Image default
مقایسه خودروها

مقایسه تویوتا لندکروز و تویوتا پرادو ، برادرانی جذاب و قوی هیکل

مقاله مقایسه تویوتا لندکروز و تویوتا پرادو مقاله مقایسه ای دیگر از همراه مکانیک می باشد که قصد داریم در این مقاله به افرادی  که قصد دارند یکی از این دو شاسی بلند را خریداری کنند یک نگاه روشنی ازویژگی های طراحی و فنی این دو خودرو ارائه بدهیم و در پایان مسائل ایمنی و بازار این دوخودرو را بررسی کنیم.

معرفی تویوتا لندکروز و تویوتا پرادو

بدون شک مقایسه تویوتا لندکروز و تویوتا پرادو یکی از دلچسب ترین جدالهای بازار خودرو است. کافیست سری به تاریخ کشورمان، ایران بزنیم. تمام داستانهایی که به جنگ دو برادر پرداخته است بسیار زیبا و پر هیجان بوده و مخاطبین زیادی را جذب خود میکند. حال، ما در همراه مکانیک شاهد دوئل دو برادر ژاپنی هستیم تا از صنعت پیشرفته خودروسازی ژاپن بیشتر مطلع شویم.

تویوتا لندکروز
تویوتا لندکروز

پرادو و لندکروز، دو خودروی شاسی بلند هستند که بدون شک خیلی از جوانان حال حاضر، توسط این خودروها عاشق شاسی بلند شدند. البته بیشتر افراد جامعه نیز اگر اسم شاسی بلند بیاید اولین چیزی که به یادشان می آید پرادو و یا لندکروز است.

اگر میخواهید بدانید هم اکنون وقت خرید چه خودرویی می باشد 

بهترین گزینه مشاوره تخصصی همراه مکانیک می باشد که شما را تا بهترین گزینه ممکن همراهی خواهد کرد

برای ورود به صفحه مشاوران همراه مکانیک اینجا کلیک کنید

در مقایسه تویوتا لندکروز و تویوتا پرادو با اصل کلمه شاسی بلند آشنا شده و متوجه می شویم که  چرا شاسی بلندهای چینی نسبت به این دو غول ژاپنی ارزانتر هستند. این دو خودرو کاملا آفرودی محسوب شده و توانایی عبور از هر نوع پستی و بلندی را دارا هستند.

تویوتا پرادو
تویوتا پرادو

تویوتا لندکروز و تویوتا پرادوهردو توسط شرکت تویوتا وارد بازارهای جهانی شده اند. جالب اینجاست که اولین نسل از هر دو خودرو در دهه 80 میلادی تولید شده و این موضوع، رقابت بین دو برادر را بیش از پیش سخت و جذاب میکند. در ادامه با همراه مکانیک همراه شوید تا به مقایسه تویوتا پرادو و تویوتا لندکروز، این دو غول ژاپنی بپردازیم.

مقایسه طراحی ، تویوتا لندکروز بزرگتر ولی تویوتا پرادو زیباتر

در مقایسه تویوتا لندکروز و تویوتا پرادو باید بدانیم که وقتی قصد خرید یک خودروی غول پیکر را دارید، نمی توانید ساده از ابعاد آن بگذرید. به همین منظور ما در همراه مکانیک برای مقایسه تویوتا لندکروز و تویوتا پرادواز لحاظ طراحی، ابتدا به ابعاد این دو غول تویوتا میپردازیم:

ابتدا نگاهی به طول این دو خودرو بیندازیم؛ تویوتا لندکروز نزدیک 5 متر طول دارد. واقعا تعجب برانگیز است؛ اما طول لندکروز 4.95 متر بوده و در مقایسه با پرادو که 4.78 متر طول دارد، یک سر و گردن بالاتر است.

این تمام ماجرا نیست؛ عرض لندکروز نیز مقدار کمی از رقیب خود بیشتر است و با 1.98 متر خودرویی عریض محسوب میشود. در مقابل، پرادو با 1.885 متر عرض، نمی تواند اندام خود را به رخ رقیبش بکشد.

از نظر ارتفاع، همچنان این لندکروز است که می تازد و با 1.91 متر ارتفاع، جای بحثی برای پرادوی 1.8 متری نمیگذارد. حال اینجا آخر راه نیست و در قسمت بعدی این تویوتا پرادو است که با زیبایی خود دلبری کرده و رقابت را همچنان هیجان انگیز نگه میدارد.

مقایسه طراحی یبرونی تویوتا لندکروز و تویوتا پرادو

پرادو؛ کلمه ای است که می تواند به جای جمله نیز کاربرد داشته باشد. دلیل این مسئله نیز زیبایی بی نقص تویوتا پرادو است که در کشور ما طرفداران بیشماری را ازآن خود کرده است. پرادو را میتوان در چند کلمه قدرت، خشونت و لطافت خلاصه کرد که تمام پارادوکسهای زیبایی را به اجرا درآورده است.

 در روی دیگر این جدال، لندکروزی است که در کنار بدنه بزرگ و قوی خود نتوانسته در جدال با رقیب سنتی اش در زیبایی نیز برتر باشد. البته اگر نگاهی کلی به لندکروز سالهای قبل بیندازیم، پس از هربار معرفی، پیشرفت ظاهری این غول ژاپنی مشهود بوده و اگر با همین فرمان جلو برود بعید نیست در نسلهای بعدی این خودروی قدرتمند، ظاهری زیباتر از پرادو را شاهد باشیم.

نوبتی هم باشد نوبت ریزبین شدن است تا با بررسی جز به جز این دو خودروی موفق ببینیم که تویوتا چه تدابیری برای زیبایی غولهای خود کرده است. ابتدا به برنده این جدال بپردازیم؛ پرادویی که دو چراغ بزرگ جلوی آن، یکی از شناسنامه هایش محسوب شده و کشیدگی این چراغها تا روی کاپوت ادامه دارد تا خط و نشانی برای سایر رقبا کشیده باشد.

اگرچه تویوتا لندکروز نیز از چراغ های زیبایی بهره می برد، اما جذبه چراغهای حریف خود را ندارد. با توجه به ظاهر جلوی لندکروز که با پنجرهای ساده در کنار لوگوی تویوتا، خودرویی کلاسیک به نظر میرسد، یک خودروی شاسی بلند بی دردسر شهری است.

رینگ های شش پر که با لوگوی تویوتا نیز آغشته شده است، اولین دلیلی است که شما را شیفته قسمت کناری تویوتا پرادو کند. البته اگر پرادو چهار درب مد نظر شماست، بزرگتر بودن  درب های عقب از جلو، که برعکس سدانهای اسپورت، این امر در شاسی بلند کمی در ذوق مشتری میزند.

برخلاف پرادو، تویوتا لندکروز در قسمت کناری سنگ تمام گذاشته و با ظاهر ساده در کنار رینگهای 5 پر ساده تر، ظاهر دلنشین تری نسبت به رقیب خود دارد. البته نمی توان از تاثیر طول بیشتر این غول ژاپنی نسبت به پرادو صرف نظر کرد.

حال رسیدیم به آخرین بخش مقایسه تویوتا لندکروز و تویوتا پرادودر قسمت طراحی؛ قسمت پشتی هر دو خودرو به یک اندازه دلنشین ظاهر شده است و نمیتوان برنده ای را در این بخش اعلام کرد. البته تنها فرقی که در این دو غول دیده میشود، زاپاسی است که در پرادو در بخش پشتی تعبیه شده وگرنه هر دو از یک امتیاز به خوبی بهره مند شده اند.

مقایسه طراحی داخلی تویوتا لندکروز و تویوتا پرادو

طراحی داخلی تویوتا پرادو
طراحی داخلی تویوتا پرادو

در قسمت نمای بیرونی، پرادو در کمال سادگی پیروز میدان است. اما این جدال فرق دارد و سادگی معیاری برای امتیازدهی نیست. لندکروز از نمای داخلی مدرنتری بهره مند بوده که با توجه به داشبورد مدرنتر در کنار فرمان لوکس موفق میدان است. گفتیم پرادو، نگاهی به پرادو نیز داشته باشیم؛ خودرویی که در داخل خود نیز از سادگی بهره مند بوده و تنها نکته ای که میتوان از آن به عنوان خودرویی مدرن یاد کرد، صفحه نمایش آن است.

طراحی داخلی لندکروز
طراحی داخلی لندکروز

به این ترتیب در مقایسه تویوتا لندکروز و تویوتا پرادودر بخش داخلی، لندکروز دستش به عنوان برنده بالا میرود.

مقایسه فنی، لندکروز بیرحم در تقابل با جادهها

مقایسه فنی تویوتا پرادو و تویوتا و لندکروز
مقایسه فنی تویوتا پرادو و تویوتا و لندکروز

همانطور که اشاره شد، تویوتا لندکروز خودرویی است که با موتور قوی خود بی رحمانه به جنگ جاده ها رفته و گوی سبقت را از پرادو ربوده است. برای مقایسه دقیق تر شما را دعوت به مطالعه جدول تهیه شده توسط همراه مکانیک دعوت میکنیم :

مدل خودروتویوتا لندکروزتویوتا پرادو
پیشرانه8 سیلندر4 سیلندر
حجم موتور3.9 لیتر3.9 لیتر
حداکثر قدرت263 اسب بخار173 اسب بخار
حداکثر گشتاور650 نیوتن متر410 نیوتون متر
گیربکس5 دنده تریپ ترونیک5 دنده اتوماتیک
مصرف سوخت (ترکیبی)13.0 لیتر در هر صد کیلومتر13.1 لیتر در هر صد کیلومتر
شتاب صفر تا 1009.2 کیلومتر بر ثانیه9.5 کیلومتر بر ثانیه
حداکثر سرعت200 کیلومتر بر ساعت200 کیلومتر بر ساعت

 

همانطور که مشاهده می کنید، تویوتا لندکروز به دلیل عملکرد قوی خود، قابل مقایسه با هیچ خودروی دیگر موجود در بازارهای جهان نیست، و شکست پرادو در رقابت با لندکروز به معنای ضعف پرادو نیست. به عبارت دیگر، پرادو در مقایسه با سایر رقبا بسیار موفق عمل می کند، اما این موفقیت در مقابل لندکروز پرقدرت، بی معناست.

مقایسه آپشنها و امکانات رفاهی، جنگی تمام عیار با دو برنده

مقایسه آپشن های رفاهی تویوتا لندکروز و تویوتا پرادو
مقایسه آپشن های رفاهی تویوتا لندکروز و تویوتا پرادو

تویوتا برای هر دو نور چشمش سنگ تمام گذاشته و تمام آپشن های مورد نیاز یک شاسی بلند را در هر دو خودرو قرار داده است؛ در ادامه، قدرت بی نظیر تویوتا تشریح شده است :

تجهیزاتتویوتا لندکروزتویوتا پرادو
چراغشستشوی برقی چراغها، مهشکنهای LED،  روشن و خاموش شدن خودکارتنظیم مه شکنهای جلو و عقب، چراغ های هالوژنی
سیستم

مولتی مدیا

پخش LED و CD، چنجر 6 تایی، 9 عدد بلندگو، نمایشگر بزرگ، دوربین عقبپخش  CD، چنجر 6 تایی، 6 عدد بلندگو
رینگ 6 پر آلومینیومی5 پر
آینهتنظیم برقی آینهها، آینههای دارای گرمکنآینههای گرمکن
تهویه

مطبوع

اتوماتیک چهارگانهدوگانه
صندلیتنظیم برقی، تودوزی چرمتنظیم بری گودی کمر
شیشهشیشه بالابر برقیشیشه بالابر برقی
سیستم

هشدار دهنده

سنسور پارک، دنده کمک الکتریکی، کروز کنترلدنده کمکی، سنسور پارک، قطب نما

مقایسه ایمنی تویوتا لندکروز و تویوتا پرادو

مقایسه ایمنی تویوتا لندکروز و تویوتا پرادو
مقایسه ایمنی تویوتا لندکروز و تویوتا پرادو

در مقایسه تویوتا لندکروز و تویوتا پرادو باید بدانیم که هردو خودرو توانسته اند تمامی تستهای ایمنی را با پیروزی پشت سر بگذرانند. از همین رو، تنها عامل تفاوت پرادو و لندکروز در بخش ایمنی، تجهیزات ایمنی است. در جدول زیر، همراه مکانیک به مقایسه تجهیزات ایمنی این دو غول بازار ایران پرداخته است:

تجهیزاتتویوتا لندکروزتویوتا پرادو
تجهیزات

ایمنی و حفاظتی

قفل مرکزی، ایموبیلایزر، کنترل زنگدارقفل مرکزی، ریموت، ایموبیلایزر
کیسه هواراننده، سرنشین، جانبی، پردهایراننده، سرنشین، جانبی، پردهای
سیستم ترمزABS، EBD، BA، VDIM، AHC، BAS، TRC، VCSABS، BA،  EBD

تجربه رانندگی

تجربه رانندگی با تویوت الند کروز
تجربه رانندگی با تویوت الند کروز

در مقایسه تویوتا لندکروز وتویوتا پرادو ، لندکروز قیمتی بیشتر از پرادو دارد. یکی از مهمترین دلایل این مسئله سیستم تعلیق پیشرفته تر لندکروز است که باعث افزایش قیمت آن می شود. اما نسبت به تفاوت قیمتی که دارند پرداخت این هزینه میارزد و تفاوت این دو خودرو در بخش تجربه رانندگی در خیابانهای پر از فراز و نشیب معلوم میشود.

آیا می دانید با خدمت فروش سفارشی  همراه مکانیک پرادو یا لند کروز و حتی پراید چند میلیونی در کمترین زمان ممکن آن هم بدون پاسخگویی به یک تماس به فروش میرسد

برای ورود به صفحه فروش سفارشی اینجا کلیک کنید

البته اگر دنبال خودروی شاسی بلند نرم هستید، نیاز به پرداخت هزینه بیشتر نیست. پرادو با توجه  به کمک فنرهای بادی روغنی خود، تجربه رانندگی با نرم ترین شاسی بلند جهان را برای شما فراهم میکند.

تفاوت عمده اين دو خودرو در سيستم تعليق بسيار پيشرفته لندكروز می باشد که يكي از دلايل بالا بودن قيمت اين خودرو نسبت به پرادو ست. از تفاوت هاي ديگر هم می توان به حجم موتور بالاتر لندكروز نام برد.

تحلیل شرایط بازار، قیمتهای نجومی !

تحلیل بازار تویوتا لندکروز
تحلیل بازار تویوتا لندکروز

با همراه مکانیک همراه بودید تا به مقایسه تویوتا لندکروز و تویوتا پرادوپرداختیم. حال اگر قیمت دلار را 4000 تومان حساب کنیم، قیمت این دو خودرو در مقابل منفعت کسب شده توسط مشتری کاملا قابل قبول است. اما متاسفانه در حال حاضر و با توجه به قیمت های نجومی، قیمت این خودروها بسیار زیاد شده است. بنابراین اگر از پس هزینه های تعمیر و نگهداری این خودروها بر می آیید، مطمئن باشید که از خرید این خودروها رضایت کامل خواهید داشت.

جمع بندی، دو غول تمام عیار

مقایسه تویوتا پرادو و تویوتا لند کروز
مقایسه تویوتا پرادو و تویوتا لند کروز

در قسمت پایانی تنها میتوانیم از تویوتا به دلیل ایجاد انقلاب در صنعت خودرو سپاسگزاری نماییم. تویوتا با این دو خودرو، خود را در دل تمامی علاقمندان به خودروهای شاسی بلند جای داد و از این طریق سهم فروش خود از سایر خودروها را نیز افزایش داد.

کارشناسی خودرو
کارشناسی خودرو

 

به گفته کارشناسان متخصص همراه مکانیک 22 درصد از تمام خودرو های پرادو کارشناسی شده دچار عیب فنی بارز بوده اند.

پس برای جلوگیری از ضرر های هنگفت کارشناسی تخصصی در محل همراه مکانیک بهترین گزینه برای شماست

برای ورود به صفحه کارشناسی همراه مکانیک اینجا کلیک کنید

و یا خودرو مد نظر خود را کارشناسی شده و بدون دغدغه از نمایشگاه همراه مکانیک خریداری کنید.

مقالات مرتبط:

با تویوتا لندکروز و نسل های آن آشنا شوید

شاسی بلند های چینی

تفاوت خودروی شاسی بلند و کراس اوور

بهترین شاسی بلند های دست دوم بازار

ارزانترین خودروهای هیبریدی

مقایسه هیوندای سانتافه و تویوتا راو 4

مقایسه هیوندای سانتافه و هیوندا توسان

معایب تویوتا لندکروز

مقایسه تویوتا لندکروز و پورشه ماکان

1
دیدگاه بگذارید

0 موضوع دیدگاه
0 موضوع پاسخ
0 دنبال کنندگان
 
بیشترین پاسخ واکنش نشان داد
پرطرفدارترین نظر
0 نویسنده دیدگاه
  اشتراک  
به من اطلاع بده
همراه مکانیک مطمئن بخرید، آسان بفروشید