راهنمای خرید سمند دست دوم

فهرست مطالب

راهنمای خرید سمند دست دوم گوشه ای از تجربیات کارشناسان همراه مکانیک به منظور اشنا شدن شما با خطرات احتمالی خرید یک خودروی دست دوم است.همراه مکانیک همراه همیشگی شما قصد دارد با ارائه این مقاله شما را تا رسیدن به یک خرید مطمن همراهی کند.

گرچه خرید سمند دست دوم طی سال‌های اخیر رشد سابق خود را تجربه نمی‌کند، اما این خودروی ملی همواره در فهرست وسایل نقلیه پرکاربرد کشورمان بوده و توجه خریدارانی که بودجه محدودتری دارند را به خود جلب کرده است. در این مقاله از همراه مکانیک نگاهی به خودروی سمند داشته و با بررسی ویژگی‌های آن، در جهت تهیه راهنمای خرید سمند دست دوم قدم بر خواهیم داشت. لطفاً همراهی گرم خود را در این مطلب نیز دریغ نکرده و در پایان نظرات خود را با ما در میان بگذارید. 

سمند ما تا چه حد ملی است؟

خرید سمند دست دوم 

خرید سمند دست دوم به دلیل برخی از ویژگی‌های منحصر به فرد این خودرو همواره بخشی از حوزه خرید و فروش خودروهای دست دوم داخلی را تشکیل داده و معاملات زیادی بر اساس این خودرو شکل گرفته‌اند. اما ما در همراه مکانیک، بدون در نظر گرفتن میزان محبوبیت یا فروش این خودرو، صرفا به ارائه نکات کلیدی ملزوم در خرید سمند دست دوم خواهیم پرداخت. سمند پس از تولید، تحت عنوان «خودروی ملی» وارد بازار کشور شده و پس از آن نیز تغییرات ظاهری و مدلی نسبتاً زیادی را تجربه کرد. اما همانند سایر تولیدات داخلی صنعت خودروسازی ایران، سمند نیز از همان آغاز کار ایرادات بزرگی را شامل بود که هیچ کدام نیز قابل اغماض نبوده و نیستند. لذا شناخت مشکلات فنی موجود در این خودروی نسبتاً ملی، در خرید سمند دست دوم نیز موثر بوده و بدون شک انتخاب گزینه مناسب را برای خریداران خودروهای کارکرده سهولت خواهد بخشید.

اغلب مهندسان، متخصصان و حتی رانندگانی که تجربه بررسی یا رانندگی با این خودرو را داشته‌اند معتقدند که نام «خودروی ملی» برای سمند بار سنگینی به همراه داشته و ایرادات موجود در طراحی آن در کنار یدک کشیدن چنین نامی، تضادی ناخوشایند را رقم زده است. به همین دلیل می‌توان اذعان داشت که بررسی سمند در قالب یک خودروی ملی کار چندان عاقلانه‌ای نبوده و به ویژه در مدل‌های دست دوم، بهتر است از آن به عنوان یک اتومبیل معمولی کلاس سدان شهری ایرانی و نه بیشتر یاد کنیم.

کدام سمند دست دوم را بخریم؟

کدام سمند دست دوم را بخریم؟

اگر شما نیز جزو اشخاصی هستید که به دنبال خرید سمند دست دوم مناسب خود ساعت‌های فراوانی را در نمایشگاه‌ها یا نرم‌افزارها و وب‌سایت‌های مختلف سپری می‌کنند، در همان ابتدای کار می‌بایست به شما بگوییم که همراه مکانیک تمام این فرآیند را به شکلی جامع و مفید برای شما گردآوری کرده است. وب‌سایت همراه مکانیک علاوه بر فروش بهترین خودروهای دست دوم کارشناسی شده و تضمینی در تمام مدل‌ها و طیف‌های قیمتی، ابزار ارزش گذاری دقیقو منحصر به فرد خود را نیز در اختیار شما قرار می‌دهد که با استفاده از آن قادر به قیمت گذاری بهتر خودروهای دست دوم با دقتی بسیار بالا خواهید بود. همچنین کارشناسان و مشاوران ما تنها به اندازه یک تماس تلفنی با شما فاصله داشته و در صورت نیاز، به شکلی تمام وقت آماده ارائه خدمات متنوع همراه مکانیک به شما عزیزان می‌باشند.

ایا می‌دانید علاوه بر گواهی ارزش گذاری خودرو ، همراه مکانیک تنها در 30 دقیقه خودروی شما را به صورت نقد به فروش می‌رساند برای اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید

لذا اگر در بازار خرید و فروش خودروهای دست دوم دچار سردرگمی‌شده و به دنبال یافتن یک فروشنده یا مشاور قابل اعتماد هستید، فراموش نکنید که همراه مکانیک با سابقه‌ای درخشان و تضمین کلیه خدمات، در خدمت شماست.

برای دریافت مشاوره تخصصی از کارشناسان همراه مکانیک اینجا کلیک کنید.

نکات کلیدی خرید سمند دست دوم!

خرید سمند دست دوم همانند تمام خریدهایی که پای یک محصول کارکرده در میان‌شان است، خطرات احتمالی خاص خود را داشته و تا حدودی یک اقدام مخاطره‌آمیز است. اما با رعایت نکاتی که ما در ادامه ارائه خواهیم کرد، شما بدون شک قادر به کاهش میزان ریسک موجود در خرید سمند دست دوم مد نظرتان بوده و انتخاب بهتری را از بین تمام گزینه‌های حاضر در بازار خودروهای دست دوم خواهید داشت. 

نکات کلیدی خرید سمند دست دوم!


همان‌طور که پیش‌تر نیز به آن اشاره شد، سمند از همان آغاز تولید مشکلاتی از قبیل عدم هماهنگی بدنه با موقعیت صندلی راننده، وزن زیاد، شاسی ضعیف، پلتفرم نامناسب و… را به دوش کشیده و خرید آن حتی به شکل صفر کیلومتر نیز به معنای جلوگیری از احتمال بروز مشکلات احتمالی نبوده و نیست! بنابراین قبل از خرید سمند دست دوم حتما باید بررسی‌های لازم را انجام داده و از صحت گفته‌های فروشنده در کنار تطبیق اطلاعات موجود با مشخصات اصلی خودرو اطمینان حاصل نمایید.

برای خرید سمند دست دوم به نکات زیر توجه کنید!

صدای کابین و داشبورد:

اگر پس از روشن کردن خودرو و در حین تست رانندگی صدای غیر معمولی را در کابین شنیدید، حتما از کمک یک متخصص برای بررسی‌ بیشتر موتور و بدنه کمک بگیرید؛ چرا که این صدا می‌تواند نوید مشکلات عدیده‌ای در ساختار سمند دست دوم مورد نظرتان باشد. همچنین فراموش نکنید که کارشناسان همراه مکانیک تنها با یک تماس تلفنی ظرف کمترین زمان ممکن قادر به حضور در صحنه و ارائه خدمات کارشناسی مشاوره تخصصی به شما در همین زمینه نیز می‌باشند. 

خرید سمند دست دوم

صدا و نحوه عملکرد کمک‌فنرها:

 کمک فنرهای سمند تا کنون حتی در مدل‌های صفر کیلومتر نیز مشکلاتی را برای صاحبان این خودرو رقم زده است، لذا به هنگام خرید سمند دست دوم بررسی کمک فنرهای عقب یکی از نکات بسیار ضروری بوده و شما می‌بایست به هنگام تست رانندگی این خودرو، از صحت عملکرد آن‌ها اطمینان حاصل نمایید تا در آینده مجبور به پرداخت هزینه‌های هنگفت نشوید! 

سلامت کامپیوتر مرکزی:

 یکی از ویژگی‌های منحصر به فرد سمند که در زمان عرضه آن به بازار توجه برخی از خریداران را نیز به خود جلب کرده بود، سیستم کامپیوتر مرکزی آن است. اما به دلیل کمبود کیفیت در قطعات استفاده شده و مونتاژ ضعیف، هم‌اکنون یکی از مشکلات عدیده سمندهای دست دوم و کارکرده سیستم کامپیوتر مرکزی معیوب است! لذا به هنگام بررسی خودرو قبل از خرید سمند دست دوم، حتما به عملکرد این سیستم توجه داشته و بدین طریق از بروز مشکلات بیشتر در آینده جلوگیری نمایید. 

عملکرد دنده:

 البته بررسی نحوه عملکرد دنده تنها مختص سمند دست دوم نبوده و یکی از ملزومات سنجش سلامت هر خودرو بدون شک نوع رفتار و واکنش جعبه دنده در شرایط مختلف جاده‌ای است. اما از آن‌جایی که خودروهای داخلی ما عمر مفید کوتاهی داشته و سریع‌تر از تمام گزینه‌های خارجی قابلیت خارج شدن از رده را دارند، بررسی عملکرد جعبه دنده در آن‌ها خالی از لطف نبوده و قادر به ارائه جزئیاتی در رابطه با گیربکس اتومبیل مورد نظر نیز هست. 

جزئیات فنی (روغن‌ریزی، مشکل برق، کمربندهای ایمنی و…):

 در خرید سمند دست دوم شما می‌بایست علاوه بر توجه به نکات برجسته‌ای که به‌شان اشاره کردیم، مسائلی از قبیل روغن ریزی و برق خودرو را نیز مد نظر داشته و با دقت بالایی بررسی نمایید. مشاهده لکه روغن در محل پارک خودرو می‌تواند نشانی از روغن ریزی آن باشد و همچنین خاموش شدن صفحه نمایشگر سیستم کامپیوتر مرکزی را نیز می‌توان به عنوان هشداری از وجود مشکلات در برق خودروی مورد نظرتان قلمداد کرد! پس توجه به این جزئیات را قبل از خرید سمند دست دوم از خاطر نبرید.

خرید سمند دست دوم

ایا می‌دانید طبق امار بدست امده از تیم کارشناسی خودرو در محل همراه مکانیک از میان خودرو‌های  سمند کارشناسی شده 8 درصد دارای اشکالات فنی یا تعویض شدگی قطعات خودرو بوده اند که در صورت عدم انجام کارشناسی تخصصی ممکن بود صاحبان بعدی با هزینه‌های بسیار زیاد مواجه شوند.

پس با استفاده از  کارشناسی خودرو 209 نقطه ای همراه مکانیک جلوگیری از هزینه‌ها احتمالی بعدی از یک خرید مطمئن لذت ببرید

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد کارشناسی تخصصی در محل اینجا کلیک کنید


تیم همراه مکانیک همواره در تلاش برای فراهم آوردن بهترین مطالب ممکن برای شما همراهان گرامی‌بوده و با امید به مفید واقع شدن این مطلب، مشتاق مطالعه نظرات ارزشمند شما نیز خواهیم بود. با تشکر از همراهی گرم‌تان.
 

مقالات مرتبط:

مقایسه سمند و پژو 405 ، پژو فرانسوی یا سمند پارسی

 تمام نسل‌های پژو پارس

عضویت در خبرنامه

عضویت
اطلاع از
امتیاز دهی
1 دیدگاه
کامنت گذاری داخل متن
نمایش همه دیدگاه ها
ابوالفضل
۱۴۰۰-۰۴-۰۱ ۱۱:۳۷

بگو کلا سمند نخریم دیگه اصن راهنمایی نکردین فقط از بدیاش گفتی