سرمایه‌های سرگردان، نوسان نرخ ارز و رکود اقتصادی ناشی از کرونا، بازار خودرو را به یکی از پرحاشیه‌ترین و بی‌ثبات‌ترین دوران خود کشانده است. در این بین، شرکت‌های خودروسازی علی‌رغم تمامی محدودیت‌ها، طی سه ماه گذشته توانسته‌اند تاحدودی به ثبات هرچه بیشتر بازار کمک کرده و کارنامه قابل‌قبولی در بخش تولید و کاهش اختلاف قیمت کارخانه تا بازار از خود ارائه کنند. روند تحویل‌های فوری و قرعه‌کشی‌های متعدد، تنور بازار خودروهای صفر داخلی را گرم نگه داشته است و با توجه به دورنمای روشن بهبود وضعیت ارزی، رشد تولید خودرو در آینده‌ای نزدیک، چندان دور از تصور نیست.

ازاین‌رو، با توجه به شیب تند تولید خودرو‌های داخلی و علاقه‌ فراوان افراد برای خرید خودرو، در صورت ادامه‌ی روند نزولی قیمت خودرو، در ما‌ه‌های آتی شاهد رونق بازار خریدوفروش خودرو، به‌خصوص در بخش‌ خودروهای داخلی خواهیم بود.

بازار خودرو در زمستان 99

طبق اظهارات نایب‌رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو، قیمت خودرو نسبت به قبل از محدودیت‌های دوهفته‌ای کرونایی، تغییر چندانی نداشته است؛ اما با افت قیمت دلار، قیمت خودروها هم در حال ارزان‌شدن است. در همین راستا، فعالان بازار خودرو نیز معتقد هستند که با کاهش روند قیمت دلار، قیمت خودرو نیز افت محسوسی را تجربه خواهد کرد.

مطالعه مقالات زیر را از دست ندهید

طبق روال هر سال، در اواخر فصل زمستان و روزهای منتهی به پایان سال، علی‌رغم افزایش قیمت خودرو، تقاضای خرید خودرو به بالاترین حد خود در سال می‌رسد. بازار خودرو در زمستان 99 نیز اوضاع مشابهی خواهد داشت؛ درنتیجه، با توجه به درپیش‌بودن زمستان و هم‌چنین کاهش قیمت خودرو نسبت به ماه‌های گذشته، انتظار می‌رود با نزدیک‌شدن به‌روزهای پایانی سال 99 شاهد روزهای پرتحرکی در بازار خودرو باشیم.

هنگام خرید خودرو به چه مواردی توجه کنیم؟

بازار خرید خودرو دست‌دوم به علت صرفه اقتصادی، موردتوجه بسیاری از افراد است؛ اما چنان‌چه در چنین معاملاتی از دقت و تجربه کافی برخوردار نباشید، خرید خودروهای کارکرده می‌تواند دردسر‌های بزرگی را با خود به‌‌همراه داشته باشد. درواقع، خرید خودرو یکی از شیرین‌ترین لحظات زندگی افراد است که اگر با دقت انجام ‌نشود، می‌تواند به یک تجربه ‌تلخ تبدیل شود.

با نصب اپلیکیشن همراه مکانیک دیگه همیشه از قیمت خودروت آگاهی و کسی نمیتونه ازت کلاهبرداری کنه.

هنگام خرید خودرو، بررسی دقیق وضعیت فنی و بدنه آن اهمیت بسیاری دارد؛ زیرا طبق آمار همراه مکانیک، 75% خودروهای دست‌دوم دارای حداقل یک مشکل فنی یا بدنه هستند. شرایط بدنه‌ خودرو تأثیر زیادی بر افت قیمت آن دارد؛ درنتیجه، بررسی رنگ‌شدگی کلی یا جزئی خودرو، باید حتماً توسط کارشناسان باتجربه صورت بگیرد. بررسی میزان سلامت موتور، گیربکس و بخش‌هایی نظیر سیستم تعلیق و سیستم برق خودرو، یکی از مهم‌ترین و سخت‌ترین کارهایی است که پیش از خرید خودرو باید آن‌ها را انجام دهید. با این اوصاف، کارشناسی کامل و دقیق خودرو می‌تواند حلقه‌ گم‌شده معاملات خودروهای دست‌دوم باشد.

آیا صفرکردن خلافی خودرو قبل از خرید آن ضروری است؟

یکی از موارد مهمی که هنگام خرید خودرو باید به آن توجه کنید، استعلام خلافی خودرو است؛ به‌خصوص اگر قصد خرید خودرو دست‌دوم قسطی را دارید و تا پیش از پایان اقساط، قرار نیست برای انتقال سند به محضر مراجعه کنید، دریافت رسید پرداخت به‌روز خلافی خودرو تا روز تحویل، کاملاً لازم و ضروری به ‌نظر می‌رسد.

برای انتقال سند خودروهای دست‌دوم در دفاتر اسناد رسمی نیز باید خلافی خودرو به‌صورت کامل توسط فروشنده تسویه شود. حال باتوجه به شرایط فعلی همه‌گیری کرونا، بهتر است از روش‌های غیرحضوری برای استعلام و پرداخت خلافی خودرو استفاده کنید. سایت راهور 120، ارسال پیامک به شماره 1101202020 و ابزارهای رایگانی مثل ابزار استعلام خلافی خودرو همراه مکانیک، از روش‌های رایج استعلام خلافی خودرو به‌صورت غیرحضوری محسوب ‌می‌شوند.

اگرچه پرداخت خلافی خودرو به‌صورت حضوری نیز از طریق مراجعه به دفاتر پلیس+10 امکان‌پذیر است، اما با توجه به تأکید بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی در جهت پیشگیری از بیماری کرونا، استفاده از روش‌های غیرحضوری توصیه می‌شود.

از سال 1392 تا به امروز، همراه مکانیک به عنوان یک پلتفرم فعال در زمینه خریدوفروش خودروی دست‌دوم توانسته است رضایت شما مخاطبان گرامی را با خدمات متعددی نظیر کارشناسی خودرو در محل، خرید خودروی کارشناسی‌شده از نمایشگاه همراه مکانیک، فروش سفارشی و بدون هزینه خودرو و قیمت‌گذاری واقعی جلب کند.

هدف اصلی ما در همراه مکانیک، پاسخ‌گویی به نیازهای متعدد خریداران و فروشندگان خودرو به‌ویژه در بازار خودرو‌های دست‌دوم است. انجام بیش از 150 هزار مورد کارشناسی خودرو و معامله موفق در کارنامه‌ همراه مکانیک، نشان از تحقق این هدف تا ‌امروز است و البته که هنوز راه زیادی را در پیش داریم. انتقادات و پیشنهادات شما نیز می‌توانند در ادامه مسیر همراه مکانیک، نقش پررنگی را ایفا کنند.

با همراه مکانیک، مطمئن بخرید، آسان بفروشید.

بیشتر بخوانید

 

 

 

اپلیکیشن همراه مکانیک

با اپلیکیشن همراه مکانیک از تغییرات قیمت خودرو باخبر شوید

عضویت
اطلاع از
0 دیدگاه
کامنت گذاری داخل متن
نمایش همه دیدگاه ها