به گزارش مجله خودرو همراه مکانیک

عضو هیئت‌مدیره اتحادیه لوازم‌یدکی خودرو و ماشین‌آلات تهران در رابطه با خرید قطعات به ذکر نکاتی پرداخت و گفت: راه‌حل تشخیص قطعات اصلی این است که مردم قطعه را از مغازه‌داران دارای جواز کسب خریداری کنند. مغازه‌هایی که جواز کسب دارند تلاش می‌کنند ا شاکی نداشته باشند؛ ضمن این‌که افراد باتجربه جواز گرفته‌اند. درهرصورت این افراد یک سری موارد قانونی را طی کرده‌اند و در تلاش هستند مورد تعرض اتحادیه قرار نگیرند. اما برخی مغازه‌ها هستند که جواز ندارند و اخیراً نیز فروشگاه‌های اینترنتی راه افتاده است که اکثر فروشندگان آنها، دوره‌های لازم را ندیده‌اند. این افراد اطلاعاتی از قطعه ندارند و اکثر شکایت‌ها از همین افراد است.

تنها با یک کلیک میتونی تا 30 دقیقه بعد خودروت رو با طرح فروش فوری همراه مکانیک به پول نقد تبدیل کنی

گرانی ۳۰۰ درصدی لوازم‌یدکی در سال ۹۷

وی در مورد گرانی لوازم‌یدکی در سالیان اخیر اظهار کرد: در سال ۹۶ تقریبا ثبات قیمتی در لوازم‌یدکی خودرو داشتیم اما گرانی در سال ۹۷ به ۳۰۰ درصد رسید. در اردیبهشت ۹۸ تقریبا ۱۰ درصد افزایش قیمت نسبت به سال ۹۷ داشتیم. اما در ماه‌های اخیر حدود ۲۰ درصد، قیمت قطعات کاهش پیدا کرده است. اگر به همین روال پیش برویم یک تا ۲ ماه آینده قیمت‌ها تا ۴۰ درصد دیگر نیز پایین می‌آید. گرانی‌های حال حاضر نیز به این دلیل است که واردات و تولید با ارز ۱۴ الی ۱۵ هزار تومان صورت گرفته است و این قطعات باید فروخته شود. به دلیل رکودی که در بازار وجود دارد، همکاران ما قطعات را بدون سود می‌فروشند و حتی تلاش کردند که قیمت‌ها ۱۰ الی ۱۵ درصد ارزان‌تر شود.

کلیک کن تا بدون اتلاف وقت و پاسخ گویی به تلفن ماشینت رو بصورت سفارشی بفروشی

قطعه چینی بخریم یا ایرانی؟

کاظمی در پایان گفت: فکر می‌کنم حدود ۹۰ درصد قطعات تولید ایران از نوع چینی بهتر است و حتی در برخی موارد با نمونه‌های اروپایی مطابقت دارد. امروزه قطعات ایرانی بسیار باکیفیت، فراوان داریم. البته از طرف دیگر کیفیت قطعات وارد‌شده نیز متفاوت است. کیفیت قطعات وارداتی نیز به فرد واردکننده بستگی دارد و می‌توان قطعات باکیفیت سفارش داد. برخی از افراد قطعات بی‌کیفیت سفارش می‌دهند و بر همین اساس برخی از کشورها نیز در زمینه قطعات بدنام می‌شوند. چینی‌ها قطعات با کیفیت نیز می‌توانند تولید کنند اما باید در سفارش‌ها مبلغ بیشتری پرداخت کرد.

منبع:تسنیم

مطالعه مقالات زیر را از دست ندهید:

چرا تندر 90 بخریم

تندر 90 پارس خودرو بخریم یا ایران خودرو

چرا تندر 90 نخریم

راهنمای خرید تندر 90 دست دوم

کدام تندر 90 را بخریم

با معایب تندر 90 آشنا شوید

 

اپلیکیشن همراه مکانیک

با اپلیکیشن همراه مکانیک از تغییرات قیمت خودرو باخبر شوید

عضویت
اطلاع از
0 دیدگاه
کامنت گذاری داخل متن
نمایش همه دیدگاه ها