای چینی نسبت به این دو غول ژاپنی ارزان‌تر هستند. این دو خودرو کاملا آفرودی محسوب شده و توانایی عبور از هر نوع پستی و بلندی را دارند.

تویوتا پرادو
تویوتا پرادو

تویوتا لندکروز و تویوتا پرادو هردو توسط شرکت تویوتا وارد بازارهای جهانی شده‌اند. جالب اینجاست که اولین نسل از هر دو خودرو در دهه 80 میلادی تولید شده و این موضوع رقابت بین دو برادر را بیش از پیش سخت و جذاب می‌کند. در ادامه با مجله همراه مکانیک همراه شوید تا به مقایسه تویوتا پرادو و تویوتا لندکروز، این دو غول ژاپنی بپردازیم.

مقایسه طراحی ، تویوتا لندکروز بزرگ‌تر ولی تویوتا پرادو زیباتر

در مقایسه تویوتا لندکروز و تویوتا پرادو باید بدانیم که وقتی قصد خرید یک خودرو غول پیکر را دارید، نمی‌توانید ساده از ابعاد آن بگذرید. به همین منظور ما در همراه مکانیک برای مقایسه تویوتا لندکروز و تویوتا پرادو از لحاظ طراحی، ابتدا به ابعاد این دو غول تویوتا می‌پردازیم.

کلیک کن تا بدون اتلاف وقت و پاسخ گویی به تلفن ماشینت رو بصورت سفارشی بفروشی

برخلاف آنچه تصور می‌شود این دو برادر عظیم الجثه از نظر ابعاد تفاوت چندانی با یکدیگر ندارند؛ تویوتا لندکروز به طول 4950 از تویوتا پرادو با طول 4930 میلی‌متر تنها به مقدار ناچیزی طویل‌تر است. همچنین عرض لندکروز نیز مقدار کمی از رقیب خود بیشتر است و با 1970 میلی‌متر عرض، خودرو عریضی محسوب می‌شود. در مقابل پرادو با 1890 میلی‌متر عرض، نمی‌تواند ابعاد خود را به رخ رقیبش بکشد. لندکروز و پرادو با 1890 میلی‌متر ارتفاع نیز با هم برابری می‌کنند.

حال اینجا آخر راه نیست و در قسمت بعدی این تویوتا پرادو است که با زیبایی خود دلبری کرده و رقابت را همچنان هیجان‌انگیز نگاه می‌دارد.

مقایسه طراحی بیرونی تویوتا لندکروز و تویوتا پرادو

زیبایی بی‌نقص تویوتا پرادو در کشورمان باعث شده تا طرفداران بی‌شماری را از آن خود کند. پرادو را می‌توان در چند کلمه قدرت، خشونت و لطافت خلاصه کرد که تمام پارادوکس‌های زیبایی را به اجرا درآورده است.

در روی دیگر این جدال، لندکروزی است که در کنار بدنه بزرگ و قوی خود نتوانسته در جدال با رقیب سنتی‌اش در زیبایی نیز برتر باشد. البته اگر نگاهی کلی به لندکروز سال‌های قبل بیندازیم، پس از هربار معرفی، پیشرفت ظاهری این غول ژاپنی مشهود است و اگر با همین فرمان جلو برود بعید نیست در نسل‌های بعدی این خودرو قدرتمند، ظاهری زیباتر از پرادو را شاهد باشیم.

با یه کلیک میتونی هر نوع ماشینی رو چه صفر کیلومتر چه صد هزار کیلومتر از بزرگترین نمایشگاه خودرو آنلاین در کشور کارشناسی شده و با شرایط ویژه بخری!!!

در ادامه با بررسی جزئی‌تر این دو خودرو موفق، ببینیم که تویوتا چه تدابیری برای زیبایی غول‌های خود اندیشیده است.

ابتدا به برنده این جدال بپردازیم؛ پرادویی که دو چراغ بزرگ جلوی آن، یکی از شناسنامه‌هایش محسوب شده و کشیدگی این چراغ‌ها تا روی کاپوت ادامه دارد تا خط و نشانی برای سایر رقبا کشیده باشد. اگرچه تویوتا لندکروز نیز از چراغ‌های زیبایی بهره می‌برد، اما جذبه چراغ‌های حریف خود را ندارد. با توجه به ظاهر جلو لندکروز که با جلو پنجره‌های ساده در کنار لوگوی تویوتا، خودرویی کلاسیک به نظر می‌رسد، یک خودرو شاسی بلند بی‌دردسر شهری است.

رینگ‌های شش پر که با لوگوی تویوتا نیز آغشته شده است، اولین دلیلی است که شما را شیفته قسمت کناری تویوتا پرادو کند. البته اگر پرادو چهار درب مد‌نظر شماست، باید بدانید که درب‌های عقب از جلو بزرگ‌تر هستند که برعکس سدان‌های اسپورت، این امر در شاسی بلند کمی در ذوق مشتری می‌زند. برخلاف پرادو، تویوتا لندکروز در قسمت کناری سنگ تمام گذاشته و با ظاهری ساده در کنار رینگ‌های 5 پر ساده‌تر، ظاهر دلنشین‌تری نسبت به رقیب خود دارد. البته نمی‌توان از تاثیر طول بیشتر این غول ژاپنی نسبت به پرادو صرف‌نظر کرد.

در قسمت پشتی، هر دو خودرو لندکروز و پرادو به یک اندازه دلنشین ظاهر شده‌اند و نمی‌توان برنده‌ای را در این بخش اعلام کرد. البته تنها فرقی که در این دو غول دیده می‌شود، زاپاسی است که در پرادو در بخش پشتی تعبیه شده وگرنه هر دو از یک امتیاز به خوبی بهره‌مند شده‌اند.

مقایسه طراحی داخلی تویوتا لندکروز و تویوتا پرادو

طراحی داخلی تویوتا پرادو
طراحی داخلی تویوتا پرادو

نمای ظاهری هر دو خودرو نام برده شده در عین سادگی جذاب و با ابهت به نظر می‌رسد؛ البته نمی‌توان این موضوع را کتمان کرد که نمای ظاهری پرادو نسبت به لندکروز کمی جوان‌پسندتر به نظر می‌رسد. پر واضح است که الویت اول مهندسین کمپانی تویوتا برای طراحی فضای داخلی این دو خودرو راحتی و آسایش سرنشینان بوده و صندلی‌های بسیار راحت و ارگونومیک یا فضای بسیار جادار کابین دلایل بسیار خوبی برای اثبات این ادعاست.   

طراحی داخلی لندکروز
طراحی داخلی لندکروز

طراحی کلی کابین علی‌الخصوص داشبورد تویوتا لندکروز و تویوتا پرادو در مقایسه با سایر شاسی بلندهای لوکس بازار نسبتا قدیمی و ساده به نظر می‌رسد و نباید انتظار چندانی از آن‌ها داشت. البته در مقام مقایسه تویوتا پرادو از طراحی داخلی نسبتا جذاب‌تری برخوردار است و همانطور که در رابطه با نمای ظاهری آن ذکر کردیم فضای داخلی تویوتا پرادو هم کمی جوان‌پسندتر از تویوتا لندکروز به نظر می‌رسد.  

مقایسه فنی لندکروز بیرحم در تقابل با جاده‌ها

مقایسه فنی تویوتا پرادو و تویوتا و لندکروز
مقایسه فنی تویوتا پرادو و تویوتا و لندکروز

همانطور که اشاره شد، تویوتا لندکروز خودرویی است که با موتور قوی خود بی‌رحمانه به جنگ جاده‌ها رفته و گوی سبقت را از پرادو ربوده است. برای مقایسه دقیق‌تر جدول مشخصات فنی تویوتا لندکروز و تویوتا پرادو را در زیر مشاهده می‌کنید:

مدل خودرو تویوتا لندکروز تویوتا پرادو
پیشرانه 6 سیلندر 6 سیلندر
حجم موتور 4 لیتر
4 لیتر
حداکثر قدرت 271 اسب بخار 271 اسب بخار
حداکثر گشتاور 385 نیوتن متر 381 نیوتون متر
گیربکس 5 دنده اتوماتیک با شیفت لاک 5 دنده اتوماتیک با حالت اسپرت 
مصرف سوخت (ترکیبی) 13.4 لیتر در هر صد کیلومتر 13 لیتر در هر صد کیلومتر
شتاب صفر تا 100 11 کیلومتر بر ثانیه 9 کیلومتر بر ثانیه
حداکثر سرعت 200 کیلومتر بر ساعت 200 کیلومتر بر ساعت

تنها با یک کلیک میتونی تا 30 دقیقه بعد خودروت رو با طرح فروش فوری همراه مکانیک به پول نقد تبدیل کنی

با نگاهی به جدول بالا به راحتی می‌توان دریافت که تویوتا پرادو و تویوتا لندکروز از لحاظ توانایی‌های فنی تفاوت چندانی با یکدیگر ندارند؛ بنابراین هر دو این خودروها در جاده‌های پر فراز و نشیب به راحتی می‌توانند از پستی و بلندی‌ها عبور کرده و سفر آفرودی لذت‌بخشی را برای شما به همراه داشته باشند. تنها تفاوتی که از نظر فنی میان تویوتا پرادو و تویوتا لندکروز وجود دارد چالاکی بیشتر تویوتا پرادو است که باعث می‌شود این خودرو بتواند علاوه بر جاده‌های خارج شهر، برای استفاده‌های روزمره نیز انتخاب مناسبی باشد.

مقایسه آپشن‌ها و امکانات رفاهی تویوتا لندکروز و تویوتا پرادو

مقایسه آپشن های رفاهی تویوتا لندکروز و تویوتا پرادو
مقایسه آپشن‌های رفاهی تویوتا لندکروز و تویوتا پرادو

تویوتا برای هر دو خودرو خود سنگ تمام گذاشته و تمام آپشن‌های مورد نیاز یک شاسی بلند را در هر دو خودرو قرار داده است؛ در ادامه، قدرت بی نظیر تویوتا تشریح شده است:

تجهیزات تویوتا لندکروز تویوتا پرادو
چراغ چراغ جلو بای‌زنون، دارای دی‌لایت، تنظیم اتومات ارتفاع نور، مه‌شکن‌های جلو، چراغ‌ شور چراغ جلو زنون، دارای اتولایت، تنظیم اتومات ارتفاع نور، مه‌شکن‌های جلو، چراغ‌های چرخشی

سیستم

مولتی مدیا

مانیتور سقفی، مانیتور 8 اینچی، چنجر 6 تایی، 9 عدد بلندگو،قابلیت پشتیبانیBluetooth -USB – CD – MP3 – iPod، قطب‌نما 9 اسپیکر، هندزفری، سی‌دی چنجر 6 تایی، مانیتور بزرگ، مانیتور سقفی (سفارشی)، قابلیت پشتیبانیBluetooth  USB ،CD ،MP3، نمایشگر صفحه کیلومتر، صفحه کیلومتر اوپتیترون
رینگ 

 

  285/60R18

265/60R18
آینه آینه جانبی تاشو برقی، آینه جانبی با تنظیم برقی، آینه عقب الکتروکرومیک، آینه جانبی با گرمکن آینه جانبی تاشو برقی، آینه جانبی با تنظیم برقی، آینه عقب الکتروکرومیک، آینه جانبی با گرمکن

تهویه

مطبوع

اتومات دوگانه، دریچه تهویه عقب اتومات دوگانه، دریچه تهویه عقب
صندلی تنظیم 6 حالته برقی صندلی راننده، تنظیم 4 حالته دستی صندلی سرنشین جلو، صندلی عقبتاشو دوتکه، دارای صندلی ردیف سوم، گرمکن صندلی تنظیم 4 حالته دستی صندلی راننده، تنظیم برقی گودی کمر، مموری، صندلی عقب تاشو دوتکه، صندلی ردیف سوم با تاشو برقی، گرمکن صندلی جلو
شیشه شیشه بالابر برقی، سانروف، شیشه دودی عقب شیشه بالابر برقی، سانروف، شیشه دودی 

سیستم

هشدار دهنده

سنسور جلو، سنسور عقب سنسور جلو، سنسور عقب

مقایسه ایمنی تویوتا لندکروز و تویوتا پرادو

مقایسه ایمنی تویوتا لندکروز و تویوتا پرادو
مقایسه ایمنی تویوتا لندکروز و تویوتا پرادو

در مقایسه تویوتا لندکروز و تویوتا پرادو باید بدانیم که هردو خودرو توانسته‌اند تمامی تست‌های ایمنی را با پیروزی پشت سر بگذرانند. از همین رو، تنها عامل تفاوت پرادو و لندکروز در بخش ایمنی، تجهیزات ایمنی است. در جدول زیر، همراه مکانیک به مقایسه تجهیزات ایمنی این دو غول بازار ایران پرداخته است:

تجهیزات تویوتا لندکروز تویوتا پرادو

تجهیزات

ایمنی و حفاظتی

قفل مرکزی، ایموبیلایزر، ورود بدون کلید، استارت دکمه‌ای قفل مرکزی، ریموت، ایموبیلایزر
کیسه هوا مجموع 6 عدد کیسه هوا (راننده، سرنشین، جانبی، پرده‌ای) مجموع 7 عدد کیسه هوا (راننده، زانویی راننده، سرنشین، جانبی، پرده‌ای)
سیستم ترمز ABS، EBD، BA، ترمز پارک برقی ABS، BA،  EBD، ترمزهای مولتی ترین

تجربه رانندگی

تجربه رانندگی با تویوت الند کروز
تجربه رانندگی با تویوتا لندکروز

در مقایسه تویوتا لندکروز و تویوتا پرادو ، لندکروز قیمتی بیشتر از پرادو دارد. یکی از مهم‌ترین دلایل این مسئله سیستم تعلیق پیشرفته‌تر لندکروز است که باعث افزایش قیمت آن می‌شود؛ در واقع نسبت به تفاوت قیمتی که دارند پرداخت این هزینه می‌ارزد و تفاوت این دو خودرو در بخش تجربه رانندگی در خیابان‌های پر از فراز و نشیب معلوم می‌شود.

با کلیک روی این دکمه و نصب اپلیکیشن همراه مکانیک دیگه همیشه از قیمت خودروت آگاهی و کسی نمیتونه ازت کلاهبرداری کنه.

البته اگر دنبال خودرو شاسی بلند نرم هستید، نیاز به پرداخت هزینه بیشتر نیست. پرادو با توجه به کمک فنرهای بادی روغنی خود، تجربه رانندگی با یکی از نرم‌ترین شاسی بلندهای بازار کشور را برای شما فراهم می‌کند.

 

تحلیل شرایط بازار، قیمت‌های نجومی!

تحلیل بازار تویوتا لندکروز
تحلیل بازار تویوتا لندکروز

در این مقاله به مقایسه تویوتا لندکروز و تویوتا پرادو پرداختیم. حال اگر قیمت دلار را 4000 تومان حساب کنیم، قیمت این دو خودرو در مقابل منفعت کسب شده توسط مشتری کاملا قابل قبول است. اما متاسفانه در حال حاضر و با توجه به قیمت‌های نجومی، قیمت این خودروها بسیار زیاد شده است. بنابراین اگر از پس هزینه‌های تعمیر و نگهداری این خودروها بر می‌آیید، مطمئن باشید که از خرید این خودروها رضایت کامل خواهید داشت.

جمع بندی دو غول تمام عیار

مقایسه تویوتا پرادو و تویوتا لند کروز
مقایسه تویوتا پرادو و تویوتا لند کروز

در پایان می‌توان گفت که تویوتا پرادو و تویوتا لندکروز جز بهترین شاسی بلندهای موجود در بازار کشور بوده که علاوه بر کیفیت بالا و استهلاک کم می‌توانند هم به عنوان خودرو شهری مورد استفاده قرار گیرند و هم برای گشت و گذار در دل طبیعت همراه بسیار خوبی برای شما باشند.

کارشناسی خودرو

کارشناسی خودرو

 

به گفته کارشناسان متخصص همراه مکانیک 22 درصد از تمام خودرو‌های پرادو کارشناسی شده دچار عیب فنی بارز بوده اند.

پس برای جلوگیری از ضرر‌های هنگفت کارشناسی تخصصی در محل همراه مکانیک بهترین گزینه برای شماست

برای ورود به صفحه کارشناسی همراه مکانیک اینجا کلیک کنید

و یا خودرو مد نظر خود را کارشناسی شده و بدون دغدغه از نمایشگاه همراه مکانیک خریداری کنید.

مطالعه مقالات مرتبط زیر را از دست ندهید

با تویوتا لندکروز و نسل‌های آن آشنا شوید

شاسی بلندهای چینی

تفاوت خودروی شاسی بلند و کراس اوور

بهترین شاسی بلندهای دست دوم بازار

ارزانترین خودروهای هیبریدی

مقایسه هیوندای سانتافه و تویوتا راو 4

مقایسه هیوندای سانتافه و هیوندا توسان

معایب تویوتا لندکروز

مقایسه تویوتالندکروز و پورشه ماکان

اپلیکیشن همراه مکانیک

با اپلیکیشن همراه مکانیک از تغییرات قیمت خودرو باخبر شوید

عضویت
اطلاع از
0 دیدگاه
کامنت گذاری داخل متن
نمایش همه دیدگاه ها