در این مقاله از سری مقالات نکات خرید و فروش خودرو قصد داریم به شما نکات مهمی که هنگام خرید خودرو صفر باید رعایت کنید را ارائه بدهیم. این مقاله که تحت عنوان 9 نکته مهم خرید خودرو صفر به شما ارائه می‌دهیم می‌توانید بهترین کمک برای شما به منظور یک خرید مطمئن و بی‌دغدغه باشد.

با یک کلیک استعلام خلافی خودرو را بدون دغدغه از اینجا بگیرید

خرید خودرو صفر و 9 نکته ای که باید رعایت کنید

در ابتدای 9 نکته مهم خرید خودرو صفر لازم است بگوییم خرید خودرو صفر یکی از کارهایی است که در قبال آن بایستی از حساسیت‌های زیادی برخوردار باشید و بسیار با دقت عمل نمایید. نیاز به این حساسیت و دقت بالا با توجه به گران‌تر شدن خودروها بسیار افزایش‌یافته است چراکه ممکن است خرید یک خودرو نیاز به پس‌انداز طولانی و یا اخذ وام‌های سنگینی داشته باشد که درصورتی‌که دارای مشکلاتی باشد می‌تواند شمارا دچار ضررهای جبران‌ناپذیری نماید.

مطالعه مقالات زیر را از دست ندهید:

راهنمای خرید خودرو دست دوم

تعویض پلاک خودرو

استعلام خلافی خودرو

امروزه خودروهای داخلی و بیشتر از آن خودروهای خارجی نیاز به منابع مالی سنگین برای خرید خواهند داشت؛ بنابراین بهتر است با نکاتی آشنا شوید تا در هنگام انتخاب و خرید خودرو و سپس در مراحل بعدی تحویل این خودرو دچار مشکلات نشوید. نکات خرید خودروی صفر می‌تواند از مراحل انتخاب خودرو شروع‌شده در مرحله خرید و سپس تحویل گرفتن آن ادامه یابد.

در برخی از شرکت‌ها با توجه به خدمات پس از فروش نکات خرید خودروی صفر می‌تواند تا مراحل بعدی یعنی در سال‌های بعدی استفاده شما و ارتباط شما با شرکت خودروسازی برای انجام خدمات و سرویس‌های پس از فروش ادامه داشته باشد. درنتیجه اگر برخی از موارد را در خرید و تحویل و موارد دیگر رعایت نکنید ممکن است مجبور باشید که برای حقوق تضییع‌شده خود راه دادگاه‌ها و دادسراها را در پیش بگیرید.

اپلیکیشن همراه مکانیک رو نصب کن و در هرلحظه قیمت خودرو خودت رو چه رنگ زده و چه چپ شده بدست بیار

در ادامه به ذکر برخی از نکات خواهیم پرداخت که می‌تواند در خرید خودروی صفر برای شما کارگشا و شاید حیاتی باشد.

1- بررسی مشخصات فنی و میزان سوخت خودرو 

خرید خودرو صفر
بررسی مشخصات فنی و میزان سوخت خودرو

یکی از 9 نکته مهم خرید خودرو صفر بررسی مشخصات فنی می باشد بطوری که برای خرید خودروی صفر بایستی پیش از خرید از موارد مشخصات فنی خودرو مانند حجم و نوع موتور نوع گیربکس و همچنین سیستم تعلیق و موارد مشابه آن اطلاع کافی به دست آورید.

بایستی دقت داشته باشید که خوب بودن خودرو نسبی است یعنی ممکن است خودرویی با مشخصات فنی بسیار قوی برای مصرف شما زیاد باشد و یا برعکس بنابراین به توصیه‌ها و نصایح بررسی‌کنندگان مختلف خودرو بسنده نکنید و نیاز خود را با خودروی موردنظر بسنجید.

کلیک کن تا بدون اتلاف وقت و پاسخ گویی به تلفن ماشینت رو بصورت سفارشی بفروشی

یکی از مواردی که در بخش فنی خودرو حتماً بایستی بدان توجه نمایید میزان مصرف سوخت خودرو در سفرهای شهری و سفرهای بین‌شهری است.

2- حتماً پیش از خرید با خودروی موردنظر رانندگی کنید.

خرید خودرو صفر
حتماً پیش از خرید با خودروی موردنظر رانندگی کنید

یکی از مهم ترین نکته از 9 نکته مهم برای خرید خودرو صفر، رانندگی با آن پیش از خرید خودرو می‌باشد.

بزرگ‌نمایی در مزایا و امکانات خودرو و همچنین کوچک نمودن معایب خودرو از توانایی‌های یک سیستم تبلیغات هوشمند و قوی است بنابراین تنها به دفترچه‌هایی که توسط سازندگان خودرو ارائه می‌شود و همچنین تبلیغات آن اکتفا نکنید برای بررسی بیشتر و اطمینان از اینکه خودروی موردنظر برای شما می‌تواند مناسب باشد یا نه بهتر است با خودروی موردنظر تست رانندگی انجام دهید.

با یه کلیک میتونی هر نوع ماشینی رو چه صفر کیلومتر چه صد هزار کیلومتر از بزرگترین نمایشگاه خودرو آنلاین در کشور کارشناسی شده و با شرایط ویژه بخری!!!

بسیاری از سازندگان خودرو در نمایندگی‌های مختلف خود این امکان را برای شما برقرار نموده‌اند تا با خودروی موردنظر رانندگی کنید و ممکن است خودرو را برای مدت‌زمان کوتاهی در اختیار شما قرار دهند تا قسمت‌های مختلف این خودرو را بررسی نموده و در صورت نیاز و پسندیدن خودرو، آن را خرید کنید.

3- در انتخاب خودرو بین خودروهای داخلی و خودروهای خارجی دقت کافی داشته باشید.

خرید خودرو صفر
نمونه خودرو خارجی

ممکن است برای خرید خودرو فکر کنید درصورتی‌که خرید خودروی خارجی انجام دهید این خودروها از کیفیت بالاتری برخوردار خواهند بود و بنابراین هزینه‌های استهلاک کمتری را برای شما ایجاد خواهند کرد. بایستی بدانید همیشه و در همه تولیدات خارجی شرایط این‌گونه نیست. برای مثال بسیاری از خودروسازهای چینی در سال‌های اولیه تولید خود به سر می‌برند و قطعات آن‌ها از کیفیت مناسبی برخوردار نبوده و ممکن است شمارا به دردسر بیاندازد. این خودروسازها به‌طورمعمول خودروهای خود را با شرایط فروش مناسبی به بازار عرضه می‌کنند تا در عین تطمیع خریداران بتوانند محصولات خود را به بازار به‌صورت گسترده عرضه نمایند. مواظب باشید تا در دام این‌گونه فروشندگان خودرو نیافتید.

همچنین یکی دیگر از مواردی که در مورد خودروسازهای خارجی بایستی به آن دقت کافی داشته باشید، سیستم خدمات پس از فروش و تأمین قطعات این شرکت‌های خودروسازی است. ممکن است خودروی خارجی خریداری‌شده توسط شما در اولین سری ورود آن متوقف‌شده و دیگر نه خودرو و قطعات آن وارد نشود. در این حالت شما پس از یک خرابی به‌احتمال‌زیاد با مشکلات زیادی روبرو خواهید شد همچنین دقت داشته باشید که برخی از شرکت‌های خودروسازی خارجی درروند تحریم‌های ایران از بازارهای داخلی خارج‌شده‌اند و ممکن است در سیستم خدمات پس از فروش این خودروها نیز دچار مشکل‌های عدیده‌ای شوید.

خرید خودرو صفر
نمونه خودرو داخلی

بنابراین اگر تصمیم به خرید خودروهای خارجی دارید بایستی پیش از اقدام به خرید از خدمات پس از فروش و همچنین قطعات موجود در بازار آن‌ها اطمینان حاصل نمایید یکی دیگر از مسائلی که بایستی در این زمینه به آن دقت کافی داشته باشید هزینه تأمین قطعات است که می‌تواند برای شما بسیار دارای اهمیت باشد.

تنها با یک کلیک میتونی تا 30 دقیقه بعد خودروت رو با طرح فروش فوری همراه مکانیک به پول نقد تبدیل کنی

۴- در خرید خودرو شرایط و نحوه پرداخت را به‌دقت بررسی کنید.

بسیاری از شرکت‌های فروشنده خودرو ممکن است شرایط شفاف و واضحی را برای شما اعلام نکرده باشند و پس از خرید متوجه شوید که شرایط با آن چیزی که در ذهن‌تان بر روی آن فکر کرده بودید و محاسبات خود را انجام داده بوده‌اید متفاوت است. برای پیشگیری از این شرایط بهتر است قبل از خرید از شرایط کافی این نمایندگی‌ها مطمئن شوید و همچنین تمامی بندهای قرارداد را جز به‌جز بررسی کرده و پس‌ازآن امضا نمایید.

علاوه بر شرایط پرداخت که از طرف شما بایستی بدان عمل شود، شرایط تحویل خودرو نیز یکی از مواردی است که در سال‌های گذشته باعث ایجاد مشکل و دردسر برای بسیاری از مشتریان خودرو شده است؛ بنابراین سعی کنید از امضای قراردادهای که شرایط تحویل خودرو در آن‌ها از شفافیت و وضوح کافی برخوردار نیستند اجتناب نمایید.

5- به شرایط حقوقی تنظیم سند قرارداد دقت داشته باشید.

مهم ترین نکته از 9 نکته مهم خرید خودرو صفر شرایط حقیقی تنظیم سند می باشد.

قراردادی که بین شما و شرکت سازنده خودرو امضا می‌شود خود یک نوع سند رسمی و قابل‌پیگیری در محاکم قانونی است؛ بنابراین سعی کنید پیش از امضای قراردادهای با شرکت‌های خودروسازی از شرایط این قراردادها اطلاع کافی به دست آورید. همچنین دقت داشته باشید که پس از امضای قرارداد ممکن است شرایط برای شما آن‌چنان مناسب تنظیم‌نشده باشد و از کلمات فنی استفاده‌شده باشد که شما از آن‌ها بی‌اطلاع هستید؛ بنابراین بهتر است با یک مشاور حقوقی در این زمینه مشورت کنید و سپس امضای قرارداد را انجام دهید.

خرید خودرو صفر
به شرایط حقوقی تنظیم سند قرارداد دقت داشته باشید

برخی از قراردادهای تنظیم‌شده برای خرید خودروی صفر دارای شرایط انتقال به غیر و اصطلاحاً امکان صلح هستند. قد داشته باشید که درصورتی‌که امکان می‌دهید تا پیش از تحویل خودرو نیاز به فروش آن پیدا خواهید کرد بهتر است از قراردادهایی استفاده کنید که امکان صلح در آن‌ها وجود داشته و شرکت سازنده شمارا از این اختیار منع نکرده باشد.

درصورتی‌که در قرارداد این اختیار از شما گرفته‌شده باشد بایستی اجباراً تا زمان تحویل خودرو صبر کرده و سپس خودروی تحویلی را به فرد دیگری واگذار نمایید ممکن است این مدت‌زمان اندکی طولانی باشد و یا شما نیاز به پول داشته باشید که درصورتی‌که امکان صلح وجود نداشته باشد این امکان نیز برای شما موجود نخواهد بود.

توصیه می‌شود علاوه بر دقت در مسائلی که بالا به آن‌ها اشاره کردیم در موقع تحویل خودرو نیز مسائلی را به‌دقت بررسی نمایید ممکن است بررسی نکردن برخی از این نکته‌ها برای شما دردسرهای بعدی و هزینه‌های اضافی را ایجاد نماید.

6-زمان تحویل خودرو مهم است

در زمان تحویل خودرو سعی کنید پیش از ظهر به نمایندگی‌ها مراجعه نمایید در این زمان شما شرایط بهتری ازلحاظ نور دارید که می‌توانید در آن رنگ بدنه خودرو و دیگر تجهیزات را به‌طور کامل بررسی کرده و سپس تحویل بگیرید همچنین با رسیدن به مدت‌زمان پایان کار نمایندگی‌ها یعنی ساعات آخر کار آن‌ها ممکن است زمان کافی برای تحویل خودرو در اختیار نداشته باشید و بدون بررسی کافی و جزئی نگران مجبور به تحویل خودروی شوید که برخی از تجهیزات و یا قسمت‌های آن دچار مشکل و یا کمبود است.

کلیک کن و عضو کانال تلگرام همراه مکانیک شو تا فیلم‌های جذاب خودرو مورد نظرت رو ببینی

7-بررسی بدنه خودرو

در زمان تحویل خودرو سعی کنید بدنه خودرو را به‌طور کامل وارسی نمایید تا درصورتی‌که مشکل خاصی در خودرو مشاهده کردید از تحویل خودرو خودداری نمایید.

8-بررسی صدای موتور و جعبه‌دنده

اگرچه مسائل و مشکلات در نمایندگی شرکت‌های خودروساز ایرانی معمولاً به دوره‌های سرویس موکول می‌شوند اما بهتر است در زمان تحویل نیز پس از استارت زدن خودرو موتور خودرو و صدای آن را در حین حرکت با دنده‌های ۱ و ۲ امتحان نمایید.

9-بررسی کولر خودرو

خرید خودرو صفر
بررسی کولر خودرو

کولر خودرو یکی از قسمت‌های است که درصورتی‌که مشکل فنی داشته باشد می‌تواند هزینه‌های بسیار زیادی را به شما تحمیل نماید بنابراین بهتر است در زمان تحویل خودرو با اندکی صبر و حوصله دریافت هوای سرد از کولر خودرو را چک کنید.

آیا می دانید همراه مکانیک به عنوان بزرگترین نمایشگاه خودرو آنلاین کشور تا کنون به بیش از 50 هزار معامله بی دغدغه خودرو کمک کرده است

میخوام خودرو کارشناسی شده رو با بهترین قیمت بازار بخرم

میخوام بی دغدغه و بدون اتلاف وقت خودرو لوکس مد نظرم رو بخرم

وجود تجهیزات مطابق چک‌لیست

یکی از مهم‌ترین نکات خرید خودرو صفر که باید بدانید وجود تجهیزات خودرو می باشد.

در نمایندگی‌های خودرو برای تحویل هر خودرو چک‌لیست‌های وجود دارد که مطابق آن‌ها بخش‌ها قطعات و تجهیزات موردنیاز را به شما تحویل خواهد داد بهتر است شما نیز پیش از امضای این شکل است ها قطعات و تجهیزات را طبق آن‌ها بررسی کرده و تحویل بگیرید درصورتی‌که بدون دقت و بدون تحویل گرفتن این چک‌لیست‌ها را امضا نمایید به‌منزله تحویل آن‌ها بدون هیچ‌گونه ایراد و کم و کسری می‌باشد و نمایندگی از تحویل مجدد آن‌ها خودداری خواهد نمود.

مطالعه مقالات مرتبط زیر را از دست ندهید:

نکات خرید خودرو تصادفی

نکات خرید خودرو دست دوم

راهنمای خرید خودرو دست دوم

راهنمای خرید خودرو دست دوم نکات حقوقی

راهنمای خرید خودرو پراید دست دوم

راهنمای خرید سمند دست دوم

راهنمای خرید پژو 206 دست دوم

اپلیکیشن همراه مکانیک

با اپلیکیشن همراه مکانیک از تغییرات قیمت خودرو باخبر شوید

عضویت
اطلاع از
0 دیدگاه
کامنت گذاری داخل متن
نمایش همه دیدگاه ها