طراحی ظاهری زیبا و آپشن‌های متنوع، دو ترفند خودروسازان چینی جهت گسترش فروش محصولات خود در بازارهای مختلف به شمار می‌روند؛ چراکه ساخته‌‎های آن‌ها، هنوز از اصالت و کیفیتی در حد خودروسازان معتبر جهان برخوردار نیست و بر همین اساس، این کمپانی‌ها سعی دارند تا با ارائه خودروهای نسبتا زیبا و پرآپشن، میزان فروش و محبوبیت تولیدات خود را در جوامع مختلف افزایش دهند.

دنبال خودروی کارکرده/دست دوم هستید؟ وارد نمایشگاه خودروهای کارشناسی شده ما شوید. اینجا بهترین پیشنهاد‌هارو برات داریم.

در بازار ایران نیز محصولات چینی ضمن برخورداری از قیمت پایین‌تر نسبت به برخی حریفان کره‌ای و ژاپنی، دارای طراحی ظاهری مدرن و آپشن‌های بیشتری هستند تا بتوانند نظر خریداران ایرانی را بیش‌ازپیش به سمت خود متمایل کنند. در همین راستا، تصمیم گرفتیم تا 4 خودروی شرقی با امکانات زیاد را به حضورتان معرفی کنیم. جهت کسب اطلاعات بیشتر در این باره، با همراه مکانیک همراه شوید.

با نصب اپلیکیشن همراه مکانیک دیگه همیشه از قیمت خودروت آگاهی و کسی نمیتونه ازت کلاهبرداری کنه.

SWM G01

شرکت سیف خودرو پس از آن‌که توفیق چندانی با سوبارو و بیسو در بازار ایران به دست نیاورد، تصمیم به مونتاژ اولین محصول شرکت swm (از زیرمجموعه‌های کمپانی برلیانس) گرفت و دو مدل G01 و G01F را در لیست تولیدات خود قرار داد. مدل G01F، با برادر خود از لحاظ فنی تفاوتی ندارد؛ اما از کیت بدنه اسپرت و ظاهر بسیار تهاجمی‌تری بهره می‌برد و همین امر، سبب شده است تا طرف‌داران بیشتری را در بازار پیدا کند.

مطالعه مقالات زیر را از دست ندهید

این کراس‌اوور جمع‌وجور ضمن ارائه شمایل جوان‌پسند، از آپشن‌های بیشتری نسبت به رقبا برخوردار است و درنتیجه، خانواده‌ها نیز از این مزیت بسیار رضایت خواهند داشت. اس دیلیو ام جی 01 اف به‌عنوان یک خودروی پرآپشن چینی، امکانات نسبتاً کم‌نظیری را در بازه قیمتی خود در اختیار کاربران قرار می‌دهد که ازجمله آن‌ها، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

کروزکنترل هوشمند، سیستم کنترل توقف در سربالایی، سامانه‌های کنترل کشش و پایداری، درایومد ۲حالته اکو و اسپرت، حس‌گر پارک جلو و عقب، سنسور فشار باد تایر، رادارهای هشدار نقطه کور و تغییر لاین و هشدار تصادف از جلو که در این بازه قیمتی، تقریبا در کمتر حریفی یافت می‌شوند، ترمز پارک برقی، سیستم ترمز اضطراری، د‌ی‌لایت، چراغ اتوماتیک، مه‌شکن عقب، فرمان برقی دو‌جهته با ویژگی حساسیت به سرعت، مانیتور لمسی ۱۰ اینچی، ۹ اسپیکر سیستم صوتی، نویگیشن، دوربین‌های عقب و جانبی و ۳۶۰ درجه، بلوتوث، usb‌، سیستم ثبت اطلاعات رانندگی، ۶ عدد کیسه‌هوا شامل ایربگ‌های جلو و پرده‌ای و جانبی جلو، کمربند ایمنی پیش‌کشنده و محدودکننده، ورود بدون کلید، استارت دکمه‌ای، تهویه اتوماتیک، کول باکس، تنظیم ۶‌حالته برقی صندلی راننده، گرم‌کن و سردکن صندلی راننده، روکش صندلی چرمی، پورت ۱۲ ولت، شارژر وایرلس، آینه‌های جانبی تاشونده برقی با گرم‌کن، سقف پانوراما، سانروف و شیشه‌بالابر آنتی‌ترپ.

بنابراین، مسلم است که باید نام SWM G01F در صدر لیست پرآپشن‌ترین خودروهای شرقی بازار ایران جای بگیرد.

ریگان کوپا T210

کوپا T210، یکی از محصولات ریگان خودرو است که با نام زوتی T600 کوپه به بازار چین ارائه شده و از سال ۹۷، به دست مشتریان ایرانی رسیده است. این خودرو نیز یکی دیگر از محصولات پرآپشن شرقی در بازار ایران به شمار می‌رود که در سه تیپ رویال، اکسکلوسیو و فلگشیپ، در اختیار خریداران ایرانی قرار گرفته است.

 نسخه فلگشیپ این خودرو به‌عنوان مدل فول‌آپشن، از امکانات متنوع و جالب‌توجهی بهره می‌برد و به دلیل وجود تجهیزاتی هم‌چون رادارهای هشدار نقطه کور و تغییر لاین، اتوهلد، تنظیم ارتفاع نور اتوماتیک، دوربین ۳۶۰ درجه، گرم‌کن صندلی جلو، شارژر وایرلس و صندوق برقی هوشمند، نسبت به بسیاری از رقیبان موجود در بازار از لحاظ آپشن‌های رفاهی، شاخص‌تر جلوه می‌کند.

 علاوه بر موارد ذکر‌شده، امکاناتی شامل موارد زیر هم در لیست تجهیزات رفاهی و ایمنی این خودروی چینی یافت می‌شود:
کروزکنترل، کنترل توقف در سربالایی، سامانه کنترل پایداری و کشش، سنسور باران و فشار باد تایر، حس‌گر پارک جلو و عقب، ترمز پارک برقی، دی‌لایت، اتولایت، فرمان برقی دوحالته حساس به سرعت، نورپردازی داخلی، چراغ مشایعت، سیستم صوتی با ۸ اسپیکر، نمایش‌گر ۹ اینچی، سیستم اطلاعات سرگرمی، ره‌یاب، دوربین جانبی و عقب، پورت usb ، صفحه کیلومتر دیجیتالی، ۶ عدد کیسه‌هوا، کمربند ایمنی پیش‌کشنده و محدودکننده، تهویه اتوماتیک دوگانه، صندلی راننده شامل تنظیمات شش‌حالته برقی و تنظیم برقی گودی کمر، صندلی چهارحالته برقی، سرنشینان جلو با تنظیم برقی گودی کمر، روکش صندلی چرمی، سقف پانوراما، سانروف، آینه جانبی تاشونده برقی با گرم‌کن و آینه وسط الکتروکرومیک.

لوکسژن U6

این کراس‌اوور تایوانی، پیش از این در سال ۹۷ توسط شرکت آرمان موتور کویر به بازار معرفی شد؛ اما نتوانست در آن دوران به منزل مشتریان ایرانی راه یابد. در سال 99، شرکت آذویکو تصمیم گرفت تا بدهی‌های معوقه خود نسبت به مشتریان ام جی ۳۶۰ را با ارائه لوکسژن یو ۶ به آن‌ها مرتفع کند و بنابراین، مونتاژ آن را کلید زد.

این خودرو از امکانات قابل‌قبولی بهره می‌برد و در زمره پرآپشن‌ترین خودروهای شرقی بازار جای می‌گیرد؛ زیرا دارای آپشن‌هایی هم‌چون شش دوربین اطراف ازجمله دوربین ۳۶۰ درجه، روکش صندلی چرمی، نمایش‌گر دیجیتالی پشت‌آمپر، صفحه نمایش‌گر ۱۲ اینچی سیستم اطلاعات سرگرمی، پورت usb ، اندروید اتو و اپل کارپلی، سانروف برقی، دی‌لایت، تهویه مطبوع اتوماتیک، کروزکنترل، ورود و استارت بدون کلید، انواع سیستم‌های ترمز و پایداری و کنترل کشش، کنترل توقف در سربالایی، سامانه راداری هشدار تصادف جلو، سامانه تشخیص عابر پیاده، سیستم رادار حرکت بین خطوط و هشدار نقاط کور، هداپ دیسپلی، ۶ عدد کیسه‌هوا، گرم‌کن صندلی‌های جلو، آینه‌های جانبی برقی تاشونده، ترمز پارک برقی، سانروف، اتولایت و سیستم توقف در سربالایی است.

با این حساب، لوکسژن یو ۶ نیز که البته هنوز به طور گسترده وارد بازار ایران نشده است، یکی دیگر از محصولات شرقی با امکانات زیاد به‌ حساب می‌آید و از این نظر، می‌تواند لبخند رضایت را بر لبان مشتریان و کاربران خود بنشاند.

بهمن موتور دیگنیتی

دانگ فنگ IX5 که در ایران با نام دیگنیتی از سوی شرکت بهمن موتور راهی بازار شده است، یک کراس‌اوور کوپه زیبا است که در بحث آپشن و امکانات رفاهی نیز هم‌چون شمایل خود، مطلوب ظاهر شده و امکانات مناسبی را در لیست تجهیزات خود جای داده است. شرکت بهمن برای کاربران این خودرو، تجهیزاتی هم‌چون موارد زیر را ارائه می‌دهد:

 ترمز پارک برقی به‌همراه سیستم توقف خودکار اتوهلد، ترمزهای ABS و EBD، سیستم‌های کنترل کشش و پایداری ESC TCS-ASR-TRC-ATC ، سامانه کمکی کنترل شروع حرکت خودرو در سربالایی، سیستم کنترل حرکت در سراشیبی، شیشه‌بالابرهای آنتی پینچ، حالات رانندگی نرمال و اسپرت و زمستانی، دوربین ثبت وقایع رانندگی، چهار عدد کیسه‌هوا، سیستم نمایش لحظه‌ای فشار باد تایر TPMS، فرمان چرمی مجهز به کلیدهای کنترل، سقف پانورامیک با سانروف، درب الکتریکی صندوق عقب، دوربین عقب و 360 درجه، روکش صندلی چرمی، تنظیم برقی صندلی راننده در شش جهت، سیستم مالتی‌مدیا شامل نمایش‌گر ۱۰.۲۵ اینچی دارای پورت‌های AUX و USB، بلوتوث، سیستم ره‌یاب، ورود هوشمند بدون کلید و استارت دکمه‌ای، آینه‌های جانبی برقی به‌همراه چراغ خوش‌آمدگویی و گرم‌کن، سنسور پارک جلو و عقب، چراغ‌های روشنایی در روز، چراغ مشایعت تا درب منزل، چراغ‌های LED جلو و عقب به‌همراه سیستم تنظیم ارتفاع نور به صورت برقی، اتولایت، آنتن مدل کوسه‌ای، تهویه مطبوع اتوماتیک مجهز به تاچ‌کنترل و دریچه هوا برای سرنشینان عقب، کروز‌کنترل، ۳ عدد پورت ۱۲ ولت، رینگ آلومینیومی ۱۸ اینچی، برف‌پاک‌کن اتوماتیک جلو و درب باک الکتریکی.

بنابراین، شایسته است که نام محصول جدید بهمن موتور یعنی کراس‌اوور کوپه دیگنیتی نیز در لیست چهار خودروی شرقی با امکانات زیاد موجود در بازار ایران جای بگیرد.

بیشتر بخوانید

اپلیکیشن همراه مکانیک

با اپلیکیشن همراه مکانیک از تغییرات قیمت خودرو باخبر شوید

عضویت
اطلاع از
2 دیدگاه
کامنت گذاری داخل متن
نمایش همه دیدگاه ها
میلاد
۱۴۰۰-۰۲-۱۵ ۱۷:۰۶

دیگنیتی 950میلیونه حیف نیس این همه پول بدی ماشین چینی بخری با این پول گزینه هایه بهتری میتونید بخرید ماشین های با اصلت ژاپنی و کره ای

به روز
۱۴۰۰-۰۲-۱۵ ۱۸:۱۳

هر چهار تاش ماشینهائیه که بخری صاحب اول و آخرش خودتی